Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,8223
Euro 7,5691
Altın 379,35

Sevgi Yaman Kel, “Süreyi nasıl belirlediniz?”

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt tarafından olağanüstü meclis toplantısında alınan araç kiralamaya tepkiler çığ gibi büyüyor

Muhalefet meclis üyeleri konuyu farklı yönleri ile eleştirirken, CHP Körfez Belediye Meclis Üyesi Sevgi Yaman Kel’de kiralama süresi, kontrolsüz kullanım ve kredi ile kiralama yapılmasını ön plana çıkartarak, CHP’li belediyelerin bütçe fazlası vermeye başladığını ifade etti.

Sevgi Yaman Kel açıklamasında, AKP belediyelerinin borçlu olarak kendi ekiplerinden başkanlığı devir aldıklarını, yine aynı şekilde borçla devam ettiklerini söyleyerek, neye göre 36 ay kiralama süresinin tespit edildiğini ve niçin kiralama bedeli için kredi çekildiğini sordu. Sevgi Yaman Kel açıklamasında;

“Belediyelerin araç kiralamalarında, kamu kaynaklarının etkili, verimli ve hesap verilebilir bir şekilde kullanımını sağlamak birinci amaç olmalıdır. Kiralanan araçların optimum planlama ile tahsis edilmesi gerekir.

Covid -19 nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlarına tahsis edileceği bilgisini verdiniz. Buna istinaden araçların Başkanlık tarafından veya ilgili Müdürlük tarafından takibi ve hesap verilebilirliği zorlaşmayacak mı?

Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü binek taşıt kiralama hizmet alımına ilişkin ticari şartname de kiralama yapılacak süreye ait herhangi bir şart koşulmazken kamu kurum ve kuruluşlarının covid -19 la 36 ay boyunca mücadele edileceği kanısına nereden vardınız da kiralama süresini 36 ay olarak belirlediniz?

36 ay 0.95 kredi oranıyla ve diğer maliyetlerle bir hesaplama yapmışsınız. Kredisiz alınamıyor olması CHP ve ya Körfez halkının mı problemi? 117 milyon borcu size biz devretmedik kendi kendinize devrettiniz. Bakınız 1.5 yıl olmadan CHP li Belediyeler bütçe fazlası veriyorlar araç filoları satın alıyorlar oturup 16 yılda bizim neden bütçemiz fazla vermiyor diye düşüneceğiniz yerde CHP meclis üyelerini halkı yanıltmakla mı suçluyorsunuz? “dedi.

19 Mayıs 2020 Kocaeli- Perde Arkası


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi