Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 7,4294
Euro 8,9820
Altın 412,55

Bu ifadeyi OKUYUN

6 Kasım 2020 tarihinde vefat eden ve Kartepe Acısu’da tarikatın bahçesine yasal olmadığı halde defnedilen ama resmiyette devlet mezarlığına defnedildiği gözüken HACEGAN tarikatının şeyhi Yakup Haşimi’nin cenazesi hala belediye tarafından bulunduğu yerden alınıp mezarlığa defnedilmiyor

Bu konuda yapılan bütün şikayetleri gözardı eden Kartepe ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yasaları açıkça çiğnemeye devam ediyor.

Oysa Kartepe Acısu’da Esentepe Sokak’ta uzun zamandır faaliyet gösteren Gülzar-ı Hacegan İlim, İrfan Derneği adı altında faaliyet gösteren tarikatın vefat eden şeyhi Yakup Haşimi hakkında yapılan ihbarlar ve iddialar yenilir yutulur gibi değil.

Yakup Haşimi hakkında bu güne kadar CİMER ve savcılıklara yapılmış onlarca şikayet ve başvuru var.

Bunlardan birisi de 17 Aralık 2020 tarihinde Aksaray Cumhuriyet Savcılığı’na bir vatandaşın verdiği şikayet dilekçesi.

Şikayet dilekçesinde bu tarikat ve şeyhi hakkında korkunç iddialar yer alıyor.

Bütün bunlara rağmen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Kartepe Belediyesi bir yasal olmayan işe göz yumarak suç işliyor.

İşte Kartepe Acısu’da tarikatın bahçesine defnedilen HACEGAN tarikatının şeyhi Yakup Haşimi hakkında verilen şikayet dilekçesi:

Cumhuriyet Başsavcılığınıza vermiş olduğum 17/12/2020 tarihli şikayet dilekçesi bana ait olup doğrudur, aynen tekrar ederim. 2005 yılından bu yana ‘’Hacegan’’ isimli cemaat içerisinde ter almaktayım. Bu cemaat içerisinde bulunduğum zaman aralığında cemaatin sohbet gibi düzenlediği pek çok programa iştirak ettim.

Cemaat içerisinde bulunduğum süre içerisinde cemaat lideri olan ve tarihten bir ay önce vefat eden Yakup Haşimi isimli şahsın bazı cemaat mensubu kadınlara ve erkek şahıslara yönelik cinsel saldırı ve cinsel saldırı mahiyetinde eylemlerde bulunduğunu zaman zaman duyuyordum.

Fakat cemaat lideri ve yakınları cemaatten ayrılmayı münafıklık göstergesi saydıkları için cemaatten ayrılamamıştım. Üç ay kadar önce benzer konular nedeni ile yaşadığım rahatsızlıktan ötürü cemaatten ayrıldım. Bunun sonrasında cemaat içerisinde bulunan kişiler tarafından bana yönelik bir linç kampanyası başlatıldı. Bu durumda sadece ben değil, benimle birlikte geçmiş dönemde cemaatten ayrılmış kişilerle de muhatap oldu.

Aksaray’da bulunduğum sürede de cemaate bağlı Aksaray ilinde yapılanmış tüm etkinliklere katılım gösteriyordum. Benimle birlikte eşim de aynı cemaat içerisinde yer almaktaydı.

Yakup Haşimi isimli şahıs ölmeden önce İzmit İli Kartepe İlçesinde ikamet ediyordu. Ben cemaatten ayrıldıktan sonra eşim cemaatten ayrılmadı ve cemaat mensuplarının yönlendirmesi ve baskısı ile bana karşı tavır aldı hatta cemaat mensuplarının eşimi benden boşanması konusunda yönlendirdiklerini ve hatta ileri giderek benim eşimi aldattığımı söyleyerek yuvamı dağıtmaya çalışmışlardır.

 Abdülkadir Değirmenci isimli şahıs cemaatin Aksaray sorumlusu olmaktadır. Bu şahıs eşime yönelik olarak belirttiğim nitelikte baskıyı kuran kişidir. Ayrıca üçüncü kişiler vasıtası ile eşime ulaştırılacak şekilde benimle ilgili ‘’münkir ve münafık’’ gibi hakaret içeriği bulunduğunu düşündüğüm söylemlerde bulunmaktadır. Yine Abdülkadir Demirci cemaatin Aksaray yapılanmasında kullanılan whatsapp gurubu üzerinden de benzer hakaret içerikli söylemleri dile getirmiştir. Buna ait whatsapp gurubuna ait yazışma ekran görüntülerini en kısa sürede dosyaya sunacağım.

Bu konuşmalarda benim ve benim gibi mağduriyet yaşayan yaklaşık 15 kişinin isimlerini vererek benimle ve onlarla kimsenin konuşmamasını isteyerek bize karşı bir düşmanlık oluşturmaya çalıştı. Bana yönelik hakaret eylemleri nedeni ile Abdülkadir Demirci isimli şahıstan şikayetçiyim.

Ayrıca cemaat yapılanması ile ilgili ihbar etmek istediğim bazı hususlar bulunmaktadır. Yakup Haşimi isimli şahıs cemaat yönetiminde bulunduğu süre içerisinde dediğim gibi kadın ve erkek müritlerini taciz ettiğini iddia eden pek çok cemaat mensubu söz konusudur.

Benim ya da eşimin bu konuda herhangi bir mağduriyeti söz konusu değildir. A.Ü. oğlu ve Erzurum’da ikamet ettiğini bildiğim Y.Ü’nün Yakup Haşimi tarafından taciz edildiğini bizzat kendi ağızından duydum.

Hatta Y. bu yaşadıklarını babasına anlatması sırasında anlatıma dair bir ses kaydı da almış. Bu ses kaydını Y. bana da göndermişti. Biz bu durumu Y. ile yaklaşık olarak iki ay önce konuşmuştuk. Y’nin bu konuda herhangi bir şikayette bulunmadığını biliyorum. Y.'nin bana gönderdiği ses kaydını en kısa zamanda delil olarak dosyaya sunacağım.

Y.Ü’nün belirttiğim bilgiler dışında cep telefonu numarasını biliyorum.

Yine Y.Ü'nin haricinde pek çok şahsın benzer mağduriyetler yaşadığını duymuştum ancak bu konuların şikayet konusu yapılıp yapılmadığını bilmiyorum.

Yine ayrıca Yakup Haşimi isimli şahsın sohbet adı altında söylemlerini içeren Youtube isimli sosyal paylaşım platformunda pek çok videosu bulunmaktadır. Video içeriklerinde Yakup Haşimi kendisinin Allah ve peygamberimizin düğününe gittiğine dair gerçekleşme ihtimali bulunmaya ve insanları kandırma amacı olduğunu düşündüğüm söylemleri söz konusudur. Ayrıca ‘’İşid ve El Kaide olurum, Tayyip Erdoğan’ın en büyük düşmanı benim. Hodri Meydan. Bana tabi olanların bir şey okumasına gerek yok.’’ şeklinde söylemleri olduğunu da biliyorum. Ayrıca şeyh icazetlerinin hepsi de sahtedir.

Bu video içerikleri incelendiğinde Yakup Haşimi ve cemaat yapılanmasının suç işledikleri kanaati bende oluşmuştur.

Yine cemaat yapılanmasının cemaatten ayrılan kişileri eşlerinden boşamaları amacıyla telkin ve zorlamalarda bulunmaları, benim durumumda olduğu gibi cemaatte ayrılan kişilerin eşlerine ‘’eşinizden boşanın’’ şeklinde söylemlerde bulunarak etkilemeleri söz konusudur. Hatta bu konuda halen Aksaray’da bulunup şikayette bulunmak isteyen eski cemaat mensupları da vardır.

Ben tüm bu olaylar nedeni ile Yakup Haşimi ve varsa sorumlulukları bulunan diğer cemaat mensuplarından ve yine bana yönelik hakaret içeriği olduğunu düşündüğüm eylemleri nedeni ile cemaatin Aksaray İl sorumlusu olan Abdülkadir Demirci’den şikayetçiyim. Adı geçen cemaat hakkında yargı tarafından resen soruşturma açılarak iddialarımın araştırılmasını talep ediyorum. Her ne kadar Yakup Haşimi ölmüş ise de onun yetiştirdiği ve onun yerine göreve gelen kişiler tekrar onun yaptıkları eylemleri devam ettirmektedir. Biz söz konusu cemaatin Diyanet yapılanması altına alınmasını isteriz. Olaylara Emrah Kerem Acar, Bayram Çelmeli, Hüseyin Gül ve Muhammet Raşit Acar tanık olmuşlardır, dedi.

Hakkımda verilecek olan kararların tebliğinin elektronik tebligat yönetmeliği gereğince beyan etmiş olduğum e posta adresine gönderilmesini İSTEMİYORUM, dedi.

19 Oca 2021 - 12:04 - Bunlar Konuşuluyor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

48

Hakaik Ni̇hankalmaz - https://www.youtube.com/watch?v=1fCIRxJOBW4 buraya tıklayarak izleyin. Asıl bir video vardı İlahiyat mezunu bir kardeşimize bu melun-ul melain hzlerinin naptıgını anlatan ama birileri kaldırtmış

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 02:04
47

Mahzun Gönüller - Böyle aşağılık yalanlarla ve iftiralarla insanlara zarar verenlerin Allah belasını versin. Siz bu attığınız iftiraları işlemeden Rabbim canınızı almasın. Bu iftiraları ıspatlamazsanız haysiyetsiz ve şerefsizsiniz. Kiminiz kumar bataklığından, kiminiz fuhuş bataklığından, kiminiz bilmem ne bataklığından Yakub Haşimi Hoca sayesinde kurtuldunuz. Ama layık değilmişsiniz. Tekrar ait olduğunuz bataklıklara döndünüz. Birde utanmadan Yakub efendiye cinsel saldırı iftirası atıyorsunuz. Aynen Yezid gibisiniz. Allah belanızı versin, vermişte zaten. Bu dünyada ve ahirette ateşiniz bol olsun.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 03 Şubat 23:26
49

Ubeydullah Dalmaz - @Mahzun Gönüller 47 nolu yoruma cevabı: Allah sizi beraber haşretsin diyeceğim amma samimiyetine yazık olacak.Bak kardeşim bu TOMBUL, haremlik-selamlığı kendisi için uyguluyor muydu belliki cemaat içinden denilenlere göre? Hayır.Bir mürşid bu kadar yani manda gibi olur mu? hayır.Bu adam riyazetle bu kadar besili hale geldi.Belliki obur yani yemenin şehvetiyle 150 kilo olmuş. Az yemek az uyumak az konuşmak adabtan değil mi.Evet. Videolarında ne kadar ilimsiz ve irfansız konuşmaları var. Boş atıp dolu tutan bir avanak avcısı. Peki 1958 de ŞEYH SEYDA zaten vefat etmiş idi.Ondan icazet alması mümkün mü?Hayır.Belli ki yalan söylüyor.. daha ne arıyorsunuz Kur'an ve Sünnnet yolundaki ehl-i sünnet uleması neyinize yetmez.Şeyh istiyorsanız Osman Topbaşa bağlanın, hoca istitorsanız Hüsnü Aktaşa

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 15:57
46

Mehmet - Hâlâ bu Hasan Sabbahı savunanlar satanistmisiniz ahmakmısınız ne bilimde neyi savunuyorsunuz, ßimdi posnişte oturan Mustiye sorun bu serefsizilkleri niçin yapıyorsunuz sizi kaç defa şee yaptı bak bilmeden konuşmayın bilmeden savunmayın tövbe edip Allah ve Resulune dönün.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 21:45
39

Şeref Ş.i̇msek - Arkadaşlar, İslami grup ve cemaatler kendi içinde otokontrol ve denetimi hakkıyla yapmadığı veya yapamadığı için bu oflu Yakup gibi bu türlü olaylar hep olmuştur ve maalesef olacaktır. İslami fıkıh ilkelerini "seçkin insan" sandığınız kişiler için tatbik etmezseniz şeyh denilen şeytan yamağı karınıza kızınıza yerine göre oğlunuza tasallut eder. Dr.Emin Acar, kadından mürid edinmeyi doğru görmezdi. Nefsi olanın şeytanı da olur. Yakup, 150 kg dan aşağı olmayan bir adam.Herhalde bu riyazetle olmadı. bu kadar enerji toplayan adam ne yapacak. O kadar okumadan düşünmeden cennete gitmek isteyen kendini cennete kolayca cennete götürecek "vasıta" arayan, ticaretini geliştirmek isteyen veya kendine yetmeyen ille da bir grup şahsiyetiyle güçlü olmak isteyen kişi var ki. adamın bütün videolarını izledim hiç bir şey anlatmıyor, hiç bir şey bilmiyor ne Arapça var ne bilimsel bir dil. İspatsız mesnetsiz konuşmalar, menkibeler, hurafeler, övünmeler. Ve suçlayıcı üstünlükçü bir dil kullanıyor. Kabul edin ki adam iyi oynuyor. Size "takva" filmini izlemenizi öneririm. Bu filmden sonra bizim tombul Oflu, Erzurum gibi evliyası, hocası, hacısı yazarı, şairi bol bir memlekette etrafına bu kadar saf adamı toplamış ya. Pes doğrusu bağrından Ömer Nasuhiyi çıkaran bir Solakzade'yi çıkaran Erzurum' lu Tellioğlu'nun sazına tel olmuş.. yazık içinde imamhatiplisi var, İlahiyatta okumuşu var hacısı var hocası var. Bu ne rezilliktir ya rabbi.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 30 Ocak 20:15
37

Mehmet - Güzel insanlar,insanlığını bir satanist şeytana,bir hasan sabbah dölüne kanarak din ve dünyalarını mahvettiler,buşerefsizi 93 yılından beri biliriz söyleyecek çok şey var

1-Yazmış olduğu bütün kitaplar şiirler intihal ve benim demektedir,Fatih Sultan Mehmet, Nedimi,Nesimi,Alvarlı Efe, Osman Hulusi, Aşık Veysel vb.Çalıntıdır.

2-Allah bütün işlerini onunla istişare ettikden sonra eyleme koyarmış.

3-İçlerinden birisini Mehdi olarak görevlendirecekti

4-Kitap okumanızı gerek yok biz size gönlünüze yazıyoruz herkes sizi okur

5-İmanda Hz.Ebubekir hariç bütün Sahabenin imanı ile yarışırım.

6-Kendisinin kadınlarla olan mahremiyeti sohbet ve ilişkileri.

7-Menzil Cemaatinden kovulma nedeni bir ibnelik hadisesi değil mi

8-İstanbul Kocaeli Erzurum vb.yerde kaç dairesı ve arsası var

9-Sultanbeyli de 15 dönüm yerin parası nerde kimleri dolandırdı

10-Allah'ın huzurunda Peygamberimizin dügününe katıldın ve Peygamberimiz sana"gel Yakup dizime otur"dedi.

11-Mehdi çıkınca eline mendil alıp oynayacaktın

12-daha neler neler ne olacak bütün işler yarım kaldı

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 30 Ocak 18:24
40

Eşref Şemşek - @Mehmet 37 nolu yoruma cevabı: Biliyoruz da fitne çıkmasın diye susuyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 20:20
36

Mukaddem Muneyroğlu - Ey Vahdettin, gözlerin bu kadar mı kör bu Sahtekar Yakuba karşı. Hadi Fahrettin ahmaktır, ama bari sen bir uyan ...Bu adama karşı nasıl da sorgu sual siz kapıldın.Bir parça ilmi olmayan bir adamın seni kotarıp gütmesine razı oldun. Anlamadım seni..

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 30 Ocak 11:09
32

Şinasi Ay - Bu YAPTIGIN IFTIRALARDAN SONRA ALLAH SENI AFFETSIN NASIL NI KIYBEDE GIRDIN SIMDI BILIYORMUSUN ALLAH ISLAH ETSIN SENI SEN BU DEDIKLERINE INANIYORMUSUN??

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 29 Ocak 00:25
30

Gökmen - @KocaeliSes kusura bakmayın ama sizin yaptığınız bu haber en hafif tabirle münafıklık neyse ne kadar yaşayacağızki iyiki de Cehennem var. Ve bilip bilmeden soruşturmadan ALLAHU TEALA nın salih kulları hakkında konuşanlar söylediğiniz yaptığınız her şeyin hesabını ALLAHU TEALA soracak. Ezcümle: ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 22:45
29

Kasım - Güzel insan Yakub Haşimi Hocaefendi için kullanılan ifadelerin sahibini tanıdığım gibi Babasınıda Dedesinide İyi Tanırım Bunlar Aksarayın Yüz Karası Olduklaını iyi bilirler Aksarayın İleri Gelenleri Bu davranış onların en başarılı oldukları AHLAKLARIDIR. Bana dokunan Sayın savcının ve Sayın Valinin ve Emniyetin İFTİRALARA ALET OLMASIDIR.

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 19:21
22

Sss - birisi hikaye yazmış olması olayı ispat eder mi ?

Bir müslüman birisi hikaye anlattı diye , elinde delil olmadan bir müslümana suizan edebilir mi?

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 14:35
41

Eşref Şemşek - @Sss 22 nolu yoruma cevabı: Dünyanın döndüğüne de elimde delilim yok. Melekleri de görmüyorum ne olacak şimdi.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 20:23
21

Mahfuz birisi - Belediyenin izniyle, yardımıyla, cenaze aracıyla, tabutuyla yapılmış defin. Yüzlerce şahit varken böyle bir iftiradan utanmıyor musunuz? El insaf yahu. Bu nasıl bir kin? Bu nasıl bir nefret? Biz kime ne yapmışız? Kim kime cinsel saldırı yapmış? Binlerce insan hem buna şahit olup hem göz mü yummuş? Bunlar nasıl ithamlar? Masum insanlara karşı medyayı silah olarak kullanmaktan utanmıyor musunuz? Siz haber değil tetikçilik yapıyorsunuz.

Yanıtla . 3Beğen . 2Beğenme 28 Ocak 12:48
20

Beştepe - Buna izin veren muhtarı belediye başkanı ve ilgili mecralarıda alın ki olay açığa çıksın

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 10:36
16

Pars - Vay anam vaaayy memleketin haline bak parlak çocuklarla odalara gir kadınların saçlarını kazıt tabutla gömül sonra ben şıhım de sahte defin belediye niye sessiz kalıyor

Yanıtla . 2Beğen . 3Beğenme 20 Ocak 13:49
15

Arıza - adam...sen cemaatten ayrılıyon ama garın ayrılmıyorsa sen o garıyı hiç boşuna tutma. bu millette cemaat fantezisi mi var nedir ben anlamıyorum.. derdiniz nedir olm sizin 5 paralık insanların peşine takılıp gidiyonuz sonra yok böyle yaptılar şöyle yaptılar. iyi yapmışlar.

Yanıtla . 4Beğen . 3Beğenme 20 Ocak 13:13
13

Vatandaş Kocaeli - bu durumlara izin veren kartepe belediye başkanın esas mesleği avukatlık. yazık yazık. hukuk tanımaz dedikleri bu olsa gerek.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 20 Ocak 09:45
12

Ali Veli Deli - 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu'nun 196. Maddesine sadece belediye başkanına mı işliyor? yada bu suçun cezasını kesmek onların işi mi?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 19 Ocak 22:01
11

İzmitli. - Kartepe belediyesi ,NATO boru hattının üstüne inşaat yapılıyor ,yeşil alanı yediemin hurdacısına kirala, adamın cenazesini bahçeye gömüyorlar ,ses yok ,ne iş yaptığınızı merak ediyorum,korkmayın ,doğru hareket edin ,kanunsuzluklara gö yummayın ,milletin gözünde daha çok büyürsünüz,sizi oraya millet getirdi,millet gerektiğizaman sizigönderir.

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 19 Ocak 21:04
09

Remzi balıkçılık - 25 senelik yakup haşimi tarikatının kişiyi getirdiği nokta:

Şeyhim Allah'ın lanetledigi fiili yapabilir

Şeyhim kendini s.....ktrebilir...

Şeyhim gençlere s...kso çekebilir.

Şeyhim kadınların saçını kazıtabilir...

Allah iki cihanda belanızı versin domuz sürüsü

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 19 Ocak 20:33
43

Eşref Şemşek - @Remzi balıkçılık 09 nolu yoruma cevabı: Biz de seni Allaha, Kitabullaha ve nebiyyulaha ve hatta evliyaullaha iftira atan sahtekar tombul iblisin iftiralarına ses çıkarmadığın için Allaha şikayet ediyoruz. Sen samimi bir müslüman olsaydın dinini öğrenir böyle bir cahil ve nefs-i emmaresine kul olmuş adama budistler gibi tapınmazdın. Hiç mi sormuyorsun Allah adamı 200 kilo olur mu diye.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 20:31
42

Eşref Şemşek - @Remzi balıkçılık 09 nolu yoruma cevabı: şu ilahiyatçı çocuk daha babasını ikna edemedi ya ben ona yanarım. Benim dilenci olmam gördüğüm cinayeti işlenmemiş yapıyor. çocuk yaptı diyor babası yok öyle yok böyle Allah belanı versin dadaş. Yaw bi de dadaşım dersin be adam çocuğa bak ne diiir da. Yüzün töküle.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 20:27
33

Şinasi ay - @Remzi balıkçılık 09 nolu yoruma cevabı: Allah senin belani versin... kul kula baktikca kendini.gorurmus....

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 29 Ocak 00:30
23

Kasım - @Remzi balıkçılık 09 nolu yoruma cevabı: Alim Kamil Tertemiz Bir Alah Dostuna, İFTİRACININ ifadesine göre HAKARET etmenizi Kınıyorum, Ayıplıyorum, Sizi Edebe davet ediyorum. Tanımadığınız Bu güzel insan için kullandığınız HAKARET içerikli ifadeler hem Allah yanında Hem Yasalar yanında sizi vebal ve sorumluluktan ASLA KURTARMAZ. Sizi Yüce Alahımızın Adaletine Havale Ediyorum.

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 18:42
08

Yörük - İfadenin birinci sayfasını neden kaldırdınız. Yanlış yalan mı söylemişsiniz. Tüh tüh. Y.Ü. 'nün açılımı ve yayınladığınız telefon numarası lazım olursa yoruma cevap yazın vereyim.

Yanıtla . 3Beğen . 7Beğenme 19 Ocak 19:34
07

Ömer Faruk - Olaya bak. 16 sene cemaatin içinde kalmış şimdi aklı başına gelmiş. Ve bu adam YSK müdürü. Aklı başında olan her insan şu soruyu sorar. Ya kendi yediği herzeleri temizlemeye çalışıyor yada başka bir hesabı vardı. Ulaşamayınca senaryoyu yazdı. Asıl burada araştırılması gereken şahit tuttuğu adamlar.

Yanıtla . 14Beğen . 5Beğenme 19 Ocak 19:29
44

Eşref Şemşek - @Ömer Faruk 07 nolu yoruma cevabı: Sen aklı başında birine benziyorsun kardeşim lütfen bu grubu islam adına eleştirilerini devam ettir, rica ediyorum.

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 20:33
31

Faili Meçhul - @Ömer Faruk 07 nolu yoruma cevabı: Ya ne kadar güzel anlatınız siz tebrikler size yeşilcamda senarist teklifi gelmedimi ya cok büyük kayıp ya üzüldüm

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 00:23
24

Kasım - @Ömer Faruk 07 nolu yoruma cevabı: bu yazdıkların TAMAMEN senin egon ve DÜŞMALIK İFADENDİR hiç birinin ASLI ASTAR YOKTUR. Sizi Allahın Adaletine Havale Ediyorum

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 18:49
18

Hapşuuu - @Ömer Faruk 07 nolu yoruma cevabı: Sen bırak senaryoyuda....tombulun herşeyi sahteydi ölümünde sahte ölmedi diyorlar onu napcaz

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 23 Ocak 18:42
17

Seferoğulları'ndan - @Ömer Faruk 07 nolu yoruma cevabı: Yani şimdi

1- Şeyhinizin icazetsiz olması

2- Medineli alim dediğiniz ve icazet aldığını söylediğiniz Şeyh Ferhendî'nin ailesinin şeyhinizi yalanlaması

3- Her ziyaret ettiği türbedeki evliyadan, şeyhinizin manevi icazet aldığını söylemesi

4- Şeyhinizin bazı namaz vakitlerinde cemaatle namaz kılmayı terk etmesi

5- Şeyhiniz namaza gelmediğinde cemaat içerisinde "Günahlarımız sebebi ile aramıza gelmiyor" söylentisinin yayılması

6- Semiz şeyhinizin cüssesini manevi heybetle açıklamanız

7- Cemaatinizden çıkanları dinden çıkmış gibi görmeniz ve çıkanlarla kimseyi konuşturmamanız, Allah'ın selamını dahi verdirmemeniz

8- Okuyan kızlara fahişeliği yakıştıran şeyhinizin, jelatine sarılmış olarak bütün ilimleri hap gibi yuttuğunu söylemesi

9- Seyyid olmayan şeyhinizin kendine Haşimi dedirmesi ve yeni şeyhinize de Haşimi diyerek onu da seyyid ilan etmeniz

10- Şeyhinizin sayısız kaliteli cübbesi ile moda dergilerinden çıkmış çok sayıda sarıklarının, kavuklarının olması

11- Şeyhinizin kibre düşmesi, sohbetlerinde kendini övdükçe övmesi, övdükçe övmesi ve yere-göğe sığamaması ve neticede "Allah (haşa) bana sormadan hiçbir şey yapmaz" diyebilmesi,

ve daha nicesi.

Yani şimdi bunların hepsi yalan mı?

Siz şeyhinizin yakın hizmetinde olanlardansınız belli!

Ses kaydına göre şeyhinizin yediği herzeleri de iyi biliyorsunuz!

Ne kadar inkar etseniz de biliyorsunuz işte.

Neticede şeyhinizin ıslanmış donlarını gördünüz. Kahvaltı sefalarından haberdarsınız.

Peki ama buna rağmen, Allah'tan korkmadan nasıl inkar ediyorsunuz?

Aklım almıyor!

Zahirde radikal bir imaj çiziyorsunuz ama batında yediği herzelerin haddi hesabı olmayan şeyhinizin bu herzelerini bile savunuyorsunuz. Sakal, sarık, cübbe ile geziyorsunuz ama yalan da söylüyorsunuz, iftira da atıyorsunuz, evlileri de ayırıyorsunuz.

Aklım almıyor işte!

Aklım almıyor!

Tövbe edin tövbe!

Etmiyorsanız!

Lanetullahi aleyküm.

Yanıtla . 1Beğen . 2Beğenme 22 Ocak 23:28
14

Adamın Biri - @Ömer Faruk 07 nolu yoruma cevabı: Tüm okurlara sesleniyorum. Bu yorumu yazan kişinin savunması, bu cemaatin yapabildiği tek savunma şeklidir. Başka bir argüman üretemiyorlar. "Ya kendi yediği herzeleri temizlemeye çalışıyor yada başka bir hesabı vardı." şeklinde. Bunun dışında hiçbir iddiaya bu basit cevaptan başka bir şey söyledikleri olmamıştır. Bir de bol bol küfrederler.

Tasavvufta insanın amir, memur; vasıflı, vasıfsız; çok akıllı, az akıllı olması direkt insanı yönlendiren birşey olmuyor. Zira gönlüyle hareket ediyor. Bunca saklanan haltı da hemen farketmesine bu yöneliş engel oluyor. Bu söylediğimi çok doğru bulmanızı beklemiyorum. Az doğru bulmanız biraz tölerans vermenize yetecektir.

Şikayette bulunan Seçim Müdürü olan kişiyi tanırım. Yıllar önce ben de bu cemaatten ayrıldığımda beni aramış ve bana tepki göstermişti. Gelgelelim bugün hakikatleri o da farketmiş. Buna sevindim. Diğerlerinin de bu hakikatlerin farkına varmasını dilerim. Hakikatleri gördüğü halde hala bu şeyhi ve cemati destekleyenlere ise "Bile bile yanlışta durana, merhamet edilmez" diyor, şeyhleriyle ahirette de birliktelik dilerim.

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 20 Ocak 09:54
06

İzmitli - Mahkemeye resmi ifade verince haklımı olunuyor. Bu haberi yapan, yayan Erdoğan ve Akp düşmanları. Zahmet edip biraz araştırsaydınız. Bakın Fetö hakkında, Erdoğan ve Akp hakkında ( 50.55 sny) hoca neler diyor. Mal bulmuş harami gibi atladınız olaya. Burası Muz cumhuriyeti'mi isteyen istediği yeri kazsın, gömsün, rezidans diksin. Bu olaylar Ataşehir'de oluyor uyandırayım.

https://youtu.be/pThHL-adcPc

Yanıtla . 2Beğen . 9Beğenme 19 Ocak 19:00
45

Eşref Şemşek - @İzmitli 06 nolu yoruma cevabı: Tombul öldüğünde 57 yaşında. Şeyh Seyda K.S. öldüğünde Tombul daha doğmamış bile nasıl icazet aldıysa. Bunlar o kadar ahmak ki Cizreli Şeyh Seyda (ölümü 1958) dan nasıl okumuş veya tarikat almış olabilir.Hala daha Gülzar-ı hacegan sayfasında yazıyor.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 30 Ocak 20:48
25

Kasım - @İzmitli 06 nolu yoruma cevabı: Armağan Tic. Yalan Söylüyorsunuz Uyduruyorsun Utanmalısın. Allahtan Korkmalısın

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 18:57
10

Armağan Tic. - @İzmitli 06 nolu yoruma cevabı: Bak güzel niyetli kardeşim...

Bizim kimseye şahsi husumetiniz yok.

Bizi Allah yaratmadı mı

Yarın mahşerde Rasulullah huzuruna çıkmayacağız mı?

Bu Yakup seyidim diyor bu yalan

Peki mümin yalan söyler mi

Kadınlarla halvet halinden otururdu

Peki halifelerden bunu yapan kimse oldu mu

Bu adam yıllarca cumaya çıkmadı cumadan sonra kadınlarla kahvaltıya gitti peki bu olur mu kardeşim...

Onca genç namusunu yerde mi buldu ki adam seyhimin şeyini yaladım desin..

Benim güzel niyetli kardeşim ! Yarın mahşer günü bu adam rüsvay olursa sen ne yaparsın...

Bak tayyip ölecek derdi hep ama kendi öldü

Allah ansızın canını aldı...

Git Şemseddin Bektaşoğlu na sor yakupu..

Eski menzil müritlerine sor..

Turkiyede kaç veli bundan rahmetle bahseder...

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 19 Ocak 20:44
05

Adamın Biri - Haberde geçen iddialar, bütünün sadece küçük bir kısmı. Yakub Haşimi denen pislik, Fatih Nurullah tan çok daha beterdir. Tavsiyem devletin bu kişi ve cemaati hakkında ciddi bir araştırmaya girişmesidir. Hayattayken ifşa olmadı, hiç değilse öldükten sonra ifşa olsun.

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 19 Ocak 17:13
26

Kasım - @Adamın Biri 05 nolu yoruma cevabı: Unutma Allah Cezanı Ağır keserse, O ZAMAN seni huzurda ne diyeceğini merakla bekleyen olacam. iki elim iki yakanda olacak. Senin ISLAH etsin yaradan

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 28 Ocak 19:02
19

Beştepe - @Adamın Biri 05 nolu yoruma cevabı: hayattayken kimse karşısında duramadı neden çünkü o alim

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 10:30
04

Kartepeli - Şeyhmidir şıhmıdır ne zıkkımsa bırakın ya olduğu yerde yatsın yada geldiği yer Erzurum'a geri göndersinler. Fatih Sultan Mehmet Mah. mezarlığına kesinlikle getirmesinler. Bu beyinsizler ordusu şıhlarına yakın olmak için buralara taşınacaktır. Çevremde bu beyinsizleri görmek istemiyorum.

Yanıtla . 10Beğen . 3Beğenme 19 Ocak 13:54
35

Faili Meçhul - @Kartepeli 04 nolu yoruma cevabı: Biz sanki sana bayılıyorduk yorgo sen leşini camide musallaya değil de kiliseye getir bide seni kutsal su ile yıkasınlar 10 numara olmaz mı

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 02:02
34

Şinasi ay - @Kartepeli 04 nolu yoruma cevabı: Senin beynin olsa zaten böyle yazmazsin ölüye Saygin olur putperez

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 29 Ocak 00:36
27

Kasım - @Kartepeli 04 nolu yoruma cevabı: Sana dua ediyorum. ALLAH ahlakını İmanını almış iptal etmiş. Çok Yazık

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 19:07
03

Bünyamin - konya ve aksaray... ensarcıların.. 9-10 yaşındaki erkek çocuklarına tecavüz merkezleri

Yanıtla . 10Beğen . 1Beğenme 19 Ocak 13:36
02

İzmitli - Memleket dingonun ahırına döndü.Kişi bazında yargı ,kişi bazında hukuk ,kişiye göre kural ,kişiye göre iş ,kişiye göre muamele vs..Ülkece sonumuz pek hayırlı gözükmüyor.Allah sonumuzu hayr eylesin.Bu kayırmaca ve keyfi yönetim tarzı devam ederse kimi yer kimi bakar kıyamet ondan kopar kuralını çok uzak olmayan bir gelecekte milletçe yaşayacağız ve bedeli her bir fert için çok ağır olacak.Allah yardımcımız olsun.

Yanıtla . 16Beğen . 0Beğenme 19 Ocak 13:30
01

Bünyamin - İzmite malolmuş köşkü çocuk tecavüzcüsü ensarcılara veren Allahsız akpliler

kartepede akplilerin tecavüzlerine ses çıkarmayan dinsiz imansız Allahsız akpliler

Yanıtla . 12Beğen . 4Beğenme 19 Ocak 12:43
38

Tahir Malbulmayan - @Bünyamin 01 nolu yoruma cevabı: Bu Oflu aynen senin gibi Ak parti düşmanıydı.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Ocak 19:50
28

Kasım - @Bünyamin 01 nolu yoruma cevabı: Bünyamin, Bu Yazdıklarının Tam Karşlığı CHP olduğunu bilen bir olarak İFTİRANIZDAN başka ifade bilmezsiniz ÇOK YAZIK Zavallısın Acınacak Haldesin.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 28 Ocak 19:13


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi