Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 18,6364
Euro 19,2801
Altın 1.049,09

Mehmet Gül, “Birlikte mücadele etmek istiyoruz”

Candemir'in yönetim Kurulu Üyeleri'nden Avukat Mehmet Gül ilk adaylık açıklamalarında bulunan isim oldu

Haber albümü için resme tıklayın

Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir’in Ekim ayında gerçekleşecek olan Genel Kurul’da aday olmayacağını duyurmasının ardından başkanlığa ve yönetime aday olarak bulunan isimler açıklanmaya başlandı.

Candemir’in Yönetim Kurulu Üyeleri’nden Avukat Mehmet Gül ilk adaylık açıklamalarında bulunan isim oldu.
Kocaeli Baro Genel Kurulu’nda aday olacağını açıklayan ilk isimlerden biri olan Mehmet Gül, göreve gelmesi durumunda, Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu listesinde yer alacak 10 isim açıklandı.

Kocaeli Baro Başkanlık görevine aday olan Mehmet Gül, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu;

MENSUPLARIMIZLA BİRLİKTE YÖNETMEK, ORTAK AKILLA DAHA İLERİ GİTMEK İSTİYORUZ!!!

“Kurucu liderimizin vizyonu, Cumhuriyetimizin ışığıyla; iyiyi, makulü ve doğruyu bulmak için yılmadan ve yorulmadan omuz omuza mücadele etmeye talibiz.
Kocaeli Barosu’nun 37. Olağan Genel Kurulunda, görevin tarafımıza tevdii durumunda, mensuplarımızın aktif katılımı ve desteğiyle programlarımızı icra etmek arzusundayız. Görevimizi yaparken birtakım eksikliklerin olması da ihtimal dâhilindedir. Bu durumda da etkin iletişim yöntemleri ve toplantılar ile hataları en aza indirmeyi, aksayan yönlere hızlı ve etkin müdahale etmeyi planlamaktayız.

“Mesleğimizin sorunları gün geçtikçe derinleşmektedir”

Meslektaşlarımızın aktif katılımının, üretilen hizmette çeşitliliği ve kaliteyi arttıracağını biliyoruz. Özellikle genç meslektaşlarımızın Baro kurul ve komisyonlarındaki faaliyetlere katılımı, bizlerin de enerjisini, yaratıcılığını ve motivasyonunu arttıracaktır. Bu nedenle daha çok katılım ve daha çok iş birliği arzusu içerisindeyiz.
Mesleğimizin sorunları gün geçtikçe derinleşmektedir. Avukatlar yargı görevlerini yerine getirirken çeşitli mesleki, ekonomik ve sosyal sorunlarla karşı karşıya kalmaktadır. Bugüne kadar bu sorunların çözümlenebilmesi veya ortadan kaldırılabilmesi için yol arkadaşlarımla birlikte mücadele etmekten kaçınmadığımızı ifade etmek isterim.

“Güçlü, etkin, ve örgütlü bir baroya ihtiyaç vardır”

Sorunları tespit etmek, hukuk kuralları çerçevesinde çözüm üretmek, ortaya konulan çözümlerin uygulanmasını sağlamak için mücadele etmek ve gerekirse kamuoyu oluşturarak etkin bir çalışma yapmak için güçlü, etkin ve örgütlü bir baroya ihtiyaç vardır. Yıllarca kamusal niteliği görmezden gelinen, ötekileştirilen, dışlanan baroların etki alanları azaltılmak istenmektedir. Sistematik şekilde bölünmeye, meslektaşları nezdinde etkisiz gösterilmeye çalışılan baroların yetkileri ellerinden alınarak güçsüzleştirilmeye çalışılmaktadır.
Bu doğrultuda naylon stajın önünü açan düzenlemeler, meslektaşların ekonomik sorunlarla baş başa bırakılması,  sosyal güvence altına alınama, meslek sorunlarına karşı genel ilgisizlik siyasi iradenin mesleğe ve meslektaşlara bakışı konusunda çok önemli ipuçları vermektedir.

“Birlikte mücadele etmek istiyoruz”

Garabet yasal düzenlemelere ve avukatlık mesleğinin itibarına yönelik taarruzlara karşı tüm meslektaşların katılımı ve dayanışmasıyla birlikte mücadele etmek istiyoruz. Avukatların birliğinden sadece kuvvet değil, ideal hukuk devleti doğacaktır.
Kocaeli Barosuna mensup her meslektaş, hem baronun sahibi hem yöneticisi hem de eleştirmenidir. Mensuplarının birbirlerine üstünlüğü olmadığı gibi kurumun ve kurumu yönetenlerin de mensuplarına karşı bir üstünlüğü söz konusu değildir.
Hedefimiz; Kocaeli Barosunu, mesleki sorunların çözümünde, gerçekçi yaklaşımlarla yol bulan, yön veren ve diğer barolar açısından örnek alınacak bir seviyeye getirmektir” ifadelerine yer verildi.

Avukat Mehmet Gül’ün Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu adayları;

Av. Çiğdem KOÇ- Baro Sicil:2316
 1993 yılında Sakarya’da doğdu. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi'nden mezun oldu. 2016 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Kocaeli Barosu Kadın Hakları merkezinde görev almıştır.

Av. Fırat KIRIMCI- Baro Sicil: 1411

1984 yılında İzmir ‘de doğdu. 2006 Yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakultesi'nden mezun oldu. 2007 yılından itibaren İzmit’te serbest avukatlık yapmaktadır. Kocaeli Barosu Çalışma Hukuku Komisyonu ve Tüketici Hukuku Komisyonları ile T.B.B.  Emek Komisyonu yürütme kurulunda görev almaktadır.

Av. Nuriye YILMAZ- Baro Sicil: 1709

1976 yılında Amasya’da doğdu. 2010 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2011 yılından itibaren Kocaeli Barosu'na bağlı serbest avukatlık yapmaktadır. Kocaeli Barosu'nda Çocuk Hakları Merkez üyeliği ve Kadın Hakları  Merkez üyeliği ve sekreterliği yapmıştır. 2021- 2022 döneminde Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği, Kadın Hakları Merkezi, Kültür Sanat Komisyonu, Sağlık Hukuku Komisyonu, Tahkim Komisyonu Koordinatörlüğü yapmaktadır.

Av. Emir KARAKOL- Baro Sicil: 2140

1992 yılında Kocaeli’de doğdu. 2014 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden dereceyle mezun oldu. 2015 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde özel hukuk bölümünde eğitimini sürdürmektedir. Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclisi yürütme kurulu üyesi ve Avukat Hakları Merkezi üyesi olarak görev almıştır.

Av. Erhan TÜRKAN- Baro Sicil: 1682

1986 yılında Erzurum'da doğdu. 2008 yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2010 yılından beri serbest avukatlık yapmaktadır. 2018 yılından bu yana Kocaeli Barosu Staj Eğitim Kurulu üyeliği yapmaktadır.

 Av. Tamer EJDEROĞLU- Baro Sicil: 1615

1985 yılında Kartepe’de doğdu. 2009 yılında Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olup 2010 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır. 2013 ile 2015 yılları arasında Kocaeli Barosu Genç Avukatlar Meclis Başkanlığı görevini ve 2016 ile 2018yılları arasında Kocaeli Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yapmıştır. Kocaeli Barosu Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu başkan ve başkan yardımcılığı ile İnsan Hakları Komisyonu Koordinatörlüğü görevlerini yapmıştır. 2018 yılından itibaren Kocaeli Baro Meclis Divan Kurulu Üyeliği görevine devam etmektedir.

Av. Nuri TAN- Baro Sicil: 1726

1989 yılında Mardin‘de doğdu. 2010 Yılında Kocaeli Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. 2011 yılından itibaren serbest avukatlık yapmaktadır.
Av. İbrahim AKBAŞ: Baro Sicil:2340
1991 yılında Gebze'de doğdu. 2015 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Gebze'de serbest avukatlık yapmaktadır. Halen Kocaeli Barosu Avukat Hakları Merkezi yürütme kurulu üyesidir.

Av. Kadir Caner KARAKADILAR- Baro Sicil: 1361

1982 yılında İzmit'te doğdu. 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2007 yılından bu yana serbest avukatlık yapmaktadır. Kocaeli Barosu'nda çeşitli kurul ve komisyonlarda görev aldı. 2010-2018 yılları arasında sırasıyla; Genç Avukatlar Meclis Başkanı,  Adli Yardım Koordinatörü, Sayman ve Genel Sekreter olarak görev yaptı. Halen Avukat Hakları Merkezinde yürütme kurulunda aktif olarak görev almaktadır.

Av. Dilek İLHAN DALKIRAN: Baro Sicil: 1913
1990 yılında Bakırköy’de doğdu. 2012 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2014 yılından itibaren Gebze’de serbest avukatlık yapmaktadır.

05 Eyl 2022 - 11:47 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Kocaelispor'da kimi teknik direktör olarak görmek istersiniz?