CHP'den MASKELİ farkındalık

07.11.2019 - 15:28
0 Kişi Yorum Yaptı
CHP'den MASKELİ farkındalık

CHP Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel Lösemili Çocuklar Haftasına dikkat çekerek maskeli bir açıklama gerçekleştirdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gölcük İlçe Başkanı Fikret Gürel yaptığı basın açıklamasında,"Lösemili Çocuklar Haftası" na dikkat çekkti. Gürel ve yönetimi farkındalık için basın açıklamasını maske gerçekleştirdi. Minicik bedenlerde olan kocaman yüreklerin sevgi ile kucaklaşacağı, toplumsal farkındalığın oluşturulacağı bir haftadayız diyen Gürel, "Lösemi bir kan hastalığıdır ve kan hücrelerimizin yapım yeri olan kemik iliğinde ortaya çıkar. Son yıllarda lösemi vakalarında artış olmakta ve özellikle bebekler ile 3 yaşın altındaki çocuklarda yoğunlaşmaktadır.  

YEREL YÖNETICILERIMIZE SESLENIYORUZ

Löseminin nedenleri arasında, son zamanlarda giderek önem kazanan; psikolojik faktörleri de göz önüne almalıyız. Erken teşhis önemlidir. Bütün çocukların lösemi olmaması için bol oksijene ve spor yapmaya ihtiyacı var. Neden her yeri betonlaştırıp ağaçları kesiyoruz? Çocuklar için neden daha yeşil, daha fazla oyun alanları, parklar bahçeler yapmıyoruz? Bunun için bir farkındalık da Gölcük’te yapalım. Buradan yerel yöneticilerimize sesleniyoruz. Bu konuda geriye dönük bilimsel çalışmaları, hem de uluslararası yayınları ve ciddi uyarıları ile öncü olan LÖSEV’in elinden geleni yaptığına inanıyor ve halkımızın da bağışları ve gönüllü olarak da yapabilecekleri çok şeyleri olduğuna inanıyoruz.

MASKEMİ TAKARIM, FARKINDALIK

Bunun için yeşil bir alan içinde LÖSEV’e eğitim arazisi tahsisi yaparak bize anaokulu-ilk-orta-lise binası yapmasına vesile olalım. Ayrıca buradan Sağlık Bakanımıza sesleniyoruz. Neden LÖSEV-LÖSANTE Hastanesinde TAM RUHSAT vermiyorsunuz? Neden satın alınmış olan Radyoterapi (Kanserde ışınla tedavi) cihazına kullanım izni vermiyorsunuz? Neden kanser tedavi ve araştırmaları için doktor kadroları vermiyorsunuz? Neden daha fazla yatak ruhsatı verip daha fazla çocuğun parasız iyileşmesini istemiyorsunuz? Yoğun bakımları niçin açtırmıyorsunuz? Farkında mıyız? Biliyor muyuz?  Bazı kardeşlerimizi LÖSEV Hastanesinde yatacak yatak bulamadığı için kaybediyoruz.Hepimiz farkındalık yaratalım ve “Maskemi takarım, farkındalık yaratırım” sloganıyla lösemili çocuklarımızı yalnız bırakmayarak maskemizi takarak ve destek veriyoruz" dedi.

Etiketler:
YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.