Büyükşehir dağınık

28.10.2019 - 09:24
0 Kişi Yorum Yaptı
İsmet ÇİĞİT ismetcigit@seskocaeli.com

15 yıllık İbrahim Karaosmanoğlu döneminin ardından, ben dahil sanırım bu kentte yaşayan herkes, Doç. Dr. Tahir Büyükakın’dan çok yüksek beklenti içindeydi.

Kocaeli kenti, özellikle İzmit geride kalan 15 yılda pek çok şey kaybetmişti. Yerinde saymak bir yana, geriye gitmiştik. Devasa bütçeleri iyi kullanamamış, bu kentte yaşam kalitesini yükseltmek bir yana,  insanların daha mutsuz olmalarına, daha çok problemle karşı karşıya kalmalarına engel olamamıştık.

Eski Başkan İbrahim Karaosmanoğlu samimi adamdı. Düz adamdı. “Evladım ben Yuvacık köylüsü bir garip din dersi öğretmeniyim. Benden ne bekliyorsunuz?” diyecek kadar kendisiyle barışık ve kendi kapasitesini bilen bir insandı.

Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise, okumuş, yazmış, hem belediyeciliği, hem devletin en üst kademesini çalışarak test etmiş, yabancı dil bilen, ufku geniş, enerjisi yüksek bir yönetici olarak tanındı. Beklentiyi yükseltti. Elbette daha henüz 5 ay geçti.

Bu beş aylık zaman içinde Kocaelispor’un transfer yasağının aşılmış olması bile çok büyük olaydır. Benim için, bu 5 yıl içinde Kocaelispor Büyükşehir Belediyesi’nin siyasi ve ekonomik desteği ile Süper Lige çıkacaksa, Başkan Büyükakın’ın da başka hiçbir şey yapmasına gerek yoktur. Ama bu kentte yaşayan pek çok kişi için, sadece Kocaelispor’a verilen destek yeterli olmaz…

Öncelikle Büyükşehir Belediyesi’nin daha saygın bir kurum olması, kentin bütün sorunlarına en azından hakim olması gerekir.

…………………………..

Her gün en az iki kez gözlerimle tanık olduğum bir olay var. Daha önce de birkaç kez yazdım.. İlgilileri uyarmak istedim. Ama bizim sakalımızı kestiler. Artık sözümüzü de pek fazla dinleyen yok…

Konumuz Alikahya beldesine D-100 tarafından girişteki Sakıp Sabancı Caddesi ile, bu caddeye bağlanan çok önemli bir ulaşım yolu olan Sanayici Caddesi…

Yaklaşık 1.5 yıl önce ilk olarak Sakıp Sabancı Caddesi ulaşıma kapatıldı. “Üç ayda iş bitecek” dediler. Bir dere ıslahı yapılıyor, alt yapısı yenilen cadde genişletilerek asfaltlanıyor. Hala tam olarak bitmedi.

Bu caddeye bağlanan Alikahya’ya ulaşımı sağlayan, bölgedeki bütün fabrikalara giden Sanayici Caddesi’nin hali ise bir başka alem. Bu cadde her yağmurda dere haline geliyordu. Alt yapı yapılması gerekiyordu. İSU, yaklaşık 3 ay önce bir tarafını kazdı. Borular döşendi; kazılan yerin üstü kapandı. Ama mıcır kaplı. Kapanan yer asfaltlanmadı.

Bu caddeden işçi servis araçları geçiyor. Bu caddeden dev tırlar geçiyor. Alikahya ile İzmit arasında ulaşımı sağlayan toplu taşım araçları geçiyor. Ayrıca, İzmit’te ehliyet kurslarının tamamı, öğrencilerine direksiyon dersini bu cadde üzerinde veriyor. Günün her anında 15-20 tane sürücü adayı bu cadde üzerinde sürücü kursu araçları ile talim yapıyor.

Dün bir de okullar açıldı. Biz bu yolu kullananlar, üç aydır, boruların döşendiği tarafın üzerine asfalt bekliyoruz. Dün tam okulların açıldığı gün, İSU müteahhiti yolun sağlam kalan ve araçların tek şeritten kullandığı bölümü de kazmaya başladı.

E… Yuh yani… Bu yol aynı zamanda İzmit’ten D-100’ü kullanarak Yeni Stadyuma gidenlerin kullandığı yol. Maçlar başladı. Yolda gidiş geliş tek şerite inmişti, şimdi her halde bir bölümü tamamen kapanacak.

Alt yapının yapıldığı bölüm asfaltlanıp açılsa, sonra öbür tarafa başlansa, yine olur. Aslında aradan geçen çok uzun sürede hiç çalışma yapılmadı. Şimdiye kadar bütün işin bitmiş olması gerekirdi.

…………………….

Dediğim gibi.. Bu benim hergün en az iki kez gördüğüm tek örnek.. Aylar önce D-100’den giderken,  Gölcük yoluna girişi sağlayan sapaktaki köprü yıkıldı, yerine yenisinin yapımına başlandı. Bu iş de çok ağır gidiyor. Aslında okullar açılmadan önce bu işin de bitirilmiş olması gerekirdi. Daha kimbilir kentin nerelerinde neler var.

Okul sezonu başlarken bir tane yeni kreş mi açıldı. Bir tane yeni otopark mı açıldı?.. Perşembe pazarı çevresinde yaşanan inanılmaz trafik sıkıntısı için bir basit önlem mi alındı. Kandıra Sapağı mevkii, Rafet Karacan bulvarı elden mi geçirildi?..

Aradan geçen beş  ay içinde Kocaelispor sorununun çözümü dışında- kabul ediyorum, bu da çok önemli işti- Büyükşehir ne yaptı?... Toplu taşımada  ölçüsüz zamlar yapıldı. Tramvay-minibüs bağlantıları kurulamadı. Kent Kartın avantajlarını kullanacak adımlar atılamadı.

İzmit’e Murat Kekilli konseri, Gebze’ye Işın Karaca konseri…

Üstelik, örneğin CHP’li Fatma Hanım’a karşı çok büyük ve acımasız muhalefet varken, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a yönelik en küçük bir muhalefet de yok. Büyükşehir Başkanı, yerel gazetelerin Genel Yayın Müdürlerini, Spor Müdürlerini dizayn ediyor. Ama 1.5 yıldır bitirilemeyen bir alt yapı işiyle ilgilenemiyor.

…………………

Bütün okurlarıma çok basit bir sorum var. Aslında bu soruyu, bu kentte yaşayan 2 milyon insanın tamamına sormak isterim. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Genel Sekreteri’ni tanıyor musunuz?... Ben de bu yazıya hazırlanırken, internetten google’a girip sordum. Adı Balamir Gündoğdu’ymuş… Be kentte yaşayan herkese soralım, 10 kişi adını bilirse  ben yazarlığı bırakırım.

Büyükşehir Belediyeleri’nde Genel Sekreterlik makamı çok önemlidir. Genel Sekreter Başkan’ın elidir, ayağıdır, gözüdür, kulağıdır, beynidir… Bunu da en iyi Başkan Tahir Büyükakın bilir…

Sefa Sirmen döneminde rahmetli Kadri Veziroğlu vardı. Sonra Murat Sirmen.. Bunlar “Genel Sekreterdi”. Hala Karaosmanoğlu’nun ilk dönemindeki Münir Karaloğlu‘nu yeri geldikçe anıyoruz. Sonra Ersin Yazıcı. Sonra Tahir Büyükakın. Sonra İlhan Bayram…

Hepsi bu kente malolan, şimdilerde çoğu çok daha önemli görevlerde devlet kademelerinde çalışan isimler.

Balamir Gündoğdu, 4 ay önce bu kentte Büyükşehir Belediyesinde göreve başladı. Tanıyan var mı?.. Gören var mı?... Yeni Genel Sekreter, Yenidoğan’daki Yaya köprüsünün ne kadar önemli olduğunu bilir mi?..Alikahya’daki Sanayici Caddesi’nin önemini bilir mi?..D-100’e paralel giden , Valilik kompleksi önünden geçen yan yolun-ki bu yol AKP İl binasının önünden de geçer- ne kadar takır tukur olduğunu, yürüyüş yolunun bu şehir için ne kadar değerli olduğunu bilir mi?.. Hürriyet ve Cumhuriyet Caddeleri’nde hiç yürüdü mü?.. Bu caddeler üzerindeki çukurları, kambur   alt yapı kapaklarını gördü mü?..

Tahir Büyükakın Genel Sekreter’ken, bisiklete biner şehri dolaşırdı.Yeni genel sekreter acaba dört ay içinde bir kere Yürüyüş Yolu’nda yaya olarak dolaştı mı?.. Tramvaya bindi mi?.. 5 Nolu kooperatif minibüsü ile Umuttepe’ye gitti mi?...

Bu kent Tahir Büyükakın’dan çok şey bekliyor. Çünkü bu kent, 15 yılda geriledi, kaybetti. Tahir Hoca seçim öncesinde hepimize daha mutlu bir kent, marka kent sözü verdi. 10 yıl sonra Kocaelispor’da transferi açmak elbette çok önemlidir. Yapılacak 1000 işten daha hayırlı bir işi yapmıştır. Ama yetmez. Bu kentte bu dönem de açılan çok önemli bir cadde 2 yıl asfaltsız kalacaksa, Karaosmanoğlu Büyükşehir Başkanı, Büyükakın Bilecik Valisi kalsaydı.

Hiç değilse İbrahim Hoca, Tahir Hoca’dan daha iyi insandı.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.
Diğer Yazıları +
Önlem alın ama bu kadar korkmayın KÖŞE YAZILARI
Çınarlar, ayakta ölür KÖŞE YAZILARI
Yapmayın, ikramiyemi kesmeyin KÖŞE YAZILARI
Kesmeyin ÇINARLARI, elleriniz kırılır KÖŞE YAZILARI
Biraz İYİ konuşsak KÖŞE YAZILARI
İzmit’e yakışan tesis: KARE KÖŞE YAZILARI
İzmit tarihinin sayfalarında gezinmek KÖŞE YAZILARI
Haydi Başkan, başar şu işi KÖŞE YAZILARI
Ben hariç herkes FETÖ’cüdür, bu sistem işlemiyor KÖŞE YAZILARI
Bu gazete nasıl çıkıyor? KÖŞE YAZILARI
Yapma Sayın Aracı; Sonuçta din kardeşiyiz KÖŞE YAZILARI
AKP’de işler hiç iyi değil; ama muhalefet çok kötü KÖŞE YAZILARI
Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım KÖŞE YAZILARI
Bu gazeteye gelen ilk tekzibi onur duyarak yayınlıyorum KÖŞE YAZILARI
Sevgilim; İzmit KÖŞE YAZILARI
Yapmayın arkadaşlar mahcup olursunuz KÖŞE YAZILARI
79 yaşındaki Bilge Emeç’in duyguları KÖŞE YAZILARI
Helal olsun Durhasan KÖŞE YAZILARI
CHP’de işler çok karışık KÖŞE YAZILARI
Puan kaybına da, Cezaya da tahammül yok KÖŞE YAZILARI
Ey CHP, hayattaysan bir ses ver duyalım..! KÖŞE YAZILARI
Bu tam anlamıyla taammüden cinayettir KÖŞE YAZILARI
Bu hıza hizmet yetişebilir mi? KÖŞE YAZILARI
Samimiyetsizlik paçadan akıyor KÖŞE YAZILARI
CHP delegesinin ağır sorumluluğu KÖŞE YAZILARI
CHP kongrelerini bırakın AKP kongrelerine bakın KÖŞE YAZILARI
Salonun parkeleri; Stadın çimenleri KÖŞE YAZILARI
Bu gece uzun olacak KÖŞE YAZILARI
Toplu taşımada yeni düzeni kurmak zorundayız KÖŞE YAZILARI
Deprem’le yaşamayı öğrenmek KÖŞE YAZILARI
Ne güzel ülke; Ne özel insanlar KÖŞE YAZILARI
Kibiri kenara atın, çevrenize bir bakın KÖŞE YAZILARI
Çöp tesisi için çok özel bir öneri KÖŞE YAZILARI
Eski günlerim burnumda tütüyor KÖŞE YAZILARI
Her yer satılık, Her yer icralık KÖŞE YAZILARI
Herkes akıllı olacak..! KÖŞE YAZILARI
Benim, sahipsiz şehrim KÖŞE YAZILARI
Harun Yıldızlı CHP’ye yakışacak KÖŞE YAZILARI
Kandıralı yürüyorsa; Bu ciddi bir uyarıdır..! KÖŞE YAZILARI
BHC konusu KÖŞE YAZILARI
Bütün çocuklar Kartepe’ye çıksa KÖŞE YAZILARI
Çöp konusu bu dönem bitmeli KÖŞE YAZILARI
Vah Hocam vah..! KÖŞE YAZILARI
Kocaeli Basını bu onuru hak etmiyor KÖŞE YAZILARI
Bekirpaşa Polis Merkezi’ni de görüp, öğrenmiş oldum KÖŞE YAZILARI
Körfezin yunusları; Filenin sultanları KÖŞE YAZILARI
Yürüyüş Yolu’nda başı dik yürümek KÖŞE YAZILARI
Sonradan olma değil, Anadan doğma..! KÖŞE YAZILARI
Siz hiç 2 milyon TL’yi bir arada gördünüz mü? KÖŞE YAZILARI
Bu gazete size emanet KÖŞE YAZILARI
Artık, gazetede buluşalım KÖŞE YAZILARI
Hani bizim çöp fabrikası? KÖŞE YAZILARI
Koçarslan davası Ve Emniyet Müdürümüz KÖŞE YAZILARI
Küçük ama işlevsel olacak KÖŞE YAZILARI
Bu yılbaşında aldığım tek hediye KÖŞE YAZILARI
AKP muhalefet yapıyor, Fatma Hanım büyüyor KÖŞE YAZILARI
Bir Zeytinoğlu bu kente yetmez KÖŞE YAZILARI
İzmit’in bir değeri: Bülent Tamer KÖŞE YAZILARI
İyiki geldin 2020 KÖŞE YAZILARI
İyi ki ve nihayet gidiyorsun 2019 KÖŞE YAZILARI
Doğum sancıları KÖŞE YAZILARI
Bir sedan da bana ayırın KÖŞE YAZILARI
İyi Parti ve yerel muhalefet KÖŞE YAZILARI
Zor bir yıl biterken..! KÖŞE YAZILARI
Taslak güzel, önemli olan masada dik durabilmek..! KÖŞE YAZILARI
Kanal İstanbul’dan önce Güney Marmara’yı yapsak KÖŞE YAZILARI
Değerli konut vergisine neden büyük tepki var..! KÖŞE YAZILARI
CHP İzmit kongresi herkese örnek olmalı KÖŞE YAZILARI
Bir haftanın raporu KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor konusunda şimdi daha da umutluyum KÖŞE YAZILARI
Bence Hakan Çakar..! KÖŞE YAZILARI
Ev hayali başka bir şeydir..! KÖŞE YAZILARI
Yusuf Bayraktar ve lastik sözleşmesi KÖŞE YAZILARI
Mutlu kent mi? Hadi canım sen de KÖŞE YAZILARI
Bu sistem yürümez..! KÖŞE YAZILARI
Size keyifli bir Pazar yazısı çıkmadı..! KÖŞE YAZILARI
İlhan Bayram’la sohbet her zaman keyifli olmuştur KÖŞE YAZILARI
Meclis’i izlemeyin, üzülürsünüz..! KÖŞE YAZILARI
Zeytinoğlu ile sohbet KÖŞE YAZILARI
Sirmen ile eski defterler KÖŞE YAZILARI
Mal varlığı tartışması KÖŞE YAZILARI
Haydi Fatma Bacım, başarabilirsin..! KÖŞE YAZILARI
Takip edilmek, insanın hoşuna gidiyormuş..! KÖŞE YAZILARI
Sorun, ahlaki ve insani çöküştür KÖŞE YAZILARI
Başkan Üzülmez ile bu kış TELEFERİKTE uçacaktık..! KÖŞE YAZILARI
1 TL ekmek, 1 TL salon; Küçüksu ücretsiz KÖŞE YAZILARI
AKP’de herkes kendine yer arıyor KÖŞE YAZILARI
Yeni ofiste ilk yazı KÖŞE YAZILARI
Bütün belediyeler şimdiden SES’i bloklamalıdır KÖŞE YAZILARI
Uzun bir kış olacak KÖŞE YAZILARI
Ne oldu bizim AMATEM-ÇEMATEM KÖŞE YAZILARI
Çinakop çok, Lüfer yok KÖŞE YAZILARI
“Babacan”dı KÖŞE YAZILARI
Turan ve İnce kaybetti KÖŞE YAZILARI
Oldu, dememeli; olacak, olmalı demeli KÖŞE YAZILARI
Tarhan ve Türkkan KÖŞE YAZILARI
Çok heyecanlıyız KÖŞE YAZILARI
Şampiyonluğa artık daha çok inanıyorum KÖŞE YAZILARI
Ağır Ceza’da Arslan davası KÖŞE YAZILARI
Tarhan’ın suçlamaları; Büyükakın’ın savunması KÖŞE YAZILARI
Yine çok geriliyoruz KÖŞE YAZILARI
Yapmayın, Din kardeşiyiz KÖŞE YAZILARI
Hazır okullar tatilken; Şu İzmit’i dolaşsanız KÖŞE YAZILARI
Kerpe’de Sonbahar KÖŞE YAZILARI
Avrupalı olmak, iyidir KÖŞE YAZILARI
Çabuk yıprandılar KÖŞE YAZILARI
MİA iyi projedir DİĞER
Gelin üzerine gelin, benim işim kolaylaşıyor KÖŞE YAZILARI
Cumhurbaşkanımız ABD’ye uçarken KÖŞE YAZILARI
CHP’lilerin aklının köşesinde Küçükkaya’ da bulunmalı KÖŞE YAZILARI
Erken kalkın; Ata’mızı anın KÖŞE YAZILARI
Karanlıklar ülkesi KÖŞE YAZILARI
Korkmayın, suyumuz bitmez KÖŞE YAZILARI
Kemal Bey sopasını partisinde sallamalı KÖŞE YAZILARI
6 Kasım: SEKA’nın kuruluş yıl dönümü KÖŞE YAZILARI
Liderliğin kıymetini bilelim KÖŞE YAZILARI
Yeniden Ahmet Serimer ile birlikte çalışmak..! KÖŞE YAZILARI
41 milyon turistin kaçı bize geldi? KÖŞE YAZILARI
Her 1 Kasım’da içim “Cız” eder (Arif’imin anısına) KÖŞE YAZILARI
Fuar alanı zaten Millet Bahçesi’ydi KÖŞE YAZILARI
Atatürkçü Dernekler de susup, korkarsa..! KÖŞE YAZILARI
15 Temmuz mu? 29 Ekim mi? KÖŞE YAZILARI
Bu şehirde gazeteciliğe yeniden itibar gelecek KÖŞE YAZILARI
CHP’de yarış kimler arasında? KÖŞE YAZILARI
Ey muhalefet; hâlâ buradaysan ses ver KÖŞE YAZILARI
Kendinize iyilik yapın, Biraz kahkaha atın KÖŞE YAZILARI
Sağlam dostlar olsun, Başka şeye gerek yok KÖŞE YAZILARI
Trump’a 120, Putin’e 150 KÖŞE YAZILARI
İzmit’in en güzel yeri: Fevziye’nin Bahçesi KÖŞE YAZILARI
Bu kentin ıskaladıkları KÖŞE YAZILARI
Barış, her haliyle güzeldir KÖŞE YAZILARI
Umut da olmasa KÖŞE YAZILARI
İyi yapılan bir iş, başarılı bir kişi arıyoruz KÖŞE YAZILARI
Bize kızmakta çok haklılar KÖŞE YAZILARI
Üzülmez’in sopası KÖŞE YAZILARI
Off İzmit’im off KÖŞE YAZILARI
İzmit nostaljisi KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor hakkında KÖŞE YAZILARI
Elbette, askerimiz ve ülkemiz için duacıyız KÖŞE YAZILARI
Nihat Ergün, önemli adamdır KÖŞE YAZILARI
Banliyö tren ne büyük yalan..! KÖŞE YAZILARI
Der Spiegel’in makalesi KÖŞE YAZILARI
İzmit’te üç noktaya içki ruhsatı hikayesi KÖŞE YAZILARI
Tahir Kardeş,benden şikayetçi KÖŞE YAZILARI
Camiler ve Din Görevlileri haftası KÖŞE YAZILARI
Çok iyi konuşuyorsun da Sevgili Başkan..! KÖŞE YAZILARI
Bu kent, çok pis kokuyor KÖŞE YAZILARI
GS-FB maçını statta izledim KÖŞE YAZILARI
Muhteşem yeni yol; Rezalet mevcut yol KÖŞE YAZILARI
Beni yiyemezsiniz; DİŞİNİZ KESMEZ..! KÖŞE YAZILARI
20 yıl önceki proje KÖŞE YAZILARI
Cep telefonuna güvenmeyin; deprem olur, elinizde kalır KÖŞE YAZILARI
Uzun yaşamak bir lütuf mu? KÖŞE YAZILARI
​ Tahir Hoca’m haklıymış, CHP’liden dost olmazmış KÖŞE YAZILARI
Korkmayın, ısırmayacağız KÖŞE YAZILARI
Kaltak ne demek? KÖŞE YAZILARI
Bizde bir tane Greta çıkmaz mı? KÖŞE YAZILARI
Başımıza ne yağacak? KÖŞE YAZILARI
Unutulan projeler KÖŞE YAZILARI
İşsizlik ve fuhuş birlikte yükselir KÖŞE YAZILARI
Siz, ne varsa satın; Hürriyet’e su vermeyin KÖŞE YAZILARI
AKP kendisini de eleştirebilmeli KÖŞE YAZILARI
Neler neler kaybettik? KÖŞE YAZILARI
En güzel mevsim, ama arkası kış KÖŞE YAZILARI
Her yer kiralık, herkesin çeki patlak KÖŞE YAZILARI
Engin Hoca ve Şenol Hoca KÖŞE YAZILARI
AKP iktidar, CHP muhalefet kalsın KÖŞE YAZILARI
Büyükşehir dağınık KÖŞE YAZILARI
Gelecek yıl, hamsi de olmazsa KÖŞE YAZILARI
Belki de en zor maç KÖŞE YAZILARI
Vatandaş için yüksek, Esnaf için düşük fiyat KÖŞE YAZILARI
​ Saat 11.30’da herkes oturup, maçı izlesin KÖŞE YAZILARI
Yüzde 0.86 ne mutlu, söyle de inanalım KÖŞE YAZILARI
Bırakın Fatma Hanım biraz iş yapsın KÖŞE YAZILARI
Krizi bir de sanayiciden dinledim KÖŞE YAZILARI
Önce Karadeniz, sonra Körfez KÖŞE YAZILARI
Büyükakın, BÜYÜK iş yaptı KÖŞE YAZILARI
Bayrak asın, bayram yapın KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım yalnız değildir KÖŞE YAZILARI
Devlet vergi, Vatandaş keyif alamıyor KÖŞE YAZILARI
Sıcaklar mı bizi bu hale getirdi? KÖŞE YAZILARI
Gebze’yi il yapalım KÖŞE YAZILARI
İki ayda hayatım nasıl değişti KÖŞE YAZILARI
Balık zamanı geliyor KÖŞE YAZILARI
Bir işe ya hiç başlamayın; ya da başladığınız işi bitirin KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor camiasının “cek-cak”lara karnı tok KÖŞE YAZILARI
Bir gün herkes AKP’li olursa KÖŞE YAZILARI
Yürüyüş Yolu, siyaset üstü olmalı KÖŞE YAZILARI
AKP ve CHP’de kongreler KÖŞE YAZILARI
Geri dönüşüm kutusundan taşan cam şişeler KÖŞE YAZILARI
20 yıl önce bugün KÖŞE YAZILARI
1 yaşındaki temiz, tertipli çocuk; 18 yaşındaki huysuz, yorgun ihtiyar KÖŞE YAZILARI
2. İztop skandalı KÖŞE YAZILARI
Bayramlarda çok daha güzelsin sevgili İzmit KÖŞE YAZILARI
Şahabettin Bilgisu Caddesi böyle mi olmalı? KÖŞE YAZILARI
100. yıla yeni anayasa KÖŞE YAZILARI
Lütfen kendinize çok dikkat edin KÖŞE YAZILARI
Bayramda da kolum askıda KÖŞE YAZILARI
Daha çok (ıhh) diyeceğiz KÖŞE YAZILARI
Toplu taşıma işi kötü patlayacak KÖŞE YAZILARI
TÜPRAŞ giderse büyükşehir biter KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım yanlış yapıyor KÖŞE YAZILARI
Erken seçim mi? Hadi canım siz de… KÖŞE YAZILARI
Haydi İzmit’e turist getirelim KÖŞE YAZILARI
Haydi İzmit’e turist getirelim KÖŞE YAZILARI
Bu güvene layık olmak zorundayız KÖŞE YAZILARI
Bu “SES” sizin sesiniz KÖŞE YAZILARI
Sendikalar yandaş olursa, çalışanlar kaybeder KÖŞE YAZILARI
Başladığınız bir işi de bitirin KÖŞE YAZILARI
Murat Kekilli mi? Aleyna Tilki mi? KÖŞE YAZILARI
Çöp kamyonu ve çekici terörü KÖŞE YAZILARI
İl başkanını boşverin şimdiden büyükşehir adayı bulun KÖŞE YAZILARI
Balık özlemi KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım’ın köpekle imtihanı KÖŞE YAZILARI
Fikri Işık doğru söylüyor KÖŞE YAZILARI
Bulut’u çok ararız KÖŞE YAZILARI
Ellibeş’in Sorumluluğu KÖŞE YAZILARI
Değişim zamanı KÖŞE YAZILARI
“İlimizin özelliği nedeniyle…” KÖŞE YAZILARI
Bu şehirde yapılan güzel işlerde var KÖŞE YAZILARI
Korkan korksun BİZ HEYECANLIYIZ KÖŞE YAZILARI
Bu yılı da ıskalamayalım KÖŞE YAZILARI
Biz ne yapacağız? KÖŞE YAZILARI
Her şey (DAHA) güzel olacak KÖŞE YAZILARI
Kendinize iyilik yapın, Biraz kahkaha atın KÖŞE YAZILARI
Sağlam dostlar olsun, Başka şeye gerek yok KÖŞE YAZILARI
Dünya da bizden büyük DİĞER