Haber Detayı
09 Ekim 2019 - Çarşamba 16:01
 
YUKARI HEREKE’DE NELER OLUYOR?
2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başladığı bugünlerde okullarda İşkur tarafından çalıştırılan işçilerle ilgili sıkıntılar artık feryada dönüşmüş durumda..
DİĞER Haberi
YUKARI HEREKE’DE NELER OLUYOR?

Yıllardır okullarda İşkur Kocaeli Müdürlüğü tarafından görevlendirilen kişiler Okul Müdürü ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün taleplerine ve defalarca isim listesinde kendi isimlerinin yer almasına rağmen Kocaeli İşkur Müdürü tarafından İşkur'a iş için hiç müracaatta bulunmamış kişilerin okullarda mevcut çalışanların işlerine son verilerek başvuruda bulunmayan o kişilerin okullarda görevlendirilmesine tepki veriyorlar.. Peki İş Kur Kocaeli Müdürlüğü neden böyle bir Haksızlığa ve Adaletsizliğe imza attı?

İddialara göre geçmiş Genel ve Yerel secimde AKP'ye oy vermeyen bu çalışanların ekmeklerine mani olunarak cezalandırılma yöntemine gidildi..

Yine iddialara göre Yukarı Hereke’de  AKP mahalle temsilcileri O.K ve M.K tarafından aynı aileden 3 kişi İş Kur'a müracaat etmedikleri halde işten çıkarılan kişilerin yerine bu okullarda görev almaları sağlandı..

Bu haksızca uygulamada AKP Yukarı Hereke Mahalle sorumlularının aktif rol aldığı aynı mahallede yaşayan insanların birbirine düşman edildiği ayrıştırıldığı da iddialar arasında..

Herkesin bildiği gibi Yukarı Hereke yaşam standartları düşük, ekonomik olarak ta maddi zorluklar yasayan vatandaşların hayatlarını sürdürebilmek için mücadele ettikleri kırsal bir mahallemizdir.Ailelerin çok çocuklu ve genelde inşaat işçisi olan erkeklerin iş buldukça geçimlerini sağlamaya çalıştıkları bu mahallede okullarda hizmetli olarak geçimlerine katkı sunan kadınlara yapılan haksızca uygulama Allah'a Reva bir iş midir?

Kocaeli İş Kur Müdürünün derhal bu haksızca ve yanlış  uygulamadan vazgeçmesini, görevini AKP parti yöneticisi gibi değil; dürüst kamu görevlisi olarak yerine getirmesini bekliyoruz.

Saygılarımla..

Serap BAYKURT

Kaynak: Editör:
Etiketler: YUKARI, HEREKE’DE, NELER, OLUYOR?,
Yorumlar
Haber Yazılımı