Kartepe’de bir garip OLAY..!

05.11.2019 - 07:13
5117 Kişi Okudu   4 Kişi Yorum Yaptı
Kartepe’de bir garip OLAY..!

Kartepe Belediyesi’nin AKP’li meclis üyeleri bugün başkan Mustafa Kocaman’ın isteği üzerine yaptığı meclis toplantısında akılla, mantıkla izah edilmeyen bir karara imza attılar.

Borç içinde yüzen esnafa ve müteahhitlere para ödeyemeyen, borçlarını ödemek için gayrimenkullerini satan, SGK’ya olan borcunu ödemek için belediye binasını vermeye çalışan Kartepe Belediyesi fabrika kurmak amacıyla Coca Cola’nın Maşukiye’de aldığı ama imar alamadığı için fabrika yapamadığı 23.790 m2 araziyi satın almak için AKP’li belediye meclis üyeleri Başkan Mustafa Kocaman’a yetki verdi.

CHP’li belediye meclis üyelerinin şiddetle karşı çıktığı ve olayın komisyona gönderilerek tartışılıp araştırılmasını istediği bu olaya AKP’liler ve belediye başkanı Mustafa Kocaman adeta yangından mal kaçırırcasına yıldırım hızıyla komisyona havale edilmeden onayladılar.

CHP’li meclis üyelerinin ısrarlı sorularına kaçamak ve tatmin edici bir cevap veremeyen sadece ‘ Öyle gerekiyor’ açıklamasını yapan Mustafa Kocaman’ın bu davranışı herkesi şaşırttı.

Uzun yıllar önce fabrika kurmak için Maşukiye’deki bu araziyi satın alan ama kamuoyunun baskısı sonucu imar izni alamayan Coca Cola bu araziyi şimdi satıyor.

Fakat borç içinde yüzen ve adeta iflas etmiş durumda olan, borçlarını ödemek için arsa ve gayrimenkullerini satan Kartepe Belediyesi’nin birden bire böylesine pahalı ve büyük bir araziyi satın almak istemesinin arkasında büyük bir rant oyununun olduğu ifade ediliyor.

Yaklaşık 20-25 milyon değerindeki bu arazinin satın alındıktan sonra imar değişikliği yapılarak alıcısı belli olan kişi ya da kişilere satılacağı öne sürülüyor.

Çünkü bu arazinin biraz ilerisi bir lojistik merkezi.

Meclis üyelerine bilgi verilmeden acele ile alınan u kararın arkasından bakalım nasıl bir RANT olayı çıkacak?

Hep birlikte göreceğiz.

1 hafta önce - Mahmut Özgenç

Çook eskiye 90 ların başına gidelim cola buraya fabrika kurmak için bu araziyi alır ama tarım alanı olan bu yerde iş patlar, o dönemde bu haltı çevirenler maşukiyeyi terk eder . Ama hesap kapanmaz yıllar sonra colaya diyet ödenir ve kaçanlar geri gelir Mustafa beyi de böyle dümenine sokar. Şükrü Karabalık'tan bu yana Kartepe belediyesini bürokratlar yönetiyor başkanlar sadece süs.

1 hafta önce - Erol ÖZYAVUZ

Bu arkadaşlar ticari dolapları çok iyi biliyorlar.

1 hafta önce - Cabir okur

Bu bölge sapanca gölü su havzası içinde olduğundan koruma altında. Şükrü ve öncekiler bu işi eline yüzüne bulaştırdı. Şimdikilerde Coca colaya kıyak peşindeler. Hepsi bu.

5 gün önce - Nikos

Mustafa kocamn tamamen icraatı olmayan. Sadece nikah kıymayı öğrenmiş biri. Ya arkadaş nezaman biz millet olarak kaz olmaktan vaz geçeceğiz. Adamların tek bildiği ödenek yok demek. Oturdugun yerden bende derim o lafı. Hani yeni istihdam projeleri kalkınma projeleri...kocaman bir hiç sıfır . Yazık kocaeli ilçeleri çoluk çocuk eline kalmış...

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.