Yalaka basın kimi TERCİH edecek? İZMİT Mİ, BÜYÜKŞEHİR Mİ?

07.11.2019 - 19:49
2 Kişi Yorum Yaptı
Yalaka basın kimi TERCİH edecek? İZMİT Mİ, BÜYÜKŞEHİR Mİ?

Bir yandan AKP’li belediyelere diğer yandan da CHP’li belediyeye ilan ve reklam almak için inanılmaz yalakalık yapan yerel basınımız bu günlerde iki arada bir derede kalan ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi mi yoksa İzmit Belediyesi’ni mi tercih edecek bilinmiyor.

Çünkü bir tarafta bir hafta önce İzmit Belediyesi’ne verilmiş bir söz var diğer tarafta da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi var.

OLAY 10 KASIM İLANLARI

İlimizdeki yalaka basının iki arada bir derede kalmasına neden olan olay 10 Kasım’da Ulu Önder Atatürk’ün ölüm yıldönümü nedeniyle yayınlanacak olan ilanlarla ilgili.

İzmit Belediyesi yaklaşık 10 gün önce ilimizdeki yerel basını arayarak gazetelerin en üst manşet kısmında 10 Kasım ilanları için rezervasyon yaptı ve ilan metnini de daha sonra göndereceğini dile getirdi.

10 Kasım’a CHP’li İzmit Belediyesi’nden gelecek ilanlar için sevinen ve mutlu olan bizim YALAKA YEREL BASIN bir anda gelen telefonla hem ŞOK oluyor hem de ne yapacağını şaşırıyor.

Çünkü bir başka kurumda yerel basını arayıp 10 Kasım’da en üst sür manşeti ayırmalarını ve oraya reklam vereceklerini söylüyor.

Söyleyen ve telefon açan kurum AKP’li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi.

Şimdi bizim anlı şanlı YALAKA YEREL BASINIMIZ kara kara düşünüyor.

Kimi tercih edeceğine karar veremiyor.

Aşağıya tükürse sakal, yukarıya tükürse bıyık.

Gerçekten çok zor bir durum.       

Allah yardımcıları olsun.

Tabi bu arada en merak ettiğim olay 30 Ağustos ve 29 Ekim’de yerel basına ilan veren ama Atatürk’ün adını dahi anmayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 10 Kasım için verdiği ilanlarda Atatürk’ün adını anacak mı?

Hep birlikte göreceğiz.

- Güngör Arslan

1 hafta önce - İzmitli

Ay çok güldüm bu yazıya

1 hafta önce - Semih

Yaw Faruk Bostan. Senin işin gücün yok mu her haberin altına yorum yapıyorsun.

YORUMLAR
Yaptığınız yorumlar editör onayından geçmektedir.