İYİ Parti’de neler oluyor?

12.02.2020 - 21:39
0 Kişi Yorum Yaptı
İYİ Parti’de neler oluyor?
Ahmet Yücel Şanlı, 14 Şubat Cuma akşamı adaylık açıklaması sonrası tüm delege ve üyelerin davetli olduğu bir yemek düzenlemiş.

İYİ Parti Körfez’de sular bir türlü durulmuyor.

Delege seçimleri ile başlayan tartışma ve antidemokratik uygulama iddiaları, adayların çalışmaları sırasında da devam ediyor.

Bilindiği gibi delege seçimleri yapıldıktan sonra yaklaşık 15 gün listeler çeşitli gerekçelerle asılmamıştı.

İlçe Seçim Kurulu bahane edilerek, düzeltmeler yapıldığı iddia edilerek geciken listeler, ilçe kongresine sayılı günler kala bu Pazar günü asıldı ve 3 sonra kaldırıldı.

İlçe Başkanı Cahit Sürüm, gecikmenin kendilerinden kaynaklanmadığını, seçim kurulunun istediği düzeltmeler nedeniyle uzadığını söylerken, ilçe başkanlığı adayları bu açıklamayı inandırıcı bulmadılar.

Bu arada, adaylardan Ahmet Yücel Şanlı, delege seçimlerinde kapıların kapatılıp sandıklara oy atıldığını iddia ederken, listelerin de özellikle diğer adaylar çalışamasın diye geciktirildiğini söylemişti.

İddialar bu şekilde devam ederken, adaylardan Hüseyin Rahmi Şenöz’den sonra Ahmet Yücel Şanlı’da kalabalık katılımla adaylığını açıkladı. Yapılan adaylık açıklamasında, partinin Körfez İlçe Kurucu Başkanı İbrahim Ömer Toyran’da yer aldı ve Şanlı’ya destek verdiğini belirtti.

Açıklama sırasında belirtilen bir nokta ise partide ki adaylık tartışmalarının ulaştığı boyutu ortaya koydu.

Ahmet Yücel Şanlı, 14 Şubat Cuma akşamı adaylık açıklaması sonrası tüm delege ve üyelerin davetli olduğu bir yemek düzenlemiş. Bu yemek duyurusuna İlçe Başkan Yardımcıları da katılmış ama yapılan karşı açıklama ile de bu yemeğin İYİ Parti Körfez İlçe Başkanlığı ile ilgisi olmadığı partinin resmi sosyal paylaşım sitesinden duyurulmuş.

Bu karşı açıklama toplantı sırasında da geniş yer buldu ve yapılanın etik olmadığı vurgulandı.

Adeta yemek davetine gidilmemesi için yapılmış görünen bu duyuru sert şekilde eleştirilirken, Cuma akşamı katılımın boyutunun kongre sonucu hakkında da ipucu vereceğinin göstergesi oldu.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.