Kaosa sürüklenen ülke futbolu !

14.02.2020 - 11:11
1 Kişi Yorum Yaptı
Can VATANSEVER canvatansever@seskocaeli.com

 

Futbolun bir show, bir temaşa olduğunu unuttuğumuz ve

endüstriyel futbol dediğimiz, tamamen ekonomiye bağımlı olanını izlediğimiz dönemleri yaşıyoruz.

2011 yılında ortaya atılan şike olayları ile adeta direkten dönen Türk futbolu, bu günlerde hakemler ve VAR protokolu yüzünden maalesef yine sıkıntılı bir döneme girdi..

Hakemlerin sahada ve VAR odasında gördüklerinin ve izlediklerinin tam tersi kararlar vermesi futbolseverleri isyan ettirip patlama noktasına getirdi..

Üstüne birde 2011 yılındaki şike konuları yüzünden kupa gerilimi ile kanlı bıçaklı olan Trabzonspor ve Fenerbahçe camiaları, şimdi de Berat Albayrak polemiği ile yine karşı karşıya geldiler.

Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç'un Trabzonspor'a iktidar gücünü kullanıp maddi destek verdirttiğini iddia ettiği Berat Albayrak'ı hedef göstermesi sonrası başlayan sert tartışmalara, yandaş spor kanalı olan A SPOR'un başkanı ile birlikte tūm Fenerbahçe camiasını hedef göstermesi de bardağı taşıran son damla oldu..

Futbol Federasyonu başkanının eski bir Fenerbahçe As Başkanı olması yūzūnden Fenerbahçe için, Berat Albayrak yūzūnden de Trabzonspor için masaya yumruğunu vurup "Neler oluyor, kendinize gelin, yoksa şunu yaparım, bunu yaparım" diyememesi ve ūç maymunu oynaması da olayları başka bir boyuta taşıdı.

Adeta şeytan ūçgenine benzeyen Federasyon, Trabzonspor ve Fenerbahçe gerilimi ūlke futboluna zarar veriyor.

Ūlke futbolunu kaosa, kavgaya sūrūklūyor..

Yarın öbūrgūn statlarda yaşanacak olaylara adeta davetiye çıkartılıyor..

Önūmūzdeki Mart ayında Fenerbahçe ile Trabzonspor arasında Ziraat Tūrkiye Kupası yarı final maçları var..

Bu iki būyūk camia arasında oynanacak olan maçlarda Allah korusun istemeyen olaylar çıkarsa, herhangi bir taraftarın kılına zarar gelirse bunun hesabını kim verecek ?

Yazık degılmi ?

Herkes şapkasını önūne koyup iyice dūşūnmeli ve yaşanan bu rezaletlere son verilmeli..

Yoksa Avrupa Kupası öncesi tūm dūnyaya rezil rūsva olup, tek zevkimiz olan futbolu da izleyemeyecek duruma geleceğiz..

Benden söylemesi...

Etiketler:
2 hafta önce - Ogün AYDIN

Bugünkü gerilimi tek sorumlusu Avrupa spor hukuku mahkemelerince onaylanan Şikenin cezasını vermeyen siyasi iktidardır Arsız güçlü olunca haklı suçlu olurmuş

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.