Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,7424
Euro 7,5827
Altın 368,65

Polisin bastığı firmadan açıklama

İzinsiz el dezenfektanı üreten imalathaneye Kocaeli Emniyet Müdürlüğü ekiplerince operasyon düzenlenmişti. Düzenlenen operasyonun ardından firma yetkilileri yazılı açıklama yaparak, üretim yapmak için tüm evrakları bulunduklarını belirtti

Mehmet Emin Uyar
Mehmet Emin Uyar Tüm Haberleri

Derince de düzenlenen operasyonda, Kocaeli Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince koronavirüs salgınını fırsat bilerek gerekli izin ve ruhsatlar olmaksızın, kaçak olarak tıbbi ve medikal malzemelerin üretimi yaptığı iddia edilen ve stoklayarak sattıkları öne sürülen imalathaneye yapılan baskında 3 bin 340 Litre el dezenfektanı ele geçirilmiş, şüpheli 3 kişi gözaltına alınarak haklarında adli işlem başlatılmıştı. Bugün konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Pospor Kimya Sanayi Ticaret LTD. ŞTİ Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Pospor, bazı yayın organlarında “Kaçak Dezenfektan ve Hijyen Malzemeleri Üretimi” başlıklı haberlerde firmanın ürünleri haberlere konu olup, kamuoyuna konuyla ilgili bir açıklama yapma zorunda kaldıklarını ifade etti.

KURALLARA UYGUN ÜRETTİK


Pospor’un yaptığı açıklama şu şekilde, “2010 yılında kurulan şirketimizin kuruluşundan bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz bütün faaliyetlerde; yasal yükümlülüklere, yönetmelik ve mevzuatlara uygun olarak üretim yapılmasına hassasiyetle uyulmuştur ve uyulmaya devam edilmektedir. Bahsi geçen haberle ilgili olarak 8 Nisan 2020 tarihinde firmamızı denetlemeye gelen yetkililer tarafımızca üretim yerimiz ve süreçlerimiz ile ilgili bilgilendirilmişlerdir. Firmamızın mevcut belgeleri incelenmiş olup, yasal mevzuatlara uygun bir şekilde üretim gerçekleştirildiği aktarılmıştır. Son dönemde talebinin çok hızla arttığı Alkol Bazlı El Hijyen Temizlik Maddesi ürünümüz de aynı şekilde ilgili kurumların mevzuatlarına uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilmektedir.

FIRSATÇILARLA BİR TUTULDUK


Bu süreçte kamuoyunun oldukça ihtiyacı olan bu ürünlere ivedilikle firmamız da yeterli üretim kapasitesi ile mümkün olan en iyi kalitede üretimini yapıp kamuoyuna sunmaktadır. Firmamız bu süreçte yasal mevzuatlara uygun üretim yaparken aynı zamanda mücbir durumların ilk ortaya çıktığı dönemde gerekli evrakların temini için ilgili kurumlara başvurulmuş olup, onay yazısının firmamıza ulaştırılması beklenmektedir. Resmi makamlarca bu duyurumuzun dikkate alınmasını ve ivedilikle başvurumuzun sonuçlandırılmasını bekliyoruz. Haberlerde bizleri merdiven altı üretim yapan ve fırsatçılarla bir tutan ifadeler bizleri derinden yaralamıştır. Kamuoyunu kesinlikle temin ederiz ki geçici süreliğine Kocaeli Emniyet Müdürlüğü tarafından emanete alınmış olan ürünlerimizin sağlığa zararı yoktur.

YAPILAN HABERLER BİZE ZARAR VERDİ


Gerekli evrakların tarafımıza ulaştırılmasından sonra tüm kamuoyunu tekrar bilgilendirilecek olup ürünlerimiz tekrar sizlerle buluşacaktır. Hakkımızda yapılan haberlerde, firmamız kaçak üretim gibi ifadelerle itham altında bırakılmıştır. Gerçeklik barındırmayan bu haberlerde haksız ithamların yanı sıra ürünlerimizin ambalajları okunaklı bir şekilde paylaşıldığı görülmüştür. Devam eden bu süreçte servis edilen görüntüler şirketimize zarar vermektedir. Devam eden süreçte ilgili haberlerin tekrar gözden geçirilmesini ve düzeltilmesini rica ederiz. 2010 yılından bugüne canla başla değerli kamuoyunun sağlığı ve hijyeni için çalışan ve tüm kamu kurumlarının ilgili kurallarına uygun olarak üretim yapan şirketimiz bu açıklamayı değerli kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla gerekli görmüştür. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” şeklinde konuştu.

10 Nisan 2020 Kocaeli- Gündem

Muhabir Mehmet Emin Uyar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi