Bu kent onu UNUTTU..!

26.01.2020 - 18:54
9 Kişi Yorum Yaptı
Bu kent onu UNUTTU..!
Bu kent vefasız bir kettir. Kendisine bir şeyler yapanı unutur ve hatırlamaz.

Adeta yok sayar.

Ne adını bir caddeye, bir sokağa verir ne de üst geçide verir.

Ama kendisine ihanet edeni baş tacı eder, yere göğe sığdırmaz.

Kısacası vefa göstermesi gerekene vefa göstermez, gösterilmemesi gerekeni ise başta tacı yapar.

Tıpkı 1 yıl önce kaybettiğimiz Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’na vefa gösterilmediği gibi.

Bugün bu kentte eğer yüzlerce öğretim görevlisi, yüzlerce çalışanı ve de 80 bini aşkın öğrencisi olan bir Kocaeli Üniversitesi varsa, bir UMUTTEPE doğmuşsa bunun altında Prof. Dr. Baki Komsuoğlu’nun imzası vardır.

Yine bugün bu kentte küçük esnaf ayakta duruyorsa bu Kocaeli Üniversitesi sayesindedir.

1999 Depreminde Kocaeli Üniversitesi’ni açması, yaralılara müdahale etmesi ve pek çok baskı görmesine rağmen KOÜ’yü İzmit’ten taşımayıp Umuttepe’ye yaptıran, bugünkü modern binalara kavuşturanda yine rahmetli Baki Hocaydı.

23 Ocak 2008 tarihinde amansız hastalığa yenik düşerek vefat etti Baki Hoca.

Ama bu kentte ne belediyeler ne valilik ne tabi ne acıdır ki bu hale getirdiği Kocaeli Üniversitesi onu hatırlamadı.

Bırakın küçücük bir anmayı tek kelimelik açıklama bile yapmadılar.

Oysa o bu kenti İzmitli olmadığı halde İzmitlilerden çok daha fazla sevdi.

Hatta bir Ispartalı olarak Kocaelililerden bile daha fazla evdi bu kenti.

Biz ise onu UNUTTUK, adını bir caddeye bile vermekten kaçındık.

Yazıklar olsun bize.

Affet bizi Baki Hocam affet.

Bu kent bu.

Bu kent vefasızlığın kitabını yazmış bir kent.

3 hafta önce - koü'lü

bina yapmak önemlidir ama daha önemli olan onun içini kaliteyle doldurmaktır. baki bey ilkini yaptı ,ikinciyi başabildi mi tartışılır

3 hafta önce - vatandaş

sezer komsuğlu'nun rektörlük dönemi bitti.işaret ettiği aday hulagu hocadan az oy aldı.insanlar komsuğlu dönemine artık oy vermedi. sezer hanım emekli oldu. tören yapılmadı.(kendi mi istemedi bilinmez). yasal boşlukları kullanıp YÖK'te resmi üyelik dışı bir danışmanlık buldu. ne kanun dinlediler ne nizam.. basra harap olduktan sonra gitti.

3 hafta önce - dottore

Erdal İnönü sayesinde Trabzon'dan yeni kurulan Kocaeli Tıp fakültesine dekan geldi. yanında çok sayıda trabzondan hoca getirdi. derken madımaktan kaçan sivaslılar,malatyalılar,elazığlılar akın akın Kocaeli Tıp'a göç etti. Ortada hastane yok. bir masa bir sandalye. ertesi günü baki Bey Atıf beyle kavga etti. kamplaşma başladı, Atıf'çılar, Baki'ciler..Tıp fakültesi böyle kuruldu. Böyle sakat kurulan yer kurumsallaşamadı. sancıları hala sürüyor.

3 hafta önce - izmitli

Atıf Ural-Komsuoğlu (Baki-Sezer) cepheleşmesinin sancılarını KOÜ hale çekiyor. Hulagu rektör biraz düzen getirdi ama yetmedi.Baki Beyden sonra eşi rektör olmayacaktı. komsuoğlu soyadı 16 yıl rektör.Türkiye üniversitelerinde örneği yok. Baki Beyden sonra rektör olması gereken doğru isim Mustafa Dülger'di ama olmadı.KOÜ'de kof bir büyüme var.Binalar, öğrenciiler çoğalıyor. Tıpta hizmet yavaş

3 hafta önce - SAĞLIKÇI

Allah rahmet etsin.

3 hafta önce - köülü

Şuanki Rektörümüz Sadettin Hülagünün Twitter hesabına bakmanızı öneririm herkesten önce anıldı Cuma günü mevlüt okutuldu hocamız adına

3 hafta önce - Ersoy Kandemir

İzmit çocuğu asla unutmaz,rahmet ve saygı ile anıyorum.

3 hafta önce - seyyar piyangosu

kalp kırdı, insanları üzdü,kamplaşmaya zemin hazırladı.kul hakkı aldı. bu durumda yaptığı iyi işler gölgelendi. bir iş yaparken yönetici olarak adalet terazini doğru kullanacaksınız. umuttepe kampusünü kurmadaki emeklerini herkes saygıyla anıyor,ama terazini adalet kefesi çok yukarda kaldı. yine vefatın ardından kötü konusulmaz. Allah rağmet eylesin. Adına konferans salonu var. umuttpe yolu adını taşıyordu. kızı prof olarak soyadını üniversitede taşıyor. yine KOÜ baki beye vefalıdır.

3 hafta önce - doğrucu davut

baki komsuoğlu daha dekan olarak KOÜ'ye geldiği ilk gün rektörüne (Atıf Ural) karşı cephe almış ve İzmit'e geliş amacının KOÜ'ye ilk seçimde rektör olacağını belitmiş ve kendisine oy verecek hoca arayışına girmiştir. Atıf Ural buna karşı erkini kullanıp kadrolaşmaya gitti. Daha kurulma aşamasında KOÜ de özellikle tıpta cepheleşme başladı. Bu durum KOÜ'nun hasarlı doğmasına yol açtı. Komsuoplu 4 yıl dekanlık yapıp Ural dönemi bitince rektör olsa KOÜ daha iyi yerde olurdu.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.