Delegeler gençleşme ve değişiminden yana”

13.02.2020 - 12:11
0 Kişi Yorum Yaptı
Delegeler gençleşme ve değişiminden yana”
CHP Kocaeli İl Örgütü’nün 1 Mart’ta gerçekleştireceği olağan il kongresi öncesi Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’ndaki il delegeleri il başkanlığı için gençleşme ve değişiminden yana olduklarını ifade ettiler

CHP Kocaeli’nde tüm gözler 1 Mart’ta gerçekleştirilecek olan il kongresine çevrilmiş durumda. İl kongresi öncesi CHP Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçe başkanları il delegeleri ile toplantı yaptı. İl delegeleri ile yapılan toplantılarda il delegeleri il kongresi öncesi görüşme yapmak için yetkiyi ilçe başkanlarına verdiler. CHP’ye yakın kaynaklar il kongresi öncesi parti tabanının ve delegelerin genç ve değişiminden yana olduklarını ifade ederek, “Kocaeli’nde batı bölgesi olarak bilinen Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerindeki il delegeleri birlikte hareket etmeleri durumunda il kongresinde tüm dengeleri değiştirebilirler.

GENÇ İSİMLER BAŞKAN SEÇİLDİ

CHP’lilerin en çok merak ettiği bu 4 ilçenin il kongresinde birlikte hareket edip etmeyeceği. Gebze, Darıca ve Çayırova’daki ilçe kongrelerinde seçilen ilçe başkanlarının tümü genç ve değişiminden yana olan isimler. Darıca’da Gökhan Aktaş, Çayırova’da Cihan Soyluçiçek ve Gebze’de Gökhan Orhan ortak özelliği partinin gençlik kollarından gelip genç isimler olması. Delegeler bu isimlere destek vererek partide bir gençleşme ve değişiminden yana tavır aldılar. Aynı durum il kongresinde de yaşanacak. Parti tabanı ve delegeler artık partide gençlerin görev almasını istiyor.

GENÇ İSİMLER HAREKETLİLİK GETİRDİ

Kocaeli gibi CHP için büyük öneme sahip olan bir ilde seçilecek olan il başkanı diğer ilçelerdeki ilçe başkanları ile uyum içerisinde çalışmasının en önemli özelliği genç olmalı. Çünkü sadece bu 3 ilçede değil diğer ilçelerde de genç isimler ilçe başkanı seçildi. Tüm bu genç ilçe başkanları ile uyum içerisinde çalışacak olan il başkanı da genç ve değişiminden yana olmalı. Genç bir ismin il başkanı olması partiye ve örgüte hareketlilik getirir. Bunun örneği Darıca’da, Çayırova’da ve Gebze’de partililer gördü. Aynı durum il başkanlığında olacak” şeklinde görüş belirttiler. 

Haberin Muhabiri;
Hanifi SURUN hanifisurun@seskocaeli.com
Etiketler: CHP Kocaeli İzmit
YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.