Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 13:39
 
Gebze ve Darıca’da hastalar perişan
Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde Deri ve Zührevi Hastalıkları Bölümü’ne (Cildiye) randevu verilmediği öğrenildi.
SAĞLIK Haberi
Gebze ve Darıca’da  hastalar perişan

 

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nde cildiyeden randevu almak isteyen hastalar ve hasta yakınları şok ile karşılaşıyorlar.

Çünkü her iki hastanede de cildiyeye randevu verilmiyor. Eğitim ve araştırma hastanesi olmasına rağmen Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde cildiyeye randevu verilmemesi hastaları acil servise yönlendiriyor.

Randevu alamayan vatandaşlar acil servise giderek, acil servisten polikliniğe yönlendirme yolu ile muayene olabiliyor.

Hastalar ve hasta yakınları, “İnternet üzerinden Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gebze Fatih Devlet Hastanesi’nden cildiye doktorundan randevu almak istiyoruz. Ancak her iki hastanenin internet sitesinde ‘Aradığınız kriterlere uygun randevu bulunamamıştır’ yazısı çıkıyor. Sözde sağlık alanında çağ atladık deniliyor. Yeni ve devasa hastane binaları yapılıyor. Ama hastanelerden randevu alamıyoruz. Muayene olabilmek için önce acil servise gidiyor, oradan acil servis doktorunun bizi Cildiye Polikliniği’ne yönlendirmesini bekliyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, ve, Darıca’da, , hastalar, perişan,
Yorumlar
Haber Yazılımı