Pazarcılardan bağış adı altında zorla para isteniliyor

08.11.2019 - 14:18
735 Kişi Okudu   0 Kişi Yorum Yaptı
Pazarcılardan bağış adı altında zorla para isteniliyor

Gebze’deki pazarcı esnafı Gebze Belediyesi’nin Yenikent Mahallesi’ne kurulacak olan semt pazarı için esnaflardan bağış adı altında zorla para istendiğini belirttiler.

 

Gebze Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı içinde bulunan belediye meclis salonunda gerçekleştirilen mecliste Yenikent Mahallesi 2424 Sokak Semt Pazarı Tahsis Ücretinin belirlenmesine ilişkin Zabıta Müdürlüğü teklifi okunarak oybirliğiyle kabul edildi. Zabıta Müdürlüğü’nün teklifi ise pazarcı esnafından bir kereliğine mahsus metresi 2 bin TL olmak kaydıyla ücretin alınması idi. Gündem maddesi oybirliğiyle kabul edildi. Ancak pazarcı esnafı alınan bu karara tepki gösterdi.

ODA BAŞKANI VERMEYİN DEDİ

Konuyla ilgili Ses Kocaeli Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan pazarcılar, “Gebze Belediyesi Yenikent Mahallesi’ne kurulacak olan Pazar için bizlerden bağış adı altında para talep ediyor. İstenen para da az buz değil. Metresini 2 bin TL’den en az 6 metre yer vermek şartıyla bu yerleri bize satmak istiyorlar. Bu paraları verecek esnaf yok. Konuyla ilgili olarak oda başkanımız Ziyaettin Erattır ile görüştük. Oda başkanı bu paraları vermemiz gerektiğini söylüyor. Bizler de oda başkanımızı dinleyerek bu paraları vermeyeceğiz” şeklinde görüş belirttiler. 

 

Haberin Muhabiri;
Hanifi SURUN hanifisurun@seskocaeli.com
YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.