Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 7,4126
Euro 9,0363
Altın 441,98

13 yaşındaki kıza yıllarca TECAVÜZ etti

Kocaeli’de tanınmış iş adamlarından İhsan B. yanında çalışan H.O.’un 13 yaşındaki kızı B.A.’yı 4. sınıftan itibaren cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla Kocaeli Adliyesi 3. ağır ceza mahkemesinde yargılandı. Mahkeme heyeti Sanık İhsan B.’nin tutuksuz yargılanmasına devam kararı verdi

Mehmet Emin Uyar
Mehmet Emin Uyar Tüm Haberleri

Kocaeli Körfez’de ikamet eden Prestij Otomotiv sahibi, 45 yaşlarındaki İhsan B. adlı şahıs, yanında çalıştırdığı H.O. İsimli kadının 13 yaşındaki B.A. isimli kızına çeşitli aralıklarla cinsel istismar bulunduğu edildi. Şüpheli şahıs İhsan B., kız çocuğu B.A.’yı ilkokul 4. Sınıfa giderken cinsel istismara başladığı ve bunun 7. sınıfa kadar devam ettirdiği iddia edildi. Ardından kız çocuğunun annesine durumu anlatmasıyla annesi Temmuz ayı 2019 yılında polise giderek şikayetçi oldu.

“ANNEMLE ADAMIN ARASINDA YATTIM”

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından gizlilik kararıyla soruşturma açıldı. Soruşturmanın ardından İhsan B. Irak'a kaçtı ve soruşturma aşamasında ifadesi alınamadı. Kadının ilk iki ifadesinde aynı şekilde olan kadın üçüncü ifadesinde İhsan B.'nin kendisine olan borcu almak için kumpas kurarak iftara attığını söyledi. Bundan dolayı anne Müşteki sıfatından çıkarak sanık olarak yargılanmaya başlandı. İddianamede Kız çocuğu B.A. verdiği ifadesinde, “İhsan B. İle annem yatakta beraber yatıyordu, ben de aralarında yatıyordum. O sırada İhsan B. iç çamaşırlarımı çıkardı bunu annem de gördü” dedi. Kız çocuğu Kızın verdiği ifadeler soruşturma dosyasında toplanan delillerle uyuştuğu görüldü.

SANIK BU SEFER GELDİ

Konuya ilişkin açılan davanın 4. Celsesi Kocaeli Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Davaya katılan sıfatı olarak Şüpheli sıfatında yargılanan sanık İhsan Bozkurt, mahkeme salonunda hazır bulundu. Sanık İhsan B. “Çocuğun cinsel istismarı” suçuyla hakim karşısına çıktı. Duruşmada baba E. A. Mağdur B.A. ve babası E. A.’nın vekili olarak Ayşe Pınar Eren, Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Avukatları, Kocaeli Barosu Avukatları, Sanık İhsan B. avukatları Şamil Gerek ve anne H.O.’nun vekili Ayşe Gürkan Mete duruşma salonunda hazır bulundu. Mahkemede taraflar ve avukatlar savunmalarını yaptı. Duruşmaya sanık sıfatı olarak katılan anne H.O., bu davayla birlikte müşteki sıfatına geçti.

“TUTUKLU YARGILANMASINI TALEP EDİYORUZ”

Mahkemede savunmasını yapan mağdur avukatı Ayşe Pınar Esen, çocuğun zincirleme olarak cinsel istismara maruz kaldığını söyledi. Esen, sanığın tutuklu yargılanmasınız talep ederek, “Çocuk işverenin zincirleme olarak cinsel istismara maruz kaldı. Kızı burada bana İhsan abi kötü şeyler yaptı. Üst kata beni çıkarıp anal yoldan bana istismar etti. O yaştaki çocukların meziyetini ne olduğunu biliyor musun. Sanık ilk ifadesinde ben çok zenginim sizi yaşatmam. Bu çocuk 6 farklı olayı anlatıyor. İhsan abi 3-4. Sınıftayken beni öpmesiyle başladı. Hanife hanımın ilk ifadesi istismara yönelik kızın ifadeleri de istismara da yönelik. Sanık annenin savcılığa verdiği beyanın değil kızın verdiği ifadelerin beyan alınması gerekiyor. Kaçma şüphesi var zaten kendisi havaalanında yakalandı. Kuvvetli suç şüphesinin olması, mağdurun ifadeleri de yeterli olması nedeniyle şahsın tutuklu olarak yargılanmasını talep ediyoruz. Annenin de ifadeleri değerlendirip tutuklu yargılanmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

İHSAN BENİ TEHDİT ETTİ

Mağdur B.A.’nın annesi H.O. mahkemede verdiği beyanında, kızının cinsel istismara maruz kaldığını kabul ederek, “Whatsapp kayıtların İhsan ban, “Ben Türkiye’yi sana dar edeceğim, şikayetinizi geri çekin” dedi. İhsan alkollü bir şekilde gece saatlerinde bizim evimizde geldi. O gece evde kalmamıştı. Bir süre oturduktan sonra gitti. O sırada iki kızım da evdeydi. Ben ve İhsan mutfakta konuştuk. Kızlar odasında oturuyordu, devamında İhsan gitti. İhsan bana Bulgaristan’a gittiğini söylemişti, daha sonra Bulgaristan’dan Irak’a gittiğini duydum. Büyük kızım da Whatsapp konuşmalarını gördü.

“AİLEM BU OLAYI BENDEN SAKLADI”

Baba E. A. verdiği ifadesinde kızının kendisini cinsel istismara uğradığını anlattığını ifade ederek, “Çocuğum bana bunu anlattı ablasına da anlattı. Elime mahkemeden yazı geldikten sonra haberim oldu. Çocuğum bana adamın eşofmanımı indirdiğini söyledi. Ondan sonrasını da anlattıramadım. Niçin bana söylemedin diye sorduğumda, bana korkuyorum dedi ve ağlamaya başladım. Psikoloğa götürdüm, inkara yönelir dedi. O adamın ceza almasını istediğini devamlı olarak söylüyor. Ben mücadelemin sonuna kadar arkasındayım, büyük kızım da dahil ailemin tehdit edildiğini öğrendim. Kızımın velayeti bendedir. Benden sakladılar olayı, karakolda da olayı söylemediler. Ben basit bir şey zannettim. Kızına sorduğumda da okul önünde birinin kendisinin telefon numarasını isteyerek taciz ettiğini söyledi. Postacı evrakları verene kadar ben bu olayı bilmiyordum. Bana evrakın gizli olduğunu söyleyerek bir şey anlatmadılar. Çocuğum bu olayı benden 7 ay boyunca sakladı. Sanık İhsan B.’in en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.

BUNUN GİBİLER DIŞARA DOLAŞMAMALI

Sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını isteyen baba, "Benim canım yandı, bunun gibi şahıslar dışarda dolaşmamalı. Bu adam ceza alırsa acım az da olsa diner. Ben bu adamı rezil etmem lazım diyerek onların dükkanına gittim. İhsan’a nasıl zarar veririm diye düşündüm, bir gazeteci olarak sanığın iş yerine gittim. Çevredeki insanlara İhsan’ı tanıyor musunuz diye sordum, İhsan’ın. cinsel istismar dosyası olduğunu söyledim. Bana kim olduğumu sorduklarında, bir gazeteye haber taşıyan gazeteci olarak tanıttım kendimi. Ben olayı ilk öğrendiğimde bu adamı öldürmeye bıçakla gittim. İhsan orada yoktu. Orada 5/6 kişi beni darp etti. Bu konu ile ilgili soruşturma açılmadı kapandı gitti” diye konuştu.

“KOMPLO TEORİLERİ BUNLAR”

Sanık İhsan B. yaptığı savunmada, “Bana ait değildir kimseye öyle bir şey yazmadım. Bugüne kadar yanlış beyanlardan komplo teorileriyle buraya kadar geldiler. Geçem duruşmadan bir kaç gün sonra E. A. benim iş yerine geldi. E. A. abim Mikail B. ile görüştü. Çocuğun beyanı esastır, anne kendi parasını tahsil etti. Bende para istiyorum. Ben ticaretten başka işim olmadı. B.A. İle H.O. Yatakta beraber yatmadım. Sanık H.O. İle duygusal bir birlikteliğim olmamıştır. Ben böyle bir komploya rastlamadım. Benim 3 kız 2 erkek çocuğum var, asla böyle bir şey yapmadım. Bende istiyorum ki benim gibi nice iş adamları isimlerinin saklanması için bu tür olaylarda milyonlarca para veriyor, ama ben vermedim. Sadece çocuğun beyanı esas alınarak karar verilmesin. Avukat hanım nasıl diyorsa cinsel suçların önünde geçelim diye, bende diyorum ki bu tür komplo teorileriyle yüzlerce insanı mağdur ettiler. 30 yıllık ticaretimi mahvettiler.

“ORTADA SOMUT DELİL YOK”

Sanık İhsan B.’un avukatları mahkemede yaptıkları savunmada, “Ortada somut bir iddia yok, o yüzden neyi savunacağımızı bilmiyoruz. Müvekkilim H.O. ve B.A.’ın Tostladım Kafenin üst katındaki ofisime geldiğini söyledi. Gelinen aşamada duruşma sırasında ortaya çıkan Whatsapp kayıtları hukuka aykırı bir delil olduğu için inceleyeceğiz. Savcılıktaki ifadelerinin yetersiz olduğunu düşünüyorum. Müvekkilim soruşturma sırasında kaçmamıştır. Tutuklama talebinin reddini istiyoruz. Müvekkilim Irak’ta ihale işi için bulunuyordu. Ancak bu aşamada bahse konu olan Whatsapp kayıtlarının delil niteliğinde olmadığını düşünüyoruz. Böyle bir konuşma profil ve isimi değiştirerek de yapılabilir” ifadelerini kullandı.

TUTUKSUZ YARGILANMAYA DEVAM KARARI ÇIKTI

Mahkeme heyeti duruşmaya verdiği 5 dakika aradan sonra tekrar toplandı. Davanın kararını açıklayan Mahkeme heyeti, sanık İhsan B.’un tutuksuz olarak yargılanmasına devam edilmesi kararı verdi. Ayrıca heyet tarafların gelecek celseye kadar delillerini toplaması için süre verdi. Dava 6 Nisan tarihine ertelendi.

Mahkeme sonrasında Adliye önünde basın açıklaması yapıldı. Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Başkanı Saadet Özkan, kararın kabul edilemez olduğunu ifade ederek, “Bunlar ülkemizin içine sızmış vatan hainleridir. Bizler çocuklarımızı korumak zorundayız. Türkiye’deki iyi insanlar sesleniyorum, bizler çocuklarımız bu insanların elin bırakmak için yaşamıyoruz. Çocuğun ruh sağlığı bozuk durumda. Kaybetmekten korkanlar değil, mücadele edenler kazanacak. Biz delilleri toplayarak sanığın tutuklu halde devam etmesini sağlayacağız” dedi.

BUNLARI TEMİZLEMELİYİZ

Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği Başkan Yardımcısı Yücel Ceylan, “Kocaeli halkı istirmacıları mevkisine makamına bakmadan temizlemeli. Bu mücadele devam edecek, sakın tutuksuz yargılanıyor diye suçsuz sanmayın” diye konuştu.

HAMASET İÇEREN SAVUNMA

Son olarak davaya ilişkin açıklama yapan Avukat Ayşe Pınar Eren, “Davamızı açtığımızda şahıs Irak’a hamaset içeren bu savunma çocuğun verdiği beyana uymuyor. Biz burada bu çocuğun beyanının esas alınmasını istediğimizi söyledik. Gerekli itirazlara yapacağız” şeklinde konuştu.

12 Oca 2021 - 14:06 - Asayiş

Muhabir Mehmet Emin Uyar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

22

korfezli - İğrenç bir olay dahada iğrenç olan körfezde her türlü pislikle gündeme gelen bozkurt kabilesinin kendi çocuklarına yapılsa her yeri yakıp yıkıcakken içlerinden bir kabile üyesinin çocuğa tecavüz olayını ört bas etmek istemeleri.Bu kabile eğer çok namuslu şerefliyse ihsan bozkurtu prestij otomotivin önünde döverek komaya sokmaları gerekir o zaman belki kabilelerinin ismi, varsa şerefi kurtulur. Ama adalet yokki bu kadar iddaa ve açık kesin ifadeler varken hala tutuksuz yargılayan hakiminde çocuk tecavüzcüsü olduğuna eminim.Ama dahada acı olan gariban bir kişi yapsa bu olayı milletimiz idam idam diye biyerlerini yırtarlar ama zengin ve güç sahibi bir insan çocuğa tecavüz etse bile yarın gene giderler dalkavukluk yapmaktan geri kalmazlar.vesselam

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 16 Ocak 10:15
21

Eryada Geç Adalet - Empati kuruyorumda bu üvey baba yada öz babaların istismarına uğrayan ve bilmediğiz ailelerin şikayetçi olmadığına anne öğrenir öğrenmez şikayetçi olmuş belliki ben iftira olduğuna kesinlikle inanmıyorum ki bu insanların bir çok suç dosyaları varmış ve üstünü kapattıkları olayları benim düşüncem anne değil baba değil zaten olayın peşini bırakmıyorlar suçlu taraf esas bilip olayı saklayanlardır

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 15 Ocak 21:35
18

Böyleleri Yaşamasın - Türkiyemiz de nasil bir adalet var ,turkiye'de adalet var mı ?parasi olana ,değim yerindeyse dayısı olana adalet var!bu ihsan dedikleri adam bile diyemiyorum iş yerine gelen suriyeli cocuga da cinsel istismarda bulunduğunu kac kişi biliyor biliyormusunuz ? Kendi yakını biliyor mesela kocam diyip yanina alan karisi biliyor mesela,cocuklari biliyor mesela !dönmüş utanmaz istanbul bul diyor boylelerini avukat ,hakim, savcı nasil savunuyor acaba,kimseyi değil eger 13 yasinda ki bir cocuk bu adam bana bunu bunu yaptı diyorsa qlacqksin içeri atacaksın oradakiler bilir işini!bu duruma kumpas ,zenginler ,zenginiz diye ortalıkta gezinip bu zihniyette olanlara da sözüm bu ailenin paraya ihtiyacı yok,paraya ihtiyacı olan bi aile değil bilin istedim..baba nin tek çabası adalet yerini bulsun .kimse kimseye durduk yere bu ihsan bozkurt bunu yaptı demez hele ki 13 yasin da bi cocuk hic demez!benim de 2 kiz evladım var eger benim çocuklarımın Allah korusun boyle bise gelse bana bu adam böyle yaptı, dedi dese ben o nu yaşatmam...adalet olmayan bir ülke de hiç yaşatmam.. eşim ne yapar aleme ibret olsun diye indirir onu aşağı gider paşa paşa yatarım der dileğim adalet olmayan ülkemiz de adalet yerini bulsun !kumpas yok AKP li ondan öyle yapıyorlar diyip siyasetin arkasına sığınan, yada sığınmaya çalışanlar ben vicdanlı olamicam siz de bir gün adalet arayın!..

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 15 Ocak 14:07
17

Eren - Benim düşüncem böyle bir sapığı koca diye sahiplenen kadına olmaz olsun hala herşeyi bilip susan para rahatlığı için arkasında duran çocuklarına yazıklar olsun ailesine yazıklar olsun daha kaç çocuğa daha yapmasını bekliyosunuz acaba ama bunlar gözleriylede görseler susarlar

Yanıtla . 13Beğen . 1Beğenme 14 Ocak 10:35
15

Fırıncının Küreği - Yer yarılsında içine girin inşallah

Yanıtla . 8Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 22:35
11

Durmuş - Ya böyle bir olayda kim iftira atar aile şikayetçi olmuş UCİM geliyor hala bu insan kendini savunuyor etraflarında kim varsa hepsi adamın böyle bişey yapa bilecek potansiyelde oldugunu söylüyor hala bu adam iyi deniliyor yapmaz deniliyor pes doğrusu

Yanıtla . 12Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 14:03
08

Sarı Çizmeli Memet Ağa - Gel de bu davada hakim ol. Kim doğru söylüyor anlamak zor . Allah yardımcısı olsun....

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 13 Ocak 06:56
07

Hidayet - Baştan sona okudum. Ben ikna oldum. Durduk yere bir çocuk ısrarla kimseye herşeyi göze alıp böyle bir iftira atmayacağını düşünüyorum. Adalet tecelli eder inşallah. Allah herkese ektiğini biçmeyi nasip etsin.

Yanıtla . 20Beğen . 1Beğenme 13 Ocak 00:46
05

Ramazan - İftira atıldığına inanmıyorum bir seneyi aşkın süredir Körfez bunun iğrenç olaylarıyla çalkalanıyor, paralarına güvenip çoğu insanı tehditle susturdular, bu insanlar bir çok çocuğa zarar vermiş ve dışarıda kalarak herkesin çocuğuna zarar verebilecek bir insan. Adalet elbet yerini bulacak

Yanıtla . 21Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 23:14
04

Arzu - Savundukları partilerin arkasına sığınarak kendilerini, saygın iş adamı olarak gösterip olayı saptırmaya çalışmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Hiçbir sapık, pedofil bir insanın ben yaptım demesini bekleyemeyiz zaten. Öyle de böyle de adalet elbet yerini bulacak, UCİM bu zamana kadar parti gözetmeksizin sadece madur çocukların arkasında durmuş bir dernek, sonuna kadar arkalarındayız.

Yanıtla . 19Beğen . 2Beğenme 12 Ocak 23:10
03

Coşkun Coşaryan - Suçluysa ölmesini,yok iftiraya uğruyorsa iftira atanın ölmesini diliyorum,çocuklarımıza zarar veren kim varsa da ben taaa 7 ceddini......

Yanıtla . 17Beğen . 1Beğenme 12 Ocak 21:45
01

Sibel - Bu ihsan bey kesin ak partilidir. Ben ihsan beyin suçsuz olduğuna inanıyorum. Eğer ucim davanın içindeyse çok dikkat edin ucim tam bir chp ve HDP taraftarı.Bunlar ak partili veya cumhur ITTIFAKI dan kim.varsa veya hacı hocanın peşine düşüyorlar. Müşterilerin elinde bir delil yoksa para için bir iftira kumpası hazırlanmışsa ucim mutlaka o kişilerin yanında oluyor. CHP NIN içinde ki bütün pisliklere sessiz kalıyorlar. IFTIRA atılan kişinin inancı yuksekse ve cumhur ittifakını destekliyorsa ucim canını dişine takarak suçsuz olsada türlü oyunlarla ihsan beye ceza aldırmaya çalışacaklardır.

Yanıtla . 7Beğen . 45Beğenme 12 Ocak 16:43
19

Denizdeniz - @Sibel 01 nolu yoruma cevabı: Birincisi insan olamamış yaratıksın 10 yaşında bit çocuk cani nasıl insansın seninde çocuğun yok mu umarım yoktur varsa yazık onlara yoksa dilerim allahtan vermesin çünkü senden anne olmaz... iftira değil namusuyla para kazanan bir kadının çocuğuna yönelik yapılan bir sapıklık insanlıgını yitirmiş insanlara kalkıp açıklama yapacak Degilim hoş yaparım da beyin olmayınca anlaşılabilirmiyim bilmiyorum... İhsan bozkurttunda geçmişi meydanda bu ailesinde araştırın bakalım tefeci sapık illegal yaşantısı olan bir şahıs 10 yaşından 13 yaşına kadar trcavüxr uğrayan çocuğun annesine İhsan Bozkurt’un karısı arzu bozkurt ve karısının Kardeşi Muharrem bey anlatıyor çocuğun çıplak fotoları vr videoları çar bu sağık çocuğuna işgence yapıyor diye vr daha bir sürü ifade bilmeyen konuşuyor

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Ocak 17:09
16

Fırıncının küreği - @Sibel 01 nolu yoruma cevabı: Sen nasıl bir yaratıksın ya

Yanıtla . 10Beğen . 2Beğenme 13 Ocak 22:38
14

Fulya - @Sibel 01 nolu yoruma cevabı: Sibel Hanim Allah’tan size bolca akıl diliyorum . Umarım aynı olay ile sınanmazsınız. Bir çocuğun hayatı söz konusu siz neler saçmalıyorsunuz. 10 12 bir çocuk neyin iftirasını atabilir

Yanıtla . 10Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 19:33
12

Kuş - @Sibel 01 nolu yoruma cevabı: Sendeki beyni kuşa taksalar ters uçar. Zavallı

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 13 Ocak 14:05


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi