Bu fabrikalarda NELER OLUYOR?

04.12.2019 - 00:07
21 Kişi Yorum Yaptı
Güngör ARSLAN mail@gungorarslan.com

Ekonomik kriz nedeniyle peş peşe duruşa geçen ve sendika ile toplu sözleşme görüşmelerinin devam ettiği lastik fabrikalarında son aylarda kimsenin dikkatini çekmeden yapılan tam bir İŞÇİ KIYIMI var.

Geçmiş yıllara bir işçinin bile atıldığında sendikanın memleketi ayağa kaldırdığı dönemler artık geride kaldı.

Çünkü lastik fabrikalarında işveren sendika ile anlaşarak neredeyse her ay üçer beşer bazen de daha fazla olmak üzere sürekli işçi çıkarıyor.

Sudan bahanelerle lastik işçileri Brisa’dan, Pirelli’den, Goodyear’dan işten çıkarılıyor ve bunlara haberi olduğu için Lastik İş Sendikası sesini çıkarmadığı gibi birde işten çıkarılmalara ÇANAK tutuluyor.

Adam kayırmacılığın, torpilin artık ayyuka çıktığı lastik fabrikalarında Brisa’dan son 3-4 aydır 30 kişinin, Pirelli de ise aynı şekilde parça parça 25-30 kişinin işine son verildi.

Peki, bu işten çıkarılmalarla ilgili Lastik İş Sendikası’ndan tek kelimelik bir açıklama duydunuz mu ya da bir protesto ya da ne bileyim bir işverene karşı iş bırakma gibisinden bir eylem.

Ben duymadım.

Duymamızın da imkanı yok.

Çünkü Lastik İş Sendikası ruhunu da kaybetti sendika olma özelliğini de kaybetti.

Genel merkez tarafından şube başkanının dövdürüldüğü, birbirleri hakkında akla hayale gelmeyecek ithamların yapıldığı, seçilmiş şube başkanının görevden alındığı bir yer haline geldi Lastik İş Sendikası.

Geçmişte lastik işvereninin tir tir titrediği sendika gitti onun yerine sadece rant kovalayan, kendi içine kavga eden ama işçinin hakkını korumayan ya da koruyamayan bir sendika oldu Lastik İş Sendikası.

Bakın bundan yaklaşık 10 gün önce Goodyear Lastik Fabrikası’ndan bir işçi işten atıldı.

Neden i?

Devamsızlıktan dolayı.

Oysa bu işçi omuzundan sakatlandı fabrikada. Ameliyat oldu.

Doğal olarak istirahat aldı.

Buna rağmen işveren bu işçiyi işten çıkardı ve buna sendika tek kelime bile etmedi.

Ama bunun yanında Goodyear’da torpilli olarak çalışan, sürekli rapor alan eski şube başkanı Tezcan Ay’ın oğlu olan Tunahan Ay’a fabrikanın insan kaynakları birimi işten atılan işçilerle dalga geçer gibi GEÇMİŞ OLSUN mektubu gönderiyor.

İşin özeti lastik işçisi huzursuz.

Korkuyor ve çekiniyor.

Ne sesini çıkarabiliyor ne de olan bitene tepki gösterebiliyor.

Tam bir korku imparatorluğu kurulmuş durumda.

İşten atılan işçi bile hala korkuyorsa varın lastik işçisinin durumunu siz düşünün.

Ha bu arada lastik fabrikalarında yedire yedire işçi çıkarmalarının da devam edeceğini bizzat birinci ağızlardan duyduğumu da söyleyebilirim.

Lastik işçisini kötü günler bekliyor ve 2020 onlar için sıkıntılı geçecek.

2 ay önce - SAKARYA

SakArya goodyear da sendikanın almış olduğu torpilliler fabrikanın rahat yerlerinde 40 45 yaşlarındaki insanlar performanslı yerlerde bu insanlar 15 20 yıl aynı yerde lastik yapamayan gençler fabrikanın rahat yerlerinde neresi hak neresi hukuk nersi adalet seçim istemeyenler niye istemiyorlar neden mi düşenleri bozulacak

3 ay önce - Adapazarı good year

Adapazarı şube başkanı mustafa sipahi, oğlunu geçici bile çalışmadan işe sokturmuştur.. ne karşılığında acaba, çok merak ediyorum..torpilci zihniyet, defolsun gitsin..

3 ay önce - Adapazarı good year

2 dönemdir zam almadılar.. kendi adamlarına meşale yaktırıp, basına 10 bin lira aldık diye lanse ettiler.. halbuki yarısı borç para idi.. yalancının mumu yatsıya kadar yanar..imkan olsa lastik işten çıkmak istiyorum.. işçinin sırtına ken gibi yapışan bir örgüttür içindekiler!!!

3 ay önce - ...

Sözleşme de var

3 ay önce - UYARICI LİDER

Sevgili işçi kardeşlerim. Yazıp yazmaması çok düşündüm. Sözleşme üzeri yazıp kafa karıştırmak istemedim. Alaattin Sarı ne diyor. Hak hukuk adalet. Sendika yönetiminde tecrübe.Liyakat VS. Açalım bu konuyu. Genel merkez seçiminde listeye konulan ŞAKACI yılda 250 gün devamsızlık yapmışken yönetime alındı. Bu hakka hukuka adalete aranan özellik olan tecrübeye ve liyakat uymaz. Hem bu söylemleri söyleyip hem bu adamı yönetime almakta binanın çatısı olan ahlaka sığmaz. Diyorki sarı bu binanın temeli vicdan dır. Devamsızlık yüzünden işten atılanlar varken Şakacı nın yönetime alınması, amaliyatlıişçilerin atılmasına vicdana sığmaz. Sözleşmede iyi sonuç çıkarsa bilinçli bu yönetimin başarısı değil işverenin böyle pısırık bir yönetimi kaybetmemek için işçi gözünde itibarlaştırma başarısıdır. Acısını sonraki sözleşmelerde çıkaracaktır

3 ay önce - Eski bir BRİSA'lı

Mükremin kardeş hiçbirşey olmaz insanlar korkuyor. Nerde eski 1990'ların 1980'lerin efsane işçileri EFSANE sendikacıları. SENDİKA 'da liyakat sistemi bitmiş. Yalaka ve biat sistemi olduğu sürece temsilci seçimlerine geçilmediği sürece hiçbir şey olmaz. Fazlada müzakere güçleri bence kalmadı. GOOD YEAR işvereni istirahatli işçiye geçmiş olsun .üzüldük sağlığınız için seferber olacaz diyor .Kime diyor. Başka işçileride istirahatli diye işten çıkarıyor. ALLAH kolaylıklar versin .işiniz zor.

3 ay önce - Mükremin brisa

Mevcut yönetim bu sözleşmede %20 nin altında bi zam gelsin ortalık karışır. Iscı burnun dan soluyor ,,sosyal haklar bitik promosyon paraları ortada yok konusulmuyor

3 ay önce - Yasin

Az blile olmus onlara sonunda asapazarindaki gibi sonlari oluyor sendika falan yalan tek gercek iscinin alinteri

3 ay önce - UYARICI

Sevgili lastik işçisi kardeşlerim!!!!

3 ay önce - Brisalı işçi

Ya allah aşkına yalan yorumları bırakın yalan haberler yazmayın ben bugün brisa temsilcisinin babasının cenazesinde TEZCAN AY abiyi gördüm sordum abi otelde işe başlamışın hayırlı olsun dedim oda bana böyle birşey yok abisi dedi nerden uyduruyorsunuz bu haberleri kardeşim adam otelde felan çalışmıyor

3 ay önce - Goody

Her gün ölüneceğine bir kere ölelim adam gibi zam istiyor lastik işçisi sonuçları ne olursa olsun

3 ay önce - Karacancılar sarıcılar yusufçular iyi dinleyin

Yıllardır kanını emdiğiniz lastik işçisinin yakasından düşün

3 ay önce - Pirelli kidemli destek

Kimse kimseye traş etmesin,başkancı gecinirler rahmetliden nemalanirlar rahmetli öldüğü an zamaninda sendikayi pavyonlarda bitirenlere plaket verirler çünkü kendileri bunlar sendikayı bitirdiler diye avaz avaz bagiriyorlardi.baskan öldü batuyu işveren 2 kere ihtara cagirdi sonrada yerini degistirdi,badkan öldü brisa ve prelliden atilanlar başkanın adamları,tesiste atilanlar otelde atilanlar kafede atilanlar cayci seyit bile başkanın adami hemde garibanı tazminatsiz bes kurussuz atan bunlar,insallah dogru degildir tazcani sube baskani yapmadi rahmetli,bunlar otelde gorev vermisler konusulan bu.simdi tum bunlara ragmen sorarsan bunlar karacanci fakat isten atilanlar hep karacanci.Allah bu saatten sonra bu fabrikalarda karacancilari korusun.cunki hersey onlarin basina geliyor,karacancilarda öylece seyrediyor.

3 ay önce - Brisa

Suat otursun derdine yansın çok savunuyordu bu genelbaskani ilahi adalet ,ama yinede üzüldüm.böyle olmamaliydi

3 ay önce - Pirelli

Hadi biliyoruz õlenin hatri yok selimi attılar sesinizi cikarmadiniz,babasi.suat abi.sizlere yillarca dostluk yaptı onundami.hatti.yoktu.siz sadece baskani.sevenleri.cezalandiriyorsunuz bahceciklilierde müdür gibi gezsin fabrikalarda

3 ay önce - İlker

Allah beter etsin yaklaşık 12 sene önce dünya kadar arkadaşımız ben dahil aynı bu şekilde erite erite işten atıldı.bizim arkamızda kimse.durmadi herkes korktu bizimde çoluk çocuğumuz vardı çok zorluklar çektik ama Alkahbyardim etti.simdide değişen birşey yok demekki güçsüz gidiyor meydan şeytanlara kalıyor

3 ay önce - Fevzi

Ögretmen maasinin 4 katini aliyoduk simdi kafa kafaya zehirin icinde calisiyoz yuzde 35 den asagi yazmayin korkmayin birlik olun birbirinize sahip cikin

3 ay önce - Adem

Karaca'nın en büyük mezeyeti yaptığı pislikleri örtebilme kabiliyeti idi o gitti pislikler ortaya saçılıyor lastik işçisi akıllı olsun bedava kullandırmasın kendini 95 Li yıllarda bu lastik işçisi tam 10 asgari ücret maaş alıyordu girin bakın bunlar gerçek şimdi 20000 TL maaş alması lazım bu işçinin yazık etmeyin bu paralara sağlığınızı

3 ay önce - Lastik işçisi

Lastik işçisi dişlerini sıkmış sözleşmenin bitişini bekliyor işte o zaman hesap verme zamanı gelicek ...

3 ay önce - Ömer ERTEKİN

Fabrikalardaki DURUŞ Kelumesine Açıklık Getirmek İstiyorum. Her Fabrikada Yılda Bir kez Makina Bakımları Ve Mevcut Stoğu Eritmek İçin DURUŞ Olur Bunu Kriz Gibi Göstermek Yanlış Olur. Yazınızda Değindiğiniz Diğer Konularda Hemfikiriz.

3 ay önce - Pirelli

Tamaman doğru bizde orhun,veysel en sonda gecen hafta selim coskun atildi.herkes sırasını bekliyo

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.
Diğer Yazıları +
Emekli Maaşlarını da KALDIRALIM..! KÖŞE YAZILARI
Bu nasıl SOL ŞERİT..! KÖŞE YAZILARI
Bir kez olsun ayağa KALKAMAZ MIYIZ? KÖŞE YAZILARI
Kızmayın, o zaten DÖNMÜŞ..! KÖŞE YAZILARI
Böyle REZİLLİK görmedim..! KÖŞE YAZILARI
Belediye başkanları bu işlere girmemeli..! KÖŞE YAZILARI
Kaldırmak için ne bekliyorsunuz? SPOR
Bizi neden sevmediklerini anladınız mı? KÖŞE YAZILARI
İZAYDAŞ’ta emekli edilmeyen EMEKLİLER KÖŞE YAZILARI
Yazdıklarımız kongrede TESCİLLENDİ..! KÖŞE YAZILARI
Bu kenti hafife almanın bedeli..! KÖŞE YAZILARI
Atın bu adamı partiden..! KÖŞE YAZILARI
Şehirlerarasında, şehiriçi YOLCULUĞU..! KÖŞE YAZILARI
İlkesiz ve omurgasız olmak..! KÖŞE YAZILARI
Büyükşehir’i yakacak BÜROKRAT..! KÖŞE YAZILARI
AKP’de bunlar ilk kez oluyor..! KÖŞE YAZILARI
KOÜ’nün kantinleri..! KÖŞE YAZILARI
UlaşımPark’ta neler oluyor? KÖŞE YAZILARI
Yine bir KIYAK yaptık..! KÖŞE YAZILARI
Nedir bu DÜŞMANLIĞINIZ..! KÖŞE YAZILARI
Oldu-bittiye getirmeyin..! KÖŞE YAZILARI
AKP’de değişim olur mu? KÖŞE YAZILARI
İki GARANTİ, 3-4 olabilir..! KÖŞE YAZILARI
Kime yararsa yarasın umurumda değil. KÖŞE YAZILARI
Erenkaya kimi il başkanı yapacak? KÖŞE YAZILARI
Anam, anam, Böyle HATA yapılır mı? KÖŞE YAZILARI
Bu bir soygun değil mi? KÖŞE YAZILARI
Beyler bu işin şakası yok..! KÖŞE YAZILARI
Karakolda sana bir şey mi yaptılar? KÖŞE YAZILARI
Sadece bu mu rahatsız ediyor? KÖŞE YAZILARI
Ya ben yaşadıklarımı yazarsam..! KÖŞE YAZILARI
Buna kimse cesaret edemez..! KÖŞE YAZILARI
O sözü bir daha KULLANMAYACAĞIM..! KÖŞE YAZILARI
Nerede bu GAZETECİLER..! KÖŞE YAZILARI
Sizi ACİL’e davet ediyorum..! KÖŞE YAZILARI
Makus talihini YENEBİLİR Mİ? KÖŞE YAZILARI
Teşekkürler BÜYÜKŞEHİR, Teşekkürler TAHİR HOCA..! KÖŞE YAZILARI
Kadından KORKMAK..! KÖŞE YAZILARI
AKP’nin gözü kulağı orada olacak..! KÖŞE YAZILARI
Tam bir yönetim zafiyeti var KÖŞE YAZILARI
CHP’yi, CHP ile vuruyorlar..! KÖŞE YAZILARI
Yapılan bu kıyağı unutmayın..! KÖŞE YAZILARI
Damat şimdi ne yapacak? KÖŞE YAZILARI
Bu mu REVA görülüyor? KÖŞE YAZILARI
İzmit-İstanbul taşımacılığı ve Asya Tur KÖŞE YAZILARI
Bizim hocadan SES yok..! KÖŞE YAZILARI
Hey, EZİKLER nasılsınız..! KÖŞE YAZILARI
Yiğit Düştüğü Yerden Kalkar KÖŞE YAZILARI
Bu sorunu sandıkta çözelim..! KÖŞE YAZILARI
Bu tarihi bilmeden seçtik..! KÖŞE YAZILARI
Cem Evleri’nden İNSANLIK dersi..! KÖŞE YAZILARI
AKP’nin bu başkanlarla işi zor..! KÖŞE YAZILARI
Tam bir hayal kırıklığı oldu..! KÖŞE YAZILARI
Bir camia bu kadar PİŞKİNLİĞİ kaldırmaz KÖŞE YAZILARI
Yapmayın beyler, YAPMAYIN..! KÖŞE YAZILARI
CHP’de öne çıkan isim..! KÖŞE YAZILARI
Kim konuşacak? KÖŞE YAZILARI
İzmit Belediyesi’nin İLETİŞİM SORUNU..! KÖŞE YAZILARI
S.O.S veren HASTANE..! KÖŞE YAZILARI
Hay ben sizin yapacağınız SEÇİME..! KÖŞE YAZILARI
Bir bürokrat bu kadar EZİLMEZ Kİ..! KÖŞE YAZILARI
Demek ki fotoğraf çektirmekle OLMUYORMUŞ..! KÖŞE YAZILARI
Ülkücü ve Milliyetçilere YAZIKLAR OLSUN..! KÖŞE YAZILARI
Kimse DUR demeyecek mi? KÖŞE YAZILARI
Önceleri İNANAMIYORDUM..! KÖŞE YAZILARI
Yapmayacaksanız, bırakın başkası yapsın..! KÖŞE YAZILARI
Kartlar yeniden karılacak..! KÖŞE YAZILARI
Hangi hizmetleri anlatacaklar..! KÖŞE YAZILARI
Helal olsun sana AYDIN ÜNLÜ..! KÖŞE YAZILARI
Sana sadece acırım AZERİ..! KÖŞE YAZILARI
Eski Hal binasını, Carrefour’u verelim gitsin.! KÖŞE YAZILARI
Lastik işçisine BİLGİ YOK MU? KÖŞE YAZILARI
İzmit CHP’de ne olur? KÖŞE YAZILARI
O, niye SUSUYOR ..! KÖŞE YAZILARI
Bunu da atlattın ya HELAL OLSUN sana..! KÖŞE YAZILARI
Bu kent bu PİŞKİNLİĞİ DE gördü..! KÖŞE YAZILARI
Büyükakın için tehlike çanları çalıyor..! KÖŞE YAZILARI
Ne mide varmış sende be..! KÖŞE YAZILARI
20 Yıllık DOSTLUK böyle bitiyor..! KÖŞE YAZILARI
Hayırdır, Vicdanlarınız mı SIZLADI..! KÖŞE YAZILARI
ACI YOKSA, TEKAMÜL DE YOKTUR! KÖŞE YAZILARI
İŞTE TEZGAH BÖYLE KURULMUŞ..! KÖŞE YAZILARI
Bu fabrikalarda NELER OLUYOR? KÖŞE YAZILARI
Bu müdür epey farklı birisi..! KÖŞE YAZILARI
Bu alışkanlıklardan vazgeçmeyecek miyiz? BUNLAR KONUŞULUYOR
Bunun FORMÜLÜ yok..! KÖŞE YAZILARI
Nerede bu ALEVİ DERNEKLERİ..! KÖŞE YAZILARI
ZAVALLILAR..! KÖŞE YAZILARI
Takım UÇUYOR, Yönetim ÇAKILIYOR..! KÖŞE YAZILARI
Bunun hesabı SORULMAYACAK MI? KÖŞE YAZILARI
AYININ SALDIRISINA UĞRADIM..! KÖŞE YAZILARI
Bu AF çıkmazsa eğer..! KÖŞE YAZILARI
Ona her şeyi söyleyin amma..! KÖŞE YAZILARI
NEDEN GİZLİYORLAR? KÖŞE YAZILARI
Yine sevinemediler..! KÖŞE YAZILARI
Aralık ayı AKP’nin kabusu olacak..! KÖŞE YAZILARI
İzmit’te herkes kendini attırmanın peşinde..! KÖŞE YAZILARI
Bu cesaret nereden geliyor? KÖŞE YAZILARI
Yandığım kadar yakmaya geliyorum..! KÖŞE YAZILARI
Herkese var da EYT’ye niye yok..! KÖŞE YAZILARI
Burdan çok EKMEK ÇIKAR..! KÖŞE YAZILARI
İl başkanları neden izlemiyor..! KÖŞE YAZILARI
Bu ŞARLATANLIK can SIKIYOR..! KÖŞE YAZILARI
İyi Parti, İYİ GİTMİYOR..! KÖŞE YAZILARI
Bir ANGUS’u çözemiyorlar mı? KÖŞE YAZILARI
Yok, öyle yağma YÜZSÜZ EFENDİ..! KÖŞE YAZILARI
Gelişi kime yarar? KÖŞE YAZILARI
Hadi herkes EVİNE..! KÖŞE YAZILARI
Neden SUSUYORSUNUZ? KÖŞE YAZILARI
İzmit Meclisinde YAŞANANLAR..! KÖŞE YAZILARI
Fatma Kaplan’a SESLENİYORUM..! KÖŞE YAZILARI
CHP’liler bu oyunu bozar mı? KÖŞE YAZILARI
Bizimkilerin yapamadığını İMAMOĞLU yapıyor..! KÖŞE YAZILARI
Her mahallede TEFECİ türedi..! KÖŞE YAZILARI
Bu acıyı HAYAL edebilir misiniz? KÖŞE YAZILARI
Bir yemeğe FİT oldular..! KÖŞE YAZILARI
Mahkemeye bekliyorum..! KÖŞE YAZILARI
Kocaeli’ye yakıştı..! KÖŞE YAZILARI
Neler öğreneceksiniz neler..! KÖŞE YAZILARI
Kırmızı ışıkta geçiyor..! KÖŞE YAZILARI
ZİRVE KOMEDİSİ Devletin başka işi gücü yok mu? KÖŞE YAZILARI
Lastik- İş kabak tadı verdi..! KÖŞE YAZILARI
‘PİÇ’ nereden sigortalı KÖŞE YAZILARI
Emredersiniz CENGİZ Bey..! KÖŞE YAZILARI
ONLAR NELER YAPIYOR? KÖŞE YAZILARI
7 Bin Metrekarenin İSKAN bedeli ne kadar? KÖŞE YAZILARI
O PARTİ KOCAELİ’Yİ GÖZDEN ÇIKARDI..! KÖŞE YAZILARI
Artık kimseyi işten atamazsınız..! KÖŞE YAZILARI
KISKANDIM..! KÖŞE YAZILARI
UĞRAŞTIĞIMIZ İŞLERE BAKIN..! KÖŞE YAZILARI
DOKUNDUKÇA BAĞIRIYORLAR..! KÖŞE YAZILARI
O zaman hangi nikahla bağlandınız? KÖŞE YAZILARI
Beyaz eldiven aldım..! KÖŞE YAZILARI
Komisyonumu isterim..! KÖŞE YAZILARI
Pazarcılara HELAL olsun..! KÖŞE YAZILARI
Bu savaşta SEVİYE kalmadı..! KÖŞE YAZILARI
Ellibeş belediyeciliği yapılıyor..! KÖŞE YAZILARI
Ufalanan Kandıra..! KÖŞE YAZILARI
Canımı acıttı..! KÖŞE YAZILARI
Ne oluyor bu kente..! KÖŞE YAZILARI
Acele etmeyin, sıra size gelecek..! KÖŞE YAZILARI
Bölseniz fena mı olur..! KÖŞE YAZILARI
Vali Aksoy’a sesleniyorum..! KÖŞE YAZILARI
Devletin yolu kapatılır mı? KÖŞE YAZILARI
Bir ayda ne oldu? KÖŞE YAZILARI
Yazmazsak ne olur? KÖŞE YAZILARI
İstemişse HELAL olsun..! KÖŞE YAZILARI
CHP, Sarı öküz olmamalı..! KÖŞE YAZILARI
Adres ben değilim..! KÖŞE YAZILARI
Bence eskisinden daha GÜÇLÜ! KÖŞE YAZILARI
Bu solculardan nefret ediyorum..! KÖŞE YAZILARI
İŞTE İHALE TEZGAHININ FOTOĞRAFI KÖŞE YAZILARI
İŞSİZ GAZETECİLERE BENDEN BİR KIYAK..! KÖŞE YAZILARI
Helal olsun size..! KÖŞE YAZILARI
Herkes görevini yapıyor..! KÖŞE YAZILARI
Gönüllerdeki Kandıra KÖŞE YAZILARI
Niye meclis üyesi oldunuz? KÖŞE YAZILARI
AK Parti ne yapmak istiyor? KÖŞE YAZILARI
Büyükşehir BATAR..! KÖŞE YAZILARI
115 BİN..! KÖŞE YAZILARI
Böyle İHALE şartnamesi mi olur? KÖŞE YAZILARI
NE BÜYÜK SERVET EDİNMİŞ BÖYLE..! KÖŞE YAZILARI
UYARIYORUM, İŞİNİZE BAKIN..! KÖŞE YAZILARI
Kocaeli SES Verecek..! KÖŞE YAZILARI
FENA BİR TEZGAHA ÇOMAK SOKMUŞUM..! KÖŞE YAZILARI
Beyler ne iş yaparsınız siz..! KÖŞE YAZILARI
Bağırmakta haklısınız! KÖŞE YAZILARI
Siyasi hayatı bitti..! KÖŞE YAZILARI
Yanlış yoldasın Tahir hoca..! KÖŞE YAZILARI
Üç yıl önce bugün SAKALIMI KESTİLER..! KÖŞE YAZILARI
Görmeden sevdim! KÖŞE YAZILARI
Siz olsaydınız ne yapardınız? KÖŞE YAZILARI
Dökün TAŞLARINIZI,Kusun KİNLERİNİZİ..! KÖŞE YAZILARI
Biten bir ova KÖŞE YAZILARI
Bu boşluk dolar mı? KÖŞE YAZILARI
Kim kimin arkasında? KÖŞE YAZILARI
Yağmalanan KANDIRA KÖŞE YAZILARI
Korkmayın be yaa..! KÖŞE YAZILARI
Büyükakın’ın koordinatör masalı KÖŞE YAZILARI
Halk ekmek bu değil..! KÖŞE YAZILARI
Her KHK bir romandır..! KÖŞE YAZILARI
Çiğit ne yapıyor? KÖŞE YAZILARI
Kusura Bakmayın..! KÖŞE YAZILARI
KOTO neden bilgi vermiyor? KÖŞE YAZILARI
Siz KHK nedir biliyor musunuz? KÖŞE YAZILARI
Makam mı, HAMAM MI? KÖŞE YAZILARI
AKP, bu adama şimdi ne yapacak? KÖŞE YAZILARI
Ah MUHALEFET ah..! KÖŞE YAZILARI
Bu kadar UCUZ olmamalı..! KÖŞE YAZILARI
AKP'de fırtınalar kopuyor KÖŞE YAZILARI
Çocuğu fena UÇURMUŞLAR..! KÖŞE YAZILARI
KİN ve KİBİR gitti..! KÖŞE YAZILARI
Yeni parti İŞ YAPAR MI? KÖŞE YAZILARI
Ona bile bu kadar saldırıyorlar ya..! KÖŞE YAZILARI
İşin tadı KAÇMADI MI? KÖŞE YAZILARI
Yanlış yaptın, ayıp ettin FATİH..! KÖŞE YAZILARI
Ah Kandıra’m Ah..! KÖŞE YAZILARI
Nereden geliyor bu DEĞİRMENİN SUYU..! KÖŞE YAZILARI
Bunlar SAVCIYI da SATTILAR..! KÖŞE YAZILARI
Dualarım BARIŞ için..! KÖŞE YAZILARI
Kandıra’da SEÇİM..! KÖŞE YAZILARI
AKP’de ihanetin boyutu ortaya çıkıyor KÖŞE YAZILARI
Yeni REFAH iş yapmaz..! KÖŞE YAZILARI
ZİRVE KOMEDİSİ Devletin başka işi gücü yok mu? KÖŞE YAZILARI
Lastik- İş Kabak Tadı Verdi..! DİĞER