Çok heyecanlıyız

24.11.2019 - 00:04
14 Kişi Yorum Yaptı
İsmet ÇİĞİT ismetcigit@seskocaeli.com

Eskiden, ÖZGÜR KOCAELİ’nin başındayken, hergün yazdığım günlük yazıların dışında, pazartesi günleri de “Mektup” sütunlarını yazardım.

Mektup’ ta okurlarım ile adeta dertleşir, kendi bünyemizde yaşananları, sıkıntıları, sevinçleri paylaşırdım.

Bugün de, bu eski MEKTUPLAR kıvamında bir yazı yazmak istiyorum.

……………………………

Malum, Güngör Arslan bu kentin “Haşarı” çocuğuydu.

Yıllarca bu kentte çok farklı çizgide gazetecilik yaptı.

Pekçok kişiyi rahatsız etti.

Ama özellikle bu kentteki AKP’lileri çok rahatsız etti. Özellikle Nevzat Doğan’a, İzmit’i dar etmişti…

Hakkında sayısız dava açıldı. Hemen her gün mahkemelere çıkmak zorunda bırakıldı.

Sonunda 15 Temmuz bahane edildi, hiç ilgisi yokken “FETÖ’cü” damgası vuruldu, elindeki her şeyi, kurduğu gazetesi alındı.

Ben, bu kentin, kimseye sataşmayan, kimseye bel altından vurmayan, “İyi” olana “İyi”, “Kötü” olana “KÖTÜ” diye yazabilen uysal gazetecisiydim.

Yaşam biçimini, siyasi çizgisini hiç saklamayan, ama cami cemaatinin de, AKP’lilerin büyük bölümünün de saygı duyduğu, sevdiği “Uslu” gazetecisi.

Ancak, çok büyük bir kibir abidesi ve pekçok kişiye oranla sinsi zeka konusunda çok ileri biri olan, bu kent için özel olarak yetiştirildiğine ve gökten zembille indirildiğine inanan Tahir Büyükakın, 31 Mart’tan sonra beni çok kısa sürede çözmüştü.

Kafasında planladığı şekilde Kocaeli’yi dikensiz gül bahçesi yapabilmesi, bu kentte değneksiz dolaşabilmesi için, beni pasifize etmesi gerekiyordu.

Nitekim çok uzun sürmedi. 17 Haziran 2019 tarihinde, Tahir Büyükakın’ın emriyle, ben de kurucusu olan, sonradan Haldız Gruba devrettiği gazeteden Büyükakın’ın emriyle kovuldum.

……………………….

Kader, kentin “Yaramaz, ele avuca sığmaz” gazetecisi Güngör Arslan ile “Uslu, kalemiyle kimi övüp, kimi yerdiği pek fazla anlaşılamayan, herkesle arasını iyi tutmayı beceren” gazetecisi İsmet Çiğit ’i bu tesadüfler ve hainlikler silsilesinin sonunda bir araya getirdi.

Geçen ağustos ayından beri birlikteyiz.

Aramızda en ufak bir sürtüşme yaşanmadı. Pekçok kişi, “Bunlar iki günde birbirine girer, tekme tokat dövüşürler” diye bekliyordu.

Güngör, benim bu sektörde tanıdığım en saygılı insanlardan biri.

 Üstelik en heyecanlı gerçek gazeteci..

Hani bir zamanlar pekçok kişi elinde cep telefonu ile “Pokemon canavarı” toplardı ya, Güngör’ü onlara benzetiyorum. Elindeki cep telefonu hiç susmuyor ve her yerden her an haber yağıyor. Güngör’ün bence tek kusuru, kendisine çok çeşitli kaynaklardan gelen haberlerin doğruluk derecesini araştırmıyor olması.

Her haberde büyük bir heyecan yaşıyor ve hemen internet sitesine koymak istiyor.

Ben daha sabırlıyım.

Birkaç kaynaktan doğrulatmadan, haberin muhatabı ile doğrudan konuşmadan kullanılmasını hala içime sindiremiyorum.

Ama bu sorunları da aşıyoruz.

Benim çok önceden ilan ettiğim bir hedefim vardı:”29 Ekim’de yazılı gazete çıkartmak.

29 Ekim geçti, bu hedefimi gerçekleştiremedim. Ama 29 Ekim’de gazete çıkmayınca, pekçok kişi “Bunlar çuvalladı. Gazete falan yapamazlar” demeye başladı. Bugün bu duruma açıklık getirmek istiyorum.

………………

Yine tamamen Güngör Arslan’ın çabaları ile SES KOCAELİ internet sitesi yayına başladı. Çok kısa süre içinde SES Kocaeli internet sitesi, bu kentte kendi alanında birinci oldu.

Yazılı gazete çıkartma kararı ve hırsından ise, geri adım atmadık. Yine Güngör Arslan tek başına araştırdı, Cedit Mahallesi’nde gazete için bir ofis yeri buldu.

Kolay değil bir yerel gazete çıkartmak.

Üstelik hiçbir sermaye grubundan, hiçbir siyasikanattan en küçük bir mali destek görmeden bunu yapmak.

Güngör, elinden herşeyi alınmış bir adam. Ama gazeteci. Ama heyecanlı. Gitti, yeri tuttu. 6 aylık kirayı peşin ödedi.

Günlerdir bir inşaat işçisi gibi çalışıyor. Yeri geliyor, bir hamal gibi eşyaları sırtlanıp götürüyor. Yeri geliyor, bir temizlikçi gibi yeni ofisteki inşaat molozlarını temizliyor.

Yeni bir gazete ofisi yaratmak kolay iş değil.

Muhasebesi, yazı işleri, teknik servisi, mutfağı, hatta televizyon stüdyosu bulunan, giren herkesin bu işi ne kadar ciddi yapacağımızı ilk anda algılayabileceği bir ofis yapıyoruz.

Hani içine 50 kişi al, çalıştır. Öyle bir yer…

Bütün harcamaları, bütün emeği Güngör veriyor. Ben her gece uykumda bile yeni gazete yapıyorum. Haber başlığı atıyor, internet üzerinden yapılacak görüntülü canlı yayınlarda her gün sabah ve akşam neler konuşacağımın provasını yapıyorum.

Yanımızda dost olarak, kardeş olarak Soner Boz, Başar Kardeşler, Faruk Bostan var.

Gazeteci olarak ben ve Güngör’ün dışında Ahmet Serimer, Bigman Çakman var. Her ilçede Güngör’ün muhabirleri, ilimizdeki her medya kuruluşunda Güngör’ün casusları var.

Şimdilik, personel oluşumu konusunda kimseye ısrar etmiyor, baskı yapmıyoruz.

Şirketin muhasebe ve reklam işleri konusunda da bu alanda Özgür Kocaeli’den büyük deneyimi bulunan, uzun yıllar birlikte çalıştığımız Seda Kadı var.

Eminim, geçmişte birlikte çalıştığım gazeteci arkadaşlarımdan hangisine “Gel, yarın bizimle çalışmaya başla” desem gelecektir. Ama bu meslekte öpülmeyen bir kulağımızın arkası kaldı. 40 yıl boyunca önümde “Abimsin” diye ceket ilikleyip, sonra arkamdan tef çalanları biliyorum.

Sadece maaş gününü bekleyen, memur zihniyeti ile çalışıp,  işini hiç önemseyenleri biliyorum. Piyasada gazeteci havası atıp, bir lokma avanta ekmek veya bir bardak çaya kendini satanları biliyorum.

Benim hedefim, belli bir süre sonra, bu kentteki bütün basın emekçilerini(ama dürüst ve kaliteli olanları) SES Kocaeli çatısının altında toplamak. Çünkü çok iyi biliyorum. Bugün bu kentteki bütün basın emekçileri mutsuz. Hem çalışma ortamlarından huzursuz, hem üç kuruş maaşlarını gününde alamadıkları için mutsuz.

Biz SES KOCAELİ ile birlikte, “Türkiye’de yerel basının öncüsü” olarak bilinen Kocaeli’ ye yeniden bu sıfatını iade edeceğiz.

Bu haftadan itibaren çok büyük olasılıkla yeni ofisimizde çalışmaya başlayacağız. Çok yakında, en geç bu yılın sonuna kadar da kağıt gazeteyi bu kentin önüne koyacağız.

Belki bu maceramız 10-15 gün sürer. Bastırdığımız gazeteleri kimse almaz. Biz bayiden olduğu gibi geri toplarız. Ama inanıyorum ki yapacağımız gazeteye bu kent sahip çıkacak.

Sadece bu kentin iyiliğini isteyen, bu kentte bağımsız ve özgür basının bulunmasının önemini bilen insanların desteğine ihtiyacımız olacak. Onlardan da tek ricamız, “Lütfen hergün bir tane gazete alın” şeklinde olacak.

İsmet’le Güngör gazete yapacak diye heyecanlanıp sevinenler bu duygularını yaşamaya devam etsinler. Onları hayal kırıklığına uğratmayacağız.

İsmet’le Güngör gazete çıkartacak diye hop oturup kalkan,  panikleyen, bizi engellemek için her türlü adiliği göze alanlar ise, korkmakta haklıdırlar. Çünkü onların ipliğini pazara çıkartacağız…

Bekleyin..

 Çok uzakta değiliz. Geliyoruz.

Sizin sesiniz olmaya, sizin gücünüz olmaya geliyoruz. Verdiğimiz sözden kesinlikle dönmüyoruz.

Ama ben sadece oturduğum yerden yazı yazarken, yeni bir gazete için her şeyini ortaya koyan Güngör Arslan’ı da büyük bir takdirle izlediğimi belirtmeliyim.

Bu gazeteyi yaparsak, öncelikle Güngör’ün eseri olacak.

3 ay önce - Arif

Ismet bey ,gazeteler artik internet den okunuyor nacizane genel anlamda reklam yapmak ulasmak istiyorsaniz Kahvehanelerden baslamaniz gerekli

3 ay önce - Akın celik

İsmet abi ve güngör byy bu yolda size başarılar dilerim İsmet abi sen çok iyi bir insansınız ikinizde basarilar dilerim günde 5 gazetede ben alacagim

3 ay önce - Cem

Yanınızdayız İsmet Abi.

3 ay önce - Çekirge

Güzel yazınız için teşekkürler, gazetenizi ve içeriği merakla bekliyoruz kolay gelsin bu zor yolda size bizler okuyucunuz olarak yanınızdayız

3 ay önce - Turhan imamoğlu

Mektup köşesi benim için ilginç ve güzeldi.gazeteyi bekliyoruz.

3 ay önce - Köseköy

Her gün gazetenizden 10 adet alacagim Köseköy bayiliği alin

3 ay önce - Atalay erkan

Herşey gönlünüzce olsun hergün bir gazete benden

3 ay önce - Zeki Tosun

Senin yer aldığın her gazete Kocaeli kenti için ihtiyaçtır. Sana ve Güngör kardeşime sonsuz başarı diliyorum.

3 ay önce - nevzat ayav

yeni çıkaracağınız gazeteyi ben 40 yıldır okuyorum...rahmetli dündar çiğit ten bu yana...AYNI GAZETE DEVAM EDİYOR...bazan ara verip tekrar başladığı oluyor...YİNE....YENİ....YENİDEN...KOCAELİ NİN GAZETESİ BAŞLIYOR...

3 ay önce - atilla keser

haydi abiler haydi çok özledik mürekkep kokusunu

3 ay önce - Cem Süreyya

günde 10 gazete de ben alacağım

3 ay önce - Ramazan İŞERİ

Çıktığınız Bu Yolda Allah Yardımcınız Olsun. Gazete Çıktığında Bu Gazeteyi İlk Alan Kişi Ben Olacağım. Yalnız Bir Şartla Chp'nin Avukatlığını Yapmadığınız Sürece. Şimdiden Kolaylıklar Diliyorum.

3 ay önce - EYUP çiçek

Yolunuz açık olsun haldızlara satılmadan önce sıkı takipçinizdimsabırsızlıkla yeni gazetemizi bekliyoruz

3 ay önce - İzmitli

Bu çizginizde devamabi.Benim görüştüğüm herkes gazetenizi sabırsızlıkla bekliyor.Bbekliyor.Bence çok kısa bir sürede en çok satan gazete olacak hiç şüphem yok.Bende desteklemek için hergün on gazete alacağım.Kalacağım.Kimseye eyvallahyok.Rantiyecilere bu insanların hakkını yiyenlere Vatana Millete Bayrağa hainlik yapanlara taviz yok.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.
Diğer Yazıları +
Çınarlar, ayakta ölür KÖŞE YAZILARI
Yapmayın, ikramiyemi kesmeyin KÖŞE YAZILARI
Kesmeyin ÇINARLARI, elleriniz kırılır KÖŞE YAZILARI
Biraz İYİ konuşsak KÖŞE YAZILARI
İzmit’e yakışan tesis: KARE KÖŞE YAZILARI
İzmit tarihinin sayfalarında gezinmek KÖŞE YAZILARI
Haydi Başkan, başar şu işi KÖŞE YAZILARI
Ben hariç herkes FETÖ’cüdür, bu sistem işlemiyor KÖŞE YAZILARI
Bu gazete nasıl çıkıyor? KÖŞE YAZILARI
Yapma Sayın Aracı; Sonuçta din kardeşiyiz KÖŞE YAZILARI
AKP’de işler hiç iyi değil; ama muhalefet çok kötü KÖŞE YAZILARI
Tatlı yiyelim, tatlı konuşalım KÖŞE YAZILARI
Bu gazeteye gelen ilk tekzibi onur duyarak yayınlıyorum KÖŞE YAZILARI
Sevgilim; İzmit KÖŞE YAZILARI
Yapmayın arkadaşlar mahcup olursunuz KÖŞE YAZILARI
79 yaşındaki Bilge Emeç’in duyguları KÖŞE YAZILARI
Helal olsun Durhasan KÖŞE YAZILARI
CHP’de işler çok karışık KÖŞE YAZILARI
Puan kaybına da, Cezaya da tahammül yok KÖŞE YAZILARI
Ey CHP, hayattaysan bir ses ver duyalım..! KÖŞE YAZILARI
Bu tam anlamıyla taammüden cinayettir KÖŞE YAZILARI
Bu hıza hizmet yetişebilir mi? KÖŞE YAZILARI
Samimiyetsizlik paçadan akıyor KÖŞE YAZILARI
CHP delegesinin ağır sorumluluğu KÖŞE YAZILARI
CHP kongrelerini bırakın AKP kongrelerine bakın KÖŞE YAZILARI
Salonun parkeleri; Stadın çimenleri KÖŞE YAZILARI
Bu gece uzun olacak KÖŞE YAZILARI
Toplu taşımada yeni düzeni kurmak zorundayız KÖŞE YAZILARI
Deprem’le yaşamayı öğrenmek KÖŞE YAZILARI
Ne güzel ülke; Ne özel insanlar KÖŞE YAZILARI
Kibiri kenara atın, çevrenize bir bakın KÖŞE YAZILARI
Çöp tesisi için çok özel bir öneri KÖŞE YAZILARI
Eski günlerim burnumda tütüyor KÖŞE YAZILARI
Her yer satılık, Her yer icralık KÖŞE YAZILARI
Herkes akıllı olacak..! KÖŞE YAZILARI
Benim, sahipsiz şehrim KÖŞE YAZILARI
Harun Yıldızlı CHP’ye yakışacak KÖŞE YAZILARI
Kandıralı yürüyorsa; Bu ciddi bir uyarıdır..! KÖŞE YAZILARI
BHC konusu KÖŞE YAZILARI
Bütün çocuklar Kartepe’ye çıksa KÖŞE YAZILARI
Çöp konusu bu dönem bitmeli KÖŞE YAZILARI
Vah Hocam vah..! KÖŞE YAZILARI
Kocaeli Basını bu onuru hak etmiyor KÖŞE YAZILARI
Bekirpaşa Polis Merkezi’ni de görüp, öğrenmiş oldum KÖŞE YAZILARI
Körfezin yunusları; Filenin sultanları KÖŞE YAZILARI
Yürüyüş Yolu’nda başı dik yürümek KÖŞE YAZILARI
Sonradan olma değil, Anadan doğma..! KÖŞE YAZILARI
Siz hiç 2 milyon TL’yi bir arada gördünüz mü? KÖŞE YAZILARI
Bu gazete size emanet KÖŞE YAZILARI
Artık, gazetede buluşalım KÖŞE YAZILARI
Hani bizim çöp fabrikası? KÖŞE YAZILARI
Koçarslan davası Ve Emniyet Müdürümüz KÖŞE YAZILARI
Küçük ama işlevsel olacak KÖŞE YAZILARI
Bu yılbaşında aldığım tek hediye KÖŞE YAZILARI
AKP muhalefet yapıyor, Fatma Hanım büyüyor KÖŞE YAZILARI
Bir Zeytinoğlu bu kente yetmez KÖŞE YAZILARI
İzmit’in bir değeri: Bülent Tamer KÖŞE YAZILARI
İyiki geldin 2020 KÖŞE YAZILARI
İyi ki ve nihayet gidiyorsun 2019 KÖŞE YAZILARI
Doğum sancıları KÖŞE YAZILARI
Bir sedan da bana ayırın KÖŞE YAZILARI
İyi Parti ve yerel muhalefet KÖŞE YAZILARI
Zor bir yıl biterken..! KÖŞE YAZILARI
Taslak güzel, önemli olan masada dik durabilmek..! KÖŞE YAZILARI
Kanal İstanbul’dan önce Güney Marmara’yı yapsak KÖŞE YAZILARI
Değerli konut vergisine neden büyük tepki var..! KÖŞE YAZILARI
CHP İzmit kongresi herkese örnek olmalı KÖŞE YAZILARI
Bir haftanın raporu KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor konusunda şimdi daha da umutluyum KÖŞE YAZILARI
Bence Hakan Çakar..! KÖŞE YAZILARI
Ev hayali başka bir şeydir..! KÖŞE YAZILARI
Yusuf Bayraktar ve lastik sözleşmesi KÖŞE YAZILARI
Mutlu kent mi? Hadi canım sen de KÖŞE YAZILARI
Bu sistem yürümez..! KÖŞE YAZILARI
Size keyifli bir Pazar yazısı çıkmadı..! KÖŞE YAZILARI
İlhan Bayram’la sohbet her zaman keyifli olmuştur KÖŞE YAZILARI
Meclis’i izlemeyin, üzülürsünüz..! KÖŞE YAZILARI
Zeytinoğlu ile sohbet KÖŞE YAZILARI
Sirmen ile eski defterler KÖŞE YAZILARI
Mal varlığı tartışması KÖŞE YAZILARI
Haydi Fatma Bacım, başarabilirsin..! KÖŞE YAZILARI
Takip edilmek, insanın hoşuna gidiyormuş..! KÖŞE YAZILARI
Sorun, ahlaki ve insani çöküştür KÖŞE YAZILARI
Başkan Üzülmez ile bu kış TELEFERİKTE uçacaktık..! KÖŞE YAZILARI
1 TL ekmek, 1 TL salon; Küçüksu ücretsiz KÖŞE YAZILARI
AKP’de herkes kendine yer arıyor KÖŞE YAZILARI
Yeni ofiste ilk yazı KÖŞE YAZILARI
Bütün belediyeler şimdiden SES’i bloklamalıdır KÖŞE YAZILARI
Uzun bir kış olacak KÖŞE YAZILARI
Ne oldu bizim AMATEM-ÇEMATEM KÖŞE YAZILARI
Çinakop çok, Lüfer yok KÖŞE YAZILARI
“Babacan”dı KÖŞE YAZILARI
Turan ve İnce kaybetti KÖŞE YAZILARI
Oldu, dememeli; olacak, olmalı demeli KÖŞE YAZILARI
Tarhan ve Türkkan KÖŞE YAZILARI
Çok heyecanlıyız KÖŞE YAZILARI
Şampiyonluğa artık daha çok inanıyorum KÖŞE YAZILARI
Ağır Ceza’da Arslan davası KÖŞE YAZILARI
Tarhan’ın suçlamaları; Büyükakın’ın savunması KÖŞE YAZILARI
Yine çok geriliyoruz KÖŞE YAZILARI
Yapmayın, Din kardeşiyiz KÖŞE YAZILARI
Hazır okullar tatilken; Şu İzmit’i dolaşsanız KÖŞE YAZILARI
Kerpe’de Sonbahar KÖŞE YAZILARI
Avrupalı olmak, iyidir KÖŞE YAZILARI
Çabuk yıprandılar KÖŞE YAZILARI
MİA iyi projedir DİĞER
Gelin üzerine gelin, benim işim kolaylaşıyor KÖŞE YAZILARI
Cumhurbaşkanımız ABD’ye uçarken KÖŞE YAZILARI
CHP’lilerin aklının köşesinde Küçükkaya’ da bulunmalı KÖŞE YAZILARI
Erken kalkın; Ata’mızı anın KÖŞE YAZILARI
Karanlıklar ülkesi KÖŞE YAZILARI
Korkmayın, suyumuz bitmez KÖŞE YAZILARI
Kemal Bey sopasını partisinde sallamalı KÖŞE YAZILARI
6 Kasım: SEKA’nın kuruluş yıl dönümü KÖŞE YAZILARI
Liderliğin kıymetini bilelim KÖŞE YAZILARI
Yeniden Ahmet Serimer ile birlikte çalışmak..! KÖŞE YAZILARI
41 milyon turistin kaçı bize geldi? KÖŞE YAZILARI
Her 1 Kasım’da içim “Cız” eder (Arif’imin anısına) KÖŞE YAZILARI
Fuar alanı zaten Millet Bahçesi’ydi KÖŞE YAZILARI
Atatürkçü Dernekler de susup, korkarsa..! KÖŞE YAZILARI
15 Temmuz mu? 29 Ekim mi? KÖŞE YAZILARI
Bu şehirde gazeteciliğe yeniden itibar gelecek KÖŞE YAZILARI
CHP’de yarış kimler arasında? KÖŞE YAZILARI
Ey muhalefet; hâlâ buradaysan ses ver KÖŞE YAZILARI
Kendinize iyilik yapın, Biraz kahkaha atın KÖŞE YAZILARI
Sağlam dostlar olsun, Başka şeye gerek yok KÖŞE YAZILARI
Trump’a 120, Putin’e 150 KÖŞE YAZILARI
İzmit’in en güzel yeri: Fevziye’nin Bahçesi KÖŞE YAZILARI
Bu kentin ıskaladıkları KÖŞE YAZILARI
Barış, her haliyle güzeldir KÖŞE YAZILARI
Umut da olmasa KÖŞE YAZILARI
İyi yapılan bir iş, başarılı bir kişi arıyoruz KÖŞE YAZILARI
Bize kızmakta çok haklılar KÖŞE YAZILARI
Üzülmez’in sopası KÖŞE YAZILARI
Off İzmit’im off KÖŞE YAZILARI
İzmit nostaljisi KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor hakkında KÖŞE YAZILARI
Elbette, askerimiz ve ülkemiz için duacıyız KÖŞE YAZILARI
Nihat Ergün, önemli adamdır KÖŞE YAZILARI
Banliyö tren ne büyük yalan..! KÖŞE YAZILARI
Der Spiegel’in makalesi KÖŞE YAZILARI
İzmit’te üç noktaya içki ruhsatı hikayesi KÖŞE YAZILARI
Tahir Kardeş,benden şikayetçi KÖŞE YAZILARI
Camiler ve Din Görevlileri haftası KÖŞE YAZILARI
Çok iyi konuşuyorsun da Sevgili Başkan..! KÖŞE YAZILARI
Bu kent, çok pis kokuyor KÖŞE YAZILARI
GS-FB maçını statta izledim KÖŞE YAZILARI
Muhteşem yeni yol; Rezalet mevcut yol KÖŞE YAZILARI
Beni yiyemezsiniz; DİŞİNİZ KESMEZ..! KÖŞE YAZILARI
20 yıl önceki proje KÖŞE YAZILARI
Cep telefonuna güvenmeyin; deprem olur, elinizde kalır KÖŞE YAZILARI
Uzun yaşamak bir lütuf mu? KÖŞE YAZILARI
​ Tahir Hoca’m haklıymış, CHP’liden dost olmazmış KÖŞE YAZILARI
Korkmayın, ısırmayacağız KÖŞE YAZILARI
Kaltak ne demek? KÖŞE YAZILARI
Bizde bir tane Greta çıkmaz mı? KÖŞE YAZILARI
Başımıza ne yağacak? KÖŞE YAZILARI
Unutulan projeler KÖŞE YAZILARI
İşsizlik ve fuhuş birlikte yükselir KÖŞE YAZILARI
Siz, ne varsa satın; Hürriyet’e su vermeyin KÖŞE YAZILARI
AKP kendisini de eleştirebilmeli KÖŞE YAZILARI
Neler neler kaybettik? KÖŞE YAZILARI
En güzel mevsim, ama arkası kış KÖŞE YAZILARI
Her yer kiralık, herkesin çeki patlak KÖŞE YAZILARI
Engin Hoca ve Şenol Hoca KÖŞE YAZILARI
AKP iktidar, CHP muhalefet kalsın KÖŞE YAZILARI
Büyükşehir dağınık KÖŞE YAZILARI
Gelecek yıl, hamsi de olmazsa KÖŞE YAZILARI
Belki de en zor maç KÖŞE YAZILARI
Vatandaş için yüksek, Esnaf için düşük fiyat KÖŞE YAZILARI
​ Saat 11.30’da herkes oturup, maçı izlesin KÖŞE YAZILARI
Yüzde 0.86 ne mutlu, söyle de inanalım KÖŞE YAZILARI
Bırakın Fatma Hanım biraz iş yapsın KÖŞE YAZILARI
Krizi bir de sanayiciden dinledim KÖŞE YAZILARI
Önce Karadeniz, sonra Körfez KÖŞE YAZILARI
Büyükakın, BÜYÜK iş yaptı KÖŞE YAZILARI
Bayrak asın, bayram yapın KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım yalnız değildir KÖŞE YAZILARI
Devlet vergi, Vatandaş keyif alamıyor KÖŞE YAZILARI
Sıcaklar mı bizi bu hale getirdi? KÖŞE YAZILARI
Gebze’yi il yapalım KÖŞE YAZILARI
İki ayda hayatım nasıl değişti KÖŞE YAZILARI
Balık zamanı geliyor KÖŞE YAZILARI
Bir işe ya hiç başlamayın; ya da başladığınız işi bitirin KÖŞE YAZILARI
Kocaelispor camiasının “cek-cak”lara karnı tok KÖŞE YAZILARI
Bir gün herkes AKP’li olursa KÖŞE YAZILARI
Yürüyüş Yolu, siyaset üstü olmalı KÖŞE YAZILARI
AKP ve CHP’de kongreler KÖŞE YAZILARI
Geri dönüşüm kutusundan taşan cam şişeler KÖŞE YAZILARI
20 yıl önce bugün KÖŞE YAZILARI
1 yaşındaki temiz, tertipli çocuk; 18 yaşındaki huysuz, yorgun ihtiyar KÖŞE YAZILARI
2. İztop skandalı KÖŞE YAZILARI
Bayramlarda çok daha güzelsin sevgili İzmit KÖŞE YAZILARI
Şahabettin Bilgisu Caddesi böyle mi olmalı? KÖŞE YAZILARI
100. yıla yeni anayasa KÖŞE YAZILARI
Lütfen kendinize çok dikkat edin KÖŞE YAZILARI
Bayramda da kolum askıda KÖŞE YAZILARI
Daha çok (ıhh) diyeceğiz KÖŞE YAZILARI
Toplu taşıma işi kötü patlayacak KÖŞE YAZILARI
TÜPRAŞ giderse büyükşehir biter KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım yanlış yapıyor KÖŞE YAZILARI
Erken seçim mi? Hadi canım siz de… KÖŞE YAZILARI
Haydi İzmit’e turist getirelim KÖŞE YAZILARI
Haydi İzmit’e turist getirelim KÖŞE YAZILARI
Bu güvene layık olmak zorundayız KÖŞE YAZILARI
Bu “SES” sizin sesiniz KÖŞE YAZILARI
Sendikalar yandaş olursa, çalışanlar kaybeder KÖŞE YAZILARI
Başladığınız bir işi de bitirin KÖŞE YAZILARI
Murat Kekilli mi? Aleyna Tilki mi? KÖŞE YAZILARI
Çöp kamyonu ve çekici terörü KÖŞE YAZILARI
İl başkanını boşverin şimdiden büyükşehir adayı bulun KÖŞE YAZILARI
Balık özlemi KÖŞE YAZILARI
Fatma Hanım’ın köpekle imtihanı KÖŞE YAZILARI
Fikri Işık doğru söylüyor KÖŞE YAZILARI
Bulut’u çok ararız KÖŞE YAZILARI
Ellibeş’in Sorumluluğu KÖŞE YAZILARI
Değişim zamanı KÖŞE YAZILARI
“İlimizin özelliği nedeniyle…” KÖŞE YAZILARI
Bu şehirde yapılan güzel işlerde var KÖŞE YAZILARI
Korkan korksun BİZ HEYECANLIYIZ KÖŞE YAZILARI
Bu yılı da ıskalamayalım KÖŞE YAZILARI
Biz ne yapacağız? KÖŞE YAZILARI
Her şey (DAHA) güzel olacak KÖŞE YAZILARI
Kendinize iyilik yapın, Biraz kahkaha atın KÖŞE YAZILARI
Sağlam dostlar olsun, Başka şeye gerek yok KÖŞE YAZILARI
Dünya da bizden büyük DİĞER