Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 7,2369
Euro 8,8668
Altın 416,34

Mutlu’dan Erdoğan’ın ziyaretine SERT TEPKİ

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisinden bir isme yaptığı ziyarete sert tepki gösterdi

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Saadet Partisinin Yüksek İstişare Kurulundan bir isme yaptığı ziyarete ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Seçmenin kafasını karıştırmak. Özellikle millet ittifakı tarafına Saadet Partisi’ni itibarsızlaştırmak, güvenilmez bir algı oluşmasını sağlamak” ifadelerini kullandı. Mutlu Erdoğan’ın ziyaretinin Saadet Partisini itibarsızlaştırmak ve güvenilmez bir algı oluşmasını sağlamak için yapıldığını söyledi.

Zafer Mutlu’nun açıklamaları şu şekilde:

Yeni yılın ülkemize ve tüm dünyaya huzur ve saadet getirmesini diliyorum. Dünya ne yazık ki yeni bir yılı, iktidar hırsı ile gözü dönmüşlerin arsızlığına gülerek başladı. Siyasi iktidarla eksiğini kapayan, milletin sunduğu imkanlarla güç devşiren ve sonra da millete sertleşen zayıf karakterli insanlardan Allah devletleri de milletleri de korusun. Milli görüş, bu tür hastalıklı ruhların, intikamcı yapıların millete zulmetmesini, eziyet çektirmesini önlemek üzere kurulmuş bir davadır.

MÜCADELE HAREKETEYDİ

 O günün koşullarına bakıldığında daha iyi anlaşılacaktır ki Milli Görüş Natocu sömürgecilere karşı bir milli mücadele hareketiydi. Erbakan Hoca, isteseydi o günlerde siyasete Adalet Partisi’nde devam edebilirdi. Hoca karşısına o günün merkez sağını alarak ne yapmaya çalışmıştı. Demirel ve Özal çizgisinin Hoca’dan rahatsızlık duymalarının sebebi neydi. Daha doğrusu Hoca neden Milli Görüş çizgisinde ısrar etti. Çünkü İsrail ve Amerika Türkiye üzerinden bölgeyi yönetmek istiyordu ve Hoca da bu şebekeyle mücadele etmek gerektiğine inanıyordu.

KİMLERİN DEĞİRMENİNE SU TAŞIDIKLARINI ANLIYORUZ

Hocanın elli yıllık hareketinin temeli budur. Natocu sömürgeci zihniyetin bölücülük politikalarına engel olmak. Çünkü bölgeye, Türkiye’nin doğusunda bir Kürt devleti tehlikesi üzerinden bir siyaset dayattılar. Memlekette çok yönlü terörü besleyen de destekleyen de Natolu Batı olduğu halde seksen yıl sağcılık adı altında siyasi iktidarlar Batının dümen suyundan çıkamadı. Bu bir sağ hareket de değildi. Türk sağını ne yazık ki inek sağar gibi sağdılar. Adı ve tabelası ne olursa olsun bu zihniyet yerli de değildi milli de hiç olmadı. Amerika’dan icazet alıp burada marşlar söyleyenlerin kimlerin değirmenine su taşıdığını bugün daha iyi anlıyoruz.

KARŞIMIZA İÇİMİZDEKİ AMERİKALILAR ÇIKTI

Bu söylediklerimizi “biz” elli yıldır söylüyoruz. Arkasına Amerikayı ve Natoyu alanlar, askeriyle polisiyle, holdingleriyle gazeteleriyle yıllarca Milli Görüş’e saldırdılar.  Milli Görüş, elli yıldır Nato kafaların asabını bozan bir hareket olmuştur. O günlerin manşetlerine bakarsanız Erbakan Hoca’ya, Milli Görüş’e kimler neden saldırıyordu, o zaman dost ve düşman, yerli ve milli kimlermiş anlarsınız. Böyle ihtiraslı ve iktidarda kalmak için her türlü tavizi veren adamlara ağır koşullarda kredi ve savaş oyuncakları satıyor ve millete yine sabır ve dua kalıyordu. Milli Görüş, Hoca ve bizler yıllarca bu mücadeleyi yaptık. Ama karşımıza doğrudan Amerikan elçisi ya da Nato subayları çıkmadı. Karşımıza çarşıda pazarda gördüğümüz, yüzümüze gülen içimizdeki Amerikalılar çıktı. Karşımıza kaymakamı, valiyi, jandarma komutanını, hâkimi ve savcıyı çıkardılar.

Düşünebiliyor musunuz, yıllarca bu devleti ve bu toprakları Nato postalına ezdirmemek için mücadele vereceksin, karşına Türk bürokrasisi, Türk inzibatı, Türk yargısı çıkacak. Bu gerçeği yıllarca anlatamadık ve hala da anlatmaya çabalıyoruz. Bunları yıllarca anlatamadık.  Çünkü sesimizi duyurabileceğimiz radyoları, televizyonları ve gazeteleri de içimizdeki Amerikalılar yönetiyordu. Ve onlar da sabah akşam bizi öcü gibi gösteriyordu. Başbakan Erbakan %130 zam yapıyor, Hürriyet gazetesi “Kaynağı yok” manşeti atıyordu. Millet de sokakta bize soruyordu, “zam yapmışsınız ama kaynağınız yokmuş” diyordu. Biz de “aldın mı zamlı maaşını” dediğimizde “aldım da harcadım bile” diyen vatandaşa durumu anlatmakta, yaptığımız zammı, eline saydığımız parayı anlatmakta güçlük çekiyorduk.

SAADET PARTİSİ OLARAK BİZİM DERDİMİZ NE ?

Size tarihi anlatamam. Bu insanlar nereye gitti. Bu sağ iktidarlar mezarda mı, o gazetecilerin hepsi hidayete mi erdi. Eski Türkiye geride mi kaldı, Natocular buradan çekildi mi!!! Herşey yerli yerinde durmuyor mu! Politikalarını yürütmek için içimizden seçtikleri açgözlüleri Hürriyetlerinde Zürrrietlerinde manşet yaparak sırtını sıvazlamıyorlar mı! Milletin vergilerini hovardaca harcayarak o gün manşetlerinden rahatsız olduğumuz gazeteleri satın alıp, yanına küçük havuzcuklar yapıp Milli Görüşü boğmaya boğdurmaya çalışmıyorlar mı! Peki bugün, Saadet Partisi olarak bizim derdimiz ne, biz hala neyin mücadelesini veriyoruz. Ve bize saldırmaya, milletin parası ile sırtına gömlek alabilenler neden bize saldırtılıyor. Biz istesek elimize devletin sopasını alamaz mıyız, istesek iktidar safına geçemez miyiz?

Yapardık, yaparız da, yapabiliriz de!!! Yapmak istemedik. Yapmadık. Dün referandumda, İstanbul seçimlerinde yarın büyük seçimde, Saadet Partisi her türlü koşulu dayatarak şimdi sizlerin iktidar dediği bu beşli koalisyonun en şımarık ortağı bile olabilir mi? Peki biz bunu dün neden yapmadık ve bugün neden yapmıyoruz? 18 yıldır Numanlar, Soylular, Çillerler, Mesutlar, Ağarlar, Desticiler, Bahçeliler; Perinçekgiller yani kan ter içinde arkalarından koşarken biz neden yerimizde durduk?

BİZ SİYASET YAPMIYORUZ, BİZİMKİ FEDA EDİLMİŞ BİR HAYAT

Geçen günlerde yapılan ziyareti soruyorlar insanlar. İnsanlar kendilerine sorsa cevabını bulabilirler. Bu ziyaretlerin iki anlamı var. Seçmenin kafasını karıştırmak. Özellikle millet ittifakı tarafına Saadet Partisi’ni itibarsızlaştırmak, güvenilmez bir algı oluşmasını sağlamak. Saadet tabanını da iktidarda olma heveslileri üzerinden gevşetmeye çalışmak. Bunlar ilk de değil sonda olmayacak. Her seçim öncesi yaşadığımız bir operasyonun parçası.

Evet bu siyaset tekniği açısından düşünülüp planlanmış bir ziyaret onlar için. Evdeki hesap hiçbir zaman çarşıya uymaz. 18 yıl bozulmamış olanların birden bozulması diye bir şey olmaz… Ama Milli Görüş’ün iktidara gelmesi de kaçınılmaz. Bu seçim sisteminde her parti ittifak içinde olmak zorundadır. Aksi halde sonuç alamazlar.

Bunu inatçılıkla, çekememezlikle, ihtirasla izah edemezsiniz. Biz yıllardır çarşıda pazarda haklı çıkmak için siyaset yapmıyoruz. Milli Görüşü elli yılda anlayabildi millet. Dost kim, düşman nerede, biz anlatacağız. Bu memlekette sağ-sol, Kürt-Türk, Alevi-Sünni meselesi yok. Bu memlekette yerli ve milli marşlar söyleyerek Avrasya beşlisi ya da Nato beşlisinin dümen suyunda giden sağcılık var, Batı eksenli politikalar var.

Bugün çevrenize bakarak anlayabilirsiniz. Çevrenizde zengin Saadetli taşeron var mı, zengin Saadetli patron var mı? Onlar sahiplerinin emrinde ve hizmetinde… Biz siyaset yapmıyoruzarkadaşlar, bizimki feda edilmiş bir hayat. Bunu ancak fedailer anlayabilir.

Biz çoluk çocuğumuzun rızkından keserek kendi paramızı harcarız bu uğurda. Bizim milletten topladığını kendi parası gibi savuran kolay kazananlardan farkımız budur. O yüzden biz acı da söyleriz. Bizim acelemiz de yok, biz buradayız. Bir elli yıl daha nöbet tutarız. Varsın iktidar arsızlarda biraz daha duruversin. Yarınlar inşallah bizim olacak!!!

15 Oca 2021 - 13:25 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

14

Cenk Cemil - Muhalefette olan Partilerin ileri gelenleri bir toplantı yapmışlar ve içlerinden biri millete ne söyleyelim ki, oylarımız artsın diye bir soru sormuş !.. En tecrübelilerinden birisi şu cevabı vermiş .

Mllete söyleyeceğiniz hiç bir şey aklınıza gelmiyorsa, iktidara dorğu veya yanlış saldrıda bulunun demiş !. Haber içeriğinde yer alan şahıs herhalde böyle bir toplantıya katılmıştır !

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 16 Ocak 14:28
13

Türkoğlu - Siyasetlerinin ana teması islam ve başarörtüsü düşmanlığı olan,ellerine geçen ilk fırsatta Kura'nı ve Ezan'ı türkçeleştiren (10 gün önce İBB Yaptı),Peygamberimizle alay eden,başı kapalı analarımızla dalga geçen zihniyetin Temsilcisi Kılıçdaroğlu'nun partinize yaptığı ziyaretlerden anlaşılan memnunsunuz...

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 16 Ocak 13:37
12

Arif Erdinç - Tayyip Erdoğana yapacağınız oy tırtığı olmasa hiç bir sol kemalist medyanın adam yerine dahi koymayacağı bu adamları bile Tayyip Erdoğan rüzgarı adam etti. şte Tayyib Erdoğanın rüzgarı bırakın dost olanı düşman olanı dahi adam etmeye yeter. Fatih Erbakan birle bu adamların ne mal olduğunu ifşaat ediyor, babamın siyasi mirası işgal altonda diyor. Fazla lafa gerek var mı, ap açık ihanet içinde olanlardan başkası Johne Beaden ve SP+ Johne Bedaden dostları ile beraber hareket etmez. Tek amaçları var Tayip Erdoğanı devirmek.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 16 Ocak 13:18
10

kalenci - zafer başkan birilerinin nasırına bastın galiba çok iyiydi yarası olanlar yalananlar sesleri çok çıkmaya başladı aynı telden devam hak olan davaya bir şey olmaz koltuk sallanmaya başlayınca çare aranmaya başlandı ama yok artık deniz bitti şu ana kadar terörist dediler hain dediler % 0,4 bir halt olmaz dediler şimdi kapıya kadar geldiler yalvarmalar başladı kovun gitsin. Onlara göre yerli ve milli olan perin çekle onlara yeter Zafer başkan başarıların daim olsun

Yanıtla . 0Beğen . 3Beğenme 16 Ocak 11:17
08

Selocan - gündem olmak güzel birşey değilmi avukat bey ama boş gündem

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 16 Ocak 08:32
07

Adam - Zafer efendi ne oldi? Chp ye yalakalık yaparak millet vekili olma hayalin suya düştüğü için mi bu öfke!!!

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 16 Ocak 06:56
06

Zelenko - ey Zafer mutlu savunduğunu iddia ettiğin davanın milli görüşün ve lideri hocamız Rahmetli Erbakan'ın hedeflerinin neler olduğunu iyi öğren ve o hedeflerin bugün kimler tarafından bir bir gerçekleştirildiğini gör ve ondan sonra şu anda partinizin kimlere payandalık yaptığını iyi idrak et. Eğer kızarmadan konuşabileceksen cevap ver sakın sen bu davayı biliyor musun deme biz bu davayı yaşayarak öğrendik sizin gibi kitaplardan okumadık.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 16 Ocak 00:53
05

Arif Erdinç - Sam Amcanın Partisi konuştu, tabela partisi milletin çok ta şeyinde...Tayyip Erdoğan size bile prim yaptırdı adamlar ellerini açmış dua ediyor şu Sam Amcanın Partisi bir kaç oy tırtıklamada Tayyip bitse diye ama içinizde mayoz bölünme mitoz bölünme kendiniz yok oldunuz kaça parçaladınız Allah belanızı verdi.

Yanıtla . 3Beğen . 3Beğenme 15 Ocak 21:55
04

Başiskeleli - Sn. Zafer Mutlu sen sokaklarda oynarken biz Erbakan hocamizin yanındaydık Hocam esas mücadelesini sağ partilerle değil .Her zaman Chp ile vermiştir.Hatta herzaman uyarmıştır. Bu Chp ye dikkat edin sonra dizinizi döversiniz diye.Sen ne yapıyorsun sürekli Chp avukatlığı. Allah senin gibilerin elinden Saadet partisini kurtarsın inşallah.

Yanıtla . 4Beğen . 5Beğenme 15 Ocak 20:21
11

kalenci - @Başiskeleli 04 nolu yoruma cevabı: şimdi neredesin yalan mayamı gittin bakın işinize i......ürür kervan yürür

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 16 Ocak 11:20
03

Faruk - Zafer Mutlu sen kendini ne sanıyorsun.Saadet partisi bir yerde olacaksa olur.Sen burada görüşü sorulacak en son kişisin .Boşuna yırtınıp durma.

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 15 Ocak 20:14
02

Cenk Cemil - Kusura bakma ama arkadaş, Sen en önce sağa-sola saldıracağına,Milli Görüş Camiasının iç ettiği şu Hazine Yardımlarıyla Bosa'ya yurt içinden ve yurt dışından yapılan yardımların ne olduğunu bir araştır !

Yanıtla . 2Beğen . 5Beğenme 15 Ocak 17:39
01

Çekirge - Müthiş ve müthiş yazınızı soluksuz okudum zafer abi ve ayağa kalktım ve sizi alkışlıyorum .

Yanıtla . 6Beğen . 6Beğenme 15 Ocak 17:28


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi