Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 11:25
 
Vurulması bu kadar konuşulmamıştı!
BUNLAR KONUŞULUYOR Haberi
Vurulması bu kadar konuşulmamıştı!

AKP Gebze İlçe Başkanları arasında silahlı saldırıya uğrayıp vurulan tek ilçe başkanı Mehmet Ali Okur oldu.

AKP’li Okur ilçe başkanı olduğu dönemde silahlı saldırıya uğrayarak yaralanmıştı.

İlçe başkanlığını görevinin ardından siyasete devam eden AKP’li Okur ardından 24. dönem Kocaeli milletvekili olarak mecliste görev aldı.

Milletvekilliği biten Okur daha sonra AKP Genel Merkezi tarafından Düzce, Bolu ve Sakarya’da il koordinatörlüğünü görevini yürüttü.

AKP’li Okur, Tekirdağ ve Kırklareli il koordinatörlüğüne getirilerek, daha sonra bu illere Ankara il koordinatörlüğü de eklenmişti.

Koordinatörlük görevlerinden sonran Mehmet Ali Okur bir süre Bilim, Sanayi ve Teknoloji Eski Bakanı Faruk Özlü’nün danışmanlığını yaptı.

AKP’li Okur son olarak ise TÜBİTAK MARTEK’in Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine getirildi.

TÜBİTAK MARTEK’in resmi internet sitesinde MARTEK ile ilgili olarak şu tanım yapılıyor; ‘TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi bünyesinde başlayan Teknoloji Parkı faaliyetlerinin gelişim sürecinde, Teknoloji Serbest Bölgesi (TEKSEB) ve Teknoloji Geliştirme Bölgesi (TEKGEB) ünvanları ile hukuki statüleri birbirinden farklı iki bölge kurulmuş olup, ülkemizde mevcut 81 teknopark içinde "Teknoloji Serbest Bölgesi" tanım ve avantajlarına sahip yegane Teknokent TÜBİTAK Marmara Teknokent'idir.

Toplam 62 hektar alan sahip TÜBİTAK Marmara Teknokent'inin 25,73 hektarı "Teknoloji Geliştirme Bölgesi"(TEKGEB) olup, 36,27 hektarı Teknoloji Serbest Bölgesi" (TEKSEB) olarak ayrılmıştır.

Bölgenin kurulup işletilmesine TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) yetkili kılınmış olup, konuya ilişkin kuruluş ve işletme sözleşmesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ile TC. Ticaret Bakanlığı arasında 27.01.2000 tarihinde akdedilmiştir.

Bölgenin gayesine uygun şekilde işletilmesi, yönetilmesi ve bölgede faaliyet gösteren firma ve bölge çalışanlarına ihtiyaç duyulan destek ve hizmetlerin sağlanması için "Anonim Şirket" statüsünde bir işletici şirket kurulması uygun görülmüş ve bu doğrultuda "Marmara Teknokent A.Ş." tüzel kişiliği kurulmuştur.

Yüksek/ileri teknoloji kullanan ya da yeni teknolojilere yönelik firmaların, teknoloji veya yazılım ürettikleri/geliştirdikleri, teknolojik bir buluşu ticari bir ürün, yöntem veya hizmet haline dönüştürmek için faaliyetlerine en iyi ortamı sağlamak için çalışmalar yürütülmektedir.

Marmara Teknopark A.Ş., faaliyetlerini yukarıda kısaca anlatılan mevzuat çerçevesinde yürütmekte olup, kısa sürede Türkiye'nin gerçekleştirdiği faaliyetleri etkin bir şekilde yöneten “Teknopark” lar arasında yer almıştır.’ deniliyor.

Türkiye’nin en önemli kurumların başında gelen böyle bir kurumun başında ise AKP’nin Kocaeli Eski Milletvekili Mehmet Ali Okur görev yapıyor.

Okur’un bu kurumun başına nasıl getirildiği ise halen daha merak konusu.

Çünkü AKP’li Okur’un TBMM’deki özgeçmişinde Newport Uluslararası Üniversitesi İşletme Fakültesi bitirdiği yazılı.

Newport Uluslararası Üniversitesi’nin resmi internet sitesinde ise bu üniversiteden mezun olanların diplomaları ile ilgili olarak ise şu açıklama var; Newport University ABD’nin California Eyaleti tarafından onaylı, eğitim izni verilmiş bir üniversitedir. Akredite bir üniversite değildir. YÖK'ün listesinde bulunmamaktadır. Newport Üniversitesi'ne YÖK denklik vermemektedir. NU tarafından verilen diploma Türkiye'de askerlik tecilinde, kamu kurum ve kuruluşlarında işe girme, terfi etme, oda (TMMOB, EMO, MMO vb odalarda) ve derneklere üye olma gibi konulara dayanak oluşturmaz ve bu gibi işlemlerde kullanılamaz. NU eğitim sisteminde eğitim girecek öğrenciler yukarıdaki koşulları kabul etmek koşuluyla kayıt olabilirler.’ deniliyor.

TÜBİKAK’ın da ortağı olduğu böylesine önemli bir kuruma YÖK’ün denklik dahi vermediği bir üniversiteden mezun olan Mehmet Ali Okur’un bu görevi nasıl yerine getirildiği ve halen daha bu görevde nasıl bulunduğu AKP’liler tarafından konuşuluyor.

AKP’liler Okur’un silahlı saldırıya uğramasının bile bu çok konuşulmadığını ifade ettiler. 

  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vurulması, bu, kadar, konuşulmamıştı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı