Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 16,1920
Euro 17,4658
Altın 965,28

Güngör Arslan cinayeti (1)

Bu yazacaklarım tamamen kendi düşünce ve izlenimlerim, kimse ile bir bağlantısı bulunmamaktadır. Ben bunları yazmaya artık kendimi mecbur hissediyorum.

Davanın seyri ile hiçbir alakası ve bağlantısı olmamasını diliyorum.

Dava inşallah doğru bir şekilde ilerliyordur. Bizim tarafımızdan hiçbir bilgi alınamadığı için, ümit etmekten başka şansımız şu anda yok.

Yazıma ve izlenimlerime başlıyorum;

İlimizin en önemli ve muhalif gazetecisi Güngör Arslan bundan tam 43 gün önce, masası başında çalışırken, bir haberle ilgili görüşmek istediğini söyleyen 21 yaşında tetikçi tarafından, aralarında herhangi konuşma dahi geçmeden öldürüldü.

Tetikçi direk ateş etmeye başlayınca, rahmetli Güngör Arslan üzerine atlıyor ve boğuşmaya başlıyorlar. Vücuduna birçok mermi isabet etmiş olmasına rağmen, rastgele ateş eden kişiyle, silahı olmadan mücadelesini ediyor ama alçak ve kalleşliğin önüne geçemiyor.

Kocaeli Devlet Hastanesi’ne kaldırılması ve müdahale edilmesine rağmen aramızdan ayrılması engellenemiyor. Usta son nefesini hastanede veriyor.

Kocaeli Cumhuriyet tarihindeki ilk Basın şehidini 19 Şubat 2022 tarihinde veriyor.

Ustamız, canımız, abimiz planlı bir şekilde resmen katlediliyor.

Daha sonra Kocaeli Emniyeti yetkililerinin yapmış olduğu çalışmayla birçok kişi (ben de dâhil olmak üzere) gözaltına alınıyor ve incelemeler başlıyor.

Olaya karıştığı tespit edilen 10 kişi tutuklanıyor.

Emniyet açısından tutuklanan 10 kişinin birbirleriyle pek bağlantıları olmuyor gibi planlanmış olsa da, aslında olayları çözebilmek zor olmuyor. Geçmişe dönük Mobese kayıtları ve telefon trafiği izlendiğinde bağlantılar kısa zamanda ortaya çıkarılabiliyor.

Yıl 2022.

Artık faili meçhul bir cinayet olabilme imkânı yok diye düşünmekteyim. Zaten bu cinayette de tetikçi hemen teslim ediliyor. Güngör Arslan’ın yaşadığını ve hastaneye kaldırıldığını öğrenen azmettiriciler, tetikçinin teslim olması emrini veriyorlar.

Olay sonrasında siyah bir arabanın içinde gezdirilen tetikçi emniyete yakın bir yere bırakılıp, teslim olması sağlanıyor. Gözaltılar ve ifadeler alınmaya başladığında, bu kişilerin daha önceden hazırladıkları tiyatro oyunu gibi olan ifadeler emniyet yetkilileri tarafından alınmaya başlıyor.

Emniyet yetkilileri anlatılan ifadelere inanmıyorlar tabi ki, ifadeleri alırken diğer taraftan da incelemelere devam ediyorlar. Kocaeli’nin bütün Mobese kameralarını didik didik araştırıyorlar. Belki binlerce kamerayı, günlerce izliyor ve olayla ilgili bağlantı kurmak için mücadele ediyorlar.

Tekrar ifademe ve olay günü hakkında bilgime başvurmak için davet ettiklerinde 15-16 gün hiç emniyetten çıkmayan ve sadece bu olayla ilgili çalışan kişiler olduğunu kendi ağızlarından duydum.

Aslında bunlar hepimizin düşünüp, aklına gelebilecek şeyler diyeceksiniz, haklısınız da bu konuda.

Şimdi bahsedeceklerim biraz, daha önceki yaşadığım olaylarla alakalı düşüncelerim.

Son 2 yıldır, Güngör Arslan’ın katılmış olduğu bütün mahkemelerine onunla beraber, bazen yanında, bazen de mahkeme kapısında bekleyerek bulundum.

Gelen avukatları, şikayetçilerle beraber gelen kişileri gördüm ve izledim.

Necmi Bulut ve birkaç kişinin daha şikayetçi olmasıyla tutuklanan Güngör Arslan, 7 aylık cezaevi esareti sonrasında, ilk duruşmasında tahliye olduğu davada dışarda Necmi Bulut’un akrabası olduğunu söyleyen bir galerici dikkatimi çekmişti, daha sonradan Necmi Bulut’un katıldığı davada da bu kişi yanındaydı.

Hatta koridorda yaşanan ufak bir tartışma sonrasın da bizzat Necmi Bulut’un yanına giderek “Abi sakin ol, bizler size yabancı insanlar değiliz, takma kafana” demiş birisi olarak yazıyorum bunları.

Bu mafyamatik kılıklı akrabası yine yanında bulunuyor ve kendine has raconlu tavırlar içerisinde dolaşıyordu. Necmi Bulut’un akrabası olmak nasıl bir özellik kazandırdıysa bu arkadaşa onu da ayrıca sormak lazım.

Kim olduğunuzu sanıyorsunuz ya da gerçekten kimsiniz sizler?

Olay günü tetikçi Güngör Arslan olayını gerçekleştirdikten sonra Galericiler sitesi içerisinde bir sevinç ve kutlama hâkim olmuş. Bunun sebeplerini ve kimlerle bağlantısı olduğunu Kocaeli Emniyetinin çözmesi gerektiğine inanıyorum.

Necmi Bulut’un akrabası olmasıyla övünen ve geçinen bu galerici arkadaş nerelerdeymiş?

Galericiler sitesinden olup tutuklanan şahıslarla, galericilik yaptığını söyleyen akrabasının ne bağlantısı varmış?

Mafya bozuntusu galerici akrabasının Ersin Kurt’la ne bağlantısı varmış?

Bunların tamamen ortaya çıkarılması ve Necmi Bulut’a çıkabilecek olan bu yolun araştırılması gerekiyor diye düşünmekteyim.

Kocaeli Ticaret Odası başkanlığı yapan kişinin yanında dolaşan akraba olduklarını iddia eden bu tipler kimlerdir?

Araştırılsın lütfen.

Kocaeli Ticaret Odası başkanıysan ve bazı kaygıların, korkuların varsa valilikten koruma talep edersin, ya da adamsan beline ruhsatlı silahını koyar gezersin. Kopuk tipli akrabalarınla gezmezsin diye düşünüyorum.

Tabi ki bunlar benim düşüncelerim.

Kimseyi bağlamaz ya da alakadar etmez.

İlk çözülmesi gereken, Zirve gazetesinden Tahsin Keskin’in kaleme aldığı yazısında Necmi Bulut’un “Benim hakkımda Güngör Arslan bir daha yazı yazarsa, vurdurtacağım” söylemi.

Bu konuşmanın gazetelere düşmesi sonrasında Güngör Arslan’ın Cumhuriyet Savcılığına gidip şikâyet başvurusunda bulunması ve cinayet sonrasında bu şikâyet dosyasının Kocaeli Ticaret Odası başkanı Necmi Bulut ifadeye çağrılarak alelacele kapatılması.

Tahsin Keskin duyduğu bu ifadelerde Adem Ekşi’nin de yanlarında olduğunu ve konuşulanlara şahit olarak dinlenmesini istediğini belirtiyor.

Bu şikayetle ilgili talimatın hızlandırılması için kimler aracı oldu?

Kimler bu emri verdi?

Bu konu bizler için çok önemlidir.

Bu şehirde katledilen bir insanın, beni öldürtecekmiş diye şikâyette bulunduğu tek kişinin dosyasının kapatılma emrini kimler vermiştir?

Acaba neden vermişlerdir?

Daha da dikkat çekici olan bir konu Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un avukatlığını cinayetle bağlantılı tutuklanan 10 kişinin arasında bulunan Ersin Kurt’un yapıyor olmasıdır. Bu konu asla unutulmamalı ve sümenaltı edilmemelidir.

Necmi Bulut suçsuzsa eğer bunu çıkıp ispatlamalıdır. Kendi hesapları ve telefon kayıtları incelenmelidir. Etrafında bulunan kişilerin hesapları ve tüm kayıtları, bütün ticari hareketleri incelenmelidir.

Kocaeli Ticaret Odası'nın imkânlarının kimlere ve ne tür sebeplerden kullandırıldığı incelenmelidir.

Kocaeli Ticaret Odası'nın el altından hangi basın kuruluşlarına destek verildiği sorgulanmalıdır.

Necmi Bulut’la bağlantılı tüm kişilerin ifadelerinin alınması ve incelenmesi gerekmektedir. Etrafında kimler varsa, kimleri besliyorsa tamamının incelenmesi gerekmektedir.

43 gün geçti ve delil çürütmeleri muhtemel olan bu kişiler için Emniyet Müdürlüğü bir şeyler yapmalıdır.

Aklıma takılan tüm görüş ve düşüncelerimi sizlerle buradan paylaşacağıma emin olabilirsiniz.

43 gün geçmiş ve bir tek kelime açıklama yapılmamış olmasının altında, kimsenin bu cinayete sahip çıkmıyor gibi gözükmesinin, altında yatan sebepler nelerdir?

Olayların daha yukarılara gidecek olmasından mı korkulmaktadır?

“Korkunun ecele faydası yok” bu böyle biline.

Bu olayı çözmesi gerekenler, çözülmemesi için uğraşacak olurlar ve böyle davranırlarsa eğer, bizler de daha yukarlarda çözüm aramaktan kaçınmayacağımıza emin olabilirsiniz.

Bu olaya kim göz yummuş ve emri vermişse ortaya çıkarılması için elimizden geleni yapacağımıza emin olabilirsiniz.

Ben ustam, abim, arkadaşım, ortağım, her ne sıfat uygun görürseniz görün Güngör Arslan’ın kanının yerde kalmaması için elimden gelen tüm mücadeleyi vereceğim.

Varsın kim ne derse, ne yapmaya çalışırsa çalışsın.

Biz davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Verilecek bizimde bir canımız var, Kimseden de korkumuz yok.

Kocaeli bunu böyle bilmeli.

Benden söylemesi.

 -----------------------------

Ağlanacak halimize gülelim biraz!

“Evin içinin soğuk olması kan dolaşımı için çok faydalıdır. Karanlıkta oturmak gözlerin daha iyi görmesini sağlar. Ekmek arası kuru soğan da antibiyotik görevi görür, vücudun direnci artar. Fatura az gelsin diye, soğuk ve karanlık bir odada ekmek soğan yerken, seni buna mecbur bırakanlara ettiğin küfürlerde antidepresan etkisi yapar. Hadi gene iyisiniz. Zamlar sayesinde ömrünüz uzadı.”

Dünden itibaren sosyal medyada bu paylaşım dolaşmaya başladı.

Gerçekten kim yazdı ve paylaştıysa, hepimizin duygularını dile getirmiş.

Elleri dert görmesin.

Asgari ücret ve Emekli maaşlarına yapılan zamlarda horon çeken arkadaşlar, hadi hep beraber başlayın horona.

Ülkenin gerçekten sizlere ve A Haber’e çok ihtiyacı var. Bir siz kaldınız mutlu olan.

Allah hepinizin bir gün cezasını verecektir diye temenni ediyorum. Başımıza ne geldiyse sizler gibi cahil ve eğitimsiz kadrolardan yüzünden geliyor.

Artık bu gerçeği görelim ve oy kullanmak için Zeka testi gerekli olmasını sağlayalım. Akıl sağlığı yerinde olmayan kişilerin oy vermelerini engellememiz gerekli. Artık bu tip olaylar için mücadele etmeliyiz.

Tek başına sokağa çıkamayan, ihtiyaçlarını karşılayamayan kişilere oy kullandırılmaması ve sağlık raporlarındaki engellerine bakılarak oy hakkı verilmesi gerektiğine inanıyorum.

Ben böyle düşünüyorum.

Sizce de haklı değil miyim?

 ----------------------------

Şehir Hastanesi efsanesi biterse EKİM’E,

Bitmezse 2023’e

Gerçekten şaka gibiler.

Gerçekten bu şehrin yöneticileri hiç kendilerine biz bu işi beceremiyoruz, neden acaba diye sormuyorlar mı?

Yıllardır, her dönemde 3 farklı tarih verilerek açılma kararı alınan Kocaeli Şehir Hastanesi açılışı, şimdi de Ekim ayına ertelenmiş.

Allah'tan sene belirtilmemiş.

2022’mi?

2023’mü?

Bunu bekleyip göreceğiz.

Herkesin kullandığı bir tabir vardır ya, tam bizim Şehir hastanesine uygun;

“Olursa Ekim'e kadar, olmazsa...”

Kendinize bu kadar laf söyletmek için çaba harcıyor musunuz?

Gerçekten çok merak ediyorum.

Beceremiyorsanız bırakın, yerlerinize sizden daha başarılı olabilecek insanlar gelsin, koltukları boşuna işgal etmeyin.

Gidin hastalarınıza bakın, hekimlik yapın.

Kimsenin sizlerden başka bir şey beklediği yok.

Benden söylemesi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğrul Kırankaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

12

Rumuz - Kimbilir kimlerden ne kadar para alıyorsunuz bunları yazmak için.

Yanıtla . 0Beğen . 6Beğenme 02 Nisan 20:18
07

Ekrem - Bu cinayeti çözerse Müge Anlı çözer. Bu cinayeti bana göre sıradan şahıslar işlememiştir. Siyasi ve ekonomik yönden güçlü birileri mafyaya bu eylemi gerçekleştirtmişlerdir.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 02 Nisan 16:17
06

4141. - Varsayım olarak hedefe Necmi Bulut u koymakla ne çıkarı varsa Tahsin Keskin in enteresan şekilde seçtirmek için gayret ettiği cemaatçi geçmişin fetö sempatizanı Bıyıklıya yardım ediyorsun.

Yanıtla . 2Beğen . 12Beğenme 02 Nisan 11:23
11

Kurtsever - @4141. 06 nolu yoruma cevabı: ÖKÜZ ALTINDA BUZAĞI ARAMAYIN!

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 18:56
10

4141 - @4141. 06 nolu yoruma cevabı: Yazılan yazının bıyıklı ile hiçbir alakası yokken neden algı yaratmaya çalışıyorsun ki? Belli ki sizin derdiniz necmi bulut’un cinayet şüphelisi olması değil onun seçimi kaybedecek olması

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 18:10
05

78'li - AKP'li Büyükşehir Belediyelerinde su tarifesi % 8 ucuzlayacaktı,C.Başkanı 1 ay kadar önce belediyelerin talimatlandırıldığını TVden açıklamıştı,ne oldu gereği yapıldı mı? Basın olarak takip eder misiniz.

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 02 Nisan 10:52
08

Doğrucu Davud - @78'li 05 nolu yoruma cevabı: Niye sadece akepeli buyukşehirlerde?

Bu nasıl bir ayrımcılık?

Buna 'banane diğerlerinden ben kendi cebime bakarım' diyen insan gorunumlu büyükbaşlar zaten akepe yönetimini hak ediyor.

Biz etmiyoruz

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 16:29
04

Belediyeci - Şehir Hastanesi 2019 yılı sonunda bitecek dediler, Karşı tarafından ev aldım. 2020 sonunda bitecekler dediler bekledim, 2021 sonu içinde biterler dediler bekledim, 2022 sonu içinde biterler diyorlar YİNE BEKLİYORUM. Aynı konu Kentsel Dönüşüm alanı içinde bulunan CEDİT mahallesi içinde geçerli, 2019 da başlanıyordu, 2021 yılındı başlandı, Şu an beklemede, Yeniden ihale ediliyormuş, Herhalde 5 sene sonra biter...

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 02 Nisan 09:47
09

Doğrucu Davud - @Belediyeci 04 nolu yoruma cevabı: Rumuz belediyeci olduğuna göre belediyede çalıştığını düşünüyorum. Eger bu gayrimenkulleri, belediyede gorev yaptigin için, bilgiler halka açıklanmadan ogrenip henuz o daireler değerlenmeden almışsan bunun adı 'insider trading' türkçesi 'hırsızlık'. Başkasının kazancını henüz açıklanmamış bilgileri kullanarak çalmak, en basitinden hirsızlıktir, ahlaksızlıktır.

Yok halka açıklandıktan sonra alım yapmışsan, ticari riskdir, haram, hırsızlık değildir.

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 02 Nisan 16:39
03

Kocaelili - CİNAYETİ SİZ BAŞKA BİR YERE AİLESİ BAMBAŞKA YERE ÇEKİYOR.SONUNU MERAK ETMEYE BAŞLADIM ARTIK BULUNSUNDA HERKES RAHATLASIN

Yanıtla . 6Beğen . 0Beğenme 02 Nisan 09:08
02

Vatandaş - Tuğrul bey yazmaya ve bizi aydınlatmaya devam edin malum bir kaç gazete harici bizim haber alma özgürlüğümüz bu kentte yok malesef

Yanıtla . 7Beğen . 3Beğenme 02 Nisan 08:56
01

Yıldız - Ne güzel yazıyorsun birader aynen devam kalemine zeval gelmesin

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 02 Nisan 01:31


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi

Anket Kocaelispor'da kimi teknik direktör olarak görmek istersiniz?