Tahir Başkandan BÜYÜK HAREKET..!

28.10.2019 - 13:34
0 Kişi Yorum Yaptı
Murat ALYÜZ muratalyuz@seskocaeli.com

Transferin yaklaşık on sene sonunda açılması dolayısı ile KOCAELİSPOR başkanı Hüseyin Üzülmez Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın ve yönetim kurulu Sekapark otelde bir basın açıklaması gerçekleştirdi. 

Bu açıklamanın özetinde önce söylemem gereken çok net bir konu var. 
Bu zamana kadar hiç bir belediye başkanı milletvekili izmitli herhangi bir bakan KOCAELİSPOR için elini taşın altına Tahir Başkan kadar sokmadı. Basın toplantısının kısa bir özetini yapayım. Basın açıklamasında ilk sözü Hüseyin Üzülmez aldı. Konuşmasının uzun bir kısmı Tahir başkana teşekkür etmekle geçti diyebilirim. Bu transferin açılmasında en büyük sorumluluğu alanın Tahir başkanın aldığı çok açıktı. Tahir başkanın konuşması ise beni çok etkiledi. Tahir başkan konuşmasına direk “”KOCAELİSPOR bu kentin markasıdır” diye başladı. İnanılmaz bir konuşma yapan Tahir başkan beni her türlü bağladı diyebilirim. Transferin açılmasında yaklaşık 8 milyon luk kısmının belediyeye bağlı şirketlerden sponsor olarak sağladığını söyledi.Bunu sağlarken kimse kamunun parasını KOCAELİSPOR’a verdi demesin “Kocaeli’nin  parasını Kocaeli’ye verdim”demesi beni müthiş etkiledi.
Uzun zamandır böyle bir konuşma  yapan yetkili bir ağız görmemiştik. Hep sosyal medyada  Kocaeli şehri sahipsiz diyordum. Gerçekten beni Tahir başkanın söyledikleri mest etti. Kocaeli’ne yakışan başkan böyle olur. 
Basın açıklamasında benim en çok dikkatimi çeken ayrıntı  konuşma başında  herkesin gergin ve heyecanlı olduğuydu. Bunun nedenini daha sonra bir kaç yönetici ile konuştuktan sonra öğrendim. 
Yönetimde olan bir işadamımız bildiğin gibi değil çok meşakkatli ve zor bir dönemeçti bizi oldukça terletti diye konuştu. Benim anladığım herkesin  büyük fedakarlıklar yaptığı bir operasyon oldu.
Ülkenin bu ekonomik krizde canlı para olarak bu miktarın ödenmesi gerçekten büyük iş diye düşünüyorum. 
Transferin açılmasında kimin gayreti emeği varsa hepsinden Allah razı olsun.
Transferin açılması ile herkes artık rahat bir nefes aldı. 
Taraftarda , yönetimde, yeni alınan futbolcu kardeşlerimizde artık sadece KOCAELİSPOR’un şampiyonluk yürüyüşüne odaklanması  gerekiyor. 
Şehir olarak bu kadar yapılan fedakarlıktan sonra  kombine ve biletlere yoğun bir ilgi gösterilmesi artık şart oldu. 
Bu arada başkan konuşmasında işletme ve esnaflardan yeterli destek alamadığını belirtti ve özellikle  herkes  taşın altına elini koyacak diye üstüne basa bas  söyledi. 
Başkan senelerce süper ligin abisi olan KOCAELİSPOR gerçek yerine dönecek demesi oldukça dikkat çekiciydi.

Etiketler: Kocaelispor
YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.