Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,7955
Euro 7,4725
Altın 375,72

Sağlık bakanlığı sınıfta kaldı

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, ‘Sağlık Bakanlığı Covid 19 la mücadele eden sağlık kurumlarında yapılan döner sermayenin tavandan ödenmesinde sınıfta kaldı’ dedi.

Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Yıldırım, Coronavirüs salgını ve sağlık çalışanlarının şartları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Sağlık çalışanlarının ek ödemelerin iyileştirilmesi talebinin geçen ay yayımlanan yönetmelik ile beklentileri karşılamadığını ve çalışma barışının daha da bozulmasına zemin hazırladığını ifade eden Erdal Yıldırım, şunları aktardı, ‘Bu ay tavandan ödenecek döner sermaye ve ek ödemeleri Covid 19 ile mücadele eden sağlık çalışanlarımızdan yoğun bakım ve acilde çalışanların aldığı miktar çok az artmış, lise mezunu olanlar ile   Genel İdari Hizmetler (GİH) ve Yardımcı Hizmetler Sınıfı (YHS) personeli yapılan ödemelerden hiçbir şey alamamıştır.

 SAĞLIK, EKİP İŞİDİR

Bizler sağlık ekip işidir demekten tükendik diyen Yıldırım, performansa dayalı ek ödeme sisteminin çöktüğünü 5 yıldır söylüyoruz ve yeni hazırlanması gereken sistemin herkese adaletli ve eşit olması gerekir söylemimizi de duymadınız veya duymak istemediniz. Sağlık Bakanlığı yanlış politikalarıyla iyice dibe vurdu, bu zorlu süreçte bile bir kez daha çalışanlar arasında ayrım yaptığını tüm çalışanlara göstermiştir. Sağlık çalışanlarının isyanını görmeyen Sağlık Bakanlığının, ayrımcılık anlayışı kabul etmiyoruz.

YANLIŞ POLİTİKALAR, ÇALIŞANLARI TÜKETTİ

Sağlık çalışanlarımız doktorundan hemşiresine, hizmetlisinden teknik birimine kadar çalışma şartlarının zorluklarına göğüs gererek, gecesini gündüzüne katarak virüsle mücadele etmektedir. Güçlü bir mesleki sorumluluk bilincine sahip olarak Korona Virüse yakalanmaktan çok, ailelerine ve dolayısıyla yaşadıkları çevreye bulaştırma endişesi yaşayan, anne kokusuna, baba özlemine hasret kalan evlatlarından ve ailesinden uzakta pandemi mücadelesi vermektedir. Sağlık çalışanlarımız vicdanla, samimiyetle ve merhametle yaptığı mesleğinde artık tükendi diyen Yıldırım, tüm kamuoyu da duysun ki Sağlık Bakanlığının yanlış politikaları çalışanları tüketti.

DÜZENLEME İVEDİLİKLE YAPILMALIDIR

Sağlık Bakanlığı, tüm paydaşlarla işbirliği içerisinde beklenti ve ihtiyaçları gözeterek, sağlık çalışanlarının her birini dikkate alacak şekilde kuşatıcı ve kapsayıcı bir anlayışla yönetmeliği gözden geçirmelidir. Covid 19 ile mücadelede sorumluluk alanı içinde üzerine düşen tüm görevi yerine getiren tüm sağlık çalışanlarına yönelik düzenlemenin ivedilikle yapılması gerekmektedir’

 

21 Nisan 2020 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

05

Mehmet Ç. - İnsanın içinden "yavşşşşaaaaak" diyesi geliyor ama deniyorum.

Not: Bu yorumu da yayımlamazsanız, sayfanın takibini bırakıyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Nisan 01:20
04

Sağlikçi - oturdugun yerden 17,500 tl maaş alıpda açıklama yapacağınıza gerçek sendikacılık yapsaydınız bu açıklama yerine başka bir açıklama yapmış olacakdınız.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Nisan 08:58
03

Mehmet Ç. - Hay Allahim yaaa..

42 yaşındayım, hayatımda hiç bir sendikacinın yapilan onca guzel islere ragmen memnun olduğunu gormedim.

Doyduğunu da hiç görmedim. 1 verseler neden 2 vermediler. 2 verseler biz 4 istemiştik.

Yok efendim, Sağlık bakanlığı sinıfta kalmışmış. Tövbe tövbe....

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 22 Nisan 01:38
02

Hasan - Siz masada yillardir ne yaptiniz,ne kazanim aldiniz,doner sermaye v.s ,simdi ne oldu da elestiriyosunuz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Nisan 18:24
01

Ersoy Kandemir - Kebap sevgisinden döner sevgisine geçiş adlı bir tablo çizip sendikana hediye etmek isterim!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 21 Nisan 14:15


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi