Bu iş Kocaman’ı BOZAR..!

06.11.2019 - 21:29
0 Kişi Yorum Yaptı
Bu iş Kocaman’ı BOZAR..!

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin seçim kazandığı yeni belediye başkanları içinde en sempatik ve en güvenilir kişi görüntü veren belediye başkanlarının en başında Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman geliyor.

Güleryüzü ve insanlarla kurduğu sıcak diyalog sayesin de kısa zamanda kendisini sevdiren Avukat Mustafa Kocaman’ın son aldığı karar imajına büyük zarar verecek cinsten bir karar.

Hüseyin Üzülmez’den adeta bir enkaz devralan ve borç içinde yüzen bir belediye alan Mustafa Kocaman arsa ve gayrimenkul satarak belediyeyi kurtarmaya çalışırken birden bire hiçbir gereği ya da ihtiyaç yokken Coca Cola’nın Maşukiye’de fabrika kurmak için satın aldığı ama imar alamadığı için yıllardır kaderine tek edilen 24 dönümlük arazisini satın almak için meclisten yetki istedi ve bu yetkiyi aldı.

Belediye meclis üyelerinin dahi haberi olmadan meclise getirilen ve yıldırım hızıyla geçirilen bu karar Avukat Mustafa Kocaman’a çok ama çok sıkıntı yaratır, imajını bozar, kendisiyle ilgili kafalarda soru işaretlerine neden olur.

Böyle düşünenlerde haksız sayılmazlar.

Çünkü borç içindeki bir belediye NEDEN ve NİÇİN durup dururken kamulaştırma yapmayıp özel sektöre ait bir araziyi satın alsın.

Eğer burada bir kamu menfaati varsa o zaman bu araziyi kamulaştırır olur biter.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.