Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,8173
Euro 7,5114
Altın 377,74

1 Mayıs temsili olarak kutlanacak

1 Mayıs İşçi Bayramın da Gebze Sendikalar Birliği de temsili olarak Gebze 15 Temmuz Milli İrade Meydanı'nda kutlama yapacak

Hanifi Surun
Hanifi Surun Tüm Haberleri

Gebze Sendikalar Birliği’nin 1 Mayıs çağrısını değerlendiren Gebze Kaymakamlığı, 1 Mayıs’ta Gebze 15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda en fazla 20 kişiyle açıklama yapılmasına izin verildiğini açıkladı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Birleşik Metal-İş 2 No’lu Şube Başkanı Necmettin Aydın, “Gebze Sendikalar Birliği olarak Gebze Kaymakamlığı’na yaptığımız müracaatın ardından 20 kişilik temsili bir grupla yarın 1 Mayıs’ın kutlama izni verildi.

30 Nisan (yarın) saat 13:00'de işyerlerinde birer saat iş bırakılacak. 1 Mayıs marşı eşliğinde bildirimiz okunacak ve saygı duruşunda bulunulacağız.

ÖNCEKİ İZMİT SONRA GEBZE

Sosyal medyayı ise daha etkin kullanarak taleplerimizi içeren mesajlarımızı ileteceğiz. Gebze Sendikalar Birliği olarak, Gebze Kent Meydanı’nda pandemi kurallarına uyularak, 30 Nisan günü işyerleriyle aynı saatte saat 13:00'de açıklamamızı yapacağız” dedi.

Çelik-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Şerafettin Koç ise, “30 Nisan günü konfederasyonumuz Kocaeli merkezde saat 11.00’da basın açıklaması yapacak.

Sendika olarak ilk bu açıklamaya katılacağız. Ardından Gebze Sendikalar Birliği’nin Gebze’deki temsili kutlamaya katılacağız.

İŞYERLERİNDE AÇIKLAMALAR YAPACAĞIZ

Ayrıca 1 Mayıs günü de işyerlerinde bildirimizi ve açıklamalarımızı işyerlerinde temsilciler aracılığıyla okuyacağız” diye konuştu.

Petrol-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Eyüp Akdemir, “Gebze Sendikalar Birliği olarak yarın Gebze’deki temsili kutlamaya katılacağız.

1 Mayıs'ta çalışacak işyerlerimiz olursa 1 Mayıs günü, aksi takdirde 30 Nisan'da konfederasyonumuzun açıklamalarını işyerlerimizde okuyacağız. Ayrıca sosyal medya üzerinden görsellerimizi, taleplerimizi de yaygın biçimde dile getireceğiz” dedi.

 

Haber: Hanifi Surun

  

30 Nisan 2020 Kocaeli- Gündem

Muhabir Hanifi Surun


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi