Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 18,8292
Euro 20,1860
Altın 1.134,23

Çevrimiçi arkadaşlığı etkili kılmak için en iyi 10 ipucu

Hepimizin aşina olduğu çevrimiçi arkadaşlık hizmetleri 25 yılı aşkın bir süredir var. Neden dünyada bu konuda hala net bir görüş yok? Bazı insanların...

Hepimizin aşina olduğu çevrimiçi arkadaşlık hizmetleri 25 yılı aşkın bir süredir var. Neden dünyada bu konuda hala net bir görüş yok? Bazı insanların çevrimiçi arkadaşlık formatını sevmesinin, diğerlerinin buna zaman kaybı demesinin nedeni nedir?
Günümüzde, çevrimiçi arkadaşlık hizmetleri hakkındaki görüşlerin neden bu kadar farklı olduğunu bulmaya karar verdik. Ayrıca sevgisini onlarda bulmaya çalışıp başarısız olanlara da bir tavsiyede bulunmak istiyoruz. İlginç ve bilgilendirici olacak!

İpucu #1. Doğru hizmetleri seçin

Belirli bir hizmeti ısrarla kullanmaya devam eden ve alternatif aramak istemeyen kullanıcılar var. Örneğin, popülerliği nedeniyle Tinder'ı seçiyorlar ve diğer platformları es geçiyorlar. Bu kesinlikle yanlış. Sadece farklı arkadaşlık sitelerini/uygulamalarını değil, diğer çevrimiçi iletişim biçimlerini de denemelisiniz. Örneğin, yabancılarla rastgele sohbetler. Bu sohbetler hakkında biraz daha konuşacağız.

İpucu #2. Kendi hedeflerinizi tanımlayın ve belirtin

Milyonlarca insan arkadaşlık sitelerine kaydoluyor ve neden buna ihtiyaç duyduklarını tam olarak anlamıyor. Ve kişinin kendisi belirli bir hedef görmüyorsa o zaman ne tür başarılı tanışmalar hakkında konuşabiliriz?
Bir arkadaşlık sitesi veya rastgele sohbet kullandığınızda, ilk adım "Bunu neden yapıyorum ve amacım nedir?" sorusuna cevap vermektir. Bu, öncelik vermenize yardımcı olacaktır. Üstelik sitede veya uygulamada hedefinizi belirtebiliyorsanız bunu mutlaka yapın. Böylece sadece kendinize değil diğer kullanıcılara da yardımcı olacaksınız.

İpucu #3. Sadece partnerin profilindeki fotoğrafa ve açıklamaya güvenmeyin

Yapabileceğiniz en acemi şey potansiyel bir partneri yalnızca hesabındaki fotoğrafa ve açıklamaya göre değerlendirmektir. Fotoğraflar eski olabilir veya hatta internet'ten edinilebilir. Sonuçta, herkes bir arkadaşlık sitesinde yüzünü göstermek istemeyebilir. Ve açıklamalarda, çoğu kullanıcı ya gerçeği süsler ya bir şey söylemez ya da sıfırdan kendi hikayesini uydurur.
Tanışmanızı bir an önce video formatına aktarmanızı tavsiye ederiz. Daha da iyisi, hemen bir görüntülü sohbetle başlayın. Yabancılarla görüntülü sohbetler bunun için idealdir. Rastgele sohbet, sizi rastgele bir partnerle buluşturan, video bağlantısı aracılığıyla çeşitli konularda iletişim kurmanıza olanak tanıyan bir platformdur. Yabancılarla yapılan popüler görüntülü sohbetler arasında Omegle, Chathub ve bu chatrandom olan CooMeet bulunmaktadır. Klasik arkadaşlık siteleri ve uygulamalarına harika bir alternatiftir. Ne de olsa, partneri olabildiğince çabuk tanıyabilir, sizin için uygun olup olmadıklarını ve onlarla iletişimi yeni bir seviyeye aktarmaya hazır olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Bu biçime henüz aşina değilseniz rastgele sohbetleri denediğinizden emin olun.

İpucu #4. İnisiyatif alın

Milyonlarca insan internette çiftler için sözde "pasif arama" ile meşgul. Önce birinin kendilerine yazmasını beklerler ve kimsenin yazmamasına çok üzülürler. Sonuç olarak, bu bazen uzun süreli depresyona, tam bir yalnızlık hissine ve asla ruh eşini bulamayacakları düşüncelerine yol açar.
Elbette bu tamamen yanlış bir yaklaşımdır. Aktif olmalı, inisiyatif almalı, ilginç partnerler aramalı ve onlarla iletişim kurmalısınız. Hala önce yazmaktan korkuyorsanız, yabancılarla görüntülü sohbetleri deneyin. Burada sistem sizin için bir partner seçer ve sizden neredeyse hiçbir şey gerektirmez. Ana şey beklemek değil. Harekete geç!

İpucu #5. “Hayır” demeyi öğrenin

Birçok insan için ciddi bir sorun, zamanında "hayır" diyememektir. Örneğin, bir arkadaşlık sitesinde biriyle tanıştığınızı varsayalım. Ama onlardan tamamen uzak olduğunuzu anlıyorsunuz. Ortak ilgi alanlarınız yok ve onlardan hoşlanmıyorsunuz. Ama onları rahatsız etmemek için iletişim kurmaya devam ediyorsunuz. Tarihler üzerinde anlaşmak, zaman kaybetmek, ruh halinizi bozmak ve partnerinize boşa umut vermek. Sonuç olarak, herkes bundan muzdarip. Bu nedenle, hemen "hayır" demeyi öğrenmek çok önemlidir. İnanın bu şekilde herkes için en iyisini yapacaksınız. Ve her şeyden önce kendinize.

İpucu #6. Arkadaşlık hizmetlerinin ve görüntülü sohbetlerin ötesine geçmekten korkmayın

Çevrimiçi arkadaşlığın ezici çoğunluğu arkadaşlık sitesinin ötesine geçmez. Kullanıcılar, iletişimi Tinder'dan Skype'a veya Badoo'dan çevrimdışına aktarmak için acele etmiyorlar. Evet bu, ilişkileri geliştirme isteğini gösteren ciddi bir adımdır. Birçok günümüz insanı, yeni bir iletişim düzeyine ulaşmaktan korkuyor. Sadece uygulamada veya web sitesinde inatla iletişim kurmaya devam ediyorlar. Bir yandan bu doğru çünkü bu şekilde bir insanı daha iyi tanıyabilirsiniz. Ancak öte yandan, böyle bir "yavaşlık", partnerin sizin için özellikle ilginç olmadığını düşünmesini sağlar ve ilişkideki beklentileri görmezsiniz. Sonuç olarak, potansiyel olarak iyi bir çift asla oluşmaz.

İpucu #7. İletişimde sadece iş ve ev işlerine konsantre olmayın

Basit bir gerçeği hatırlayın: bir kişi internete günlük endişelerinden uzaklaşmak için gelir ve kendilerini bunlara daha fazla kaptırmaz. Partner ile gerçekten ilgileniyorsanız ve onunla ilişkinizi ilerletmek istiyorsanız, "gündelik" konulardan kaçınmaya çalışın. Hobiler, seyahat, ilginç çocukluk anıları, komik hikayeler ve daha fazlasına odaklanın. Er ya da geç, iletişiminizde her türlü günlük sorun ortaya çıkacaktır. Ama bunun daha sonra olmasına izin verin. Aksi takdirde, bu tür konuşmalar hem sizi çok çabuk sıkar hem de daha ileri ilişkiler kesinlikle yürümez.

İpucu #8. Bencil olmayın

İletişimde kendinize çok fazla odaklanırsanız, er ya da geç herhangi partnerinizi rahatsız etmeye başlayacaktır. Size en sadık olanı bile. Konuşmaktan çok dinlemeyi bir kural haline getirin. Açıklayıcı ve yönlendirici sorular sorun, partnerinizin söylediklerine ilgi gösterin. İlginiz büyük bir iltifattır.
Diğer kişinin sözünü kesmeyin. Kişinin kendine ait bir şey hakkında konuştuğu bir diyalogdan ve onun sözünü kesip konuşmanın önceki konusuyla tamamen alakasız bir şey söylemekten kaçının. Partneriniz için bu, onları hiç dinlemediğinizin, sadece konuşmak için sırada beklediğinizin bir işaretidir. Bencil olmayın, diyalog çok daha iyi gidecektir.

İpucu #9. Çevrimiçi arkadaşlık hakkında saçma klişelerden kurtulun

Çevrimiçi arkadaşlık ile alakalı sınırsız mit ve yanlış anlaşılmalar listeleyebilirsiniz. İşte en popülerden sadece birkaçı:

- İnternette arkadaşlık tamamen doğal değil ve yanlıştır. Sadece çevrimdışı olarak tanışman gerekir!

- İnternette herkes birbirini sadece seks için tanımaktadır. Ciddi bir ilişki burada asla başlamaz.

- Arkadaşlık siteleri ve uygulamaları — gerçek hayatta hiçbir şeyi olmayan bir avuç ezik.

Bu tür efsanelerin tamamen saçmalık olduğunu anladığınızı umuyoruz. Zaten bugün, dünyadaki tüm başarılı çiftlerin %20’sinden fazlası internette tanışan insanlardır. Dahası, bir dizi araştırma, çevrimiçi başlayan ilişkilerin çevrimdışı başlayanlardan daha güçlü olduğunu doğrulamaktadır. Bu arada, birçok yıldız çift de Web'de tanışmıştır. Örneğin, Sophie Turner ve Joe Jonas, Priyanka Chopra ve Nick Jonas, Mandy Moore ve Taylor Goldsmith.

İpucu #10. İnternetteki güvenlik kurallarını her zaman aklınızda bulundurun

Ne yazık ki internet hala oldukça tehlikeli bir yer. Burada çok fazla dolandırıcı mevcuttur. Bu nedenle uyanık olmalıyız. Çoğu zaman, bir kişi biriyle tanıştığı, konuştuğu, güçlü bir ilişkiye güvendiğine dair hikayeler bulabilirsiniz. Ve sonra partner, çeşitli bahaneler ve hatta şantajlar altında bir şekilde para dilenmeye başlamıştır. Birçoğu için, bu tür durumlar çevrimiçi arkadaşlığı tamamen terk etmenin ana nedeni haline geldi.
İnternet güvenliği konularını iyice incelemenizi, Web'de hile yapmanın yollarını okumanızı ve kendinizi nasıl koruyacağınızı daha iyi anlamanızı öneririz. Ancak bundan sonra güvenli bir şekilde çevrimiçi arkadaşlığa geçebilir ve sonuçlardan korkmazsınız.

Özetleyelim

Özetleyecek olursak şunları söyleyebiliriz: herhangi bir arkadaşlık hizmetinin etkililiği onu nasıl kullanacağınıza bağlıdır. Siteye sadece kayıt olarak bir ilişki için potansiyel partnerlerden gelecek ilginç teklifleri bekleyemezsiniz. Bu şekilde olmaz!
En önemli ipucu: çevrimiçi arkadaşlığı bir iş arayışı gibi düşünün. Zaman tanıyın, farklı yaklaşımlar deneyin ve farklı seçenekleri düşünün. Ancak bu şekilde aradığınızı sonunda bulabileceksiniz. Sadece oturmak ve hiçbir şey yapmamak ne istediğini bilmeyenler içindir.

23 Kas 2022 - 11:45 - Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.
Anket Kocaelispor'da kimi teknik direktör olarak görmek istersiniz?
Tüm anketler