Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 17,3017
Euro 17,6018
Altın 968,40

Hala gerçekleri konuşmuyor

Kocaelispor Kulüp Başkanı son yaptığı açıklamada Cumartesi günü deplasmanda oynayacağımız Eyüp müsabakasını kazanarak kümede kalma iddiamızı devam ettireceğini ifade etmiş.

Hatta Eyüp müsabakasında alınacak bir puan bile kümede kalma şansımızı son haftaya taşıyacağını ifade etmiş. Sayın Engin Koyun hala hayal satıyorsunuz, acaba nasıl bir matematik hesaplaması yapıyorsunuz anlayamıyorum. Bu takım Eyüp maçından bir puan aldığı takdirde kusura bakmayın ama hiçbir şansı kalmayan ekip olacak. Biz kendi rakiplerimizi yenemediğimiz ligde masa başında güçlü olamadığımız ve hatta sizin Kulüp Başkanı olarak bir lobimizin olmadığı bir yerde hangi şartlarda nasıl bu takımı ligde bırakacaksınız bize bir açıklayın.

Bugüne kadar hiçbir zaman B planı olamayan Kulüp Başkanı olarak yapılan hataları Kocaeli spor camiası çekmektedir. Biz Kocaelispor camiası olarak bugün itibarı ile Eyüp maçını kazanıp. Rakiplerden medet bekleyen bir camia olduk maalesef. Ankaragücü kendi sahasında Bolu ekibini yenecek, Bandırma kendi sahasında Bursa ekibini yenecek, Tuzla deplasmanda Manisa ekibini yenecek, biz kümede kalma mücadelesinde son haftaya şanslı umutlu gireceğiz. Sayın Engin Koyu ipler bizim elimizdeyken neden bunları düşünmediniz. Türkiye liglerinin sezon sonlarında yaşanan olayların neden dışında kaldınız?

Futbolcuya maç başı prim vereceğinize futbolculara güveneceğinize bunları düşünseydiniz. İnşallah ben yanılırım. Sizin dediğiniz olur. Fakat sezon sonunun tamamlanmasına iki hafta kala her takım kendi hesabını yaptığı haftalarda bizim ne kadar şansımız var bunu sizin mantığınıza bırakıyorum. Bir kere şunu düşünün en kötü senaryo olarak lig sonunda Boluspor, Bursa ve Kocaelispor olarak üçlü 47 puanla sezonu tamamlarsak buna göre Balıkesir, Menemen, Adana küme düşer. Üçlü kendi aramızda yapılan maçlar sonucunda dördüncü düşen takım biz oluruz. Bunları düşünmemek için Erzurum deplasmanından bir puan alınsaydı, içerde Altınordu ekibini yenseydik şimdi bunları düşünmeyecektik. Değil mi? Sezon başından bugüne hayal satmaya devam ettiğiniz ligde sezon sonunda nasıl bir hayal satacaksınız bu taraftara merak ediyorum. Hani 15 senelik projeleriniz vardı. Bu projeler her halde bir sene içinde çöpe gitti. Bence bugünden itibaren Sayın Başkan Engin Koyun siz takımla ilgili açıklama yapmayın.  

--------------------

Recep Durul ve Kocaelispor

Kocaelispor yönetiminde birçok hatalar olduğunu her zaman yazdım. Fakat bu yönetim içinde gerçekten bu işi adam gibi işine sadık, gecesini gündüzüne katıp doğru işler yapmak isteyen nadir yönetim kurulu üyeleri de var. Bunlardan biri de Recep Durul.

Recep Durul’u çok iyi tanımam. Fakat Kocaelispor yönetimine girdiği günden bugüne kadar bütün yöneticileri yaptıkları çalışmaları yakından takip etmeye başladım. Recep Durul iş hayatında ne kadar başarılı ve disiplinli bir iş adamı ise Kocaelispor yöneticisi olarak başarılı olmak ve Yeşil Siyahlı ekibe katkı sağlamak için maddi manevi katkılarını sundu. Her zaman yapılan çalışmalarda yapılan hataları hiçbir zaman inkar etmeyerek iğneyi kendisine çuvaldızı karşısındakine batıran bir düşünce ile çalışmalarına devam etti. Kocaelispor Kulübü’ne kendi cebinden karşılık beklemeden para harcayan nadir yöneticilerden biridir. Buna bir örnek vermem gerekirse Keçiörengücü ile oynadığımız müsabakada futbolculara verilen galibiyet primini o gün kimse karşılayamayınca Recep Durul kendisi bu primi karşılayarak futbolculara dağıtılmasını sağlayan yönetici oldu. Kocaelispor’un bütün çalışmalarında olsun, deplasman ve iç sahaya karşılaşmalarında takımın yanında olan spor yöneticisi oldu. Hatta yapılan hatalara karşı çıkarak yanlışları net olarak söyleyen bir yönetici olarak tek başına yapılan yanlışlara karşı çıktı.

Bunun yanında Kocaeli Amatör Spor’un yanında olan bir yönetici oldu. Kocaeli Amatör Sporu yakından takip ederek Amatör Spor’a destek veren ve bunu hiçbir zaman basın önünde reklamını yapmayan spor yönetici oldu. En son Suadiye ekibine ziyaret ederek Suadiye Kulübü Başkanı Serbülent Dursun Sandıkcıoğlu’ndan takım hakkında bilgi alarak yanlarında olduğunu söylemesini bile Suadiye Kulübü kendi hesabından yayınlaması bile bunun bir kanıtıdır. Bunun yanında araştırmalarıma göre tenis sporuna da birçok destek veren spor yönetici olarak başarılı olan Recep Durul gerçekten Kocaelispor ve Kocaeli Amatör Spor ile bir çok spor branşlarına katkı veren spor yöneticisi olduğunu göstermektedir. Bence Kocaelispor camiası içinde mutlaka değer verilmeli ve sahip çıkılmalıdır. Bunun için de Recep Durul Kocaelispor camiası tarafından desteklenmelidir. Recep Durul gibi fazla değil gerçekten öz verili bir şekilde çalışan 10 yönetici bulunsa Kocaelispor ve Kocaeli Amatör spor başarılı çalışmalara imza atılır.

-----------------

Alt yapılarda maçlara bir önerim olacak

Kocaeli’de özellikle alt yapılarda oynanan karşılaşmaları tek hakem yönetmesi sonucunda müsabakaları yöneten hakemlerin ne kadar iyi olma çabaları olsa bile hata yapma şansları oluyor. Bu konuda özellikle alt yapı çalışmalarında genç sporculara teknik adamların kurallar hakkında verdikleri bilgilere karşın tek hakem ile yönetilen müsabakalarda yapılan hataları sporculara açıklama şansı olmuyor. Tabi ki TFF’den alt yapıların gelişmesi konusunda böyle müsabakalarda yan hakemler için bir bütçe ayırmadıkları için sıkıntı yaşandığını belirtmek isterim. Bunun için İl Hakem Kurulu’na bir önerim olacak. Bu önerimi Yusuf Say zamanında İl Hakem Kurulu yaptı. Yeni hakemlerle yaptıkları görüşmeler sonucunda yeni hakem arkadaşlar para almadan bu görevi yapabileceklerini ve her maça üç hakem çıkma konusunda İl Hakem Kurulunun bu teklifine olumlu cevap verdiler. Bu olay yeni hakemlerin tecrübe kazanmalarında sağlayacağı için olumlu bir çalışma oldu. Hakem hataların azaldığı bir lig oldu. Bugünde İl Hakem Kurulu bence yeni hakem olan arkadaşlara böyle bir teklif yapsalar inanıyorum bu teklife sıcak bakacaklarına bu teklif hakem arkadaşların yararına olacağı gibi alt yapılarda üç hakemle yönetilen müsabakalarda hataların az olacağı güzel ve anlamlı bir Lig maratonu olur diye düşünüyorum. İl Hakem Kurulu bu teklifime sıcak bakarsa Amatör spor camiasına iyi bir katkı verir diye düşünüyorum. KASKF Başkanı Murat Aydın ve İl Temsilcimiz Mithat Ağa da bu güzel çalışmayı destekleyeceğine inanıyorum. Sonuçta böyle bir karar Amatör spor camiasının adına yararlı bir karar olacağına göre böyle bir karara destek verilecektir.

------------------------------

Çıkmayacaktınız neden liglere giriyorsunuz?

İkinci Amatör Küme ve Alt yapılarda en büyük sıkıntı sezon başı hangi Liglere katılacakları konusunda takımların İl Tertip Komitesi’ne verdikleri dilekçeler sonucunda lig başlamadan veya belli bir süreden sonra ligden çekilen takımlar nedeniyle sıkıntılı Lig maratonu yaşanmaktadır. Bu konuda özellikle Alt yapı maçlarında takımlar bir sene çalıştırdıkları ve Liglere hazırladıkları futbolcularını az müsabaka oynayarak sezonu kapatan sporcuları ne kadar başarılı olacaklarını ve Türk futboluna kazandırabiliriz. Bence genç futbolcuların kaderleri ile oynayanlar bu şekilde Liglere girmeyen ve çekilen takımların yöneticileridir. Bu konuda sezon başı Lige gireceklerini bildiren Kulüpler yüzünden yapılan Gruplar sonrasında Ligden çekilen ekipler yüzünde genç futbolcuların az müsabaka oynaması Türk futbolunda başarılı sporculara fazla müsabaka oynatarak yetişmelerini sağlamanın yolunu kapamış oluyorlar. Bunun için takımların yöneticileri bu şekilde davrananlar sporcu yetiştiriyoruz demesinler. Günü kurtarmanın hesabını yapmasınlar. Birde A Takım seviyesinde baktığımızda İkinci Amatör Kümede Ligden çekilen takımları görmekteyiz. Bu konuda zirveye oynayan takımların kaderleri ile oynayan bu ekiplerde Kocaeli futboluna katkı değil köstek olmaktadırlar. TFF olarak özellikle bu konularda bazı yaptırıcı kararların alınması için yol açmaları gerekir. Türk Futbolunun gelişmesi için ilk önce Amatör Kümelerde bu konularda yaptırıcı kararlar alınmazsa Türk futboluna başarılı futbolcular kazandırılamaz ve daha hala Türkiye de yabancı futbolcu fulyası devam eder.

----------------------------

Güzel bir organizasyon

İlimizde özellikle Bahçeşehir Koleji’nin 19 Mayıs Atatürk’ü anma ve Gençlik Spor Bayramı kapsamında yaptıkları spor gösterileri çalışmalarına davet edildim. Bahçeşehir’in bu yaptığı organizasyona katılan özellikle eski Kocaelispor forması giymiş futbolcular ile Bahçeşehir Koleji ekibinin genç futbolcularının oynadıkları müsabaka bence büyük anlam taşıyan bir çalışma olmuş. Düşünün bir kere o genç futbolcular Hamza Mutlu, Engin Öztonga, Cem Sinan Vergül, Nuri Çolak ve Faruk Sarman gibi başarılı futbolculara karşı müsabaka oynamak onlar için anlamı büyük bir güzel çalışma oldu. Bunun yanında Bahçeşehir Koleji talebeleri de bu efsane futbolcular ile resimler çekilerek bu olayı ölümsüzleştirmeleri genç öğrenciler için anlamı büyük bir olaydı. Bu konuda böyle güzel bir çalışmaya imza atan Bahçeşehir Kolejinden emeği geçen herkese teşekkür ederim.

11 May 2022 - 17:10 - Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Hereke Futbolcu - Selamın aleyküm Bu akşam 19:00 Körfez esentepe stadında A takım HERGES ÇAMLITEPE arasında önemli maç vardı.Fakat Büyükşehir belediyesi bugün 14:00 gelip bariyerleri götürmüş.Saha şantiye gibi Büyükşehir belediyesi maçın olduğundan haberi bile yokmuş görevliye sormamış bariyerleri alıp götürmüşler.Hakem geldi sahada kontrol yaptı maçı iptal etti.Bundan sonra esentepede stadında maç oynayanların Allah yardımcısı olsun maç oynanmaz.Büyükşehir belediye Başkanı tahir büyükakın spor daire başkanı ve spor müdürü ve çalışanlarını gözden geçirsin bunların dünyadan haberi yok spordan da haberi yok kimseye bilgi verdiğide yok yaptım oldu

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 23:54
01

Soner Gerek - 2 lig hayırlı olsun Eyüp yeni hocasıyla hemde İzmitli İbrahim üzülmez ile bizi 2 lige gonderir hayırlı olsun yabancı oyuncular bize batak olarak kalir

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 21:55Anket Kocaelispor'da kimi teknik direktör olarak görmek istersiniz?