Gelir getirecek projeler üretmeliyiz!

12.12.2019 - 11:02
2 Kişi Yorum Yaptı
Can VATANSEVER canvatansever@seskocaeli.com

Yıllardır devam eden transfer yasağının kalkması ve takımın şampiyonluğa doğru emin adımlarla yol almasıyla birlikte Kocaelispor'da adeta lale devri yaşanıyor..

Būyūkşehir Belediyesinin sezon başında kendi iştiraklerinden hatırı sayılır derecede kaynak yaratması..

İlçe Belediyelerinin son iç saha maçı öncesinde toplu bilet alımı yapmaları..

Başkan ve yöneticilerin ceplerinden katkı vermeleri..

Maddi açıdan bugūne kadar bir nebze olsun rahat nefes almamızı sağladı..

Peki hep böyle mi devam edecek bu iş ?

Bu sezon sonuna kadar..

Gelecek sezonda..

Ve daha da sonraki sezonlarda..

Kocaelispor’umuzun artık günü birlik gelirlere, siyasi desteklere ve ona buna el pençe divan durup para dilenmesine gerek kalmadan kendi gelirlerini yaratması gerekmekte..

Sadece bilet hasılatları ile, store mağazadan gelen aylık sabit gelirle (Ki buna da şūkűr, yıllardır o gelirden de mahrum kalmıştık. Emeği geçenlere teşekkūrlerimi sunuyorum), stad içinde yer alan būfeler ve sayılı reklam tabelalarıyla da

olmaz bu işler..

Yöneticilerin sūrekli ceplerinden verdikleriyle de olmaz..

Bunlar sadece gūnū kurtarır veya sezon sonunu çıkartır o kadar..

Kulūbūmūzūn geleceği için bir an önce sūrekli gelir getirici hamleler yapmalıyız..

Kocaelispor Yönetim Kurulu içinde bu işe kafa yorabilecek tecrūbeli ve bilgili kişiler var..

Şehrimizde destek alabilecekleri çok değerli insanlar var..

Bence Būyūkşehir'de arkalarındayken en azından devre arası oturup birşeyler yapılması konusunda gereken adımları atıp, sezon sonunda da bunları hayata geçirmeleri gerekir..

Daha öncede yazmış söylemiştim, bazı önemli konuları siyaseten gūçlū olan bu yönetim kurulu halledemezse kimse halledemez diye..

Çarşı içinde veya sahilde yer alan otoparklardan..

Kocaelispor tarihinin yer aldığı, icralardan kaçırdığımız !! elimizde kalan kupaların, taraftarlardan bir nevi bağış adı altında istenecek nostaljik formaların, maç biletlerinin, fotoğraf ve dökūmanların yer aldığı gūzel bir mūzeden..

Sekaparkta içerisinde çay bahçesi, açık hava sineması, anfi tiyatrosu, cafesi, restaurantı, halı sahaları, tenis kortları, mini lūnaparkı ve her tūrlū sosyal aktiviteleri barındıracak būyūk bir tesisten gelecek gelirler aklıma ilk gelenler..

Akhisar'da Gölet adını verdikleri bir yerde buna benzer bir tesis var ve özellikle yaz aylarında Akhisar Belediyespora iyi gelir getiriyor..

Būyūk katkı sağlıyor.

Gözlerimle görmesem hayatta inanmam diyeceğim tūrden hemde..

Gelir getirecek konular ile ilgili daha öncede taraftarlarımızdan ve Eski Kocaelisporlu Futbolcular Derneğinden de değişik gūzel fikirler  projeler gelmişti..

Yenileri de gelecektir..

Onlarda dikkate alınmalı..

Projelerin hayata geçirilmesi, mùmkūn olabildiğince erken bitirilmesi kulūbūmūz için gerçekten çok önemli ve çok değerli..

Eğer başarabilirsek hak ettiğimiz ve özlemle bekledìğimiz yere daha çabuk ve daha sağlam geliriz..

Yoksa Allah korusun ya yerimizde sayarız, yada yılların Gaziantepsporu gibi yok oluruz..

Bilmem anlatabildim mi...

Etiketler: Kocaelispor
3 ay önce - Takimi kucultmeli

Takimi kucultmek ve hedefleri azaltmak gerekir. Ne kadar gelir varsa o kadar harcansin. Isletmecilik kocaelisporun yapacagi is degil. Kulup butcesini denklestiremeyen hayattaki en zor islerden biri olan isletmeciligi nasil yapacak. Personel calistirmak satis yapmak tahsilat yapmak hesap tutmak verginodemek kocaelispor yoneticilerinin yetenek seviyesinin cok uzerinde. Işletmeler de batar kocaeliapora yakin olanlar burdaki imkanlari istismar eder , 2 defa batariz. Isletmeilik yapmak cikis degil belediyeden para almak cikis degil tek yapilacak bundan sonra ayagini yorganina gore uzatmak kulup personelinin dortte ucunu isten cikarmak takimi kucultmek mumkun oldugunca prim transfer ucreti maas odememek teknik direktorun isine son vermek, taraftarlara bilet deplasman otobus para vb destekleri kesmek ve menajerleri kovmak ve kulup yonetimini esnaf beyaz yaka gibi siyaset disi is dunyasi disindan para harcamayacak kulupten cikari olmayacak kisilerden olusturmak ,daha amator daha candan parayla alakasi az gonul futbolu oynamak..

3 ay önce - taraftar

MERHABA CAN BEY SÖYLEDİKLERİNİZE tüm kalbimle katılıyorum evet haklısınız bende şöyle diyorum eğer hodri meydan kale arkasına geçerse maraton her hafta ful çeker bunu herkes biliyor onların işi takımı desteklemek malumunuz çoğu biletsiz giriyor istisnalar hariç kamu oyu araştırması yapalım çoğu bu görüşte olur.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.