TÜRKKAN, BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI..!

20.11.2019 - 12:51
2 Kişi Yorum Yaptı
TÜRKKAN, BAKLAYI AĞZINDAN ÇIKARDI..!
AKP ile İYİ Parti’nin 31 Mart yerel seçimlerinden sonra aralarında göze çarpan bir yakınlaşması, birbirlerine ince ince jestler yapması kamuoyunun gözünden kaçmıyordu.

Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasındaki buzların erimeye başlaması doğal olarak yeni bir ittifak mı söylentilerinin çıkmasına neden oldu.

Partiyi ayakta tutmak için iktidar nimetlerinden faydalanmanın şart olduğunu dile getiren İYİ Parti’nin iki önemli ismi olan Koray Aydın ile Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan’ın bu söylemleri parti içinde bir kesim tarafından desteklenirken bir kesim tarafından da şiddetle eleştiriliyordu.

Sizin anlayacağınız İYİ Parti içinde güçlü bir kesim AKP ile ittifak yapmaktan yanaydı.

Küçücük ama küçücük talepleri vardı ki bu taleplerde AKP’nin yerine getiremeyeceği taleplerdi.

AKP ile İYİ Parti’nin ittifak kurması her iki partinin de işine geliyor.

AKP, artık sırtında bir yük olan ve taşıyamaz hale geldiği MHP’den kurtulacak, İYİ Parti’de iktidar nimetlerinden faydalanıp parti tabanını elinde tutacak.

Yani her iki taraf için KAZAN-KAZAN durumu söz konusu.

Tabi bu durumu şimdilik kaydı ile yüksek sesle, açık açık dile getirmek öyle kolay değil.

Yavaş yavaş, ince ince, yedire yedire gündeme getirip hem parti tabanlarını alıştırmak hem de kamuoyunu alıştırmak gerekiyor.

AKP ve İYİ Parti’de de bununla görevlendirilmiş kişiler var ve bunlar ince ince bu ittifakı gündeme getiriyorlar.

Tıpkı İYİ Parti Kocaeli milletvekili Lütfü Türkkan gibi.

Türkkan önceki gün partisinin Bursa il başkanlığında yaptığı açıklamada AKP ile gönüllerinden geçen ittifak konusunda açıklama yapıp baklayı ağzından kaçırmış.

Türkkan; ‘Ülkenin ekonomik durumu ortada. Ancak Sayın Erdoğan 2020 yılında kesin bir tarih vererek ve de parlamenter sisteme dönmek noktasında erken seçim için mutabakat zaptını imzalarsa, bunların yanında 5-6 icralık BAKANLIK verirse ülkenin yeniden inşası için bizde fedakarlık yaparız’ diyerek AKP ile açık açık ittifaka yeşil ışık yakmış.

Sizin anlayacağınız İYİ Parti, AKP ile ittifaka dünden hazır.

2 ay önce - İbrahim cihan

İyi parti muhalefet parti olmaktan çıkarsa kendilerine gerek kalmaz çünkü istediği konumda zaten daha köklü olan mhp var. Kendilerini bitirirler.

2 ay önce - BAKİ T.KÜÇÜK

UNUTULMAMALIDIRKİ..İYİ PARTİNİN VARLIĞI MUHALEFET OLMASIDIR..

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.