Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,7883
Euro 7,4746
Altın 375,60

CHP’yi Saadetli başkan SAVUNDU

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde dile getirdiği "Tüm kötülük ve salgın hastalıkların eşcinsellikten kaynaklandığı" ifadelerine yönelik, “6284 sayılı kanunu CHP getirmedi. Erken evlenenlere cezayı CHP düzenlemedi. İstanbul Sözleşmesini de CHP imzalamadı” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın cuma hutbesinde dile getirdiği "Tüm kötülük ve salgın hastalıkların eşcinsellikten kaynaklandığı" ifadelerine yönelik tartışmalar devam ediyor. Ankara ve İzmir Baroları’nın Diyanet İşleri Başkanlığını yaptıkları suç duyurusunun ardından tartışma iyice büyüdü.

Konuyla ilgili olarak Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu da açıklamada bulundu. SP’li Zafer Mutlu, “Tabi ki Ankara ve İzmir Barolarını Diyanet İşleri Başkanımızın hutbesine karşı açıklamalarını eleştirelim hatta lanetleyelim. Ancak şunu da bilelim ki; 6284 sayılı kanunu CHP getirmedi. Erken evlenenlere cezayı CHP düzenlemedi. İstanbul Sözleşmesini de CHP imzalamadı.

İLERDE DAHA NELER OLACAK?

Kaldı ki CHP bunları getirmeyi ne göze alabilir ne de cesaret edebilirdi. İtalya'daki, İsveç' teki hastaların iniltisini duyup özel uçak gönderen hükümet, sapıklar koğuşuna atılan erken evlilik suçlusu !!!! Babaların çığlığını duyup, halini sormaya bir gardiyan bile göndermiyor.
Diyanet İşleri Başkanının ‘zinanın büyük günah, eş cinselliğin sapıklık’ olduğuna dair Cuma hutbesine karşı; eskiden geceleri görünebilen LUT kavminin çocuklarının, şimdi dava açabilecek kadar cesaret bulmaları; İstanbul sözleşmesinin ön sözü bile değil. Bakın ilerde daha neler olacak.

BOŞUNA YORULMAYIN

Medeni ve Ceza kanunlarının bu sözleşemeye uygun hale getirilmesi için ne baskılar gelecek. Baksanıza, İstanbul, Ankara ve İzmir Baroları da şimdiden hazır. Yani bu günler henüz iyi günlerimiz dostlar. Korona virüsünden bin kat daha bela olan İstanbul sözleşmesinin kaldırılması için, korona ile mücadelenin binde biri kadar da olsa bir gayret gerekir.
Yani; Diyanet İşleri Başkanının yanında olmak yetmez beyler! İstanbul sözleşmesinin karşısında duramıyorsanız boşuna yorulmayın” dedi.

28 Nisan 2020 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi