Bu gazete size emanet

10.01.2020 - 00:08
20 Kişi Yorum Yaptı
İsmet ÇİĞİT ismetcigit@seskocaeli.com

Merhaba… Yaklaşık 6 aylık aradan sonra  sizlere bir kağıt gazete ile yeniden ulaşıyorum. Türkçeyi iyi kullanan, meramını yazıyla iyi anlatan bir adam olarak bilinirim. Ama bugünkü heyecanımı anlatacak kelime bulamıyorum.

SES KOCAELİ Gazetesini çıkartmak için 10 Ocak’ı özellikle seçtik. Bugün Türkiye’de “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak biliniyor. Gazetenin bu tarihte çıkmasına özen gösterdik.

Ayrıca ben, Cevat Çetin öncülüğündeki ÖZGÜR KOCAELİ  gazetesini bir Cuma günü (19 Eylül 1991) yayına başlatmıştım. Cuma günlerinin hayırlı ve bereketli olduğuna inanırım. ÖZGÜR KOCAELİ  ile büyük başarılar yakaladık. Bu nedenle SES KOCAELİ  gazetesini de Cuma günü yayın hayatına sokmayı tercih ettik.

………………………….

 

Bu kentin, bu gazeteyi bir süredir merak ve heyecanla beklediğini biliyorum. Eminim, pekçok kişi, SES KOCAELİ’nin ilk sayısını eline alınca biraz hayal kırıklığına uğrayacak. Çünkü, ince, cılız bir gazete olarak başlıyoruz.  8 sayfalık bir şehir gazetesi olarak, kimi günler 30-35 sayfa çıkan ulusal gazetelerle aynı fiyata satılıyoruz.

Bugünkü gazetenin 1 nci sayfası, tamamen Güngör Arslan tasarımı. 10 Ocak için özel bir sayfa yapalım istedik. Güngör’ün önerisini beğendim ve böyle çıktık…

Gazeteyi kurarken, çok değerli bir dostumun ufak katkısı dışında kimseden tek kuruş destek almadık. Çok sınırlı sayıda elemanlar, çok kısıtlı imkanlarla bu işe girdik. Aynı, 1991 yılındaki ÖZGÜR KOCAELİ gibi. Ben 60’ını, Güngör 50’sini aşmış bir adam..Enerjimiz yüksek.. Ama pilimiz ne kadar dayanır bilmiyorum.

Biz cesur gazete yapacağız.. Biz doğru ve dürüst gazetecilik yapacağız. Bugünden itibaren Güngör SES’in internet gazetesi ile, ben kağıt gazetesi ile yoğunlaşacağım.

Özel haberler, özel manşetler planlıyoruz. Vıcık vıcık  belediye haberleri ile doldurulmayan, özellikle İzmit’in her sokağı ve her insanını ilgilendiren haberlerle karşınızda olacağız.

Gece gündüz çalışmaya, size layık olmak için elimizden gelen herşeyi yapmaya hazırız.

Bizim en güzel gazetemiz bu ilk günkü gazete değildir. İleride çok daha iyi gazeteler yapacak potansiyele sahip olduğumuza inanıyoruz. Ama  sizin desteğiniz önemli.

İlimizde koşullar çok değişti. Bizim baskı tesisimiz yok. Güngör’ün vardı, devlet el koydu. Bu gazete ilimizde Köseköy’de basılacak. Dağıtımda sıkıntılar var. Biz  gece satış ağı kuruyor, abonelik ağı oluşturmaya çalışıyoruz.

SES KOCAELİ’nin günlük satış rakamını 2000-2500 bandına oturmak zorundayız. Siz destekler, güvenir, bu hedefe varmamızı sağlarsanız, önümüz açılacak.

Bakın, bugün bu gazetenin her sayfasını vıcık vıcık kutlama ilanları ile doldurabilirdik. Bunu bile yapmadık… Sadece, size okurlara güvenerek yola çıkıyoruz.

Terbiyeli gazete olacağız. Okurken insanların  zevk alacağı, keyif alacağı bir gazete  olacağız. Buram buram İzmit kokacağız. Gazeteyim diye ortalıkta dolaşanlardan çok farklı olacak, bu kenti ilgilendiren haberlere değişik ve entelektüel açıdan bakacağız.

Hiçbir siyasi partinin arka bahçesi, yardakçısı olmayacak ama, fanatik biçimde Kocaelisporlu olacağız..

Saldırgan olmayacağız. Kimsenin  özel hayatını (eğer kamuya malolmuş biri değilse) kurcalamayacağız. Bu kentin hak ettiği hizmeti alabilmesi, bu kentteki insanların daha mutlu yaşayabilmesi için  gereken gazeteciliği yapmaya çalışacağız.

Sermayemiz bilgimiz ve birikimimiz.. Biz size güveniyor ve bu gazeteyi siz okurlara emanet ediyoruz. Siz isterseniz, beğenirseniz, desteklerseniz var olacak ve elimizden gelenin en iyisi yapmak için çalışacağız.

Güngör’ün saldırganlığını ben törpüleyecek, benim yumuşaklığımı Güngör  törpüleyecek. Orta vadede hedefimiz,. Hızla sayfa sayısını arttırmak olacak. Biraz uzun vadedeki hedefimiz, bu kentteki bütün gerçek gazetecileri, bu mesleğin emektarlarını bünyemizde toplayıp, çok  ekli, çok sayfalı gazeteler çıkartmak. Mesala belimizi doğrultabilir, önümüzün açık olduğunu görürsek, çok kısa süre içinde Spor ilavesine geçeriz. Sonra magazin eki de verebiliriz. Bütün bunlar projelerimiz arasında.

SES KOCAELİ’nin loğusuna gelince. Ben önce HÜR KOCAELİ düşündüm. Ama bunun “Özgür” ile aynı anlama geleceğini ve saygısızlık olacağını  öngördük. SES Logosunun alışılmışın dışında kare şeklinde olmasını da ben istedim. Türkiye’de böyle kare logolu gazete yok. Ama ABD ve Avrupa’da çok örnekleri var. Kare logo, 1 nci sayfa üzerinde oynatılabilir. Ayrıca zorlama sür manşet tarzı çalışmaya gerek bırakmaz.

Logumuz farklı, tarzımız farklı, yüreğimiz temiz ve kuvvetli olacak…

Biz şimdilik eldeki imkanlarla bu kadarını yaptık; size emanet ediyoruz. Siz  “yürü” deyin, biz koşmaya hazırız.

Sevgiyle kalın.Yarın yine kağıt üzerinde buluşalım.

1 ay önce - Editör

Arada bir Güngör beyi de okuyun. Gazete yayın tarihi konusunda farklı yazıyorsunuz. Hayırlı olsun dileklerimle.

1 ay önce - Bülent

Hayırlı olsun. Gölcükte bugün ilk ses kocaeliyi ben aldım.

1 ay önce - Bülent

Hayırlı olsun. Gölcükte bugün ilk ses kocaeliyi ben aldım.

1 ay önce - seyyar piyangocu

özgür kocaeli cemalettin hulagu rektörü öven yazı yazmış. ona minnet borçluymuş. seçim döneminde sexer hanım adayını destekledi. sezer haımı abla gibi severim dedi. hulaguyu desteklemedi".bunu kendisine hatırlattık. yorumu koymadı.

1 ay önce - KURMAY41

GAZETEYİ aldım imzalatmak için geleceğim hayırlı olsun ismet amca

1 ay önce - Süha Özkan

Duayenler, yapar, yazar ve okutur..! Çokça okuyanlar olması dileğimle..

1 ay önce - Mert Aybars

Hayırlı olsun.

1 ay önce - Feridun Güray

Hayırlı olsun, yolu açık olsun. Ömrü uzun olsun.Başarılar.

1 ay önce - Semih Erdi

Kırşehirden başarı dileklerimi sunarken,basının halkın sesi olduğunu ve ayak oyunları ile susturulamayacağını göstereceğinize canı gönulden inanıyorum.Saygılarımla.

1 ay önce - Halis ozlu

Hayirlive ugurlu bol haberlerle dolu olsun

1 ay önce - Cem Süreyya

Siz özellikle tarih ve günü seçtik diyorsunuz. Güngör Arslan dün ki yazısından ''...10 Ocak. Çalışan Gazeteciler Günü. Ve biz bu anlamlı günde karşınızdayız. Ama sakın bu anlamlı günü çok arayıp bilerek seçtiğimizi falan zannetmeyin. Sevgili İsmet Çiğit’in aniden ağzından çıktığı bir tarih bu. Kalbi temizmiş söylediği tarih Çalışan Gazeteciler Gününe denk geldi. Hatta ‘ Abi bu tarih hangi güne geliyor?’ diye sorduğumda, ‘ Bilmem bakalım’ dedi. Baktık mübarek CUMA gününe denk geliyormuş. Oysa genellikle bir işe başlayanlar başlama tarihini hep hafta başını seçerler. Biz garip ve ters adam olduğumuz için yine bilmeden bir mübarek güne denk geldi seçtiğimiz tarih. İşin garip yanı www.seskocaeli.com haber sitemizin de başlama tarihi yine CUMA gününe denk gelmişti. Sizin anlayacağınız hem gazeteciler için anlamlı hem de dini yönden anlamlı bir günde yayın hayatına başlıyoruz.'' demişti. Başarılar diliyorum

1 ay önce - Bünyamin

özgür basının halka gerçek doğru haberi vermesi için tüm vatandaşlarımızın SES KOCAELİ GAZETESİ alarak özgür basına gerçek haberciliğe destek vermesini rica ediyorum.

1 ay önce - Murat Erdil

Hayırlı, uğurlu, bereketli olsun. Uzun zamandır hasret kaldığımız Yerel Gazeteye nihayet sahip olacak Kocaeli. Herkesin bu gazeteye destek olmasını, sahiplenmesini Kocaeli halkından diliyorum. Allah utandırmasın.

1 ay önce - Gölcüklü

Abi hayırlı olsun,ben başarılı olacağınıza inanıyorum ve desteklemek için hergün 1 değil en az 5 gazete alacağım.

1 ay önce - adnantok --DERİNCE

hayırlı olsun.yolunuz açık olsun.

1 ay önce - İzmitli..

Allah utandırmasın. Hayırlı olsun. Siz en iyisini yapmaya çalışın biz takdir ederiz.

1 ay önce - İzmitli..

Allah utandırmasın. Hayırlı olsun. Siz en iyisini yapmaya çalışın biz takdir ederiz.

1 ay önce - Sema Okumuş

İsmet Bey Allaha emanet olun. Bu güzel şehrimizde Atatürkümüzün Cumhuriyet ilanını buradan vurguladığı, Kasrı Humayun da çekilen güzelim kalpaklı fotoğrafıyla Time’a kapak olduğu güzelim İzmitim sen herşeye layıksın. İsmet bey yazılarınız o kadar güzel ki sayınız öyle beklediğiniz miktarda , hatta daha üzerinde olacaktır.İlkelerinizden ödün vermeden ,sağlıkla dolu günlerde devam etmek dileğiyle....

1 ay önce - Murat afşin

Tekrar hayırlı olsun ,tüm kentin olan yada ,olacak sorunlarının çözülmesi noktasında gerekenleri yapacağınız İçin şimdiden teşekkürler...

1 ay önce - Salih AYDIN

Hayırlı olsun. Hayırlı olun. Hayırla yol alın... Balıkçılar gibi; Vira Bismillah!

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.
Diğer Yazıları +
Yapma Sayın Aracı; Sonuçta din kardeşiyiz KÖŞE YAZILARI
AKP’de işler hiç iyi değil; ama muhalefet çok kötü KÖŞE YAZILARI
Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım KÖŞE YAZILARI
Bu gazeteye gelen ilk tekzibi onur duyarak yayınlıyorum KÖŞE YAZILARI
Sevgilim; İzmit KÖŞE YAZILARI
Yapmayın arkadaşlar mahcup olursunuz KÖŞE YAZILARI
79 yaşındaki Bilge Emeç’in duyguları KÖŞE YAZILARI
Helal olsun Durhasan KÖŞE YAZILARI
CHP’de işler çok karışık KÖŞE YAZILARI
Puan kaybına da, Cezaya da tahammül yok KÖŞE YAZILARI
Ey CHP, hayattaysan bir ses ver duyalım..! KÖŞE YAZILARI
Bu tam anlamıyla taammüden cinayettir KÖŞE YAZILARI
Bu hıza hizmet yetişebilir mi? KÖŞE YAZILARI
Samimiyetsizlik paçadan akıyor KÖŞE YAZILARI
CHP delegesinin ağır sorumluluğu KÖŞE YAZILARI
CHP kongrelerini bırakın AKP kongrelerine bakın KÖŞE YAZILARI
Salonun parkeleri; Stadın çimenleri KÖŞE YAZILARI
Bu gece uzun olacak KÖŞE YAZILARI
Toplu taşımada yeni düzeni kurmak zorundayız KÖŞE YAZILARI
Deprem’le yaşamayı öğrenmek KÖŞE YAZILARI
Ne güzel ülke; Ne özel insanlar KÖŞE YAZILARI
Kibiri kenara atın, çevrenize bir bakın KÖŞE YAZILARI
Çöp tesisi için çok özel bir öneri KÖŞE YAZILARI
Eski günlerim burnumda tütüyor KÖŞE YAZILARI
Her yer satılık, Her yer icralık KÖŞE YAZILARI
Herkes akıllı olacak..! KÖŞE YAZILARI
Benim, sahipsiz şehrim KÖŞE YAZILARI
Harun Yıldızlı CHP’ye yakışacak KÖŞE YAZILARI
Kandıralı yürüyorsa; Bu ciddi bir uyarıdır..! KÖŞE YAZILARI
BHC konusu KÖŞE YAZILARI
Bütün çocuklar Kartepe’ye çıksa KÖŞE YAZILARI
Çöp konusu bu dönem bitmeli KÖŞE YAZILARI
Vah Hocam vah..! KÖŞE YAZILARI
Kocaeli Basını bu onuru hak etmiyor KÖŞE YAZILARI
Bekirpaşa Polis Merkezi’ni de görüp, öğrenmiş oldum KÖŞE YAZILARI
Körfezin yunusları; Filenin sultanları KÖŞE YAZILARI
Yürüyüş Yolu’nda başı dik yürümek KÖŞE YAZILARI
Sonradan olma değil, Anadan doğma..! KÖŞE YAZILARI
Siz hiç 2 milyon TL’yi bir arada gördünüz mü? KÖŞE YAZILARI
Bu gazete size emanet KÖŞE YAZILARI
Artık, gazetede buluşalım KÖŞE YAZILARI
Hani bizim çöp fabrikası? KÖŞE YAZILARI
Koçarslan davası Ve Emniyet Müdürümüz KÖŞE YAZILARI
Küçük ama işlevsel olacak KÖŞE YAZILARI
Bu yılbaşında aldığım tek hediye KÖŞE YAZILARI
AKP muhalefet yapıyor, Fatma Hanım büyüyor KÖŞE YAZILARI
Bir Zeytinoğlu bu kente yetmez KÖŞE YAZILARI
İzmit’in bir değeri: Bülent Tamer KÖŞE YAZILARI
İyiki geldin 2020 KÖŞE YAZILARI
İyi ki ve nihayet gidiyorsun 2019 KÖŞE YAZILARI
Doğum sancıları KÖŞE YAZILARI
Bir sedan da bana ayırın KÖŞE YAZILARI
İyi Parti ve yerel muhalefet KÖŞE YAZILARI
Zor bir yıl biterken..! KÖŞE YAZILARI
Taslak güzel, önemli olan masada dik durabilmek..! KÖŞE YAZILARI
Kanal İstanbul’dan önce Güney Marmara’yı yapsak KÖŞE YAZILARI
Değerli konut vergisine neden büyük tepki var..! KÖŞE YAZILARI
CHP İzmit kongresi herkese örnek olmalı KÖŞE YAZILARI
Bir haftanın raporu KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor konusunda şimdi daha da umutluyum KÖŞE YAZILARI
Bence Hakan Çakar..! KÖŞE YAZILARI
Ev hayali başka bir şeydir..! KÖŞE YAZILARI
Yusuf Bayraktar ve lastik sözleşmesi KÖŞE YAZILARI
Mutlu kent mi? Hadi canım sen de KÖŞE YAZILARI
Bu sistem yürümez..! KÖŞE YAZILARI
Size keyifli bir Pazar yazısı çıkmadı..! KÖŞE YAZILARI
İlhan Bayram’la sohbet her zaman keyifli olmuştur KÖŞE YAZILARI
Meclis’i izlemeyin, üzülürsünüz..! KÖŞE YAZILARI
Zeytinoğlu ile sohbet KÖŞE YAZILARI
Sirmen ile eski defterler KÖŞE YAZILARI
Mal varlığı tartışması KÖŞE YAZILARI
Haydi Fatma Bacım, başarabilirsin..! KÖŞE YAZILARI
Takip edilmek, insanın hoşuna gidiyormuş..! KÖŞE YAZILARI
Sorun, ahlaki ve insani çöküştür KÖŞE YAZILARI
Başkan Üzülmez ile bu kış TELEFERİKTE uçacaktık..! KÖŞE YAZILARI
1 TL ekmek, 1 TL salon; Küçüksu ücretsiz KÖŞE YAZILARI
AKP’de herkes kendine yer arıyor KÖŞE YAZILARI
Yeni ofiste ilk yazı KÖŞE YAZILARI
Bütün belediyeler şimdiden SES’i bloklamalıdır KÖŞE YAZILARI
Uzun bir kış olacak KÖŞE YAZILARI
Ne oldu bizim AMATEM-ÇEMATEM KÖŞE YAZILARI
Çinakop çok, Lüfer yok KÖŞE YAZILARI
“Babacan”dı KÖŞE YAZILARI
Turan ve İnce kaybetti KÖŞE YAZILARI
Oldu, dememeli; olacak, olmalı demeli KÖŞE YAZILARI
Tarhan ve Türkkan KÖŞE YAZILARI
Çok heyecanlıyız KÖŞE YAZILARI
Şampiyonluğa artık daha çok inanıyorum KÖŞE YAZILARI
Ağır Ceza’da Arslan davası KÖŞE YAZILARI
Tarhan’ın suçlamaları; Büyükakın’ın savunması KÖŞE YAZILARI
Yine çok geriliyoruz KÖŞE YAZILARI
Yapmayın, Din kardeşiyiz KÖŞE YAZILARI
Hazır okullar tatilken; Şu İzmit’i dolaşsanız KÖŞE YAZILARI
Kerpe’de Sonbahar KÖŞE YAZILARI
Avrupalı olmak, iyidir KÖŞE YAZILARI
Çabuk yıprandılar KÖŞE YAZILARI
MİA iyi projedir DİĞER
Gelin üzerine gelin, benim işim kolaylaşıyor KÖŞE YAZILARI
Cumhurbaşkanımız ABD’ye uçarken KÖŞE YAZILARI
CHP’lilerin aklının köşesinde Küçükkaya’ da bulunmalı KÖŞE YAZILARI
Erken kalkın; Ata’mızı anın KÖŞE YAZILARI
Karanlıklar ülkesi KÖŞE YAZILARI
Korkmayın, suyumuz bitmez KÖŞE YAZILARI
Kemal Bey sopasını partisinde sallamalı KÖŞE YAZILARI
6 Kasım: SEKA’nın kuruluş yıl dönümü KÖŞE YAZILARI
Liderliğin kıymetini bilelim KÖŞE YAZILARI
Yeniden Ahmet Serimer ile birlikte çalışmak..! KÖŞE YAZILARI
41 milyon turistin kaçı bize geldi? KÖŞE YAZILARI
Her 1 Kasım’da içim “Cız” eder (Arif’imin anısına) KÖŞE YAZILARI
Fuar alanı zaten Millet Bahçesi’ydi KÖŞE YAZILARI
Atatürkçü Dernekler de susup, korkarsa..! KÖŞE YAZILARI
15 Temmuz mu? 29 Ekim mi? KÖŞE YAZILARI
Bu şehirde gazeteciliğe yeniden itibar gelecek KÖŞE YAZILARI
CHP’de yarış kimler arasında? KÖŞE YAZILARI
Ey muhalefet; hâlâ buradaysan ses ver KÖŞE YAZILARI
Kendinize iyilik yapın, Biraz kahkaha atın KÖŞE YAZILARI
Sağlam dostlar olsun, Başka şeye gerek yok KÖŞE YAZILARI
Trump’a 120, Putin’e 150 KÖŞE YAZILARI
İzmit’in en güzel yeri: Fevziye’nin Bahçesi KÖŞE YAZILARI
Bu kentin ıskaladıkları KÖŞE YAZILARI
Barış, her haliyle güzeldir KÖŞE YAZILARI
Umut da olmasa KÖŞE YAZILARI
İyi yapılan bir iş, başarılı bir kişi arıyoruz KÖŞE YAZILARI
Bize kızmakta çok haklılar KÖŞE YAZILARI
Üzülmez’in sopası KÖŞE YAZILARI
Off İzmit’im off KÖŞE YAZILARI
İzmit nostaljisi KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor hakkında KÖŞE YAZILARI
Elbette, askerimiz ve ülkemiz için duacıyız KÖŞE YAZILARI
Nihat Ergün, önemli adamdır KÖŞE YAZILARI
Banliyö tren ne büyük yalan..! KÖŞE YAZILARI
Der Spiegel’in makalesi KÖŞE YAZILARI
İzmit’te üç noktaya içki ruhsatı hikayesi KÖŞE YAZILARI
Tahir Kardeş,benden şikayetçi KÖŞE YAZILARI
Camiler ve Din Görevlileri haftası KÖŞE YAZILARI
Çok iyi konuşuyorsun da Sevgili Başkan..! KÖŞE YAZILARI
Bu kent, çok pis kokuyor KÖŞE YAZILARI
GS-FB maçını statta izledim KÖŞE YAZILARI
Muhteşem yeni yol; Rezalet mevcut yol KÖŞE YAZILARI
Beni yiyemezsiniz; DİŞİNİZ KESMEZ..! KÖŞE YAZILARI
20 yıl önceki proje KÖŞE YAZILARI
Cep telefonuna güvenmeyin; deprem olur, elinizde kalır KÖŞE YAZILARI
Uzun yaşamak bir lütuf mu? KÖŞE YAZILARI
​ Tahir Hoca’m haklıymış, CHP’liden dost olmazmış KÖŞE YAZILARI
Korkmayın, ısırmayacağız KÖŞE YAZILARI
Kaltak ne demek? KÖŞE YAZILARI
Bizde bir tane Greta çıkmaz mı? KÖŞE YAZILARI
Başımıza ne yağacak? KÖŞE YAZILARI
Unutulan projeler KÖŞE YAZILARI
İşsizlik ve fuhuş birlikte yükselir KÖŞE YAZILARI
Siz, ne varsa satın; Hürriyet’e su vermeyin KÖŞE YAZILARI
AKP kendisini de eleştirebilmeli KÖŞE YAZILARI
Neler neler kaybettik? KÖŞE YAZILARI
En güzel mevsim, ama arkası kış KÖŞE YAZILARI
Her yer kiralık, herkesin çeki patlak KÖŞE YAZILARI
Engin Hoca ve Şenol Hoca KÖŞE YAZILARI
AKP iktidar, CHP muhalefet kalsın KÖŞE YAZILARI
Büyükşehir dağınık KÖŞE YAZILARI
Gelecek yıl, hamsi de olmazsa KÖŞE YAZILARI
Belki de en zor maç KÖŞE YAZILARI
Vatandaş için yüksek, Esnaf için düşük fiyat KÖŞE YAZILARI
​ Saat 11.30’da herkes oturup, maçı izlesin KÖŞE YAZILARI
Yüzde 0.86 ne mutlu, söyle de inanalım KÖŞE YAZILARI
Bırakın Fatma Hanım biraz iş yapsın KÖŞE YAZILARI
Krizi bir de sanayiciden dinledim KÖŞE YAZILARI
Önce Karadeniz, sonra Körfez KÖŞE YAZILARI
Büyükakın, BÜYÜK iş yaptı KÖŞE YAZILARI
Bayrak asın, bayram yapın KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım yalnız değildir KÖŞE YAZILARI
Devlet vergi, Vatandaş keyif alamıyor KÖŞE YAZILARI
Sıcaklar mı bizi bu hale getirdi? KÖŞE YAZILARI
Gebze’yi il yapalım KÖŞE YAZILARI
İki ayda hayatım nasıl değişti KÖŞE YAZILARI
Balık zamanı geliyor KÖŞE YAZILARI
Bir işe ya hiç başlamayın; ya da başladığınız işi bitirin KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor camiasının “cek-cak”lara karnı tok KÖŞE YAZILARI
Bir gün herkes AKP’li olursa KÖŞE YAZILARI
Yürüyüş Yolu, siyaset üstü olmalı KÖŞE YAZILARI
AKP ve CHP’de kongreler KÖŞE YAZILARI
Geri dönüşüm kutusundan taşan cam şişeler KÖŞE YAZILARI
20 yıl önce bugün KÖŞE YAZILARI
1 yaşındaki temiz, tertipli çocuk; 18 yaşındaki huysuz, yorgun ihtiyar KÖŞE YAZILARI
2. İztop skandalı KÖŞE YAZILARI
Bayramlarda çok daha güzelsin sevgili İzmit KÖŞE YAZILARI
Şahabettin Bilgisu Caddesi böyle mi olmalı? KÖŞE YAZILARI
100. yıla yeni anayasa KÖŞE YAZILARI
Lütfen kendinize çok dikkat edin KÖŞE YAZILARI
Bayramda da kolum askıda KÖŞE YAZILARI
Daha çok (ıhh) diyeceğiz KÖŞE YAZILARI
Toplu taşıma işi kötü patlayacak KÖŞE YAZILARI
TÜPRAŞ giderse büyükşehir biter KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım yanlış yapıyor KÖŞE YAZILARI
Erken seçim mi? Hadi canım siz de… KÖŞE YAZILARI
Haydi İzmit’e turist getirelim KÖŞE YAZILARI
Haydi İzmit’e turist getirelim KÖŞE YAZILARI
Bu güvene layık olmak zorundayız KÖŞE YAZILARI
Bu “SES” sizin sesiniz KÖŞE YAZILARI
Sendikalar yandaş olursa, çalışanlar kaybeder KÖŞE YAZILARI
Başladığınız bir işi de bitirin KÖŞE YAZILARI
Murat Kekilli mi? Aleyna Tilki mi? KÖŞE YAZILARI
Çöp kamyonu ve çekici terörü KÖŞE YAZILARI
İl başkanını boşverin şimdiden büyükşehir adayı bulun KÖŞE YAZILARI
Balık özlemi KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım’ın köpekle imtihanı KÖŞE YAZILARI
Fikri Işık doğru söylüyor KÖŞE YAZILARI
Bulut’u çok ararız KÖŞE YAZILARI
Ellibeş’in Sorumluluğu KÖŞE YAZILARI
Değişim zamanı KÖŞE YAZILARI
“İlimizin özelliği nedeniyle…” KÖŞE YAZILARI
Bu şehirde yapılan güzel işlerde var KÖŞE YAZILARI
Korkan korksun BİZ HEYECANLIYIZ KÖŞE YAZILARI
Bu yılı da ıskalamayalım KÖŞE YAZILARI
Biz ne yapacağız? KÖŞE YAZILARI
Her şey (DAHA) güzel olacak KÖŞE YAZILARI
Kendinize iyilik yapın, Biraz kahkaha atın KÖŞE YAZILARI
Sağlam dostlar olsun, Başka şeye gerek yok KÖŞE YAZILARI
Dünya da bizden büyük DİĞER