Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,8223
Euro 7,5691
Altın 379,35

Bayraktar, BAYRAK AÇTI..!

Lastik İş Sendikası’nın genel merkez tarafından görevden alınan Kocaeli Şube Başkanı Yusuf Bayraktar, mevcut yönetime adeta bayrak açarak sendikada yaşanan olumsuzlukları sosyal medya aracılığı ile kamuoyuna yansıtıyor

Basına konuşmuyor

Sendikanın şube başkanlığını yaptığı dönemde Kocaeli Devlet Hastanesi’nde saldırıya uğrayan ve saldırının faillerinin hala bulunmadığı bir dönemde basına konuşmayan ama suskunda kalmayan Yusuf Bayraktar kendi sosyal medya hesabından Lastik İş Sendikası’nın genel merkezini adeta topa tutarak tek başına muhalefet yapıyor.

Temsilci seçimleri yapılmalı

Genel merkeze çağrı yapan ve önerilerde bulunan Yusuf Bayraktar fabrikalarda vakit geçirilmeden temsilci seçimlerinin yapılmasını ve işçiler üzerindeki baskının sona erdirilmesini istedi. Bayraktar sendikada şeffaflığın sağlanmasını ve hiçbir işçinin kafasında soru işaretinin olmaması gerektiğini söyledi.

Bayraktar uzun açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

Saygıdeğer arkadaşlar;

•Daha önce size yayınlamış olduğum yazılarımda Sendikamızın Genel Başkanı Sayın Alaaddin SARI’nın bugüne kadarki süreçte bana karşı başlatmış olduğu yalanla iftirayla emekçi arkadaşlarımız ve kamuoyu üzerinde algı yaratıp insanların benimle ilgili yanlış düşünmesini sağladıktan sonra beni bu mücadelenin dışına atma çalışması yaptığını örnekleyerek anlatmıştım.

•Sayın Genel Başkanın, ekibinin ve yandaşlarının bana karşı yapmaya çalıştığı bu karalama politikaları tutmamıştır.

•Çünkü benim 14 yıllık mücadele sürem içerisinde hiçbir usulsüzlük, hiçbir görevi kötüye kullanma, hiçbir menfaat sağlama, şartlar ne olursa olsun mücadeleden geri durma durumum söz konusu olmamıştır.

•Ben bu onurlu mücadelede maddiyatımı maneviyatımı, bütün özverimi ve yüreğimi ortaya koyarak, emekçi arkadaşlarıma hizmet ettiğimden dolayı bu hizmetlerimin de emekçi kardeşlerim, sendikal mücadelede eskiden görev yapmış büyüklerimin de hizmetlerime şahit olduklarından dolayı bana karşı plan yapanların planı tutmamıştır.

•Sayın Genel Başkan SARI rahmetli Genel Başkanımızdan sonraki dönemde Sendikamızın tarihinde hiç yaşanmamış olumsuzlukları ilkleri bizlere yaşatmıştır.

•23-24 Şubat 2019 tarihinde yapılan Genel Merkez Kongremizde Genel Başkan adayı olarak çıkmış, kendisinin yüzünden Kongremizde yaşanan olumsuz gelişmeler neticesinde 4 defa adaylıktan çekilmiş ve salonu terk etmiş 5 defa geri gelmiştir. Bu bir ilktir

• Sendikamızın tarihinde ilk kez seçilerek göreve gelen bir şube başkanı düzmece bir disiplin kuru kararıyla 12 ay süreyle görevden el çektirilmiştir. Buda bir ilktir

•Sendikamızın tarihinde ilk kez;
Yaşanan ekonomik kriz sonrasında emekçi kardeşlerimizin alım güçlerinin çok ciddi anlamda düştüğü, birçok temel ihtiyaç maddelerinin % 100 e yakın fiyatının arttığı, emekçi kardeşlerimin ürettiği ürünlere %75 civarında zam yapıldığı, döviz kurunun nerdeyse ikiye katlayarak işçilik maliyeti anlamında ciddi bir düşüş yaşandığı dönemde emekçi arkadaşlarımızın görüşü bile alınmadan, onlara onaylatılmadan, bazı yöneticilerin ifadesi ile (bizlerinde bilgisi yoktu) denerek sözleşmemizin kötü bir şekilde Genel Başkan ve yönetimi tarafından bitirilmesi de bir ilktir.

•Sendikamızın Kocaeli şubesinde yaklaşık 13 yıldır görev yapmış bir kardeşimizin hiçbir gerekçe sunulmadan tazminatsız olarak işine son verilmesi olayının da Sendikamızda bir ilk olduğunu düşünüyorum.

•Sayın Genel Başkan Alaaddin SARI ve eski ekip arkadaşlarının da ifadeleri ile “bizden önceki yöneticiler Sendikamızı çok kötü yönettiler icralık duruma düşürdüler Sendikamız kayyum aşamasına gelmişti biz bu sendikayı o şartlarda aldık” diyerek bizlere kötüledikleri yöneticilere sanki bu kişileri hiç suçlamamışlar gibi plaket töreni düzenlemeleri sendikamızın tarihinde bir ilk olduğunu düşünüyorum.

•Genel Başkanımız Rahmetli olduktan sonra Sayın Genel Başkan SARI’nın 23-24 Şubat 2019 yılında yaptığımız Genel Merkez Kongremizde karşısında rakibi olmamasına rağmen ve çok sevdiğim abim büyüğüm dediği Rahmetli Genel Başkansız yapılan ilk hüzünlü Kongremizden sonra sanki bir zafer kazanmış edasıyla davullarla, zurnalarla konfetilerle havai fişeklerle eğlenceli bir şekilde muhitine gitmiş olmasını Rahmetli başkanımıza vefasızlık saygısızlık durumunun da sendikamızda bir ilk olduğunu düşünüyorum.

•Yönetim ve Temsilciler kurulu kararıyla fabrika ziyaretleri gerçekleştiren Şube Başkanını basın aracılığıyla kamuoyuna şikayet eden bir Genel Başkan olarak Sendikamızda bir ilk yaşattığını düşünüyorum.

•Sayın Genel Başkanımızın göreve geldiği yaklaşık bir buçuk yıl süresi içerisinde yukarıda sıraladığım ve bunlara benzer birçok ilkleri bizlere yaşatan kişi olarak Sendikamızın tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır diye düşünüyorum.

•Sendikamız Lastik-iş in çok onurlu bir mücadele tarihine sahip olduğu hepimiz tarafından bilinmektedir.

•Son dönemde sendikamızın Genel Başkanı Alaaddin SARI’nın Sendikamızda bizlere yaşatmış olduğu ilklerin Sendikamızın onurlu geçmişine leke sürdüğü ve onurlu tarihimize yakışmadığı düşüncesindeyim.

•Lastik-iş Sendikamız çok güçlü, geçmişi örnek mücadelelerle dolu bir emek örgütüdür. Sendikamız Lastik-iş gücünü kurumumuzun esas sabi olan fabrikalarımızda çalışan emekçi arkadaşlarımızdan almaktadır.

•Emekçi arkadaşlarımızı, fabrikalarımızda görev yapan temsilcilerimizi, şubelerimizdeki yöneticilerimizi dikkate almayarak her şeyi ben bilirim, kararları ben veririm, mantığıyla sendikal yapıyı emekçilerin menfaatleri doğrultusunda değil, kendi menfaatleri doğrultusunda şekillendirmeye çalışan yöneticilerin bu onurlu mücadeleye zarardan başka hiçbir katkılarının olmayacağını düşünüyorum.

•Sayın Genel Başkan SARI’ya Tavsiyem odur ki;

•Bir an önce fabrikalarda temsilci seçimleri adaletli bir şekilde yapılmalıdır

•Arkadaşlarımıza ifade özgürlüğü sağlanmalıdır hiçbir arkadaşım konuşursam ekmeğimden olurum korkusu yaşamamalıdır

•Arkadaşlarımıza doğru bilgi edinme hakkı adaletli bir şekilde sağlanmalıdır

•Sendikamızda şu anda şeffaflık sağlanmalı hiçbir arkadaşımızın kafasında soru işareti olmamalıdır

•Genel Başkan Sayın SARI’nın sistemine baktığımız da bunların hiçbirini görmek mümkün değil

•Bunları uygulamaya koymadığı gibi talep eden kişileri de algıyla hain ilan etmesi ve o kişileri yok etme çabaları çok sıkıntılı bir durum dur.

•Kimsenin bir şeyden haberinin olmadığı yerde dürüstlükten adaletten demokrasiden bahsedemezsiniz

•Ben Genel Başkan SARI’nın İktisadi işletmelerden sorumlu Nejdet ULUSOY’un ne adaletlerine ne dürüstlüklerine ne de haktan hizmetten yana olduklarına inanmayanlardanım.

•Neden diye sorarsanız bunun cevabını kendilerine herkesin huzurunda söylemek isterim

•Ben çiğ yemedim hesabını veremeyeceğim hiçbir konu yok

•Ben haram yemedim yedirmedim bugünde yarında anlım her zaman ak

•Kamuoyunda yöneticilerimiz hakkında konuşulanlara bakıldığın da Sayın SARI’nın Sayın ULUSOY’un bugünde yarın da, benim kadar rahat olamayacaklarını düşünüyorum.

•Bundan önceki paylaşımlarım ve bu paylaşımım da neyi anlatmak istediğimi merak ettikleri takdirde ben bütün emekçi arkadaşlarımın ve bütün kamuoyunun karşısın da kendileriyle yüzleşmeye hazırım.

•Sayın SARI ve Sayın ULUSOY benimle yüzleşmek isterlerse;

•Şu anda hiçbir şey bilmeden sadece onlara yalamalık olsun diye bana yalan iftira atan kendini bilmez densizlerinde elinde ne bilgi belge varsa onları da alıp gelmeleri kendilerinden özel ricam olur.

•Alınteri akıtarak bu sendikaya aidat ödeyen emekçi kardeşlerime Saygı ve Sevgilerimi Sunarken;

•Bu Onurlu mücadelemizde onursuzca rant sağlayan saltanat sürenleri de lanetliyorum.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

85

Papi Çulo - Daha neler duyacağız acaba

Fabrikada vurgun olmuş vurgunun içindeki adamı yönetime almışlar bak yaa neler oluyor biz bilmiyoruz :))

Adam eve her türlü malzeme taşımış hala devam ediyor işine bak yaa neler oluyor biz bilmiyoruz :))

Yalakalikla temsilci olmuş sonra bindiği kucaktan inmiş başka kucağa binmiş mesaicilerin taksisi peşinde koşmuş

Bak yaa neler oluyor biz bilmiyoruz :))

Es dost tarikat kayınbaba torpiliyle biyerlere insanlar getirilmiş

Bak yaa neler oluyor biz bilmiyoruz :))

Otelde tesiste bi dünya entrika dönmüş sefa sürülmüş

Bak yaa neler olmuş biz bilmiyoruz :))

Laaa oğlum bütün bunlardan baskanın haberi yoktur olsa gereğini coktaaaaaannn yapardı:)))

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 03:00
84

Lastikçi - Alaattin sarıdan mennunuz,bu sene ve geçen sene sosyal tesislerde ramazan iftar yemeği dayatmasıyla kelle başı işten atma tehdidiyle para toplanmadı, karacanın doğum günüsü var pamuk eller cebe denmedi , adam güzel sözleşme yaptı karacandan sonra rekor oranda sözleşme oldu. Banka promosyonunda da görecez karacanın kelle başı ne kadar para indirdiğini.işçinin cebindeki paraya göz diken karacandan bin kat iyidir Alaaddin sarı.inadına lastik iş inadına sarı

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 20:10
81

Muhasebeci - Başkan yalamalari haricindekilere bi sorsun malum muhasebeci olayında T.Ş adlı atılan arkadaş gerçekleri haykırdı. Heralde başkan duymamış bilmiyo veya sağır olmuş veyaaa işine gelmemiski yanına aldığı adamları pek özenle seçme gereği duymamış. O dönem çay mahallinde masa yumruklayan kimse bizim paramızı çalamaz diyen malum taksici mahlukat muhasabeciden sonra artan maaş ve ikramiyeleride aciklasin.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 19:27
80

Insan Olmayanlar - Kursatla oraya buraya gidip resim çektirip el etek öpen tayfa temsilci oldu digerleride ona keza kayınbaba eş dost desteğiyle temsilci oldu. Şimdi bu gruptan başarı bekliyosunuz.

Valla başkan daha çok beklersin

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 19:21
79

Bilmeyen yok Hırsızvar - Brisada ki temsilci nin et süt peynir pide yumurta bisküvi vb benzer ürünleri fabrikadan evine getirme olayını karacan başkan beni olduğum ortamdada bahsetti.Emekliliği dolu olan temsilciymiş adı söylemişti de tam hatırlıyamıyorum..Karacan baskan çok sinirli anlatıyordu hatta hemen ayrıl siktir git gibi konuşmalar geçmiş temsilci yılbaşına kadar müsade istemiş karacan da kabuletmiş Rahmetli başkan Kasımda ölünce bu hırsıza gündoğdu paçayı yırttı dümenide alattine kırdı şuan aynen devam.şuanki başkanda bu mevzuyu çok iyi biliyor neden müdahale etmiyor bilmiyorum mevzuyu bütün temsilci ve yöneticilerde biliyor bilmiyen yok herkeste kendi arasın da konuşuyor hırsıza sahip çıkanda hırsızla aynıdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 17:40
78

Domates - B.kun icersindesin ama hala kuyruğunu dik tutuyorsun :))

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 15:32
77

Emekçi. - Bir kaç sorum olacak!

1-Goodyear fabrikasındaki yolsuzluğa karışmış kişi neden sendika yönetiminde?

2- maaş,ikramiye ve izin paralarında ki eksiklikleri sendikadan temsilcilere söylediğimizde neden müdahale edilmedi?

3-Çalınan paralar işçinin değil dediler, muhasebe yönetimi değiştiğinde maaşlardaki yükselme neden oldu(çalınan paralar işçi parası olduğundan)

4-dün bayraktara şakşakçılık yapan kişiler neden bu gün bu adama hain diyor?

5-Rahmetli başkan ölmedeb önce Kürşat karcanın yanında gezip kendilerini rahat yerlere aldıran omurgasızlar neden şimdi selam vermez oldular?

6-Levent Tunç gece vardiyalarında çalışanların arabalarını alıp geceleri nereye gidiyordu?

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 14:33
76

Banbury - anlat anlat ne güzel imi insan geçmişini deşifre ediyor böyle güzel yani demek oluyor ki sende bu şekilde nemalanıyordun neman kesildi başladın havlamaya aynı levent tunç gibi birbirinizi yeseniz doymazdınız anma kanka oldunuz neyse sen böyle anlatıkça nasılda bir dümenin bozulmuş deşifre oluyor ... buradan alaattin başkana iki çitf sözüm biraz daha etkin olmalısın ve temsilci kadroların onun bunun yakını olmamalı kesinlikle saha içersinde etkin olan arkadaşlardan olmalı ...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 12:54
75

Domates - sayin yusuf bayraktar

bunca zamandır konuşuyorsun

şöyle etrafına bir bak bakalım kaç kişi yanında, fabrikalardaki arkadaşlar senin gittiğin için dua ediyorlar

bir zamanlar bir hikaye dinlemiştim

DİK KUYRUKLU FARE... senin hayat hikayen

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 23 Mayıs 00:16
74

Adaletli Olnalı - Goodyear daki manyak adamı görmüyonmu rantçılarla mücadele ediyor ortaya çıkarmaya çalışıyor hemde seningibi benim gibi kendini gizlemiyor ve ben rant sağlamadım diye iddeada bulunup hodrimeydan çekiyor toplanın gelindiyor senin elindede bir bok varsa kendini gizleme git sende yüzleş veya belgeleri getir kimi yalıyorsan onaver yüzleşsin adamla kendini gizleyip birbok biliyonuş havalarıyla rantçıların ekmeğine yağsürüp tafra yapma sonra Allah senin belanı verir neden korktun rantçılarla mücadele etmedin diye yusuf sana göre farklı olabilir belki adamdan bir kuyruk acın vardır.Benim tanıdığım yusuf hakyemimiştir rantçı değildir.Adamda zaten iddea ediyor boşa kimse traş yapmasın kimin elinde ne bok varsa çıksın ADAM GİBİ ADAMIN KARŞISINA

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 22 Mayıs 22:06
73

Hapiniz Rantçısınız - Sayın Bayraktar, Rahmetli zamanında bu işçi herşeyden memnun değildi. Ama sen tehdit ederek bu işçiye rahmetliui şak şaklattırıyordun.(goodyear garajı) bazı şeylerde haklısın. Sarı başkan oldu kendi muhitinde havai fişekle karşılandı. Bunun sebebinide açıklasaydın keşke. Rahmetli zamanında sizin etrafınıza saçtığınız kemikler artık Bahçecikte toplanacaktı. Bunu gören Bahçecik'in köpekleri salyalar akıtarak havai fişek patlattı. Yani zamanında sizde aynıydınız şimdikilerde aynı. Olan hep işini yapan, 20 yıldır makinada pestili çıkmış işçiye oluyor. Allah hepinizin belasını versin.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 20:19
72

Brisadan Destek - Alattin başkan se onubunu bırak brisada rahmetli başkanın hırsızlık yaptığı için yemek haneden et peynir pide meşrubat çalıp evine getirdiği için ölmeseydi 2019 ocak ayında göndereceği densize neden sahip çıkıyorsun fabrika bunu konuşüyor.

Goodyeardada yanına aldığın öküz burcu olan biri işverenden çiddi para almış bu adamıda rahmetli gönderecekken sen bunlara sahip çıktın senin ne karekterde olduğun burdan belli istersen bu konuları araştırabilirsin.Gereğini yap şu brisadakine herkes onu konuşuyor zaten emekliymiş uzun zamandır millet ondan iğreniyormuş artık bilgine Diğer konuyuda bence bir araştır başarılar

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 19:39
71

Tasmalı - Lan 1 kisi almis eline sazı 10 tane yorum yapmis ayri ayri isimlerle yok yusuf gecmiste soyle yok böyle,aklinca algi yapiyo lan it,senin.sahiplerin agzini acamiyor adam 3 haftadir neler yazdi sahiplerinden tık varmı.yok.ama.sen kendine vazife saymışsın aklınca ısıracaksın senin gibi köpek her eve lazım.sen sus atilan kemikle idare et.millet saf degil.yoksuzluk,hirsizlik,serefsizlik varmi diye soruluyor cay mahalleri bunlari konusuyor ,sahiplerinin diyecek oldugu yoksa yok niye diyemiyorlar akilli.ol kulubene gir bu semsiye girecegi yere girdi acilmaz hee ben icimde acarim diyorsam gö..ünle gurur duyabilirsin

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 22 Mayıs 17:17
70

Brisa eski - ak yüzlü yusuf

5)Lastik fabrikalarina senin 1.derece akrabalık bağı kac tane adam yerlestirdin, oğul kardeşler bilimum akraba...

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 22 Mayıs 13:26
69

Goodyearlı - ne desek bilmiyorum o arkadaş için kendin çal kendin oyna madem bu kadar dürüst idi rahmetli zamanında neden ses çıkarmadı acaba şimdi burada ahkam kesmeye çalışıyor ..dün düşman olduklarıyla bugün bir hareket ediyor dün beraber olduklarıyla bugun karşı savaş veriyor sen yöneticiyken neden sesin soluğun çıkmıyordu rahmetlinin yanında paltocu gibi çantacı gibi geziyordun o zaman çark dümen iyiydii şimdi çıkmışsın o böyle bu böyle o zaman da öyle değilmiydi acaba hiç inandırıcı değilsin bu arkadaş ilk onu destek olanları sattı işten atılmasına onay verdi sonra burdaanlatıyor bişeyler sen o arkadaşların önce haklarını teslit et sonra diğer kişileri kara yusuf ...yeniler seni bişey zannediyor ama sen boş bir adamsın hırsın kendin için herşeyi yapacak kadar bunun geçmişini sorun izmit goodyear çalışanlara bakalım

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 22 Mayıs 10:59
68

Şahiliğin Kutsallığı - Eskiden işçiydin ancak ilkokul mezunuydun galiba yusuf abi neden yönetimle ters düştü bu senin dediklerin herkes tarafından bilinmeli ve seçim yapılıp sendika ağalıhı son bulmalı dediği için ter düştü adamı gebzeye çahırıp tehdit etmişler okumadınmı yazısını ve gelin yüzleşelim diyor okumadınmı ben haram yemedim diyor okumadınmı bunları karacana da söylüyordu hatta karacan başkan benimde yanımda yusuf sendikanın bütün hesaplarını aylık olarak internette yayınlatmak istiyormuş diyerek yusufa arkasından kızdığına ben şahidim istersen yüzleşmeye abilerinle beraber sende gitde cevabını al.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 22 Mayıs 07:01
67

İzmit Goodyear - Biz lastik işçileri Genel merkezin ve sendikamızın daima yanındayız iş veren nasıl gelirse gelsin birliğimizi ve dirliğimizi bozmayacağız bozmak isteyenlere Fırsat vermeyeceğiz eski ortamlara dönmek istemiyoruz aksi takdirde başımıza neler geleceğini çok iyi biliyoruz Yusuf bayraktarın bu söylemleri çıkarmak istediği bu kaos bize zarar veriyor hele ki şu ortamda,madem bi mahkemen var sürecin sonlanmasını beklersin söz hakkın olursa bunu genel merkezle konuşursun medyayı kullanarak lastik işçisini huzursuz etmeye hakkın yok bu kul hakkıdır söyleyeceklerim bu kadar artık sus be bize daha fazla zarar verme

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 23:23
66

Doğrucu - Ya adam bu fab.secimleri siz kaldırmadınız mı tabi sy.Sarı da bu işin içindey di beraberdiniz işçiyi sendikasından korkar hale getiren sizin dönem değil mi kurşun asker delegeleri yazarken kime sordunuz şimdi çıkmış çıkın karşıma falan hepiniz beraberdiniz neyin traşı bu.hani dik dur eğilme diye yazanlar varya onların hatrı için şu sendikanın maaş konularını da kendinden başlayarak bir açıklasana kaç kişi çift maaş alıyor hem emekli hem sendikada yatarak maaş alıyor hadi delikanlı imişin seni tanımamda açıklada görelim

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 21 Mayıs 22:22
65

Sabiha Dogan - YEMINLI MALI MUSAVIR SABIHA DOĜAN..............KONUSTA INSANLAR BIRBIRINE GIRMESIN,YA ZATEN CIKACAK AZ KALDI ,BU ULKEDE ADALET VARSAKĪ VAR,YER YERINDEN OYNAYACAK.YUSUF TAYFASININDA ALAATTIN TAYFASININDA YALAMALIK YAPMASINA GEREK YOK.AZ BI ZAMAN SONRA YUSUFMU HIRSIZLIK YAPMIS,YOKSA DIGERLERIMI CIKAR HIC UZATMAYIN....SABIHA DOGAN SANA SORUYORUM. 1- SEN KIMLERE DEDIN.BENi NASIL ISLERE SOKTUNUZ HESAPLARI.DEVLET BIR INCELERSE HEPIMIZ HAPSI BOYLARIZ DIYE. 2_ ARSA DAVASINDA GAZANFERI ARAYIP DAVADA SOYLE BOYLE IFADE VER DEDIGINDE SANA NIYE KUFUR EDIP SENDIKAYI SOYDUNUZ AMA DEVLETIDE KDV YOLUYLA SOYDUNUZ DEYINCE VE DAHA AGIR SEYLER SOYLEYINCE NIYE HEMEN TELEFONU KAPADIN KORKUDAN....KOPRUDEN ONCE SON CIKIS. BENCE GIT KENDIN ANLAT.KANUNEN BILMEM AMA VICDANEN RAHATLARSIN

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 20:51
64

Brisa eski - ak yüzlü yusuf

4)sayın yusuf bey

Rahmetli hayatta iken bilimum yalamaligini yapardın

Rahmetli mezara girince arkasindan sallıyorsun

SORU:Yusuf kızını Kocaeli Büyüksehir Belediyesine Kim Aldırdı

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 19:39
63

Eskiden Işçiydi - Lastik işçisi size soruyorum genel başgan A.s kaç para maaş alıyor bilen varmı?Mesela sendika odasındaki ilan panolarında şube nın giderleri,genel merkezin giderlerini bildiren kaşeli imzalı belgeler asılıyor mu?şube ve genel merkez denetçileri olarak seçilen delegeler hiç denetçilik yapıp şubeyi veya g.merkezi denetlemişmi?Yusuf efendi mesela konulmadan önce kaç para maaş alıyordu bunu belgeleriyle bir göstersin ki bizde bilelim değil mi?hani demokrat bir adamsın ya ondan ötürü dedim.Karacan kendini öldürmeden önce kaç para maaş alıyordu bunu çiķsın açıklasınlar işte o zaman anlarsınız kavganın nedenini .Benim tahminim yusuf en az 15.000tl maaş alıyordu kovulunca mama bitti bağırması ondan ötürü öteki en az 35000tl maaş alır o nedenle sesini çıkarmaz lastik işçisi arada kalsın hiç önemli değil.Karacan zamanının bütün yönüyle aydınlanması lazım hele şu özel emeklilik sigortası ile ilgili laflar gerçekse yandı yavrum ...

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 18:03
62

Goodyear Unistel - şimdi bu arkadaşı pof pof yapıyorsunuz peki biraz geriye saralım kasedi ilk temsilci olduğu döneme onu oraya taşıyan arkadaşlar ne oldu peki hepsi mi kötü arkadaştı hayır neden tek tek hepsi harcandı atıldı yusuf kaldı acaba kendisi makam mevki hırsı içinde bukalemun gibi hareket eder her şekle girer kendisi anti karacan cıydı bir anda ondan iyi karacan cı oldu çünkü kısaca biat edip mevkiler için yine diyorum rahmetlinin yanında çantacı paltocu gibi gezdi daha neler neler heleki geçen sözleşmede goodyaer fabrikası alanında bir arkadaşımızda belirtmiş bagırın ulan diye çıkışı tezcan başkan onu sesini kestirmesi ha hele şu resimdeki yapmacık kükremesi gibi boş arkadaş o gün kendi seçimle geldi neden bir daha seçim istemedi hep sus pus düzen böyle gider diye adam ölmüş ertesi gün mezarlık gazete ziyaretleri show derdinde olan kişiden ne beklenir ki seni yeniler pek bilmez anma eski çalışanlar kaç kuruşluk adam olduğunu bilirler ya sende karakter olsa idi karacana karşı seni oraya getiren arkadaşlarını harcamazdın sapanca ya gittin dayak yedin kendi köyün ihsaniye gittin yine dayak yedin neden yaptığın ihanetlerin neticesinde şimdi çıkmışsın manevra akıl çelme derdindesin acaba bişeyler koparırmıyım diye ama boşsun boşş....çıktın yenildin nasıl arkadaşlarını harcadın aynısını yaşadın iişte etme bulma dünyası bu dünyaa...

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 16:04
61

Brisa Emekli - Aladdin Sarı senlik işler değil kardeşim bu işler anlaşıldı sana bi abi tavsiyesi çekil bırak ucu sana dokunacak anlaşıldı haybeye başına iş alma

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 13:35
60

Yeter - Çıkarın gömülen paralarıda şu sendikanın borçlarını kapatın!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 13:32
59

Brisa Eski - yüzü ak yusuf

3)Böyle çıkıp sosyal medyadan içindekileri ni döküyorsun ya bidahaki seferde sorularımın cevaplarinida yazarsın :))

sorulara devam edeceğim

Ve deki colugumun çocuğumun üzerine yemin ederim ihsaniye deki evimin tamamini ben kendi cebimden yaptım???

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 21 Mayıs 13:31
58

? - Toplansınlar hepsi bi anfi gibi bi yere herkes eteğindeki taşı döksün öğrenelim bizde neymiş ne değilmiş

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 13:29
57

Emekçi - Sonunda sözleşmeyle ilgili doğru tespitler yalnız değilmişiz çok şükür

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 13:26
56

Pirelli Işçi - Alaaddin sarı geldiğinde gerçekten bazı şeylerin değişeceğini ümit etmiştik ama zamanla işveren bütün makinalara adet geçirdi hiçbir ses çıkmadı hafta tatilini pazar yaptı zaten geçirdiği adetler pazar tatilini işverene çıkarttı kazan kazan politikası yürüteceğim dedi işverene bişey ler verip bişeyleer alma çabası içine girdiler hadi dedik adet geçirmeye izin veedi bişeyler alır sözleşmede onuda yapamadı önceden sendikacılar masaya yumruğunu vurup haklarını söke söke alıyorlardı yılların sendikacısı bir eylem yapmadan sözleşmeyi bitirdi kısacası sınıfta kaldılar

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 09:30
55

Good - Yusufcuk madem dürüstsen bak alttaki yorumlarda ve fabrikalarda dolaşan iddialar a cevap ver otelde Karaca'nın hissesi varmı tesisten giden malzemeler nereye gitti yapıcı nerede çalışıyordu muhasebede usulsüzlük varmı eğer bu iddialar doğruysa sen o zaman neden sesini çıkarmadın ben ne mevcut yönetime ne eski yönetime hakkımı helal etmiyorum hepinizin gitmesi gerekli bir tane eski yönetici kalmamalı

Yanıtla . 5Beğen . 4Beğenme 21 Mayıs 08:59
51

Pirelli Ahmet - Şube başkanını neden uzaklaştırdıgınız yavaş yavaş ortaya çıkıyor sözleşmeyi bile aceleye getirdin kimseye sormadan imzaladın şube başkanından korkuyosun anlaşılan

Yanıtla . 11Beğen . 4Beğenme 21 Mayıs 02:38
50

Pirelli Ahmet - Kendini savunamayan baskan işçiyi nasil savunacak hayret ediyorum adam çıkmış veryansin yapiyor çık yüzleşelim diyor başkan dan çıt yok

Yanıtla . 9Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 02:36
49

Prelli - Sendika yönetimi için bu çapta insanlar için fazla bi sözleşme bu kadar çapsız insandan ne bekliyordunuz :):);)

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 02:32
48

Goodyaer Izmit - Burda da yusuf yalamaları mevcut seni bilen biliyor yusuf bayraktar anlat anlat heyecanlı oluyor

Yanıtla . 5Beğen . 11Beğenme 21 Mayıs 02:30
47

Lastik-iş çalışanı - Genel merkezde onca adam var birisi de çıkıp başta genel başkan Sarı olmak üzere hiç kimse yuzlesemiyor. Ben Yusuf'u sevenlerden değilim ama bu adama hak vermeye başladım . haklı insan çıkar yüzleşir birşey söyler ama genel merkezden tık yok . Bu saatten sonra güçlünün değil haklının yanında olmak lazım . Bu konular açığa çıkmadan genel merkezdekiler yazıklar olsun sizlere.

Yanıtla . 12Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 01:45
46

Pirelli Delegesi - Sarı sendikayı Sararttı. Zaman kazanmak seni aklayamaz Sarı.

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 01:43
45

Brisa'lı - 19 mayıs'ta lastik-iş yerel medyayı reklama boğmuş yine, onun içinmi başta İlker Akşit olmak üzere kimsenin SES'ten başkasının sesi çıkmıyor.

Yanıtla . 9Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 01:40
44

unistel - rahmetli ölene denk seçim demeyen kişi şimdi seçim diyor ne gülünç durum ya senin işten attırdığın kişiler nasıl olcak acaba seni yeniler bilmez yusuf anma eskiler biz iyi biliriz ne entirikalar çevirdiğini makam mevki için boş boş konuşup akıl çelmesi yapma seni sorsunlar 12 ve daha eski çalışanlara bakalım ne denecek acaba

Yanıtla . 4Beğen . 6Beğenme 21 Mayıs 01:22
54

Palaveracı - @unistel 44 nolu yoruma cevabı: Adamı takip etseydin karacan zamanında herşeyi kendi yapıyordu temsilcinin pek önemi de işi de yoktu dediğini bilirdin. Siz şimdi karacan zamanı ile sarı zamanını nasıl kıyaslayabiliyorsunuz ki zaten genel başkan sarı ben karacan değilim hatta hepimiz bir araya gelsek onun gibi olamayız demiştir. O yüzden seçim gereklidir. Hem niye seçimden korkuyorlar anlamıyorum adam gibi işini yaptıysan seçimden korkmaya ne hacet.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 21 Mayıs 08:49
53

Komedyenmisin - @unistel 44 nolu yoruma cevabı: Ya bu Yusuf işten adam attırdı da yanındaki diğer temsilciler niye dur demedi.hatta efsane genel başkan karacan neredeydi biraz mantıklı ol diyecem ama biraz zor görünüyor. Sanki adam genel başkandıda adam arttırmış mış komik olmayın karacan izni ve bilgisi olmadan kuş uçamazdı bırakın adam atılmayı...

Yanıtla . 6Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 08:45
43

Beterin Beteri - Biran önce disk bu işe el atmalı eğer o atmıyorsa devlet sendikaya kayyum atamalı yoksa bu işler böyle devam eder.Şimdi Karacanın adamları seçim de seçim diye bağırıyor.Daha çok beklersiniz siz seçimi Karacan diktatörlük yaparken elini ayağını öpüyordunuz dik duranlar işten atılırken amaaannnn bana dokunmayan bin yaşasın diyordunuz.Karacan servetine servet katarken bu değirmenin suyu nereden geliyor diye soran yoktu.Şimdi hepiniz adalet timsali kesildiniz hayırdırrr.Size bir soru bunca yıllık sendikaya atama ile yönetici seçmeyi kim getirdi?Bunu başlatana hiç ses etmeyin şimdi seçim diye ayağa kalkın tabiii ekmek korkusu başladı değilmi ?Valla beter olun beter.Zevkle içimizin yağları eriyerek izliyoruz olanları.Allaattin efendi yusuf efendi ve diğerleri birisi yazmıştı cevap vermediniz yahu şu İTİBARİ HİZMET SÜRESİ ne demek?ne işe yarıyor?Kimler bu sistem den yararlanabilir?

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 21 Mayıs 01:16
83

Emekli - @Beterin Beteri 43 nolu yoruma cevabı: Süpersin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 23 Mayıs 19:54
42

Boş Yapmayın Belgeleyn - Adam ne güzel demiş hakkımda herhangi belgesi olan çıksın yüzleşelim. Azıcık delikanlı olunda yalakalık yaptıklarınıza hesap sorun niye yüzleşmiyorsunuz diye. Adamı karalamak için iftira atıp durmayın belgeniz varsa konuşun komik duruma düşüyorsunuz.. Adalette son kale yusuf bayraktar

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 01:02
41

Brisa eski - yüzü ak yusuf 2)Gecen donem toplu sözleşme bittiği zaman Goodyear bahcesinde bütün toplanan kardeşlerimize " bağırın ulan " diye niye bagirdin

şimdi bağırdığın o ulanlar nasıl emekçi kardeslerin oldu

Allah tan Tezcan Ay abimiz seni durdurdu

helal olsun ona

ve o toplu sözleşme enflasyon oranında oldu niye imzaladin

bu toplu sözleşme enflasyon üstü ve sosyal haklar enflasyonun 2 kati

bunu neden imzalamam diyorsun..

bitmedi......

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 21 Mayıs 00:59
40

Sosyal Tesisler - Büyük başkan ALAATTIN ve onun yardimcisi NECDET tesislere ait olan yiyecek ve icecegi yıllarca kamyonet ve taksilerle hemde yuzlerce defa rahmetli MEHMET YAPICI,.Gariban çalışan bahçıvan SAADETTIN OZYAYLA basta olma üzere değisilik kisilerle toplamda hesap edilemeyecek miktardaki malı hangi işyerine ve hangi hakla gönderip işçinin alınterini peşkeş çektiniz.hele sen NECDET ULUSOY sorumlu genel mudur olarak ne diyeceksin.bu olaya kim şahit olmuşsa işten kovdunuz rahmetli baskan ölunce.noldu simdi kapanmismi oldu bu olaylar..he he.kapandi sen rahat uyu geceleri.vallahi yatacak yeriniz yok.ispatmı istiyorsun tonla var tonla

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 21 Mayıs 00:34
39

Adapazarı Goodyear - İzmitteki pisliğin kokusu buraya gelmişse zaten logar taşmıştır arkadaşlar,Alaattin başkan bu akşam fabrikamızdaydı ben işçi olarak yorumlardan utandım ama onunda yüzündeki korkuyu gördüm.Ben derimki bu yazılan çizilen boş değil,çok korkuyolar çook.Allah bilendir,işitendir,kimsenin yaptığını yanına bırakmaz.

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 21 Mayıs 00:15
38

Hodri Meydan - Yürü be başkan senin gibi lider lazım bu sendikaya yamuk duranların yapacakları iş değil bu iş te dik durmak gerek kivirmadan adam gibi dürüst durmak gerek tek çare yusuf bayraktar

Yanıtla . 8Beğen . 5Beğenme 21 Mayıs 00:04
37

Emekli presçi - O zamanda söylemiştim şimdide aynısını söylüyorum lastik işçisinin sonunu o sosyal tesis adı altındaki(bana göre para aklama merkezi)yer bitirmiştir.Birde kafamda soru işareti uyandıran bir konu var;onca sendikacı işten atıldığı halde hiçbirine sahip çıkılmamışken goodyear-adapazarından atılanlara neden sendika tarafından maaş ödenmektedir?ödenmediği taktirde o gün o odada yaşananların(Karacanın vurulduğu gün)mahkeme ve kamuoyu karşısında doğruların bilineceğinin korkusumudur?

Yanıtla . 17Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 23:10
36

Brisa Emekli - Brisada eski temsilci NEVZAT ı sosyal tesiste niye ve kim dövdü ve ALAATTIN VE TEZCAN neyin karsiliginda cocuk parkindaki karakoldaki şikayet dilekçesini NEVZAT a geri çektirdi..NEVZAT kendini akla ve açıkla insanlara.MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR artık

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 20 Mayıs 23:09
35

Brisa.destek - kim işçinin hakkini yemisse Allahım colugundan çocuğundan cikarsin

Yanıtla . 18Beğen . 1Beğenme 20 Mayıs 23:02
34

Emekli Presçi - Arkadaşlar 25 sene alnının akıyla çalışıp 3 yıldırda emekliliğin keyfini süren ve sendikadaki olayları hayretle ve şaşkınlıkla izleyen bir arkadaşınız olarak ısrarla demokrasinin olmazsa olmazı seçimin dört fabrikada bir an önce yapılması gerektiğini düşünenlerdenim,sendikacılık işi gönül işidir,emeğin mücadelesidir,hayat felsefesini mücadele üzerine inşa eden kişilerin işidir.Biz 1-2 aylık işçiyken sendikacılık yapan büyüklerimize gönül rahatlığıyla eleştirimizi ve fikirlerimizi sunabilirdik,hiçbir zamanda muhalifiz diye sendika tarafından işimizden oluruz korkusu yaşamadık,zaten olması gerekende buydu sendika bizim kurumumuzdu elbetteki fikirlerimizi rahatlıkla söyleyebilmekiydik.Ama ne yazıktırki uzunca bir süredir rant,menfaat ve hukuksuz işler sayesinde(usulsüz adam alımı,tesislerde aile günleri,iftarlar,zorunlu yemekler,tesiste mecburi düğünler)sendikacılığın sözlük anlamı maalesef değiştirilmiştir.Allah yardımcınız olsun

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 20 Mayıs 22:54
33

Goodyear Lastikçi - Hahaha Adalet bir gün herkese lazım yaptıklarını unutmuş gibisin 14 senede kaç defa temsilci seçimi istedin ..........şimdi konuşuyorsun görevdeyken tıs şimdi demokrasi hepiniz aynısınz.

Yanıtla . 13Beğen . 7Beğenme 20 Mayıs 22:43
32

Pirelliisci - Hodri meydan 41 yusuf abi sana helal olsun dik duruşuna dürüstlüğüne adamligina sana helal olsun dik duran kazanır

Yanıtla . 14Beğen . 9Beğenme 20 Mayıs 22:20
31

Brisa Delege - Dik dur eğilme dürüst adam sözünün eri adam yusuf başkanım herşey güzel olacak bu işçi böyle sözleşme yi böyle sendikayı hak etmiyor secim olsun herkez seçme ve seçilme hakkına sahip olsun

Yanıtla . 9Beğen . 6Beğenme 20 Mayıs 22:18
30

Ekabir - Rahmetli Abdullah Karacan sağ iken bunları neden dile getiremedin o zamanda temsilci seçimi yapılamıyordu şçi konuşursam ekmeğimden olurum kaygısını taşıyordu bırakın bu işleri hepiniz aynısınız geçmişte şimdiki de yarın gelicek olanda herkes kendi çıkarında ezilen hep işçi kim ne derse desin

Yanıtla . 6Beğen . 7Beğenme 20 Mayıs 22:09
29

Brisa eski - anli ak yusuf

1)sosyal tesislerinde çocuğuna yaptığın sünnet düğününe kac lira odedin

Yanıtla . 7Beğen . 7Beğenme 20 Mayıs 22:00
28

Kimbilir - Karacan zamanında adam dökülmesine işten artırmaya hiç sesin çıkmasın koltuğundan olunca baş baş bağır beter olun beter.Işten attırdığınız insanların ahı var üstünüzde öyle kolay kolay çıkmaz bu ahlar daha beter olacaksınız. KARACAN DİKTATÖRDÜ SİZDE ONUN DALKAVUKLARİYDİNİZ .KESER DÖNER SAP DÖNER GÜN GELİR HESAP DÖNER.IŞTEN ATTİRDIĞİNIZ ADAMLARA İADEİ İTİBAR YAPIP HELALİK ALMADAN BU AH KALKMAYACAK ÜSTÜNÜZDEN.

NOT:SES KOCAELİ BU ADAMIN BU TİP RESİMLERİNİ BİLEREK Mİ KOYUYORSUNUZ BU NEDİR YAAA AKŞAM AKŞAM KÜÇÜK DİLİNE KADAR GÖRÜNÜYOR YOKMU DÜZGÜN BİR RESİM ELİNİZDE

Yanıtla . 6Beğen . 7Beğenme 20 Mayıs 21:59
27

Az Kaldı... - İş veren Alaaddin el ele.... Fabrikalardan adam atılacak öncelik olarak muhalifler... İş veren de çalışan işçi atılınca otlar bahçede artık.. İşçinin arkasında duracak adam gibi adam YUSUF BAYRAKTAR.. bir şube başkanının dik duruşunu izliyoruz.. Alaaddin sarının ise çaresizliğini.. Şube başkanlığı elinden alınmasına rağmen işçiye görevdeki başkandan çok yardımı dokunan doğruları söylediği için darp edilen başkan tarih seni altın harfler ile yazacak...

Yanıtla . 13Beğen . 3Beğenme 20 Mayıs 21:46
26

Pirelli Destek - Bunlar bu sözleşmeyi işciye cok iyi diye yutturmaya calısıyorum birde temsilcilerin hicbirseyden haberi yok bunlar nasıl işcinin hakkını koruyacak yuru Yusuf bakan her aman arkandsyız

Yanıtla . 14Beğen . 1Beğenme 20 Mayıs 21:43
25

Bu Adam Dinlenmeli - Devletin kurumlarından birileri bu adamı dinlemeli bence emekçinin bizlerin hakkı için.Hırsızlar ortaya çıkmalı bence bizim hakkımız kimsede kalmamalı

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:32
24

Helalsana - Bu sendikadan çok pis kokular geliyordu kokular artmaya başladı.Bu adama helal olsu tekbaşına mücadele ediyor.İşcinin istediği nevarsa söylüyor ve savunuyor.Yanlız bırakılmamalı hırsızlar ortaya çıkmalı

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:29
23

Adapazar 54 - Yusuf başkan senbizim sesimiz oldun seninle beraberiz bu dümencilere fırsat verme,Ada goodyear seninle

Yanıtla . 15Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:24
22

Lastik Işçisi - Genel başkanım bunlar doğrumu neler oluyor açıklama bekliyoruz bize böyle dememistiniz neler oluyor

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:19
21

Kucak Severler Derneği - Nasıl böyle beyler iyimi .üç maymunu oynamaya devammı.

Harbiden helal olsun

Yiyiniz efendiler yiyiniz

Aksirincaya kadar

Tiksirincaya kadar yiyiniz....

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:17
20

Dost - Adam sosyal medyasından döktürüyor maşallah parayla pulla haramla işi yok işçinin hakkini savuna bilecek adam gibi adam

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:17
19

Goodyear Işçi - Yusuf abi sen merak etme allah büyüktür senin üzerine algı yapıp kötülemeye çalışan lar kendi pisliklerini böyle ortebileceklerini mi sanıyorlar yanılıyorlar er yada geç aklanacak bu sendika inşallah

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:16
18

Pirelli Delege - Şeffaflık istiyoruz herşeyi bilmek hakkımıź!!!!

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:15
17

Pirelli Gökhan - Bu kadar korkak sendika başkanı görmedim çıkıp bi şube başkanıyla yüzleşemiyorsan bırak o koltugu git kendini savunamayan işçiyi nasil savunacak kendine guvenen çıkar meydana

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:14
16

Pirellidelge - Genel Başkanım senin açıklamanı bekliyoruz bize yüzde 15 dedin onu bunu dedin bu şapka o sapkaymis şapkayla olmuyor bu işler delikanlı adam gibi dik durmak lazım

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 20 Mayıs 21:13
15

Pirelli bakım - Has başkan delikanlı başkan adaletli başkan helal başkan biz artık gözümüzden at gözlüğünü çıkarttık sen haklısın yusuf başkan herdaim seninleyiz

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:10
14

Memo Bak Bu Taksi :) - Adam daha yüzde birini söylemiş.

Hemde üstü kapalı açmadan.

Bu kadarı bile insanı kusturur.

Gerçekler acıtır acitacakta

Dün yediğiniz hurmalar gün gelir böyle sizi tırmalar.

Ama adım gibi biliyorum ki rantın, düzenin ve düzülenin değişmemesi için aynı tas aynı hamam devam edecekler.

Sarı zarf diye bisiler yaziliyor ben en çok onu merak ediom bu zarfları kim alıyor o zarfların içinde ne var.

Otelde yenilenin ıcilenin parasını kim ödüyor

Veyaa dedikleri gibi bunların ortpas edilmesi için hesabı denklemeye çalışıyoruz diyen kişinin açıklaması ne olabilir. Kimi rahmetliden kalma kimi yalandan eğitim falan filan deyip amca dayı kayınbaba kayınço hala teyze torpiliyle temsilci olanlar ne kadar yeterli ve başkanlarına ne kadar doğru bilgi veriyor merak ediyorum. Ve son kez şunu demek istiyorum. Her şeyi geçelim

Elbet Birgün Allah Bunun da Hesabını Soracak.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:09
13

Pirelli Delege - Şüpheler iyice artıyor genel başkan neden çıkıp yüzleşemiyor çok merak ediyorum yoksa verecek cevabımı yok

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:09
12

Baret - Hak hukuk adalet er yada geç tecelli edecek allah büyük

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 21:03
11

Zam - Îşçiye enflasyon oraninda zam almayı başarı gibi kakalaken daha genelbaskan olmadan ,secim yapilmadan önce bütün şube yōneticilerine 100/20 den fazla zam yaptın.Allahtan hicmi korkmazsin secilebilmek icin kesenin agzini actin birazda bize aç şu keseyi yoksa hakkimi helal etmiyorum ben

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:59
10

Lal - Daha ne kadar miğde bulandırıcı olabilirsiniz.

Çoluk çocuk yokmu sizde siz nasıl insanlarsınız yarın evlatlarinizin yüzüne nasıl bakacaksınız. Hoş bunları dert ettiğinizi de sanmıyorum. En üstten en alta kadar pisliğin adaletsizliğin haramın yalanın dolanın içinde nasıl uyku uyunur.

Ama yine de Allah size rahatlık versin.

Umarım bir gün başınıza baba bunlar ne diyen bi evlat çıkartmaz.

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:55
09

Q 7 - AUDI Q7 niye ikinci el alındığı halde sendikanın üzerine alınmadıda GENELMERKEZDE yeni yönetici yapılan birinin üzerine alınıp farklı bir fiyata sendikaya satıldı ALAATTIN VE NECDET BAŞKAN jeepte otel arsası gibi kelepir mi düştü.heee duyamadim sesinizi

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:53
08

Good Year Delege - Sayın başkan sarı sana olan güven git gide azalıyor sana oy attık bizi pişman ettin yusuf la Bi araya gel herkesin huzurunda yüzleş yoksa bugün kağıdı getirsinler imzalıycam yeter artık

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:30
07

Tırsmak - Sendikanın YEMÎNLÎ MALÎ MÜŞAVÎRÎ SABÎHA DOĞAN korkma konuş,batan gemide sende boğulma,sonra sende kendini aklayamazsın.

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 20 Mayıs 20:10
06

Yazıklar Olsun - Eskiden insanlar şerefleri için yaşarlardı şimdi bir kulaktan girip öbūründen çıkıyor para ,rant herşeyden ōnemli olmuş

Yanıtla . 9Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:03
05

Pirelli Destek - Yüzsüz bunlar yüzsüz,ar damarları çatlamış.kıçları piski ağızlarını açamıyorlar logar kokmasın diye

Yanıtla . 7Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 20:00
04

Bilirkişi - Başkan yeter artık yap şu sözleşmeyi.

Sonra kim ne derse desin yap temizliği

Koy sandığı kurtul şu paçandaki asalaklardan kim seçilmişse o yapsın beceremeyen bi sonraki sandıkta gider. Sende rahatla bizde. Yeter artık bu adamları savunduğunuz. Insanları bu kadar yıpratmaya hakkınız yok. Otel muhabbetlerini de herkes bilio kimler gelio kimler ağırlanıyor işçinin parasıyla kim sefa sürüyorsa kim çanak tutuyorsa ahrette iki elimiz yakanizda

Yanıtla . 13Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 19:51
03

Brisa Hakkini Savun - SAYIN YUSUF BAYRAKTAR Başkanım; Bizler şuan fabrikada beceriksizce yapılan sendikacılıktan Rahatsız oluyoruz hakkımız yeniyor ne sendika var ortada nede sendikacı herkez kendi koltuğunda bana bişey olmasın derdinde siz bu mücadelede dik duruşunuzu asla kaybetmeyin bizler “BRİSA”işçileri olarak sizlerin yanındayız haktan ve adaletten yanayız siz varsanız bizde varız.Sn.YUSUF BAYRAKTAR başkanım sizlerle bu fabrikada ölmeye bile hazırız...

(“””BAYRAKTARA SADAKAT ONURUMUZDUR”””)

Yanıtla . 18Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 19:44
02

Vatandaş - Bu adam konuşmaya başladıktan sonra lastik iş genel başkanını hiç bir yerde yada basında göremez olduk. Gerçekten verecek cevabı mı yok merak edenlerdenim. Eğer cevabı yoksa herşeyi kabul ediyor demek değilmidir. Yazık lastik iş sendikası ne hallere geldi. Eskiden herkes kıskançlıkla takip ederdi sendikayı şimdi hayret le izliyor

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 20 Mayıs 19:31
01

Brisa Delege - Helal olsun başkanım her daim yanındayız bunlar seninle yüzleşemez senin gibi ak değiller çünkü

Yanıtla . 21Beğen . 1Beğenme 20 Mayıs 19:15


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi