İlkokul çocuklarına eşcinsellik mi aşılanıyor?

14.11.2019 - 12:21
2 Kişi Yorum Yaptı
İlkokul çocuklarına eşcinsellik mi aşılanıyor?
Başiskele’de özel bir okulda adeta skandal bir olay yaşandı.

Başiskele’de bulunan özel bir okulda öğrencilere sergilenmesi için resim yapılmaları istendi. Okulda bulunan öğrenciler arasında düzenlenen bu resim yarışmasına bir resim damga vurdu. Öğrencilerden birisinin çizdiği ‘Düşünce Özgürlüğü’ başlıklı bir resim tüm dikkatleri üzerine çekti. ‘Düşünce Özgürlüğü’ başlıklı resimde ‘Kadına Şiddete hayır’ ‘Beyaz Bayrak’ ‘Hayvanları öldürme’ gibi yazılarının yanı sıra yazıların arasında bulunan ‘LGBTQ’ yazısı gözlerden kaçmadı. ‘Lezbiyen Gay Biseksüel Transgender Queer kısaltması olan LGBTQ yazısı velilerden büyük tepki çekti.

Resimin kontrol edilmemesine ayrı, yayınlamasına ayrı, diğer öğrencilerinde bunu görmesine ayrı bir tepki gösterildi. Yaşanan bu olayın ardından bu özel okulda eşcinsellik mi aşılanıyor sorusu akıllara geldi. İlkokul düzeyinde bir çocuğun bu resmi yapması ise eğitim aldığı okul ile ilgili kafalarda ayrı bir soru işareti yaratırken okul yönetiminin neden bu resmi sergilediği ise merak konusu oldu.

3 hafta önce - Çalıkuşu

Düşünce özgürlüğü adlibir çalışmayı engellemek düşünce özgürlüğüne yapılacak en büyük darbe olurdu herhalde. Bu şartlar altında velilerin düşünce özgürlüğüne darbeyi desteklediğini mi düşünmeliyiz? Ayrıca lgbti+ hareketi okullarda aşılanan bir şey değil sosyal medya ulaşılamaz değil ve kimse lgbti+yi destekledi diye de öyle bir bireye dönüşmüyor, aksine bu durumdaki bireylere yaşam alanı yaratıyor. Keşke herkes birbirlerinin yaşam ve düşünce özgürlüklerine saygı duysa.

3 hafta önce - Hakan Tan

Resmen rezillik! Günümüz özel okulunun düştüğü hale bak. Çocuk yaştakilere empoze edilmek istenen bu duruma hangi öğretmen sahip acaba? O yaşlardaki çocukların düşünüp çizecekleri bir durum değil çünkü.Kesinlikle okula soruşturma açılmalı ve sorumluları cezalandırılmalıdır.Günümüz sosyal medyası teknolojisi hep eşcinselliği çocuklarımıza normalleştirmeye çalışıyor. Okulun bunu yapması son nokta oldu. Ayrıca çalıkuşu adlı yorum yazarı da okul çalışanı anlaşılan bu durumun mantıklı açıklaması olamaz çünkü...

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.