Sirmen’in hurdaları bile para kazandırdı..!

31.10.2019 - 19:59
1 Kişi Yorum Yaptı
Sirmen’in hurdaları bile para kazandırdı..!

İzmit Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan ve elindeki kıt olanaklara rağmen inanılmaz kalıcı eserler bırakan Sefa Sirmen’in hurdaları bile şimdiki yönetim para kazandırıyor.

İZGAZ başta olmak üzere devletten beş kuruş destek almadan Yuvacık Barajı, İZAYDAŞ, kapalı otoparklar ve Belsa Plaza gibi dev projelere imza atan Sefa Sirmen’in 120 milyona mal ettiği İZGAZ’ı bile bu yönetim 550 milyon dolara satarak para kazanmıştı.

Üç dönem belediye başkanlığı yapan ve bu dönem içinde tek bir araç kiralamayan, iş makinaları başta olmak üzere bütün araçlarını satın alan Sefa Sirmen’in döneminde alınan ama bugün hurdaya çıkarılan araçlar 3-4 kat fiyatına satılarak belediyeye gelir elde edildi.

Sirmen döneminde İSU’ya alınan ve halen hurdaya çıkan kamyon ve iş makinaları açık artırma usulü ile satışa çıktı.

Tüm Türkiye’den 25 kişinin katıldığı açık artırmada 6 Bin TL’ye satışa çıkan hurda araçlar 24 bine, 9 Bin TL’ye çıkarılan hurda iş makinaları 40 Bin TL’ye alıcı buldu.

Kısacası kiralama yoluna gitmeyip araçları satın alma yoluna giden Sefa Sirmen’in hurdaları bile şimdiki yönetimin işine yarayıp para kazandırdı.

 

3 hafta önce - Magdur

Ener Yapı icin verdigim para 62.000 $...30 yillik emeğimle aldigim tazminatı heba etti... ne anlatıyorsunuz siz...

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.