İzmit Muhtarların Yeni Başkanı Kadir Kızıl

26.01.2020 - 20:55
0 Kişi Yorum Yaptı
İzmit Muhtarların Yeni Başkanı Kadir Kızıl
Veliahmet mahalle Muhtarı Kadir Kızıl ve Balören Mahalle Muhtarı Ahmet Demir’in yarıştığı İzmit Muhtarlar Dernek Başkanlığı seçimini Muhtarı Kadir Kızıl kazandı.

İzmit Muhtarlar Derneği olağan genel kurulu toplantısını geçtiğimiz 26 Ocak Pazar günü izmit Kent Konseyi salonunda  gerçekleştirdi. Kongrede Veliahmet mahalle muhtarı ve mevcut dernek başkanı Kadir Kızıl 22 oy ile ,izmitli muhtarların yeniden başkan seçildi.

Seçim öncesi tüm muhtarların ortak arzusu tek liste halinde seçim yapılması yönünde olsa da her iki adayda geri adım atmadı.40  muhtarın oy kullandığı seçimde 22 oy alan izmit Veliahmet Muhtarı Kadir Kızıl , İzmit’li muhtarların yeni den başkanı olurken diğer aday Balören muhtarı Ahmet Demir’in listesi 17 oyda kaldı.

Örnek bir arkadaşlık ve dayanışma sergileyen İzmit’li Muhtarların seçimi adeta bir bayram havasında geçti. Seçim sonrası birbirlerini tebrik eden mahalle  muhtarları, “Bizlerin ayrı gayrısı yoktur hepimiz bir ve beraberiz. Kimse bizden seviyesiz bir davranış beklemesin.” mesajının ardından toplu halde objektiflerin karşısına geçtiler.

Kadir Kızıl ’ın Listesi Asil Üyeler: Kadir Kızıl,Nilgün Düzen,Çetin Ersoy,Mustafa Yaman,Yunus Arıcan

Ahmet Demir’in Listesi ise şu isimlerden oluştu. Yönetim Kurulu Asil. Ahmet Demir,Özcan Özmüş,Ahmet Mirzaoğlu,Fatma Keskin,Orhan Süre

Kongrenin Divan Başkanlığını İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol, divan başkan yardımcılıklarını Erol Uyguç  ve Tuğçe Akkuş ’un yaptığı seçimde izmit’li 40 muhtar  oy kullandı.

İzmit’li muhtarların seçim sonrası sergiledikleri birlik ve beraberlik görüntüsü dikkate değer.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.