CHP Çayırova’daki delege seçim takvimi açıklandı

07.11.2019 - 11:37
63 Kişi Okudu   0 Kişi Yorum Yaptı
CHP Çayırova’daki delege seçim takvimi açıklandı

CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı, CHP’nin 37. Olağan Kurultay süreci kapsamında Çayırova’daki mahalle delegelerinin seçim takvimini açıkladı

CHP’nin 37.Olağan Kurultay süreci tüm hızıyla devam ediyor. Kurultay süreci kapsamında geçtiğimiz haftalarda üye listeleri askıya çıkmıştı. Üye listeleri askından inerken ilçelerdeki delege sayıları belli olmasının ardından yapılacak olan delege seçimleri ile ilgili takvim de belli oldu. CHP Çayırova İlçe Başkanı Çetin Hartamacı açıklanan takvimle ilgili olarak açıklamada bulunarak, “Halkımız tarafından 31 Mart seçimlerinde yerelde ana muhalefet olarak takdir gören örgütümüzün parti yönetim kademelerinde olağan kongreler için Cumhuriyet Halk Partisi genel merkezimiz tarafından seçim takvimleri açıklanmıştır.

MAHALLELERDEKİ SEÇİM TAKVİMİ

Çayırova İlçe Seçim takvimi şu şekildedir; 10 Kasım saat 12:00 ile 15:00 arası ilçe binamızda Cumhuriyet Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Emek Mahallesi,  Şekerpınar Mahallesi ve Çayırova Mahallesi için delege seçimi yapılacaktır. Devam eden hafta 17 Kasım 12:00 ile 15:00 saatleri arası İnönü Mahallesi, Akse Mahallesi, Özgürlük Mahallesi ve Yenimahalle için delege seçimi yapılacaktır. Çoğunluğu sağlayamayan mahallelerimiz için 24 Kasım Pazar günü çoğunluk aranmaksızın delege seçimleri yapılarak sonlanacaktır. Cumhuriyet Halk Partisi ve örgüt yapımıza uygun, partimizin çıtasını daha yukarılara taşıyabilecek bir kadro kurabilmek arzusundayız.

İLKELERİNE GÖRE YÖNETİLMELİ

Bu hususta üye ve delegeleri ötekileştirmeden bütünleştirerek her kesime açık bir seçim takvimi dilerim. Cumhuriyet Halk Partisi; kişiye göre değil ilkelerine göre yönetilmektedir. Bu hususta Çayırova ilçe yerelindeki delege seçimlerinde ilçe başkanı ve yönetim olarak delege listelerine hiçbir kesimden müdahaleye izin verilmeden tamamen objektif bir şekilde mahalle başkanları ve temsilcilerimiz öncülüğüyle mahalle komisyonları oluşturulmuştur. Komisyon üyelerimizin değerlendirmesiyle listeler oluşturulup seçim takvimimizi tamamlayacağımızdan hiç şüphe yoktur. Tüm üyelerimiz delege seçimlerinde oylarını kullanmaları için takvim süresi boyunca ilçe binamıza davetlidir” dedi.

Haberin Muhabiri;
Hanifi SURUN hanifisurun@seskocaeli.com
YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.