Bilgisu Caddesi’nde yayalar çok sıkıntılı

10.11.2019 - 00:15
0 Kişi Yorum Yaptı
Bilgisu Caddesi’nde yayalar çok sıkıntılı

İzmit, 7 kilometrelik tramvay yolu yapılırken çok sıkıntı, çok işkence çekmişti.

Tramvay yolu inşaatı sırasında işkence çekilirken, o dönemde Genel Sekreter olan Tahir Büyükakın, “Şu iş bir bitsin, tramvay bir çalışsın, görün bak nasıl tramvayın geçtiği bölgeler değer kazanacak” demişti. Tramvay çalıştı. Tramvayın geçtiği bölgelerde dükkan kiraları çok yükseldi. Ama ekonomik krizin de etkisiyledükkanlar işyapmadı. Tam tersine hepsi kapanıyor.

Tramvayın boydan boya geçtiği Şahabettin Bilgisu Caddesi’nde arka arkama kafeler açıldı. Bu kafeler, akşam belli saatlerden sonra masalarını yola çıkartıyor. Tramvay yolu ile binalar arasındaki bölgede yürüyecek yer kalmıyor. İnsanlar ister istemez,  tramvay yolu kenarındaki yuvarlak taşların üzerinden yürümek zorunda kalıyorlar. Bu nedenle de pek çok kişi, özellikle kadınlar tramvay altında ezilme tehlikesi yaşıyorlar.

Akşam saatlerinde Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde park yapan araçlara da karışan olmuyor. Hem park eden araçlar, hem kafelerin dışarıya sarkan masaları yüzünden caddede yayalara yer kalmıyor. Bu konudaki denetimlerin arttırılması gerekiyor.

Etiketler:
YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.