Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,6110
Euro 7,2795
Altın 336,87

Büyükşehir’i yakacak BÜROKRAT..!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde uzun yıllardır görev yapan bir bürokrat var.

İbrahim Karaosmanoğlu döneminde belediyede görev yapan bu bürokrat görevine Tahir Büyükakın ile devam ediyor.

Bu bürokratın adı Gökmen Mengüç.

Bekirpaşa Belediyesi’nde başlayan belediyecilik yaşamı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde genel sekreter yardımcısı olarak sürüyor.

Karaosmanoğlu döneminde onun en yakın adamıydı.

Hatta ve hatta Karaosmanoğlu’nun

KARA KUTUSU

deniyordu.

Karaosmanoğlu’da adeta bir oğlu gibi seviyordu kendisini.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde ondan habersiz kuş uçmuyor, En çetrefilli işlerde de ya onun imzası bulunuyor ya da müdahili bulunuyordu.

Üç dönem belediye başkanlığı yapan Karaosmanoğlu ne kadar hatalı ve yanlış karar aldıysa, kamuoyunun tepkisini çekmişse biliniz ki bunlar Gökmen Mengüç’ün yanlış yönlendirmesinden kaynaklanmıştır.

Aslen Karslı olan Gökmen Mengüç ilginç bir kişiliktir.

Bu kentte onu dibine kadar tanıyan beş tane adam varsa birisi de benimdir.

Kimlerle nasıl ilişkiler içinde olduğunu, kimleri nerelere yönlendirdiğini çok, hangi işadamları ile samimi olduğunu, hangi dini gruplara yakın olduğunu benden daha iyi bilenin olduğuna inanmıyorum.

Hani bazı insanlar için ‘Karanlık birisidir’ derler ya Gökmen Mengüç’te belediyeye gelişinden itibaren şimdiki görevine kadar süreci dikkatle incelediğimizde pek çok karanlık yön bulabilirsiniz.

Bu süre içinde ulaşamadığı tek makam

GENEL SEKRETERLİK

makamı olmuştur.

Bu makamı çok istedi ve olmak içinde çok çaba sarf etti.

Ama olamadı.

Aslında iş Tahir Büyükakın’a kalsaydı onu çoktan genel sekreter yapardı. Zaten veekaleti de vermesi bunun en canlı işaretiydi.

Fakat 31 Mart yerel seçimlerinden sonra Ankara’da pek çok bürokrat boşa çıkınca bu makama Ankara’dan atama yapıldı ve Gökmen Mengüç çok istediği bu göreve gelemedi.

Karaosmanoğlu ile Baba-oğul gibi olan Gökmen Mengüç, onun yeniden aday gösterilmemesi üzerine bir dakika da satıp rotasını Tahir Büyükakın’a çevirmiş kişidir.

Şimdi Tahir Büyükakın’ı yanlış yönlendiriyor.

Bunun en canlı örneği Kandıra’ya yapılmak istenen

ÇÖP TESİSİDİR.

Eğer bugün AKP ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra’ya yapılacak olan tesis ile ilgili sıkıntıya girmişse bundaki baş sorumlu belediyeyi ve Büyükakın’ı yanlış yönlendiren, yanlış bilgilendiren Gökmen Mengüç’tür.

Yer kesinlikle yanlıştır ve bu yanlışın sorumlusu da Mengüç’tür.

Şimdi yanlıştan dönmek için yeni yer arıyor Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gökmen Mengüç.

Kısaca özetlemek gerekirse Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Tahir Büyükakın’a dışarıdan

DÜŞMAN

aramaya gerek yok.

Gökmen Mengüç onlara yeter.

Amma..!

Üzerinde kafa yorulması gereken başka bir olay var.

Hakkında bu kadar

İDDİA

ve

DEDİKODU

olan ve bu iddiaları emniyet kayıtlarına kadar da girmiş olan bir kişiyi Tahir Büyükakın hala o görevde ve o koltukta

NEDEN

ve

NİÇİN TUTUYOR?

Hangi bağlantılar, hangi güç Gökmen Mengüç’ü yerinden edemiyor ya da vazgeçilmez kılıyor?

Bunu iyi görmek, bu fotoğrafı iyi okumak gerekiyor.

Gökmen Mengüç’ü izlemeye devam edin.

Ama dikkatli izleyin.

Öyle dışarıdan sıradan izlerseniz bir şey göremez ve anlayamazsınız benden söylemesi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Güngör Arslan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

18

VAy be - Ya bakıyorum da adam Karslı diye bir yaftalama ötekileştirme.. Sizler nasıl insanlarsınız ya.. bu şehri Trabzon ve Rizeliler yönetti yönetiyorlar yıllarca. en çetrefilli ve dolambaçlı işlerde de kendilerini görebilirsiniz. Kaldı ki Güngör Arslan sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi Gökmen Mengüç'e dil uzatıyorsun.Kusura bakma ama Gökmen Mengüç Adam gibi adamdır ve adı da akçeli işlere hiç mi hiç bulaştığı duyulmamıştır... İmar vb konularda da bırakın Kocaeliyi Türkiyede üstüne adam yoktur. O yüzden bırak bu işleri..

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
17

aras kara - belediyecilikte gercekten bazı kısıler tarafından ıdare edılme var etraftan calısanlarından duymaktayız dedıgınız gıbı ıcınde olmayan bılmez mısalı umarım hersey kocaeli icin guzel olur vede ard nıyetlı olmayan ınsanlar ılımıze gereklı guzel seylerle yatırıma ortak olurlar....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
16

osman akar - mutlaka oda gercek hakkettıgı yerı ve makama oturacaktır suankı yerı gercek yerı degıl daha alt kademelerde olması gereken bı kısı görüceksinizde.....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
15

Hasan yağız - güngör bey yazdıgınız yazınıza katılıyorum . bi yakınımında yükselmesini ilerleyisinin önünü kesen birisidir yani onun gibi düsünmedikce faydasıda yoksa kesınlıkle degerlendırme yapmaz vede istemez kisi yada konu hakkında farketmez...ama hersey muhakkak er yada gec hakikat ve hakedılenler yerını bulacaktır haketmeyenler ıse layık oldugu yere ve sürünmeyede mahkumdur.. güzel bi söz vardır söyleki keser döner sap döner gün gelir hesap döner sözü bu konuya tam uyan bi sözdür neyse sonucla herkes ve hersey hakettıgını er yada gec görücektir ve maskelerde düsecektir....

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
14

Ahmet akbaş - Arkadaşımız yorum yazmış araştırın bakalım,altından ne çıkacak Metini yaptığınız,sayın Mengüç ün ,neleri çıkacak.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
13

Yanlız Adam - "Bu kentte onu dibine kadar tanıyan beş tane adam varsa birisi de benimdir." diye yazmışsın ama sen bence hiç tanımamışsın. Bence sen tanımayan 1.800.000 kişiden birisin

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
12

Mehmet Günay. - Güngör beyin yazdıklarına olduğu gibi katılıyorum,kamuoyunda hakkında çok dedikodular dolaşıyor,nemde yenir yutulur cinsten değil,günahı boynuna,Allah islah etsin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
11

....??? - GÖKMEN MENGÜÇ ADAM GİBİ ADAMDIR.Makamanı fazlasıyla hak eden adamdır.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
10

İzmitli - TAHİR BAŞKANI YAKARSA GÖKMEN YAKAR,SADECE KENDİ EŞRAFININ İŞLERİNE OLUR VEREN,HEMŞERİLERİNE İSTEDİĞİ KAMU ARAZİSİNİ TAHSİS EDEN BİRİDİR. ÖRNEĞİN KARTEPE KÖSEKÖYDEKİ YEDİEMİN OTOPARKI. ARAŞTIRIN LÜTFEN GÜNGÖR BEY !!!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
09

Fırat - Gökmen mengüç adam gibi adamdır.işini bilen kocaeliye değer katan bir kişidir. İnsanları yargılamadan önce tanımalısın.belediyede onun yanından gecemeyecek adamlar nerelerde sen onlara kafanı yormalısın bence.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
08

Talat - Kafayı Tahir beye takmışsınız , adam ekip kuruyor iyiyi kötüyü muhakkak ayırt edecek daha 1 yıl oldu temizlik devam ediyor henüz bitmedi.Seneye Gökmen beyde kalmaz merak etmeyin.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
07

Seyfi Tuzcu - Yakarsa Dünyayı Garipler Yakar. Gökmen bey iyi bir bürokrattır. Hataları olabilir ama kimseyi yakacak liyakatsizlikte biri değilidir. Aksine işine hakim ve bilgilidir yorumunuz ağır ve yersiz olmuş.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
06

Herekeli - Gökmen Mengüç beyefendi ve liyakatli adamdır. Sen tanıyamamışsın.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
05

erzurumsporr - Benim favorim syn. Altay. Kendisi belediyemizin şehrimizin kalbidir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
04

erzurumsporr - Benim favorim syn. Altay. Kendisi belediyemizin şehrimizin kalbidir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
03

BAKİ T.KÜÇÜK - DERİNCE'DEKİ İNŞAATIMA RUHSAT VERİLMESİ YÖNÜNDE DÜRÜST DAVRANMIŞ...HAYDARA TAVIR KOYMUŞTUR.YANİ İMAR YÖNETMELİĞİNİ İYİ BİLİR..DEPREMDEN SONRADA MÜHENDİS VE MİMARLARI İ.YÖNETMELİĞİNDE BİLGİLENDİRMİŞ..YÖN VERMİŞDİR.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03
02

köülü - Gökmen Mengüç kocaeliye kattığı değerlerden haberin var mı sadece karalamaya gerek yok

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 12 Şubat 00:03

Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi