Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 6,7424
Euro 7,5827
Altın 368,65

Hoşgeldin Ramazan

Hoşgeldin Ramazan , biz bu sene hepimiz seni evlerimizde kendi çekirdek ailelerimizle karşılıyoruz. Bu sene hepimiz birbirimizden ayrı olsak da seni hep birlikte bekliyor, hep birlikte daha nice günlerde birlikte, bir arada olmak için birbirimizden bir süreliğine ayrı duruyoruz.
Ayrıyız ama aynı şekilde bir sofrada birleşeceğiz belki bu sene.
Yanımızda ailemiz, kalplerimizde bizden şimdilik uzakta kalan diğer sevdiklerimizle birlikte oturacağız sofralara belki de bu sene.
Ayrıyız ama aynı şekilde bir gökyüzü altındayız hepimiz.
Yıldızlar nasıl ki birbirinden ayrı ama aynı gökyüzünde bize bakıyorsa, bizden yanaysa, bizler de aynı şekilde farklı farklı evlerden, farklı farklı pencerelerden ama aynı şekilde aynı dualarla, aynı umutlarla, aynı dileklerle ve aynı sözlerle bir araya geleceğiz bu sene.
Sonrasında yeniden eski günlerdeki gibi yan yana, omuz omuza sohbetler edip yemeklerimizi yiyeyeceğiz.
Ayrıyız ama aynı sebeplerden, aynı zorunluluklardan, aynı sorunlardan, aynı kararlardan dolayı birbirimizden uzaktayız.
İsteyerek değil, istemeden ayrı kalan sevgililer gibi, istemeden ayrı kalan birbirinden ayrı, uzağa, ters yöne uçan kuşlar gibiyiz belki de şimdilik.
Sonradan kollarımızı açıp, hep birlikte özgürce birbirimize doğru yeniden koşacağız, yeniden sarılıp birbirimize, birbirimizin gözlerimizin içine bakıp, ellerimizle kuracağımız, ellerimizin birbirine değeceği, yepyeni güzel sofralarda birlikte olacağız.
Bu sene çok farklı.
İftar öncesi de, iftar da, sahur da farklı olacak.
Kalabalıklardan uzak, herkesin alışılmışın dışında bir Ramazan yaşayacağı bir yıl olacak.
Pide kuyrukları da, iş çıkışı oluşan yoğun kalabalıklar da, herkesin aynı anda oturduğu iftar sofraları da, birlikte, kalabalıkla yan yana yapılan ibadetler de bu sene daha farklı olacak.
Her zaman alıştığımız, her zaman birlikte yapmaya alıştığımız birçok şeyi bu sene daha farklı bir şekilde gerçekleştiriyor olacağız.
Bundan önceki zamanlarda yaşadığımız bize çok sıradan gelen birçok şeyin aslında bizim için ne kadar önemli olduğunu ve onları ne kadar özlediğimizi, onların hayatımızdaki renklerinin değerini anlayacağız.
Bu renkler bazen sarı, bazen kırmızı, bazen gri, bazen mavi de olsa hepsinin aslında bizim hayatımıza kattığı birçok şeyin farklılığını, çeşitliliğini ve lezzetini oluşturduğunu anlayacağız muhtemelen.
Belki bu şekilde hayatın kıymetini artık daha başka, hatta bambaşka anlayacağız.
Belki zorlamalarla, istemeden yapılan birçok şeyin ne kadar manasız olduğunu, sevmenin önemini, sevmenin aslolan olduğunu anlayacağız.
Eğer şanslıysak hayatın önemini daha farklı boyutlardan idrak edeceğiz.
Hepinize şimdiden güzel bir Ramazan ayı diliyorum.
Dilerim Ramazan ayı bittiğinde ülkemiz de dünyamız da yaşadığımız tüm bu zorlukları atlatmayı başarmış olur.
Dilerim hepimiz rahat bir nefes alır ve bugünleri geride bırakmış oluruz.
Tüm dileklerimiz kabul olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İlksen Çağlayan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 4141
Reklam bilgi