Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,7609
Euro 7,5749
Altın 369,46

12 liralık yardıma tenezzül edecek diş hekimi var mı?

Diş hekimlerinin 12 liralık bir yardıma gereksinimleri olduğunu düşünmediğimiz gibi veznedar, kasiyer ve tezgahtar gibi geniş halk kitleleri ile muhatap olan riskli görev yapanların bu siperliklere çok daha fazla ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz.

Diş hekimliği mesleği kuşkusuz oldukça kaliteli ve popüler bir meslek. Son zamanlarda da çene kemiğine gömülen metal destek olan implantların da yaygınlaşmasıyla diş hekimliği mesleği yükselen değerler arasına girdi. Covid-19 krizi nedeniyle her kurum ve kuruluş toplumu destekleyici ve ihtiyaç sahiplerine katkı sağlayıcı girişimlerde bulunuyor. Ancak Kocaeli Diş hekimleri Odası’nın yardım yapmak yerine yardım kabul etmesi oldukça tepki topladı. 9 Nisan 2020 tarihinde özellikle diş hekimlerinin cep telefonlarına gönderilen bir mesaj içinde bulunduğumuz krizli günlerin ruhuna hiç uymadı.

Mesaj aynen şöyle:

Degerli Meslektaşım; İzmit Belediye Baskani Sayın Fatma Kaplan Hurriyet hanim efendinin katkılarıyla meslektaşımız Hakan Tanta'nın destegiyle ilimizde görev yapan dişhekimleri ve yardımcılarının acil diş tedavilerinde kullanması amacıyla 150 adet siperlik odamıza verilmiştir. Almak isteyenlere muayenehane ve klinik başına en fazla 2 adet olmak üzere sadece kargo ücreti ödenmesi karşılığında gönderilecektir. İsteyenler Odamızın 0553 246 46 67 nolu  telefonuna adını ve teslim edilecek adresi mesaj yoluyla yazdırmaları rica olunur. KDO Yonetim Kurulu: B315

Mesajda İzmit Belediyesi’nin Kocaeli Diş Hekimleri Odası’na yardımda bulunduğu görülüyor. Yardım olarak da 150 tane siperlik adı verilen bir tür yüz koruma maskesi verilmiş. Kısa bir araştırma ile bu siperliklerin 12 lira civarında bir fiyatı olduğunu öğrendik. Diş hekimlerinin 12 liralık bir yardıma gereksinimleri olduğunu düşünmediğimiz gibi veznedar, kasiyer ve tezgahtar gibi geniş halk kitleleri ile muhatap olan riskli görev yapanların bu siperliklere çok daha fazla ihtiyaçları olduğunu düşünüyoruz. Zaten virüse karşı alınan önlemlere göre diş hekimlerinin tamamına yakını evlerinde oturuyor ve hasta bakmıyorlar. Esasen diş hekimlerinin tamamında maske siperlik gibi tıbbi gereçler meslek gereği zaten mevcut ve bunlara ihtiyaçları yok. Bu durumda diş hekimleri odasının bu yardımı kabul etmek yerine ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere iadesi ve belediyenin de yardım dağıtırken daha dikkatli olması en yakışan davranış tarzı olacaktır. Diş hekimlerine yakışan şey yardım toplamak yerine, yardım dağıtmaktır. Her diş hekimi muayenehanesinde bulunan maskelerden 10 tane dağıtsa binlerce vatandaşımız maske sahibi olur.

10 Nisan 2020 - Bunlar Konuşuluyor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

02

Bünyamin - İzmit halkına, Sağlık Çalışanlarına hertürlü destek sağlayan, koşturan Fatma Kaplan Hürriyet başkanımızdan Allah CC. razı olsun. ayağına taş değmesin. AMİN. Sayın İzmit halkı Fatma Kaplan Hürriyeti seçmekle ne kadar basiretli olduğunu birkez daha gösterdi. Fatma Kaplan Hürriyet İzmit seni seviyor, Kocaeli seni seviyor.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 10 Nisan 20:19
03

Kerem1441 - @Bünyamin 02 nolu yoruma cevabı: Evet çok basiretli pkk dj getirmek ve icraat yerine laf üretmekte çok basiretli..Siyasete Allah din karıştırma.Ak partililer yapsa din sömürüsü dersiniz.ben izmittr değişen hiç bir şey göremedim..ne yapmışta başarılı bize anlatın bizde bilelim..bir yılda yaptığı sadece bir tane şey söyleyin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Nisan 16:07
01

Kozluklu - Belediye neden diş odasına yardım eder ki onca ihtiyaç sahibi varken..

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 10 Nisan 16:58


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi