Doğalgaz faturasına isyan

13.02.2020 - 10:07
0 Kişi Yorum Yaptı
Doğalgaz faturasına isyan
Vatandaş doğalgaz faturasına isyan etti Gölcük’te Denizevler sakinlerine yapılan Sivritepe TOKİ Konutları sakinleri yüksek gelen doğalgaz faturalarına isyan ederek site yönetimine şikayette bulundular

Denizevler mahalle sakinlerinin deprem sonrasında Afet bölge ilan edilmesinin ardında Devlet tarafında Gölcük Sivritepe TOKİ Konutları sakinleri bu ay gelen doğalgaz faturalarını görünce şok oldu. Hizmeti almakta sıkıntı çektiklerini dile getiren vatandaşlar gelen ilk doğalgaz faturasının yüksek gelmesine isyan eden vatandaşlar hemen yönetimine gelerek durumu yönetici Mehmet Nuri Baş’a ilettiler. 300- 800 TL ARASINDA FATURAYA İSYAN ETTİLER 1 aydır Gölcük Sivritepe TOKİ Konutları’nda ikamet eden İrfan Civan şu ifadeleri kullandı;“İZGAZ’ın kestiği faturalar yönetim tarafından bildirilmeliydi. Yönetim faturaları paylaştırdı. Bunu dairelerin içindeki payölçerleri okumadan evinde oturana da oturmayana da kafasına göre fatura keserek yaptı. Dairelere 300 liradan 800 liraya kadar fatura geldi. Ben 1 aydır burada oturuyorum. Denizevler’den geldim ben. 3 buçuk senedir biz TOKİ ile adeta mücadele ediyoruz, sesimizi kimseye duyuramadık. Her seferinde hakkımız yendi. Geçen sene Şubat’ın 11’inde sözleşmemiz bitti ama biz evlerimizi Aralık’ın 18’inde devraldık. 11 ay gecikme yaşandı.

 KERİZ BU PARAYI ÖDER MANTIĞI VAR 

İlk defa fatura kesiliyor. Her evde normalde doğalgaz testi yapılması lazım. Bunun için de belirli bir gazı tüketmesi lazım. Nasıl bir daireyi satın aldığın zaman elektrik saatinin, su saatinin fotokopisini çekip endeksi alıp faturayı yatırmaya gidiyorsun, burada da aynı olması lazımdı. Dairelerde tüketilen miktarı bizlere yansıtmamaları gerekiyordu, bunu firmanın ödemesi gerekiyordu. Daireyi teslim aldıktan sonraki kısmı ödemeliyiz biz. Bunlar geçmişte kullanılanları da nasıl olsa vatandaş keriz, bu parayı öder diye bir mantıkla gittiler.  Cuma günü faturalar için son deniliyor. Biz faturaları yatırmayacağız. 2 sefer ihbar gönderecekler, sonra yüzde 5-10’luk ceza dilimine girdin diyecekler. Yine ödemedin diyerek gazı kesecekler. Olan yine vatandaşa olacak. Onlar yine koltuklarında oturmaya devam edecek. Yeter artık, birilerinin bizim sesimizi duyması lazım. Bu nereye kadar böyle gidecek. Bir ev teslim ettiler, kendim eve 2 bin lira ekstra masraf ettim. Eksik listesi yapıyorsun, 1 fayans için sıraya giriyorsun. 541 daire var burada. Her dairede sıkıntı var” dedi.

 

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.