Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 7,4637
Euro 9,0568
Altın 441,15

Ergüney hakkında ŞOK RAPOR

22 Kasım 2017 yılından beri Kocaeli İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan ve hakkında bugüne kadar pek çok iddia ortaya atılıp dedikodular çıkan Şenol Ergüney hakkında başta Kocaeli milletvekilleri olmak üzere Ankara’da pek çok kişiye gönderilen hakkında yazılmış bir rapora ulaştık.

Kurum içinden yazılmış

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde Şenol Ergüney döneminde yaşanmış ne varsa en ince detayına kadar yaklaşık 14 sayfalık raporum kurum içindeki bir kişi tarafından yazıldığı ifade ediliyor. Bu kişinin de halen Halk Sağlığı Müdürü Dr. Faruk Demirhan olduğu ve kurumda yaşananlardan rahatsızlık duyduğu ve bu nedenle her şeyi göze alarak bu raporu yazıp yetkililere gönderdiği ifade ediliyor.

Korkunç iddialar var

Şenol Ergüney hakkında hazırlanan raporda inanılmaz ve korkunç iddialar var. Yolsuzluk ve usulsüzlük başta olmak üzere Kocaeli İl Sağlı Müdürlüğü’nde yaşanan bütün olumsuzlukların en ince detayına kadar anlatıldığı bu rapordan sonra Şenol Ergüney’in nasıl bir tavır takınacağı da merak ediliyor. İskenderpaşa Cemaati tarafından korunan Şenol Ergüney ile ilgili hazırlanan raporu sizlerin yorumuna bırakıyoruz.

 

İşte o RAPOR:

Sayın Vekilim, 

25 Ağustos 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 694 sayılı KHK ile; İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Faruk DEMİRHAN ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Op. Dr. Şenol ERGÜNEY yönetiminde devam eden Kocaeli Sağlık Teşkilatı, İl Sağlık Müdürü ve Başkanlıklar olacak şekilde tek çatıda birleştirildi. 

Op. Dr. Şenol ERGÜNEY İl Sağlık Müdürü, Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ ve Dr. Faruk DEMİRHAN’IN İl Sağlık Müdürlüğü Başkanları olarak Sağlık Bakanlığınca atamaları yapıldıktan sonraki 2,5 yıllık Kocaeli İl Sağlık Yönetim Sürecinin özet tablosunu değerlendirmelerinize saygıyla sunarım. 

 

KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SÜREÇ RAPORU

 

İl Sağlık Müdürü olarak ataması yapılan Op. Dr. Şenol ERGÜNEY’İN kurumdaki ilk icraatları; 

1- Önceki dönem görev yapmış İl Sağlık Müdürleri  tarafından kullanılan makam odasını beğenmeyip, birimlere ait personel çalışma odası olarak kullanılan 4 odayı birleştirerek kendine  büyük ve  lüks bir oda ayrıca kendine özel mutfak yaparak göreve başlamıştır. Bu sebepten dolayı çalışan personel yer sıkıntısı çekerek, özellikle pandemi döneminde sosyal mesafe kurallarına uygun olmayan odalarda çalışmak zorunda bırakılmıştır.  

Sayın İl Sağlık Müdürümüze sorulduğunda muhtemelen; lüks ve konforlu müdürlük makamını konuklarını daha iyi ortamda ağırlamak için yaptığını söyleyecektir. Fakat maalesef en başta sağlık personelimiz olmak üzere ve halkımız kendisi ile görüşmek istediğinde ancak özel kalemi Birgül Vurdem ile muhatap olabilmektedir. 

Buna en iyi örnek aylarca medyada paylaşımları ve muhalif yerel gazetelere konu olması ile İl Sağlık Müdürlüğümüzün itibar kaybetmesine neden olan Dr. Ersoy KANDEMİR örnek olarak gösterilebilir. Dr. Ersoy KANDEMİR’İ muhatap kabul edip sorunlarını İl Sağlık Müdürümüz dinlemiş olsaydı, bu doktorumuzun bu şekilde psikolojik sorunları büyümez, mesleği bırakmak zorunda kalmaz, İl Sağlık Müdürünün geçmişte yaşamış olduğu FETÖ ile olan ilişkileri gündem olmaz, İlimiz Sağlık Bakanlığı makamı ve hükümetimiz yıpratılmaz muhalif görüşlere malzeme olmazdı.  

Kartepe İlçe Sağlık Müdürü tarafından personele yapılan mobing ve hakaretleri bilmesine  rağmen hiç müdahale etmedi.  İlçe Sağlık Müdürüne söz geçiremeyeceğini bildiği, makamını korumaya almak istemesi ve çıkarı olmadığı personele değer vermemesi gibi sebeplerden dolayı Kartepe İlçe Sağlık Müdürünün personeline yaptığı baskıların üstünü kapattı.

Örnek: Kartepe İlçe Sağlık Müdürlüğünde Ebe olarak görev yapan Nazime UYGUR’UN İlçe Sağlık Müdürünün kendisi ve mesai arkadaşları ile Sinkaflı konuştuğu, tehdit ettiğine yönelik şahitleriyle birlikte sunduğu şikayet dilekçesine yanlı bir şekilde karar vererek, soruşturma açtırmadı. Ebe Nazime Hanım baskılara dayanamayarak emekli olmak zorunda kaldı.   Yine Kartepe İlçe Sağlık Müdürünün mobingine dayanamayıp kurum değiştiren temizlik görevlisi Barış Bey ve halen mobinge maruz kalan personelleri bildiği halde müdahale etmemekte. 2,5 sene boyunca İlçe Sağlık Müdürlüklerinin çalışmalarını yerinde değerlendirme amaçlı hiç ziyaret yapmadı.    

Sahada çalışan sağlık personelini muhatap kabul etmediği, kendini yükseklerde gördüğü için personelin sorun ve ihtiyaçlarından bilgi sahibi olmadı. Pandemi döneminde dahi bu davranışını devam ettirmiştir. Bu davranışına örnek olarak; İzmit Belediyesi tarafından yapılan koruyucu ekipman yardımına teşekkür eden İzmit Saraybahçe ASM Aile Hekimi Dr. Sibel GÖREN’LE, “COVİD-19’ten koruyucu malzeme dağıtımına yönelik sıkıntı olup olmadığını” görüşmek yerine hakkında araştırma inceleme başlatmış bu yaptığı davranış meclis görüşmelerine kadar gidip hükümetimizin ve bakanlığımızın itibarının yıpratılmasına malzeme olmuştur. 

 

İl Sağlık Müdürünün sahayla iletişim kurmadan, makam odası ve lüks konseptlerde yönetim sergilemesi sonucunda muhalif görüşlere karşı kurumumuzun itibar kaybederek, basına malzeme olduğunu üzülerek görüyoruz. Gündemi meşgul eden haberlerden ikisine ait linki sizlerle paylaşıyorum.  İyi Parti Adana Milletvekili İsmail KONCUK’UN  11 Nisan 2020 tarihli Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY hakkında konuşmasına ait link; https://www.facebook.com/watch/?v=837825386715994 Gebze Fatih Devlet Hastanesinde vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetin muhalefete gündem oluşu;  https://www.istiklal.com.tr/video/vatandas- hastane-kuyrugunda-isyan-etti-gelip-rezaletigorsunler/520655 https://www.kocaeligazetesi.com.tr/ haber/3656456/kuyruk-uzadi-vatandas-isyan-etti

 

2- Kendi tanıtımını medyada ön plana çıkarabilmek için; hiç ihtiyaç olmamasına rağmen 25-30 tane profesyonel kamerayı kurumlara ihale yoluyla devletin bütçesinden alıp, hastane ve ilçe sağlık müdürlüklerinde hemşire ihtiyacı bulunmasına rağmen 25-30 tane sağlık personelini fotoğraf çekimleri ve medyada ön plana çıkmak için görevlendirerek devletimizi  maddi ve işgücü olarak zarara uğrattı. 

Devletimizin bütçesi, insan gücü ve zamanının çoğunu ayırarak oluşturduğu basın iletişim aracılığıyla; 

Müdürlüğün sosyal medya hesaplarında ve basın açıklamalarında kamuoyunu yanıltıcı kendisini başarılı gösteren yalan beyanlar vermektedir (haberlere ait bazı örnekler raporun sonunda paylaşılmıştır). Kendine yandaş gazetecilerle bu haberlerin il geneline yayılmasını sağlamakta. Yaptığı haberlerde kendi adını ön planda tutup, başkanlara bilerek ve tasarlayarak yaptığı haberlerde yer vermemekte ve makam hırsı sebebiyle, rakip gördüğü kişiler hakkında her türlü iftira atarak haysiyet düşmanlığı yapmaktadır.

Sosyal medya ve basındaki gücüne o kadar güvenmektedir ki, Sağlık Yönetiminde 14 yıl gibi uzun bir süredir bulunmasına rağmen yönetim alanında kendini geliştirme amaçlı; “Yöneticilikle ilgili hiçbir eğitim. (yüksek lisans, sertifika vb )” almamıştır.

Müdürlük bünyesinde verilen eğitim ve konferanslar için hastanelerin ve belediye vb. kamu binalarının eğitim salonlarıyla anlaşmak yerine yüksek ücretler karşılığında lüks ve şatafat içinde şov amaçlı 5 yıldızlı Wellborn, Ramada gibi otellerde eğitim, sempozyum düzenleyerek devletin bütçesini halka hizmet veren sağlık kurumlarının iyileştirilmesi için değil, kendi tanıtımı için kullandı.

Bu kadar masraf ve şatafat yapılmasına rağmen Verem Savaş, KETEM, Sağlıklı Hayat Merkezleri, Sağlık Evleri gibi birçok kamu sağlık hizmet sektörünün malzeme ve tadilat ihtiyaçlarını (özellikle birinci basamak sağlık hizmet sektörünü) önemsemediğinden eksiklikler devam etmektedir. 

 

3- Önceki dönemde İl Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunmuş olan Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ ve Halk Sağlığı Müdürlüğü görevinde bulunan Dr. Faruk DEMİRHAN’I kendine rakip gördüğü için göreve başladıkları ilk andan itibaren çalışmalarını kısıtlayıcı uygulama ve planlamalara gitti.

Elindeki yetki ile başkanları devre dışı bırakarak başkan yardımcıları ve uzmanları etki altına aldı. Bu sebeple Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk DEMİRHAN’IN başkan yardımcılarıyla arasının açılmasına sebep oldu. 2,5 sene boyunca Halk Sağlığı Hizmetleri Dr. Faruk DEMİRHAN başkan yardımcılarının desteği olmadan birinci basamak sağlık hizmetlerine ait işleri yürütmek zorunda kaldı.

Yönetimi altındaki ekibin zaman zaman ortaya çıkan anlaşmazlıklarda çözüm bulucu değil, sorunu büyüten, kendi için fırsata çevirme odaklı bakış açısı sergiledi. Yönetimindeki ekibine mobing yaparak fobi oluşturmakta toplantılarda konuşmalarını engellemekte. Teknik konularda dahi istişareye açık olmayıp, en iyi ben bilirim zihniyetinde bir yönetim anlayışı sergilemektedir.

Sağlık Bakanlığı Taşra Teşkilatı Yönergesini önemsemeyerek, keyfiyetine uygun bir şekilde Başkanlıkların yetki ve görevlerini dağıttı.  Sağlık Bakanlığı tarafından mevzuatça İl Sağlık Müdürü için tanımlanan yetki sınırlarını aşarak, Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları İmza Yetkileri Yönergesi ’ne aykırı planlama ve uygulama yaptı. Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ’IN başkanlığında olan Kamu Hastane Hizmetleri Başkanlığının içini tamamen boşaltarak Sağlık Bakanlığı tarafından mevzuatça tanımlanan yetki ve görevleri, kendi getirdiği Op. Dr. Onursal VARLIKLI’NIN başkanlığındaki Sağlık Hizmetleri Başkanlığına devretti.  Dr. Mürsel DURMAZ ve ekibinin çalışmalarını engellendi (Kamu Hastaneler Hizmetleri Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Uzmanlardan bilgi alabilirsiniz).

Personel, araç gereç vb. planlamalarında, başkanlıklar arasında adaletli davranmayıp, başkanlıkları benim başkanlarım (Sağlık Hizmetleri, Destek Hizmetleri, Personel Hizmetleri) ve Sağlık Bakanlığının Başkanları (Kamu Hastaneler Hizmetleri, Halk Sağlığı Hizmetleri, Acil Sağlık Hizmetleri) diye ötekileştirici davrandı. Bu ötekileştirme ilgili başkanlar, başkanlara bağlı hizmet yürüten uzmanlar ve birim çalışanları tarafından yoğun hissedildiği için çalışma huzuru ve motivasyonu bozulmuştur (ilgili başkanlık çalışanlarından konu hakkında bilgi alabilirsiniz).

 

4- 2,5 yıllık İl Sağlık Müdürlüğü döneminde, müdür tarafından seçilen yöneticilerde liyakatten çok kendine yakınlık, hemşerilik gibi kavramlar ön planda tutuldu.  Makamını sağlamlaştırmak adına devletimizin bütünlüğüne zarar verici gezi eylemine destek verdiğini bildiği kişi ve kişilere yönetim kadrosunda yer verdi (konuyu araştırmanız hususunu bilgilerinize arz ederim).

İlimizde çocuk cerrahi uzmanına büyük ihtiyaç olmasına rağmen, yakın ekip arkadaşı olan Çocuk Cerrahi Uzmanı öğretim görevlisi Dr. Onursal VARLIKLI saha görevinden kaçtığı için idari görevde çalıştırmakta.

Personel Hizmetleri Başkanı Op. Dr. M. Coşkun GÜLER, Beyin Cerrahi Uzmanı olarak    mesleğini yapmak istemediği için personel başkanlığı gibi hiç bilmediği bir alanda çalışmakta personeli mağdur etmektedir.

Ayrıca Personel Hizmetleri Başkanı Op. Dr. M. Coşkun GÜLER’İN eşi çocuk uzman hekimi olup aldığı raporlarla görevine gitmemekte, bu sebeple çalıştığı kurum ve halkımızda mağduriyet oluşmaktadır.

 

5- Makamını güvence altına almak için Ak Parti Sağlık Komisyon Başkanı Şahin TALUS ile olan anlaşmaları Kocaeli’de ve sağlık çalışanları arasında tepkiyle karşılanmakta olup Ak Partinin ve İl Sağlık Müdürlüğümüzün itibar kaybetmesine neden olmaktadır.

AK Parti Kocaeli Sağlık Komisyon Başkanı Şahin TALUS ‘a ait olan Gölcük’te yıllardır boş duran binayı Semt Polikliniği olarak 01 Ocak 2020 tarihinde 35.400 TL’ye kiralamıştır.

Ayrıca Ak Parti Sağlık Komisyon Başkanı Şahin TALUS’UN ortağı olduğu Gölcük MEDAR Hastanesinde çalışan Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Zeliha YEĞİN’İN yeni dönemde başkan yardımcılığı listesinde yer aldığı bilinmektedir.

 

6- İhalelerde kamu zararı oluşturacak şekilde hareket etmektedir.

Son dönem yapılan Derince EAH içecek otomat ihalesini iptal ederek yüksek  fiyat veren firmanın lehine uygulama yaparak ,kamu aleyhine davranmıştır (ihale teminat bedeli firmaya iade edilmiş ve firmanın ihaleden yasaklanmaması sağlanmıştır. Aynı zamanda ihalenin tekrar o firmada kalması sağlanmıştır). 2,5 yıl içinde yaptığı ihalelerin bilirkişi/müfettiş tarafından incelenmesi gerekmektedir.  İhalelerden ve gelir, giderden sorumlu Destek Hizmetleri Başkanı Tıbbi Sekreter kökenli olup vizyonu ve liyakati yetersiz olduğundan müdür bey tarafından verilen her talimatı sorgusuz yerine getirmektedir.

Sağlık Bakanlığı tarafından kapsamlı bir şekilde kurulmuş olan otomasyon bilgi sistemleri (SİNA, HSYS, HBYS, KDS, USS vb.) kayıtlarında sağlık verileri toplanıp, elde edilmesine rağmen, göreve geldiği ilk günden beri ihale usulü anlaştığı otomasyon firması ile il düzeyinde alternatif çalışmalar sürdürmektedir. Otomasyon ihalesinde; ilgili firma ile ihale yapıldığı fakat işin net adı olmadığı, sürece göre işin belirleneceği, 2,5 yıldır yapıldığı söylenen çalışmaların kamu yararına bir sonucunun olmadığı görülmektedir. Ayrıca yapılan il düzeyinde otomasyon çalışmalarında, mali kayıpla birlikte personel işgücü kaybı da söz konusudur.

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY’İN 2006-2012 yılları arasında Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimliğini yürüttüğü dönemde yaptığı ihale ile “……Bilgisayar firmasına haksız kazanç sağlamak nedeniyle” hakkında yapılan soruşturma sonucunda 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 124. Maddesine göre disiplin cezası aldığı bilinmektedir. 

 

7- Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY, müdürlük yaptığı 2,5 yıl içinde sahaya inmemiş, masa başında, kendi çıkarlarını sağlamlaştıracağı kişiler ve üst düzey bürokratlardan başkalarıyla görüşmemiştir.  Müdürlüğü boyunca İlçe Sağlık Müdürlükleri, Aile hekimlikleri, sağlık evleri vb. hiçbir hizmet kurumunda ziyarette bulunmamıştır. Bu durum pandemi sürecinde de devam etmekte olup, masa başında, makamına davet ederek yaptığı toplantılarla süreci yönetmeye çalışmaktadır. 

 

8- Göreve geldiği ilk günden itibaren Op. Dr. Şenol ERGÜNEY ve yakın çalışma ekibi hastane kadrosundan olduğu için, birinci basamak sağlık hizmetlerini önemsiz, basit görmesi sebebiyle birinci basamak sağlık hizmetlerine ve çalışanlarına üvey evlat muamelesi yapıldı.

İl Sağlık Müdürü ve beraberinde gelen Genel Sekreterlik ekibinin ikinci basamak sağlık hizmetlerini daha üstün görmesi sebebiyle Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığına bağlı birimlerde, İlçe Sağlık müdürlüklerinin çalışmalarında mağduriyet oluştu (İlçelerde Hizmet veren Kanser Tarama ve Eğitim Merkezi, Verem Savaş Dispanseri, Sağlıklı Hayat Merkezi, Sağlık Evi gibi kurum çalışanlarından bilgi alabilirsiniz).

Birinci basamak sağlık hizmetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çoğu zaman Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı ve birim uzmanlarıyla çatışmalar yaşandı (Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk DEMİRHAN ve birim uzmanlarından bilgi alabilirsiniz).

 

9- COVİD-19 salgının ilimizde başlamasıyla, 19 Mart 2020 tarihi itibariyle PCR testi (COVİD-19 tanı amaçlı) yapılmaya başlandı. COVİD-19 etkeninin havadaki aerosoller içinde asılı kaldığı ve damlacık yolu ile bulaştığı ve PCR numunelerinin aerosol oluşturucu riski olduğu bu sebeple PCR numunelerinin laboratuvar ortamında kabul edilmesi gerektiği defaatle söylenmesine  rağmen 19 Mart’tan itibaren ortalama 20 gün süre ile Valilik Binasında bulunan çalışma ofis ortamında numune kabulü yapılarak valilik kompleksinde hizmet sunan bütün kurumlar riske atılmıştır.  Bulaşıcı hastalıklar birim çalışanı  Mevlüt Beyin  COVİD-19  testinin  pozitif çıkmış,  numune kabulü esnasında “numune kapağının açılarak etrafın numune sıvısıyla kontamine olması” gibi durumlar yaşanmıştır. 

 

10- Pandemi döneminde deneyimlerinden faydalanması, birlikte çalışması gereken Başkanlar ve Başhekimleri bir sonraki dönem için rakip görmesi nedeniyle kadro dışı bırakacak, kendi makamını sağlamlaştırmaya yönelik planlamalar yapmış. Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk DEMİRHAN ve Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ’ı pandemi yönetiminde geri planda bırakmak adına kurduğu planlar sebebiyle  pandemi ile mücadeleye geç başlanmıştır.  Pandemi döneminde görev vermediği halde İl Siyaseti ve Bakanlık yetkililerine Pandemi de etkin görev almadıklarına yönelik yalan beyanda bulunmuştur 

Pandemi sürecini yanlış yönetmesi sebebiyle salgının başladığı Mart ayında özellikle birinci basamak sağlık kurumları, aile hekimlikleri ve sağlık evlerine koruyucu ekipman temin edilememiştir.

Pandemi yönetiminin paydaşlarından olan Üniversite Hastanesi ve Özel Hastanelerle işbirliği içinde çalışamamış, ortak çalışması gerektiğinin çok sonra farkına varmıştır. Bu sebeple COVİD-19 mücadelemiz yetersiz kalmıştır.

Pandemi hastanesi olarak görevlendirdiği hastanelerde yarım gün hizmet verilmesine rağmen müdahale edilmedi.

Pandemi yönetiminde ilimizin gösterdiği başarının en büyük sebebi sahada özveriyle mesai kavramı olmadan çalışan sağlık personellerine aittir. Durum bu şekilde olmasına rağmen başarıyı hep kendi üzerine alıp, başarısızlığı etrafındaki yetkilerini kısıtladığı yöneticilere yüklemektedir. 

İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol ERGÜNEY kendi tanıtımını ve makam hırsını geride bırakarak Kamu Hastane Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Mürsel DURMAZ ve Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Faruk DEMİRHAN’I pasifize etme stratejileri yerine İlimizde Pandemi Sürecini en iyi nasıl yönetebiliriz çalışmalarına yoğunlaşsaydı Pandemi Sürecini en iyi yöneten illerden biri olabilirdik.

Maalesef Pandemi süreci elimizdeki imkanlar ölçüsünde yönetilemedi çünkü İl Sağlık müdürümüzün mevcut yönetim anlayışında önceliğin makamını sağlamlaştırmak olduğunu, Pandemi ile mücadele sürecinde kriz ortamının fırsata çevrilmeye çalışıldığını gördük.  Bu yönetim anlayışı ile 15 bin sağlık çalışanı ve aileleri Ak Parti yönetimine küsmektedir. Bu şekilde benmerkezci, hasbi değil hesabi, baskıcı bir sağlık yönetiminin Kocaeli için geri dönülmez hasarlara sebep olacağına yönelik nacizane düşüncemizi siz sayın vekillerimize iletiyorum. Pandemi raporumuz ayrıca ek olarak sunulmuştur. 

 Saygılarımla arz ederim. 

23 Ağu 2020 - 23:27 Kocaeli- Bunlar Konuşuluyor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

65

Vatandaşım - Ne var ne yok şenol ergüney Darıca da çağ kebap yiyormusun daire başkanlarınla.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 01 Kasım 20:27
63

Murat Aydan - İDDİALARIN ÇOĞU DOĞRU AMA ŞENOL BEYİ CEMİL YAMAN GÖREVDEN ALDI. SEBEBİ DE CEMİL YAMANIN VERDİĞİ İSİM ŞENOL BEY TARAFINDAN BAŞKAN YAPILMADI.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 19:00
64

Erol Sürücü - @Murat Aydan 63 nolu yoruma cevabı: MUHAMMED TEMEL Mİ ACABA CEMİL YAMANIN BAŞKAN OLARAK İSTEDİĞİ

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 07 Ekim 19:29
59

Nalan Hemsire - Basiskele sağlık müdürü gonca set in yöneticilikten uzak diktatör gibi biz hemşireleri kullanmak istemesi baskı yapması bizi babasıyla tehtid etmesi tam bir felaketti..baska bir hastaneye tayinimi aldım ve kurtuldum. Allah ortak alan personelin yardımcısı olsun. Korkudan seslerini cikaramiyorlar

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Eylül 18:50
60

Orkoya - @Nalan Hemsire 59 nolu yoruma cevabı: Birincisi bu birimde yazdığın isimle biri çalışmıyor,ikincisi böyle bir tayin işlemi de olmadığını kayıtlardan görülebiliyor,bu manada halkı yanlış yönlendirici bilgileri git evindekilere,şahıs ile ilgili tek bir yasal şikayet etmez senin gibiler anca klavyaşörlük yapar,en kısa zamanda size kaktüslü bir ziyaret yapılmasını istiyorum,sanırım beyniniz fazla radyosyonik etkiye maruz kaldı çalışmalarınızı yaparken siz şahsı geçtiğimiz aylarda görevinden alınan başka biriyle karıştırdınız.İftiracı ve şahsiyet yoksunu biri gibi gözüküyorsun,Himen bilirmisin sen çizgi film,yaşça büyüksün senin zamanında varmıydı neyse yoksada aç izle youtubedan,seni orko çarsın da gör tersinden!

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 30 Eylül 10:16
58

Ceyda - Başiskele ilçe sağlık müdürü MÜNEVVER GONCA SET in mobbing uygulamalarına daha fazla dayanamayıp başka bir hastaneye kadromu oldum. Babası zamanında kocaelide vali yardımcılığı yapmış olduğu için hakkında yapılan bütun şikayetler örtbas ediliyor. Benim gibi bir-çok arkadaş bu kadının baskı ve kötü yönetimine dayanamayip tayin isteyip gittiler. Yöneticilik vasfi olmayan bu kadının görevde kalması basiskeleye ve il sağlık yönetimi için büyük zarar

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 26 Eylül 22:08
61

Aslan Demirpençe - @Ceyda 58 nolu yoruma cevabı: Ula hayatınız yalan,babası emekli olalı kaç yıl olmuş,adı bir kere yanlış bir işte duyulmamış,iftira atmaya utanmadığınızdan belli babasından çekinmediğiniz,dediğin gibi torpilliyse neden il sağlık müdürlüğünden daha üst bir makamda değil yıllarca,bu müdüre madem mobbingci de bugüne kadar neden bir kere haber olmadı,yönetim anlayışını beğenmiyor olabilirsin keza benimde beğenmediğim noktalar var da bu senin iftira attığın gerçeğini değiştirmiyor,sana bir tavsiye vereyim ben bu müdüre hanıma çok yanlış yapan gördüm iflah olan görmedim,bence Allah’ın sevgili kullarından,senin de iflah olacağına inanmam.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Eylül 11:01
57

Mustafa Vururdem - Allah’ a binlerce kere şükürler olsun, bakanımıza binlerce teşekkürler, çok isabetli bir karar olmuş, lütfen bir daha geri gelmesin ve getirdiği herkes gitmeli, birgülü, mustafası, osmanı, fetisi, yavuzu... herkes gitsin, Kocaeli adalet görsün, liyakat görsün artık

Yanıtla . 6Beğen . 1Beğenme 24 Eylül 16:32
56

Kadro Yerine - Oooo hadi herkes kadro yerine, sözleşmesi biten kişilere kesinlikle insiyatif kullanılmadan hiç bir açıklama yapılmadan kadro yerlerinde görmek istiyoruz. Yıllarca verilen emekleri hiç sayıp, karşısındakine değer vermeden, bir cümle kurmadan kadro yerine gönderdikleri yöneticilerin duygularını iyice yaşasınlar

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 24 Eylül 14:50
55

Adem - Çatal toprağa batmaz. Kendi ekibi diye gözüken mesai arkadaşları koltuk davasına düşecek, sorumlu oldukları alanlarda yapması gerekenleri yapmayıp işinin görevinin hakkını vermeyecek.

Şenol bey herkesi memnun etmesi mümkün olamazdı zira personel talebiyle yapılması gereken hizmet bazen ortusmeyebilir.

bu ortama rağmen birileri takılsın düşsün diye çaba harcarken Pandemi günlerinde gecesini gündüzüne katarak çalıştı ve başarılıydı. Hizmet ve emeginden dolayı teşekkür ederiz.

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 24 Eylül 12:46
54

Hayırlı Olsun - Yeni görev alacak il sağlık müdürü bu rapordaki hususlar için soruşturma ile göreve başlamasını bekliyoruz.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 24 Eylül 11:47
53

Mustafa - Raporu yazılanlardan fazlasıda varmış. Sayenizde gördük. Bu raporu yazma cesareti gösteren kişiyi tebrik ediyorum. Rapordaki konulara kimse itiraz edebildi mi? Bu yalan, iftira diyebildi mi?

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 24 Eylül 06:52
52

Soruşturma - Bu rapordaki olayların incelenmesi için müfettiş geldi mi?

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 24 Eylül 00:12
51

Ahmet - Bu raporu yazandan medeni cesaretinden dolayı Allah razı olsun. Gün ve gün görüyoruz ki raporda yazılanlar az bile.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 24 Eylül 00:11
50

Onuncu Köy - Bugünü bekleyenler bu müjdeyi duymak isteyen sevgili yurdum insanları şükür edip,dualar kabul oldu diye şükür namazı kılmayı bir borç bilsinler...

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 21:55
49

Onuncu Köy - Veee tarih 23 Eylül 2020 yi gösterdiğinde hak yerini buldu.Zalimin zulmü sona erdi.Güngör Aslan kalemine sağlık.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 23 Eylül 21:53
48

Sağlıkçıyım - Basiret,feraset ve dirayetli bir Sağlık müdürü nasib olur inşaallah Kocaeli ye.

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 21:49
47

Vizyoner Sağlıkçıyım - 23.09.2020 tarihe not düşüyorum şenol ergüney istifa etti.

İstifa haberlerinin altına yorum yazanların bir çoğu haklarını haram etmişler.

Kocaelili hemşehrilerimin yüzüne nasıl bakacaklar diyorlar.

Karasu bekle şenol geliyor.

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 23 Eylül 21:48
46

Vatandaş - Bu haber hakkındada inceleme ,soruşturma açılmalı.

Yetkilileri göreve davet ediyorum

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 20 Eylül 02:20
45

Yunus Emre - Sen çok yedin ben az yiyorum kavgası. Hepinize haram olsun.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 18 Eylül 08:46
44

Kocaeli seçmeniyim - Raporlar devam edermi acaba bence etmeli şenolun anladığı dil bu.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Eylül 22:45
41

Yorumcu Bey... - Şimdi bu haberde bir numara yokta, Şenol ERGÜNEY fena temizlik yapıyor, çırpındıkça batıyorlar, artık yatarak koltuk işgali yok, çalışan koltuğu alır o kadar. Herkes aklını başına alsın millet hizmet bekliyor...

Yanıtla . 6Beğen . 11Beğenme 27 Ağustos 20:13
42

Onurs - @Yorumcu Bey... 41 nolu yoruma cevabı: bu yorumu şenol ergüneymi yazdı acaba??

Yanıtla . 7Beğen . 2Beğenme 28 Ağustos 15:35
39

Temizlik Görevlisi - Seka devlet hastanesinde çalışmaktaydım konuyla ilgili olmayabilir ama böyle bir yazıyı okuduktan sonra bende pandemi sürecinde yaşadıklarımı anlatma gereği duydum inşaallah benim yazdiklarimida birileri yani yetkililer ciddiye alır seka devlet hastanesinde çalışmaktaydım pandemi sürecinde ilk gununde öksürük halsizlik yani covit 19 belirtileri hepsi vardı acil de hemen tahlilimi yaptırdım tahlilim temiz çıktığını fulya hanım bana mesajla bildirdi ancak rahatsızlığım devam etmekteydi bu durumda bana verilen görev yerim de çalışırken fulya hanım iyilesmedihimi bildiği halde beni palyatif bölümünde çalışmamı istedi bende hastalığım devam ettiğini orda bu durumda calisamiycami dile getirdim halde bana özellikle bilal bey ve temizlik şefi fulya mobink uygulamıştır kendileri ve bütün yetkililer korkudan yemek haneye bile çıkmıyorlardı odalarından çıkmıyorlardı çalışan personel olarak herşeyi görüyorduk ama bişey söylemeye korkuyoduk özellikle bilal bey ve temizlik şefi fulya tehdit ediyordu işle alakalı konuyla yanıma gelmeyin diye tehdit ediliyorduk bütün temizlik personeli özellikle bilal bey ve temizlik şefi fulya hanım dan bütün personel şikâyetçiler aslında yazacak çok şeylerim var kısacası yetkililerden özellikle fulya hanım işe giriş çıkışları ve özellikle maaş podrosu kent kart ların incelenmesini rica ediyorum inşallah beni ciddiye alırsınız bu arada ikisininde mobinklerine dayanamadim işimi bırakmak zorunda kaldım aklıma geldikçe yazma gereği duydum bu arada kas hastası oğlum oldugunuda söylediğim halde mobinklerine devam ettiler bu dünyanın diğer tarafida var ve fulya hanım beni işten attığını personel leride tehdit etmeye devam etmekte sizide işten atarım diye mobink uygulamıştır teşekkür ederim inşallah beni ciddiye alırsınız

Yanıtla . 20Beğen . 2Beğenme 26 Ağustos 17:24
38

Atlas - Daha önce nerdeydin derler adama..Şenol bey iyi işler yapıyor karalama kampanyası hoş değil...

Yanıtla . 7Beğen . 17Beğenme 26 Ağustos 13:15
33

Adnan - burası çokomelli hangisi doğruki hırsızlar ön plana çıkarılıyor kanat geriliyor dr N.E MESELA

Yanıtla . 5Beğen . 5Beğenme 25 Ağustos 19:13
32

Cahil Vatandaş Yorumu - tanımam etmem ama bu kadar saldırı varsa bu adam güzel işler yapmış demktür.

Yanıtla . 9Beğen . 15Beğenme 25 Ağustos 18:21
31

Doğrusu Ne... - Yazanların tamamı boş işler. Laf kalabalığı yapılmış birsürü şey yazılmış ki okuyan yarısı doğrudur yada bir usulsüzlük vardır diye düşünsün. Benim anlamadığım madem usulsüz işler vardı olduğu zaman niye ortaya çıkmadınız. Koltuk verilse sorun yok verilmezse yandım anam. Utanmıyorsunuzda.

Yanıtla . 17Beğen . 8Beğenme 25 Ağustos 17:57
28

Derviş - Şimdiye kadar neredeydin, bu yazılanlar yıllardır var, bu kadar detaylı yazan kişi kurumu çok iyi bilen üst düzey birisi, demekki yeni dönemde Şenol bey bu kişiyle çalışmayacak yada il md. İçin farklı isimler üzerine çalışma var ve bu kişi oraya yaranmaya çalışıyor. Dert koltuk derdi ne vatandaş ne hak adalet.

Yanıtla . 11Beğen . 7Beğenme 25 Ağustos 12:54
27

Rei̇s - kartepe ilçe sağlık müdürü kartepenın en güzel caddesinde yap sat yapıyor demek parayı da bu şekilde buluyor vay vay okuduklarıma inanamadım onun için kartepeden İzmit devlet hastanesine gidince insanlara hakaret yapılıyor bıkmışlar kartelepeli hastalardan

Yanıtla . 6Beğen . 11Beğenme 25 Ağustos 12:34
35

Ertuğrulgazili - @Rei̇s 27 nolu yoruma cevabı: Amca işi yapıyor ne alaka ya. İyice saçmaladınız.

Yanıtla . 6Beğen . 2Beğenme 25 Ağustos 22:20
34

Vatandaş - @Rei̇s 27 nolu yoruma cevabı: Allah sizi ıslah etsin. İnşaatı babası ve abisi yapıyor. Adam fazlası ile işinin başında. Herkes herşeyi biliyor.

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 25 Ağustos 21:55
26

Bir Yönetici - Sakarya'da çalışan bir sağlık yöneticisi olarak, Dr. Şenol beyin çalışmalarını beğendiğim için yakinen takip ediyorum. Sahaya olan yakınlığını, sağlık müdürlüğüne ait her birimi ziyaretini, gittiği yerlerde yaptığı çalışmaları iki yıldır sosyal medya hesaplarından görüyorum. Sakarya'dan böyle bir yöneticinin gitmiş olması şahsen Sakarya için bir kayıp ama görüyorum ki Kocaeli'de de boş durmayıp yanlış işler yapanların önüne engel olmuş. Yani yine doğru yolda. Kıymet bil ey Kocaeli. Böyle bir insanı sen de kaybetme. Ayrıca, yazılanlarda, bir yönetici olarak söylüyorum, bir dirhem elle tutulur bir şey yok. Anlaşılıyor ki sözleşmesi imzalanmayacak kişilerin son çırpınışları. Açıklama yapması yasak ama kim bilir Şenol beye fırsat verilse, bu kişiler hakkında neler söyleyecek neler...

Yanıtla . 13Beğen . 11Beğenme 25 Ağustos 12:13
36

Demirpençe - @Bir Yönetici 26 nolu yoruma cevabı: Az sabret yakında Sakarya’ya yollarım onu madem bu kadar beğeniyorsun al başına çal!

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 26 Ağustos 00:38
25

Doktor - bu mürselle faruk bilmiyor mu bu yazıları yazdırmanın kendilerini de kötü duruma düşürdüğünü yazık bunları okutan hocalara

Yanıtla . 10Beğen . 8Beğenme 25 Ağustos 09:27
30

Derviş - @Doktor 25 nolu yoruma cevabı: farukla,mürsel bey yazdırmamıştır.İl Sağlık md. kim oynuyorsa onun işidir.

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 25 Ağustos 14:36
29

Demirpençe - @Doktor 25 nolu yoruma cevabı: Ne biliyorsun onların yazdırdığını,bir doktor var bunlarla yıllardır uğraşan,ömrünün sonuna kadar uğraşmaya da kararlı görünen ,haricinde canı yanan da çok var,düşmanları çok olunca tabi bulmak da zor da siz neden haberin kaynağını bulmaya çalışacağınıza haberin esas sebepleri Şenol ve kendi gibi ahlak fukarası ekibine ses etmezsiniz!

Yanıtla . 9Beğen . 5Beğenme 25 Ağustos 14:08
24

Kambersiz Düğün - Kandemirsiz düğün olmaz o nerde kaldı halen zıplamadı

Tanıyan Birisi varsa haber versin

Objektif direktif nonstop Yorumlarını bekliyoruz

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 24 Ağustos 23:38
23

Sağlıkçı - Yazılanları okudukça komedi geliyor. Birileri başkan olamıyacağını anlayınca döktürmüş. Madem bu kadar haksızlık hukuksuzluk yapılıyordu, bugüne kadar niye istifa etmemiş? Şimdi mi aklına gelmiş bunları yazmak? Bugüne kadar neden mücadele etmemiş? Kartepe ilçe sağlık müdürü mobbing uyguluyormuş neden işlem yapmamış? Yeni mi aklına gelmiş mobbingler? Bugüne kadar bu ilde hangi sağlık sıkıntısını çözmüş? Çözmemişler çözenin de ayağına dolanmaktan başka ne yaparlar acaba? Beyler bırakın bunları. İdarecilik yerinde oturmakla olmuyor.

Yanıtla . 9Beğen . 8Beğenme 24 Ağustos 23:23
22

Magicmusicman - kimin kuyruğuna basılırsa ancak o zaman sesleri yükselenler ,yapıp edip birde utanmadan makamı kullanıp tüm sesleri sindiririm ben diyenler.

Karlar yağmaya başlamış güzeeeel şimdi yiyin birbirinizi

Yanıtla . 8Beğen . 2Beğenme 24 Ağustos 22:47
21

Vatandaş - Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Kimin bu ilde emeği eseri var bakılırsa sonuç ortaya çıkar.

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 24 Ağustos 22:04
19

Eski Hekim - sağlık müdürlüğünün önemli bir makam olması, önemsenmes, akp'den sonra oldu. öyle oldu ki ünv hariç tüm hastanelerin başı sağlık müdürlüğü oldu. eskiden er hastane kndi başkeiminden sorumlu idi. sağlık müdürleri genelde pratisyen hatta bir keresinde diş hekimi etliye sütlüyle işi olmayan tonton kişilerdi. rant mant onların işi değildi. her hastane kendisi prensti seka kemal cebeciy hatırlayın. sağlık mürü ona söz geçirebilir miydi. tatlı tatlı geçinirlerid. akp den sonra hele hele recep akdağ'dan sonra sağlık müdürleri ilin sağlık rektörü oldu. tüm başkaimlerin üstüne çıktı. erkleri çoğaldı. yetkileri arttı ihaleler işe karıştı.. eskiden kimse pasif görev diye sağlık müdürü olmak istemezdi. şimdi krallar. bakalım nereye kadar. yiyin birbirinizi.allahtan koü bakanlığa bağlı hastane değil. yoksa ona da karışacaklar. sağlık müdürlüğünde doktorluk yapılmaz. tıbben geri rantiye açısından acayip ileri makamdır.

Yanıtla . 7Beğen . 5Beğenme 24 Ağustos 21:12
18

Yorumcu Bey - Şenol Hoca İl Sağlık Müdürlüğünün bağırsaklarını temizliyor anlaşılan... Şenol Hoca zor durumda kalsın diye iş baltalayanlar yan gelip yatanlar pandemi döneminde kafasını odasından cikarmayanlar bu milletin vebali üzerinizde.

Yanıtla . 15Beğen . 15Beğenme 24 Ağustos 20:33
17

112 Doktor - Bir doktor olarak kendilerinin işi düşerse intikam için elimden geleni yaparım

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 24 Ağustos 19:32
40

Yorumcu Bey... - @112 Doktor 17 nolu yoruma cevabı: Nerde kaldı hipokrat nerde kaldı yemini... Sen haketmişsin ne yapılmışsa...

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 27 Ağustos 20:10
16

Toyotolu - Ak parti KOCAELİ teşkilatının içinde memleketini seven yokmudur? Kocaelide tüm sağlık teşkilatı yöneticileri pasifize edilmesi lazım edilmezse sandıkta görüşülür

Yanıtla . 9Beğen . 7Beğenme 24 Ağustos 17:28
15

El Insaf - Dedikodumu bilmiyorum konuşulanın yalancısıyım. Habu saglik müdürlüğünde bir başgan varmış hergün İstanbuldan gelir gidermiş geldiği gittiği saatleri düşünün artık. hemde devletin arabası hergün trene alır bırakırmiş. Yav Kocaeli’de adam galmamışmidir istanbuldan adam çağirirsiniz

Yanıtla . 10Beğen . 7Beğenme 24 Ağustos 15:39
20

Gerçek Reisçi - @El Insaf 15 nolu yoruma cevabı: Adı Ömer olmasın:) yeniden sözleşme imzalayacakmış diyorlar

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 24 Ağustos 21:21
14

Onuncu Köy - Ateş olmayan yerden duman çıkmaaaz,atalarımız doğru demiş.

Yanıtla . 10Beğen . 4Beğenme 24 Ağustos 13:59
13

Onuncu Köy - Ellerine sağlık yazan ,az bile yazmış ,bu savunanlarda ;bozacının şahidi şıracılar sanırım .Aynı kaptan nasipleneler ...

Yanıtla . 11Beğen . 4Beğenme 24 Ağustos 13:49
09

Gariban - Kardeşim ikibuçuk yıl bekledikten sonra, ve görev alamayacağını anladığın ana kadar beklemen senin riyakarlığının göstergesidir maalesef..

Yanıtla . 11Beğen . 9Beğenme 24 Ağustos 11:20
08

H. Yılman (stratejist) - Raporu çok dikkatlice okudum. Somut delillere dayanmayan bazı kişilerin şahsi menfaatlerini öne çıkarmak için adeta dedikodudan ibaret bazı açıklamalar olarak değerlendiriyorum. İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Şenol ERGÜNEY ' günlük mesaisinin çoğunluğunu sahada geçirerek mevcut veya olması muhtemel sorunlara karşı en kısa sürede pozitif içerik taşıyan çözüm çarelerini üreten bir hekimimizdir. Bazı kişiler anılan bu yazımı okumaya başlayınca suratlarının nasıl kamaştığını adeta görür gibiyim. Geçmişte de, şimdilerde de AKP ile olduğu gibi hiç bir siyasi parti ile organik bağım, üyeliğim asla söz konusu değildir. Batı Trakya kökenli bir ailenin ferdi olup Strateji Uzmanıyım. Stratejik ANALİZ ( Yüce TÜRK Milletine Şikayetim Var) adlı (436 sayfa) kitabın da yazarıyım. Nerede ve nasıl bir haksızlık, hukuksuzluk var sa v.b. olumsuzlukları Asil ve Yüce TÜRK Milletinin bilgisine sunmakla meşgulüm. Benim objektif gözlemlerime göre Şenol bey; gelmiş geçmiş tüm İl Sağlık Müdürleri içerisinde en başarılı olan kişidir. Kıskançlığı, şahsi menfaat ve egoları bırakalım. Yolsuzluklar, kanunsuzluklar v.b. olumsuzluklarla ilgili elinizde somut kanıtlar mevcut ise; savcılığa baş vurunuz. Çalışan insanlarımızın çalışma şevk ve azmini kırmaya yönelik dedikodu, yıpratma, itibarsızlaştırma v.b. duyumlardan kaçınınız. Opr. Dr. Şenol bey benim babamın oğlu değil. Ben göçmen kökenli bir aile ferdiyim, o ise Artvin kökenlidir. Hiç bir akrabalığımız veya siyasi birlikteliğimiz asla söz konusu değildir. Ancak bazı kişileri karalamadan önce çok iyi analiz etmemiz gerekmez mi..? günahtır, yazıktır. Kul hakkı diye bir şey var.

Yanıtla . 22Beğen . 23Beğenme 24 Ağustos 10:57
62

Adem Çelik - @H. Yılman (stratejist) 08 nolu yoruma cevabı: Hakk senden razı olsun kardeşim. Çok sağduyulu yazmışsın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 01 Ekim 10:30
12

Demirpençe - @H. Yılman (stratejist) 08 nolu yoruma cevabı: Somut delillere dayanıyor da haysiyet düşmanlığı sadece somut delillerle ispat edilebilen birşey değildir!

Yanıtla . 12Beğen . 8Beğenme 24 Ağustos 13:39
10

Sağlıkçı - @H. Yılman (stratejist) 08 nolu yoruma cevabı: H.yılmaz sen Şenol un avukatının galiba seni gidi yalak biz Şenol un ne olduğunu iyi biliriz bize yuturamasın bu rapor az bile bu nun dahası var

Yanıtla . 14Beğen . 8Beğenme 24 Ağustos 13:34
07

Adalet - Bunu yazan hakkında birşeyler yazılsa destan olur. Kendisi çok doğruymuş gibi yazmışta yazmış. Kendi yazmamış sanki birilerine yazdırmış.

Yanıtla . 14Beğen . 3Beğenme 24 Ağustos 10:46
06

Davut Doğru - Eksiği var fazlası yok, Müdürün Fetö cü olduğundan hiç bahsetmemiş, bu suçtan savcılıkta dosyası olmasına rağmen nasıl hala görev verildiğine ve bu dosyayı kapattırmak için neler yaptığına hiç değinmemiş.İlin en temiz vekili Emine hanıma yalan üstüne yalanlar söyleyip kandırdığına, kendisini istememesine rağmen cemaat bağlantısı ile yeniden sözleşme imzaladığından.Pandemi döneminde sözleşme imzalayana kadar sayıları maniple ettiğinden hiç bahsetmemiş.Şahin talus'un hastanelerine peşkeş çektiği doktor kadrolarından bahsetmemiş...... daha neler neler.

Yanıtla . 11Beğen . 3Beğenme 24 Ağustos 09:41
05

Ömer - yazık partime yazık ülkeme bunların yüzünden kötü düşeceğiz

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 24 Ağustos 09:14
04

Hic - Ya arkadas su muduru bir yere sigdiramadiniz bir ay tarikatci biray feto biray iskenderpasa hangisi dogru haber veriyor size yada kim hangi dusucede ise onumu yaziyor.

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 24 Ağustos 08:37
03

Emir - aman be ya bütün raporu okudum. bende birşey var sandım. bunlar ak partili yöneticilerin ortak özellikleri. siz daha alışamadınız mı?

Yanıtla . 16Beğen . 1Beğenme 24 Ağustos 02:29
02

Insaf - neresinden tutsan elinde kalıyor, böyle bir ülke olduk.avanta,rantiye, yolsuzluk...güney amerika ükelerinde bu iş yaygındı onları da geçtik. meksika, kolombiya bile geride kaldı. ülkem adına üzülüyorum.

Yanıtla . 12Beğen . 0Beğenme 24 Ağustos 01:18
43

İzleyen41 - @4141 01 nolu yoruma cevabı: Kocaeli'nde hangi kurumun müdürü aleyhine birşey yazılırsa, O müdürün koltuğu sağlamlaşıyor. Kimse içeriğe, iddianın doğruluğuna bakmıyor. Yeri sakat olan müdürün yapacağı ilk şey:

Aleyhinde bir yazının yerel basında yazılmasını sağlamak oluyor.

Örnek çok ama aklımda kalanbir tanesini yazayım. Şenol Ergüney'in ekibinden olan, Gölcük ADSM başhekimi ve müdürü de aleyhinde çıkan bir haberle yerini sağlamlaştırdı. Kimse mobinglerine, Yolsuzluklarına bakmadı.

Eleştiriliyorsa doğru yoldadır, eleştiren mutlaka muhaliftir, dendi. Oysa kaynak her zaman içerideydi. Bir muhalifin O bilgilere ulaşması imkansızdı. Hayırlı olsun! Bu haberle, İl Sağlık Md. daha da gaddarlaşacaktır. izleyin ve görün.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 28 Ağustos 15:58


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi