Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar
Euro
Altın

“AK Partili meclis üyeleri saygısız”

İyi Partili Meclis Üyesi Birol Elüstü, Gebze Belediyesi nisan ayı olağanüstü meclis toplantısında gündem dışı söz almasıyla ilgili olarak bazı Ak Parti’li Meclis Üyelerinin laf anlamaz, dinlemeyi bilmeyen 3-5 tane saygısız olduklarını ifade etti.

Hanifi Surun
Hanifi Surun Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Gebze Belediyesi nisan ayı olağanüstü meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşen meclis toplantısına Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz başkanlık etti.

Gündem dışı İyi Parti Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Birol Elüstü söz alarak Gebze Belediyesi tarafından yapılan gıda yardımları ile ilgili vatandaşların şikâyetlerini dile getirdi. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan İyi Partili Birol Elüstü, “Olağanüstü toplantı olduğu için önerge veremediğimiz gibi gündem dışı sözde alamıyoruz. Şansımızı denedik söz istedik sağ olsun Zinnur Başkan kısada olsa söz verdi. Bazı Ak Parti’li Meclis Üyelerinin itirazlarını görmeniz lazımdı; laf anlamaz, dinlemeyi bilmeyen 3-5 tane saygısız (Karşısındakini dinlemeyen bana göre saygısızdır)

BAZI KONULARI ANTAMADIM

Meclis üyelerine laf anlatma atışmaları ile anlatmak istediğim bazı konuları anlattım. Bazılarını anlatamadım. İşlerine gelmediği için homurdanmalar, kendi kendilerine konuşmalar.

Ses kalabalığı arasında sesimizi duyurmaya çalıştık. Milletimizin sesini duyurma çabamı tam anlatamasam da bazı söylemlerimizi Zinnur Beyin dinlemesi işin iyi tarafıydı. Anlattığım ve anlatamadığım konular.

İhtiyaç sahibi yaşlı, engelli, şehit, gazi aileleri ve vatandaşlarımız için günlük sıcak yemek ve çorba ihtiyacını karşılayabilmek için, Gebze’mizin aş evine ihtiyacı olduğunu anlatamadık. Gebze Belediyesi sosyal medya hesaplarında yapılan yardım bildirimlerinin altına yazılan onlarca yorumlarda da görüldüğü gibi (çoğu vatandaşımıza hiçbir şekilde yardım gitmemiş) anlattım.

YARDIMLAR YETERSİZ

Keza partimin sosyal medya hesaplarına atılan mesajları ilçe başkanımın ve benim şahsıma gelen telefonları anlatamadık bile.

Yardıma ihtiyaç vatandaşlarımızın kaymakamlığa, belediyeye ve de sosyal yardımlaşmaya ulaşmakta çok sıkıntı çektiklerini anlatamadık.

400 bin nüfuslu 370 milyon geliri olan belediyemizi 1200 kişiye gıda kolisi, 1100 kişiye hijyen seti ve 415 vatandaşımıza Ges-Kart ile 192.550,00 TL yardımın yetersiz olduğunu anlatamadım.

Yardımların, yeterince kişiye ulaşmadığını, daha geniş kapsamlı çalışabilineceğini ve her ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ivedilikle ulaşılması gerektiğini anlatamadım yapılan yardım kolilerinin içerisindeki erzakların 3 kişilik aileye kaç gün yettiğini soramadım.

VATANDAŞLAR ENGELLENMİŞ

Bir vatandaşımız sosyal medya üzerinden sormuş yetkililere; yapılan yardımlardan ne bana ne de yakınlarıma gelmedi diye cevap vermek yerine arkadaşı engellenmişler. Vatandaşın devletin bilgilendirme kaynağından haber alma özgürlüğüne karışamazsınız, engelleyemezsiniz dedik.

Bazı meclis üyeleri karışırız engelleriz dediler. (engellemişler) anlatamadıklarımı yarın belediye’de bizzat yetkililere tek tek tane tane anlatacağım. Şimdi olağan üstü gerçekleştirilen meclisin ne kadarı olağandı? Siz Gebzeli hemşerilerimin takdirine bırakıyorum” dedi.

Ekli Dosyalar

28 Nisan 2020 - Siyaset

Muhabir Hanifi Surun


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi