Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 8,3330
Euro 10,1110
Altın 491,31

Hasan Ayaz’a hemşerisinden AĞIR ELEŞTİRİ

AKP’nin İzmit ilçe eski başkanlarından ve İzmit Belediye meclis üyelerinden olan Yeniköylü Hasan Ayaz’a hemşerisi ve adaşı olan Hasan Yılman’dan ağır eleştiriler geldi

Donanma Komutanlığı’nda emekli olan ve pek çok kitap yazan, çeşitli konularla ilgili köşe yazıları bulunan Hasan Yılman aynı zamanda akrabası olan Hasan Ayaz’a sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla adeta yerden yere vurdu.

İşte Hasan Yılman’ın hemşerisi ve akrabası Hasan Ayaz ile ilgili yazdığı yazı:

‘Bir insanın genel olarak kalitesinin v.b. hangi dereceyi yansıttığı söz ve söylemleri ile vücut dilinin uyum sağlayıp; sağlamadığını gözlemlediğimde; o insanı çok net olarak çözme imkanını yakalarım.

İşte bu çerçevede; uzun bir devlet deneyim ve tedrisatından çok ince elekle elenerek başarı ile geçmiş Asil ve Yüce TÜRK Milletinin sade bir evladı olarak her kim hangi mevki ve makamda olursa olsun bir insanın fiziki görünümünden onu yaklaşık % 70' e yakın çözeriz.

Bugüne kadarda hiiiiiiç ama hiiiiiiç yanılmadık. Elbette ki yüzde- yüzünü ise yüce MEVLAM çözer ve bilir.

Güzellik yarışmasında ilk üç dereceye giren manken adeta el üstünde tutulur, onu görmek, onunla tanışmak hatta evlenmek isteyenler hayli çoğunluk teşkil eder. Ancaaaaak anılan manken bazı çıkar ve menfaatler karşısında bir çok kişi ile görüntü verdiğinde ise; kısa zamanda yıpranır ve aynı değeri, ünü bir daha geri getirebilmesi de asla mümkün hale gelemez.

Siyasi sahada da her önüne gelen mevki ve makama atlamaya kalkanlarda teşbih de hata olmaz prensibinden hareketle aynı işte o mankenin acıklı durumuna düşmek zorunda kalacakları muhakkaktır.

Konu başlığından da anlaşılacağı üzere; kendi ferdi hataları yüzünden siyasi sahada adeta KUM TORBASINA çevrilen şu bizim Hasan konusuna gelelim. Hasan AYAZ benim yeğenimdir, üstelikte tarihçidir.

Hem kendi alanında ve hem de siyasi sahada bazı kişilere yaranmak için rahmetli dedelerine, amcalarına adeta ihanet edercesine ATATÜRK düşmanlığını öne çıkarmak için veya birilerine selam göndermek için Osmanlı ile İtalyanlar arasında 1912' de İsviçre'nin LOZAN kentinin Leman gölü kıyısında bulunan UŞİ kasabasında yapılan antlaşma ile 12 adalar İtalyanlara verilmişti.

Bizim Hasan bu oltaya takılarak LOZAN kelimesi geçtiği için rahmetli ATATÜRK' ü küçültücü bir üslup kullanarak 12 Adaların 1924' te ki LOZAN antlaşması ile verildiğini bir yerel basında açıkladı.

O yazıyı okuyunca kan beynime sıçradı, yahu bunun rahmetli dedesi Şerif eniştemiz, büyük amcası Recep eniştemiz, yine amcası olan Fikret AYAZ dayımız sağ olsaydı bu bizim Hasanı RED ederlerdi.

Onlar T.C. Devletine bağlı ve saygılı olup; Rahmetli ATATÜRK konusu geçtiğinde hepsinin gözlerinden yaş aktığına bizzat şahit olan biriyim.

Öbür aleme intikal eden çok kıymetli büyüklerime yüce MEVLAM bir kere daha rahmet eylesin. Mekanları CENNET olsun.

Onlar bu ülkenin nasıl ve hangi şartlarda kurtarıldığını anlatırken ağlamamak mümkün müydü?

Hele hele küçük yaşta Batı Trakya’dan gelen uzun yıllar YENİKÖY' ü adeta bir namus gibi korumuş Muhtar Zeynel AYAZ dayımızı da rahmetle anıyorum.

Eskileri anlatmaya başladığında hüngür, hüngür ağladığına çok şahit olmuşumdur.

Rahmeti Fikret AYAZ dayımız, Mestan ORUÇ büyüğümüz, Zeynel AYAZ büyük dayımız v. b. daha pek çok büyüğümüz bendenizi akşamları sık, sık ziyaret ederlerdi.

Kapının zili çaldığında açtığımda aynen şunu söylerlerdi '' Hani be Hasan evdeymisin'' evdeyim geçin bakalım neden geç kaldınız dediğimde namaz çıkışı biraz konuştuk cevabını verirlerdi. Nerede şimdi öyle insanlar. Konuşacak adam kalmadı.

Meraklı insanlardı Ankara’dan ne havadis var diye söze başlarlar ve çok okuduğumu ve sık sık Ankara’ya gittiğimi bildiklerinden her meraklı ve öğrenmek istedikleri sorulara cevap bulmaya gayret ederdim. Devlet yerinde mi diye sık sık sorarlardı.

Onlara çok güzel ilgi gösterirdim gerekli ev sahipliği yaparak gece yarılarına kadar konuşurduk.

Eyyyyyy bizim Hasan bak bu dünya ölümlü dünya Fesli Kadirin, Mustafa Armağan gibilerin yolundan değil; Asil TÜRK Milletinin önderi rahmetli ATATÜRK' ün yolunu tercih et.

AKP il yönetiminde görev yapıyordu. Nevzat Doğan çok kurnaz ve akıllı bir siyasetçi olarak Halil Yeniceye karşı koz olarak kullanıp; onun etrafını kontrol altına alma planını uygulamaya sokmak için bizim Hasan’ı hemen belediye meclis üyesi olarak 1. sıraya yazdı, sonrasında da seçimi kazanınca onu başkan yardımcısı yaptı. O zaman sürecinde de haber gönderdim sakın bu oltaya takılma İl yönetiminde kal, kullanılma diye çok ikaz ettim ama nafile.

Sonrasında ne kadar sorunlu, problemli iş varsa Hasan’a bağlayarak onu Belediye Başkan Yardımcısı yaptı. Bir gün Halil Yenice ile karşılaştığımda bana '' Hasan’a hayırlı olsuna gittin mi?'' dedi.

‘Gitmedim, gitmeye de gerek yok, Hasan orada bir ay dayanamaz, Hasan’ın kapasitesini çok iyi biliyorum; Hasan kendi başına resmi anlam taşıyan ve devlet yazışmaları ile uyumlu dilekçe dahi yazamaz’ dedim.

Veeeee bir ay dayanamadı istifa etti. Sonrasında Halil Yenicenin kızının düğününde Halil Yenice + Hasan Ayaz + Bendeniz ve birkaç Yeniköylü huzurunda aynı söylem geçti ve yüzleştik evet haklısın bir ay dayanamadım dedi.

Bizim Hasan aynı frensiz araba gibi onunla da yetinmedi hemen daha odunu taşımadan başkalarının getirdiği odunları yakıp ısınmaya kalktı. O zaman da uyardım. En son AKP Merkez İlçe başkanı oldu. Otur oturduğun yerde dedim.

Duydum ki İzmit Belediye Başkanlığına aday olacakmış, telefon açtım sakın haaaa dedim, senin aday olma şansın sıfır, yapma etme bak geçmişte birçok hata yaptın bunu yapma Tahir Akmanı destekle dedim.

Bana abi ben Ankara’dan işi bitirdim dedi. Sen aday ol ben İzmit sokaklarında çırılçıplak gezeceğim dedim ve konuşmayı sonlandırdık. Ve beni engelleyerek sosyal medyada sildi.

Av. Cengiz Sarıbay’a, özellikle Cihat Uçara sorulabilir. Seçim öncesi Fatma Hürriyet hanımın neden İzmit’i 5-10 bin fark arası kesin seçimi alacağını, Büyükşehir ise Tahir beyin hiç gezmesine dahi gerek olmadığını seçimi en az % 16-20 bandı arasında kazanacağını detayları ile anlattım ve seçim öncesi de yazarak yayımladım.

O zaman sürecinin B.Şeh. Zabıta Daire başkanı Serhan Çatala ve bazı siyasilere sorabilirsiniz.

Sonuç olarak; Bizim Hasana sesleniyorum. Çok güzel bir yemek yapılır tam yenileceği zaman birisi tarafından az bir zehir atılınca o yemek yenir mi..?

Bırak bu zig-zag dolu ve aşırı türbülanslı siyasi manevraları. Halka in, tabanla bütünleş, kandıra hindileri gibi kabarık dolaşma, aşırı GDO' lu, Hormonlu pozlardan acil vaz geç.

(Hüseyin AYAZ'ın aday belirleme sürecinden daha iki yıl dan fazla zaman diliminde Başiskele’ye aday yapılmayacağını, Hatta Yahya Kığılı ile Ethem Sancağın dahi gücünün yetmeyeceğini, Büyükşehir için ise hiç bir şansının olmadığını ancak bazı gazeteleri paraya boğarak onu poh-pohladıklarını çok kapsamlı olarak yazdım ve yayımlamadım mı)

Sadece birkaç zenginin cenazesine katılmayı marifet sayma. Bak senden çok daha zengin olanlar var onlar hiçbir ayırım yapmadan her cenazelere iştirak ediyorlar. Hüseyin Orhan gibi, Kağıtçı Rıza Özer gibi, Muhammed Yılmaz gibi, Halil Yenice gibi işte bunlar gibi sende mazini unutma.

Atalarının izinden git. Sadece parayla bir yerlere gelinseydi, Sakıp Sabancı, Vehbi Koç parti kurar iktidar olurdu. Yine parayla hakimiyet kurulsaydı Suudi Arabistan dünyaya hükmederdi.

Kendine zarar verdiğine yanmıyorum da bazı cenazelerde bazı basın mensupları ve de siyasilerle karşılaştığımda yahu bu senin yeğenin gene ne yapmak istiyor sorularına muhatap olduğumda inan yerin dibine giriyorum.

Bu yanlış, noksan bilgilerinle bizlere de ve de özellikle Yeniköye çok zarar verdiğinin hala farkında değil misin yoksa?

Halil Yenice çok dürüst, namuslu, vatan perver bir insan olarak kişinin cenazesinde, düğününde hep yanında olan biridir. Asla ve asla T.C. Devleti ve ATATÜRK düşmanı değildir. Siyasi sahada sosyal tarafı biraz zayıftır. Hanımı da her zaman güler yüzlü, insanlara yaklaşımı ile daima iyi yönde bir Cumhuriyet kadını yengemizdir.

Ancaaaak kardeşi İbrahim Yenice; geçmişte FETÖ ve ATATÜRK konusunda Halil Yenice gibi hassas değildir. Bazı karşılıklı salvo atışlarımız hep olmuştur. Rahmetli babaları Hasan Yenice ise; mükemmel bir insan olup; sapına kadar T.C. Devletine bağlı ve rahmetli ATATÜRK' e toz kondurmazdı.

Az daha unutuyordum; bizim Hasan’ın dükkanı çarşı içerisinde ve Ankara Caddesi (yanılmıyorsam o zamanki adı) idi bir gün geçerken uğradım, Hasanı sordum çalışanı buralarda dedi. Her iki sehpanın üzerinde birkaç Zaman Gazetesi gözüme çarpınca '' kim alıyor bu eşkıyanın, hainin, ABD ve İsrail uşağının gazetelerini '' dediğimde çalışanı parmağını ağzına götürerek sus yukarıda büroda dedi, diyerek cevap verince en ağır kelimelerimle ifadeler kullanarak oradan uzaklaştım ve bir daha oraya hiiiiç uğramadım.

İşte bizim Hasan her dalgaya, her fırtınaya göre yön değiştirerek nasıl siyasi sahada üst mevkilere gelebilirimin hesabını planlarken; dimyata pirinç almaya giderken evdeki bulgurdan da oldu.

(Aldığım duyumlara göre eğer bu istihbari veriler gerçeği yansıtıyorsa Cemal Öztürk ve Metin Uzarı ve de İlçe Başkanı Mustafa Koralı kafaya alarak Başiskeleye aday olmaya çalışıyormuş. Sakın haaaa...aman haaaaa.....

Bu sefer öyle duvara toslarsın ki tuz-buz olursun. İnşallah bu haberler gerçeği yansıtmaz)

Kaç defa gel biraz sana siyasi sahada ne yapman gerektiğini anlatayım dedim ama dinlemedi. Şimdi ne halin varsa onu yap Hasan.’

Senin paran var, Ankara’da adamların var. Bizim gibi gariban ağabeyini dinler misin? sen.

Senin boyunu aşan kitaplarım var benim hem de ülke çapında okunan ve hatta dış dünya Türklerinde bile takipçilerim var.

Geçen hata ABD' de taksicilik yapan bir TÜRK hemşerim ABD' ye davet etti. Yazılarını buradaki TÜRK Birliğinde takip ediyoruz, gel seni misafir edelim dedi. Çok mutlu oldum.

(Öyle 20-30 sayfa bir kitap değil; I. Kitabım 436 sayfa, II. kitabım ise çok yakında 522 sayfa olarak çıkarmayı planlıyoruz. Bir daha sakın ha rahmetli ATATÜRK' ün aleyhine hiçbir yazı yazma bizlerin milli değerlerimize, kutsallarımıza ve mahremlerimize dil uzatma; sakın haaaa...)

Bak Yeniköy' e bile gelemiyorsun artık. Bu gidişle tabutundan tutacak Yeniköylü dahi bulamayacaksın. Birkaç en yakının dışında.

Çünkü hiçbir Yeniköylüye hayrın dokunmadı, Sana gelenlerle ilgilenmediğini bir çok kişi kahvelerde dahi anlatır hale geldi.

Bendeniz asla günlük siyaset; yani parti siyaseti, çıkar siyaseti yapmıyorum, bilimsel siyaset dediğimiz demokrasinin gereği olan siyaseti ve Yüce TÜRK Milletinin bünyesi ile örtüşen akla, mantığa, ilime, bilime dayalı siyaseti yapıyorum.

Bilmem anlatabiliyor muyum?"

21 Şub 2021 - 16:13 - Bunlar Konuşuluyor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

21

Yeniköylü - Hasan Yılman sanki bu yazıda sen Hasan Ayaz ı cekemiyorsun gibime geldi

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Şubat 18:54
22

H. Yılman (stratejist) - @Yeniköylü 21 nolu yoruma cevabı: Hangi Yeniköylü olduğunuzu yazınız. Kaçak güreşmeyiz; Rahmetli Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' e karşı aşağılayıcı her kim konuşur ve yazarsa; isterse babamın oğlu olsun asla affetmem. Hele hele FETÖ' ye bir çok sahada bazı imkanlar sağlayanları ise hiç affetmem. Sahi siz kimsiniz..? ben her yazımı Asil ve Yüce gerçek Yeniköylülerin menfaatine yazıyorum. Yazılarımı tam okuyun o zaman konuşalım. Olur mu..?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Şubat 16:32
20

Paşalı - Atatürk..inönü bunlar sütten çıkmış ak kaşıkmıki.Toz kondurmuyor kanunla koruyorsunuz..Ne yaptıkları neleri yıktıkları ortada..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 18:16
25

H. Yılman (stratejist) - @Paşalı 20 nolu yoruma cevabı: Paşalıya cevaptır; Her kim olursa olsun T.C.Devletinin imkanlarından yararlanarak bazı mevki ve makamlara geldiği halde veya onun nimetlerinden yararlandığı halde; başta T.C. Devletimize ve onun kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ' e karşı incitici, ihanet edici söz, söylem veya uygulamalarda bulunuyorsa ve de yine FETÖ' ye çeşitli imkanlar sağlamışsa, hala da perde arkası kripto FETÖ' cü ise, Kurtuluş savaşını Yunan kazansaydı diyecek kadar vatan haini, ingiliz ve yunan aşığı, ABD mandacısı her kim ise; isterse babamın oğlu olsun asla affedemeyiz. Anılan bu ihanet şebekeleri bizlerin amansız düşmanıdırlar. Eyyyyyy....paşalı önce onurlu ol, kaçak güreşme gerçek ismini yaz ki sana daha detaylı cevap vereyim. İnönüden bahseden oldu mu..? Bana göre rahmetli ATATÜR' ün en büyük düşmanlarının başında inönü gelir. Rahmetli ATATÜRK' ün vefatından sonra onun tüm millici kadrolarını tasviye ederek tamamen kendine aşırı biat edecek uluslar arası lobilerin adamlarını bürokrasiye hakim kılmış ve görevlendirmiştir. Eyyyy... Paşalı... Aklını başına topla; beni çok iyi araştır. Kendi gö... uyduruk düşüncelerini bazılarına yamamaya kalkma. Bendeniz; Katıksız bir TÜRK Mİlliyetçisiyim. Hiç bir parti ile organik veya direk bağım yoktur. Sadece Aydınlar Ocağı ve Batı Trakya Türkleri dernekleri ile gönül bağım mevcuttur. Açık olarak ne söylemek istediğini yaz ve ben sana bu konularda cevap veririm. Fikir ve düşünce sahasında hayli donanımlı biriyim. İnönünün Askerlik dönemi hariç; siyasi sahadaki uygulamalarına asla katılmayan biriyim. Hala anlamadınmı yoksa..?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Şubat 10:11
19

Kocaman - Adam olsan kendi ailene boyle yapıp küçük düşürmezdin şahsiyet

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 09:54
23

H. Yılman (stratejist) - @Kocaman 19 nolu yoruma cevabı: Bir insan eğer kendine güveniyorsa ve açığı yoksa kendi ismini kullanmaktan çekinmez. Benim yazımı sonuna kadar okudunuz mu..? hangisi gerçek dışı ve inkar edilebilir..? Gerçek isminizi yazınız bu konularda ben çok donanımlıyım. Fikir ve Düşünce saham ile bilgi dağarcığım hemen hemen her konuya cevap verecek seviye ile kapasitededir. Kaçak güreşmek onurlu bir insana asla yakışmaz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Şubat 16:36
17

Kandirali - Aile içi kavganı dışa vurarak her iki aileyide küçük düşürmek bu olsa gerek

Manavin hindisiyle ugrasacagina muhacir olarak edebini gosterki adam sansınlar

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 07:59
16

Kerem K. - Biraz bakındım da,

Ben merkezci, ünvanlara çok takık birisi.

Psikologlara-Psikiyatristlere çok güzel çalışma çıkar bu şahıstan.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 04:37
15

İzmit İzmit - Hayırdır CHP den adaymı olacan iyi yalamışsın sen hasanın kılı olamazsın

Tıraş hasan yalaman

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 00:38
24

H. Yılman (stratejist) - @İzmit İzmit 15 nolu yoruma cevabı: İzmit İzmit' e cevabımdır. Öncelikle onurlu insanlar, kendine güvenen insanlar ismini açık yazar ve kaçamak yollara tevessül etmez. Hayatımda hiç bir zaman CHP' li olmadım, olmamda mümkün değildir. Bendeniz sizler gibi hangi parti iktidarsa onun arabasına binen partici siyaset asla yapmıyorum. Bendeniz bilimsel siyaset yapıyorum. Gerçek anlamda demokrasinin hakim olduğu ve ülkeye hizmet aracı olarak kullanılan siyaseti yapıyorum. Hiç bir parti ile ilişkim yoktur. Sadece Aydınlar Ocağı ve Batı Trakya Türkleri Dernekleri ile gönül bağım mevcuttur. İlave olarak ta; Yeniköy isminden nemalanarak onu paravan kullanıp siyasi sahada bir yerlere gelmek için aslında Yeniköye çok büyük ihanetleri olan hainlerden de asla değilim. Sapına kadar TÜRK Milliyetçisi ve yine süzme bir ATATÜRK' çü olarak Asil ve Yüce TÜRK Milletinin sade bir evladıyım. Yalakalığı, yağcılığı yaşamımın hiç bir döneminde yapmadım ve yapan aşağılık haysiyetsiz, şerefsizlerle de hep mücadele ettim. Beni çok iyi araştır. Çakma isimli İzmit İzmit.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 25 Şubat 16:45
18

Vatandaş - @İzmit İzmit 15 nolu yoruma cevabı: doğru söylemesi seni neden bu kadar rahatsız etti.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Şubat 09:08
14

Görünen Köy - DEĞİL RÖNTGENİNİ , MR ını ,Tomoğrofi sini çekmişsin .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 23:49
10

Fatih - Adam odur ki; yeğenim dediği ( ki doğrusu yiğenim olmalıydı, kitap yazmışsın ama yiğen kelimesini bile bilmiyorsun) kişiye, eğer samimi uyarı da bulunacaksa, bunu kendi reklamını yapmak için sosyal medya çukurunda yapmaz, yiğenini çeker baş başa yapar bu uyarılarını...Demek ki Hasan Ayaz baya önemli bir adammış ki, onun adını kullanarak, sen 3 kişinin okuduğu kitaplarının reklamını yapmışsın...Ve sürekli ALLAH adını kullanmışsın da, ALLAH ın ve yüce Peygamberinin, ayıp ve kusur örtmekle ilgili emir ve tavsiyelerini öğrenmek için biraz oku bence..!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 21:49
11

Vatandaş. . - @Fatih 10 nolu yoruma cevabı: Len bırakın bu reklam kokan ağızları, her kes gerçeği gördü artık.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 22:43
09

Soner Demirci - Hasan Ayaz’ın eleştirilecek yönleri var mesela 2019 seçimlerinde aday gösterilmedi diye tavır aldı ve seçimlerde partisine çalışmadı.Lakin dürüst biridir,dalavereyle işi olmaz.Ayrıca dediğiniz gibi Atatürk düşmanı biride değildir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 21:23
08

M.çakan - Bir muhacırın yobazlaşması insanlık adına büyük bir utançdır.Senin Atan 100 yıl önce tüm dünya liderleri ile yabancı dilde konuşur.Herkes ayağına gelirdi.Medeniyet demek di muhacırlık ...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 20:41
06

Tufan - Hasan Ayaz gerçekten genç ve saygın birisidir, İzmit'te o aday olsaydı seçilebilirdi de.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 19:35
05

Mnv - Yazdıklarını tekntek okuyorumda gülüyorum

İzmitin kaybedileceğini söylemişsin güya onu uçan kuş bile demişti. Herkezin bildiği bir durum bu. Hasan ayaz ve ali korkmazla kazanılırdı aday olsaydılar bu deseydinde madem uyardın izmit kaybedilmeseydi. Yazın nefsi kendi husumeti böyle iftirayla yazmışdın bence hasan veyi ara helallik al

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 17:36
12

Vatandaş. . - @ Mnv 05 nolu yoruma cevabı: Kıt akıllılar yazıyı iyi okuyun İzmit kaybedilecek demiyor ki yazar. Sen aday olma diyor :)

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 22:46
04

Mnv - 1 sn yılman.

1. hasan ayaz ilçe başkanlığı döneminde rekor oyla milletvekilliği kazanıldı.. İstersenn bi araştır.

2.Hasan ayaz izmit ilçesinde 16 köyün fahri başkanlığını almış tanınan sevilen bir kişi ben izmitin yerlisiyim çok iyi biliyorum..

3.aday gösterilmedi demişsin ewet sadece hasan ayaz mı 2 dönem İzmit ilce başkanlığı yapmış ali korkmaz, bütün köyleri muhtarları tanıyan şimdi devaya geçmiş zekeriya özak bunlarda aday gösterilmedi ve hasan syaz ali korkmaz olsaydı izmit kaynedilmemişti.. Bunuda benim kadar bilemezsin izmiti köy köy tanır bilşrim ben.

4.hasan beyi suçluyorsun ama hiç babası ali ayaz ı düşündünmü yeni köyü kurmuş herkeze faydası olmuş bir kişiyi nasıl yok sayardın.

5.hasan ayaz nir öğretmen eğitimini tamamlamış kitap yazmış nedem bu kadar kötülemek zorunda kaldın.

6 paralı işlerle işi olmayan dalevereyle işi olmayan bir kişi üstelik

Yazık günah ne zararı varhasan ayazın böyle yazdın

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 17:28
03

Vatandaş - hasan yılman ı donanmadan tanıyorum fikirlerine çok değer verdiğimiz engin tarih bilgisi olan ağabeyimizdir söylediklerine katılıyorum

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 17:09
02

İzmi̇tli̇ - VAY BE.OLUR MU BÖYLE HASAN.SEN MUHACIRSIN NASIL ATANI İNCİTECEK SÖZ SÖYLERSİN.ŞÖYLE BİR GERİYE BAK,NERDEN GELDİN.AKP FALAN GEÇİÇİ SONRA YÜZÜNE BİLE BAKMAYACAKLAR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 16:35
01

Vatandaş - sizde zerre kadar akrabalık ve mahremiyet duygusu olsaydı yeğenim dediğiniz kişiye sosyal medya üzerinden itibarsızlaştırmaya çalışmaz bunu gizlilik içinde yapardınız siz nasıl bir akrabasınız anlayamadım yazınızı okurken ben utandım velevki hedef aldığınız yeğeniniz bu saydığınız eksiklikleri üzerinde taşısın her cümlenizde Allahı anıyorsun ALLAH diyorki kusurları örtmek için gece gibi olun siz maaşallah kendinizi manken yerine koymaya çalışmışsınız ama hasan ayaz ı tanımıyorum ama resimlere bakıyorum hasan ayaz daha mantıklı gibi duruyor İnsanları anlayamıyorum kişisel hırslarını ve nefretlerini sosyal medya üzerinden saldırgan bir tutumla kamuya peşkeş çekiyorlar bu milletin kişisel fantazilerinizin umrunda olduğunu sanmıyorum Tanrım insanlar çıldırmış kendi reklamlarını yapmak için öz akrabalarına saldırnmaya utanmıyorlar akrabalık kutsaldır sorununuzu aile içinde HAlledin birbirinizi küçük düşürerek itibar devşirmeye çalışmayın Teknoloji artık insanların intikam alma aracı olmuş insanlar şuurunu yitirmiş .herkese akıl ver ALLAHIM

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 16:34
13

Vatandaş. . - @Vatandaş 01 nolu yoruma cevabı: Reklam kokan hareketleri bırakın. Adam kendisini defalarca uyardım diyor. O kadar iyi kişiydi egoları yoktu büyüklerinin uyarılarına şapka çıkarırdı.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Şubat 22:53


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi