Cevdet Şahin: ’Emeç adının Kalkmasını CHP önlemeliydi’

13.02.2020 - 09:52
3 Kişi Yorum Yaptı
Cevdet Şahin: ’Emeç adının Kalkmasını CHP önlemeliydi’
Cevdet Şahin, bu konuda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a da görev düştüğünü belirtti

Gazetemizin ilk andan itibaren gösterdiği net tavır sayesinde kentimizde yeniden gündeme gelen D- 100 karayolu Yenidoğan mevkiindeki yaya üst geçitinden Çetin Emeç adının kaldırılıp, Erol Köse adının verilmesiyle ilgili olarak ulusal düzeyde tepkiler ortaya çıkıyor.

CHP’nin ilimizdeki önemli isimlerinden Kirazlıyalı Belediyesi eski Başkanı Cevdet Şahin, dün bu konuda gazetemize açıklamalar yaptı. Şahin, kendi döneminde demokrasi şehidi olan pekçok önemli kişinin ismini Kirazlıyalı’da cadde ve sokaklara verdiğini hatırlatarak şunları söyledi:

“-İzmit belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, şimdi tribünlere oynuyor. Büyükşehir Meclisinde bu isim değişikliği görüşülürken neden Fatma Hanım ve CHP’li üyeler isyan etmediler. Fatma Hanım kalkıp, Çetin Emeç’in eşini aramış, ismini Kütüphaneyei vermek için izin istemiş. Böyle bir izne de gerek yok. Önemli olan Çetin Emeç adının kaldırılmasını engellemkti. “

SARIBAY KÖSE’Yİ UYARSIN

Cevdet Şahin, bu konuda CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay’a da görev düştüğünü belirtti, şöyle konuştu:

“-Cengiz Sarıbay görevini bırakmak üzereyken bir mertlik yapsın. Erol Köse’yi çağırsın, adının köprüye verilmesini kabul etmediği konusunda bir yazı alsın. Eğer Köse bu konuda direnirse, CHP üyeliğindenihraç talebiyle disiplin kuruluna sevkedilsin. İzmit’i küçük düşüren, bu kentte pekçok kişiyi yaralayan bu açık terbiyesizlik konusunda mutlaka bir şeylerin yapılması gerektemtedir.”

 

2 hafta önce - Cevdet Sahin

Adını ve soyadını yaz önce. İddianı kanitla. Yoksa serefsizsin.

2 hafta önce - Cevdet Şahin

İsmini yazamayan birinin yorumunu cevaplandırmak doğru değil ama iddianı kanıtlamazsan tescilli şerefsizsin.

2 hafta önce - köülü

Cevdet Şahin yine boş işler peşinde kirazlıyalıda şehitlerin adını vermiş olabilirsin bütün körfez taşköprü tarlalarını üzerine geçirdin hakkını yemediğin akraban yok bunların hesabını ver

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.