Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 28,9547
Euro 31,2400
Altın 1.890,91

Meğer ne çok dertlerimiz varmış

Farkında olmadan, bilinçsizce yaşamak, egemenlerin oluşturup, sizin de boyun eğmenizi, kabullenmenizi sağlayan uyanıkların hamurunda yoğrulup, ekmek olup, civcivlerin, karıncaların, leş kargaların gönüllü gıdası olmak, bozuk para gibi harcanmak, üstelik harcandığının dahi farkında olmamak, ne acı ve düşündürücüdür. 

 Üstelik size bu muameleyi reva görenler, İdris kılığına girmiş iblisler yaparsa ve ekmeğinizi elinizden alırken, onlara bu ekmeğin hepsini vermeniz gerektiğine, kendilerine tevekkül etmenizi sağlayarak, üstünüzde sizin rıza ve tevekkülünüzle tepinmelerini seyretmek aklı erenler için çok zor seyredilen bir tiyatrodur. 

Ülkemizdeki pahalılık emeklileri, çalışan işçileri, esnafı, asgari ücretle geçinen sıradan insanları adeta silindir gibi ezip geçtiğini, acı ve ıstırap içinde seyrediyoruz. 

Bu geçim sıkıntısı içinde kıvranan ailelerin, aile reisleri bu durumdan halen pek mutlu ve mesut görünüyor.  

Esas pahalılığın acısını evlerindeki eşleri ve çocukları çekiyorlar.  

Çocukların karınlarını doyurmakta zorlanan evin annesi, bu acıyı en çok hisseden annelerdir. 
 

Fakat erkek egemen toplumun özelliği olan, evde erkeğin dediği ve düşüncesi doğrultusunda ona eşlerin ve çocukların tevekkül ve biat etme geleneği olduğu için, hep birden ailece celladına âşık olurlar. 

 Bu aşkta, gerçek indirilmiş İslam’ın değil, uydurulmuş İslam’ın sosu kullanılır.  

Bu sos, temiz, âmâ saf, bilmeyen, bilmediğini de bilmeyen zavallıyı kendinden alıp, acıyı, yokluğu bal eyleyerek, celladına âşık eder.  

Bu bilmeceyi çözmek muhalefet partilerine düştüğünü bilmek elbette zor değildir.  

Fakat bu konuda muhalefetin başarısızlığını, beceriksizliğini söylerseniz, maalesef bütün muhalefeti kendinize düşman edersiniz.  

Fakat ben bu düşmanlığa, gelecek kuşaklarımız, karnını doyuramayan çocuklarımız ve annelerimiz, emeklilerimiz için göğüs germeyi, bu millet için göze alıyorum.  

Fakat bu başarısızlığın suçlusunu sadece, Kemal Kılıçdaroğlu olmadığını, diğer muhalefet liderlerinin de bunda sorumlu olduklarını bilmemiz gerektiğine inanıyorum.  

Âmâ artık Sayın Kılıçdaroğlu’nun da o Atatürk’ün Genel Başkanlık koltuğunu, Sayın merhum İsmet İnönü’nün Sayın Merhum

Ecevit’e devir ettiği gibi, gençlere devir etmesi gerektiğine inanıyorum. 

Yoksa muhalefetin nal toplamaya devam edeceğini bilmek zor değildir. 

Toplumdaki kitlelerin duygu dünyasının bana yansıması:  

Hiç kimse durumundan memnun olmadığını sanmayın. 

 İktidara oy vermiş vatandaşlarımızın, pahalılık, İşsizlik, hukuksuzluk, adaletsizlik, Hekimlerimizin yurt dışına kaçıp, hekimsiz kalmaları, çocukların okula aç gidip, yatağa aç girmeleri, eğitimin kalitesinin perişan durumda olması, Emeklilerin düştükleri geçim sıkıntıları onların umurunda değildir.  

Reis tek başına bu ülkeyi yönetsin, nasıl yönetirse yönetsin. 

 Gerisini hiç önemsemiyor. 

 Ya muhalefet ne âlemde dersiniz?  

Onların da birbirinden farkı yok.  

Sayın Meral Hanımın, ortaklarına ve seçimde ortaklaşarak seçime girmeye tepeden bakmaya, iyi partiyi kurarken Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Milletvekili vermesini bugüne kadar iyiliği veya kötülüğü konusunda hiçbir söz söylememiştir.  

Kendisi ise, çok çirkin bir üslupla, bunun pişmanlığını anlamsızca abartılı ve hoş olmayan bir üslupla iyilik yapanları da canından bezdirir bir vefasızlık üslubu içinde, ne yaptığını bilmeyen bir şekilde bizleri hayretler içinde bırakmış ve güveni, inanırlığını kaybetmiştir. 

Sayın Cumhurbaşkanımız, Ben ekonomistim.  

Ben bu makamda var oldukça hiç kimse faizleri artıramaz,” Faiz sebep, enflasyon sonuçtur” Diyordu. Muhalefet faizin onun cumhurbaşkanlığında yeniden olağan üstü yükseldiğini, Sayın cumhurbaşkanımızın ekonomist olmadığını, Ekonominin perişanlığını bile muhalefet maalesef anlatamadılar.  

Burası sözün bittiği yerdir. 

Diğer Millet ittifakı içinde, Sayın Cemal Enginyurt dışında hiçbirisi 40 Milletvekilini kapma dışında bir vefa duygusunu ima bile etmemişlerdir.  

Sonuçta Millet ittifakı, fena halde dağılmıştır. 

İktidar sahipleri, dağılmış muhalefetin tadını, keyfini sürsün. CHP’nin yöneticileri, halen bunun bir yenilgi olduğunu kabul etmiyor.  

Oysa CHP, ya yeniden kendi kabuğunu kırıp, yeniden filizlenip kitlelere umut vererek, yeniden yükselme, halkın umudu olmaya başlar, ya da bugünkü CHP’ye oy verenlerin ümitsizlik ve güvensizlik, moral bozukluğu içinde sandığa gitmeyerek, yerel seçimlerde beklenen hezimetini tatmış olacaktır. 

 Bu söylediklerim için bana çok kızanlar, şiddetli eleştirenler olacaktır.  

Fakat dost acı söyler fakat doğruyu söyler.  

Genel Başkanlık seçimlerinde oy vereceklerin Kocaeli’deki CHP temsilcilerin listesine baktım.  

Bu benim söylediklerimi değerlendirecek arkadaşların olduğunu biliyorum.  

Fakat bunu başarabilirler mi? Siyasette egemenlerin etkisinde kalmak çok yaygın bilinen gerçek olduğu için onu tahmin etmek çok zordur.  

Özgür Özel,1972’de Sayın Ecevit’in Sayın İsmet Paşa’ya karşı Atatürk’ün koltuğunu almasını başarabilir mi? Onu bugünden bilmek çok zordur.  

Fakat bu engellemez, bu gerçekleşirse, Sayın Kılıçdaroğlunu tarihin altın sayfalarına geçeceğini kesin biliyorum.  

Bizden söylemesi. 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Vezir Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket İsrail ile Filistin arasındaki savaşta Türkiye nasıl hareket etmeli?
Tüm anketler