Haber Detayı
19 Eylül 2019 - Perşembe 11:18
 
NİHAYET Mehmet Açık İzmit Belediyesi’nde başladı
CHP’li Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit Belediye Başkanı seçildiği 31 Mart tarihinden sonra, İzmit Belediyesi’nde işe alınması gereken ilk isim olduğu herkes tarafından kabul edilen Mehmet Açık (43) nihayet İzmit Belediyesi’ndeki görevine resmen başladı.
GÜNDEM Haberi
NİHAYET Mehmet Açık İzmit Belediyesi’nde başladı

SPOR İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ’NDE

İzmit’te çok geniş bir kesim tarafından sevilen Mehmet Açık, Kocaelispor tutkusu ile de tanınır. Açık, Sefa Sirmen döneminde 2002 yılında İzmit Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü’nde göreve başlamış, daha sonra İzgaz A.Ş.’de çalışmıştı. İZGAZ’ın özelleştirilmesinin ardından 2011 yılında işine son verilmişti. Emeklilik hakkı kazanamadan  görevinden ayrılmak zorunda kalan Mehmet Açık, bu süre içinde  çeşitli işlerde ekmeğini kazanmanın mücadelesini vermişti.

31 Mart seçimleri öncesinde CHP adayı Fatma Kaplan Hürriyet’in yanında en fedakar, en vefakar şekilde çalışan, seçimin kazanılmasında da önemli payı bulunan Mehmet Açık’ın İzmit Belediyesi’nde işe alınmasını herkes destekliyordu.

Mehmet Açık’ın işlemleri tamamlandı ve dün sabah itibariyle İzmit Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nde göreve başladı. Açık, “Yeniden İzmit Belediyesi’ne dönüşüm, küçük kızımın doğum gününe rastladı. Bu nedenle daha da sevinçliyim. Bana güvenenleri mahcup etmeyeceğim. İzmit Belediyesi’nin kent sporundaki adı ve etkisini yükseltmek için elimden geleni yapacağım” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: NİHAYET, Mehmet, Açık, İzmit, Belediyesi’nde, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı