Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 16,3557
Euro 17,5691
Altın 972,14

Kocaelispor’un bu yönetimle işi zor

Büyükşehir borç rekoru kırmış

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, belediyelerin ve bağlı idarelerin yaptığı araştırmada 4 milyar 635 milyon TL’lik borç miktarıyla yine en borçlu belediye unvanını kimselere kaptırmamış.

Hazine ve Maliye bakanlığının Kamu Borç Yönetimi Raporunun hazırladığı bütçe dağılımında AKP’li belediyelerin borçlanmada da liderliği bırakmadığı görülmüş oldu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesini, 1 milyar TL borçlanma ile Adana Büyükşehir Belediyesi takip ediyormuş.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin birçok ihalesinde olduğu gibi Sayıştay denetimlerine takıldığı açıklandı. Pazarlık usulüne göre adrese teslim verilen ihalelerden dolayı oldukça sıkıntı yaşadığı dile getirilen açıklamanın Tahir Büyükakın başkanı sıkıntıya sokacağı haberde ifade ediliyor.

Bundan sonra gerçekleşecek olan Büyükşehir Belediyesi ihalelerinde hangi yöntemlerin kullanılacağını bizlerde merakla beklemeye başladık.

İzleyip hangi usule göre ihalelere çıkacaklarını hep beraber göreceğiz.

------------------------------------------

Kocaelispor’un bu yönetimle işi zor

Pazar günü uğradığımız Denizlispor hezimetinden sonra kaleme aldığım “ Yönetim istifa” yazısından hemen sonra arkadaşlarımın gerçekten oldukça fazla tepkisini aldım.

Yönetimin bu takımı bu şekilde bırakıp gitmesinin hiç uygun olmadığını, bu hale getirenlerin kaçmaması ve takımı kurtarması gerektiğinden bahsettiler.

Belki de haklı olabilirler diye düşünerek, Pazartesi günü Kocaelispor hakkında yazı yazmadan, düşünerek geçirmeyi uygun buldum.

Ama iki gündür gerçekten kafamı kurcalayan o kadar çok soru var ki, bunları sormadan geçemeyeceğim.

İlk olarak Dino’nu satılması olayına nasıl karar verdiniz?

Takımın en değerli ve önemli oyuncusunu satılmasına yönetimden kimler onay verdi?

İkinci konu Mustafa Reşit Akçay’ı gönderip, Mehmet Altıparmak hocayla imza attığınız süreçte birçok transferler yaptınız.

Bu transferleri hangi kriterlere göre yaptınız?

Türkiye Futbol Federasyonu’nun yayınladığı yönetmelikleri açıp okuyan ve anlayan bir yöneticimiz yahut Kocaelispor kulübü çalışanımız var mı?

Kadromuzda mevcut 27 futbolcumuz gözükürken, maçlara 17 kişi çıkabildiğimizin farkında mısınız?

Kocaelispor’da profesyonel Sportif Direktörlük görevi neden yok?

Futbol mühendisliğinden anlayan kimse neden bulunmuyor?

Transferleri neye göre yapmaya karar veriyorsunuz?

Bugüne kadar nasıl bir yol izlediniz?

Futbolcuların yaşlarına ve kadromuzda ki transferine uygun olduklarına kimler karar veriyor?

Bizim harcadığımız transfer ücretlerinin farkında mısınız?

Yönetim cebinden para harcamadığı için mi bu kadar rahat transfer kararları alabilmektedir?

Şimdi yine Rusya veya Ukrayna’dan 2 futbolcu transferinden bahsediliyor, kim ya da kimlerin izlediği futbolcuları transfer etmeyi düşünüyorsunuz?

Bu transfer edilecek oyuncuların ücretleri nasıl karşılanacak, kimler finanse edecek?

Yönetimin kurulunun son toplantısına kaç üye katılmıştır?

Toplantıya katılmayan üyelerin, üyelikleri neden düşürülmemektedir?

Kocaelispor’a siyaset neden karıştırılmıştır?

Spor kulübü yönetiminde her kesimden insanlar bulunması gerekmez mi?

Yönetimde hiçbir yönetici maddi destek sağlamıyor, sadece Tahir başkanın destekleriyle yürüyorsa, Futboldan anlayan ve bu şehirde yaşayan insanların değerlendirilmesi daha uygun değil midir?

Teknik kadronun içinde futboldan anlayan ve Kocaelili olan neden hiç kimse yer almamaktadır?

Takımın oynayacağı son 8 maçındaki rakiplerini incelediniz mi? Ligde kalmamız için karşılaşacağımız zorlukların farkında mısınız?

Düşüyoruz beyler, artık bu işin şakası yok.

Kenetlenelim diye insanlar bas bas bağırıyor ama bizler sizleri sezon başından beri uyarıyor, yanlışlarınızı her fırsatta yazıyoruz.

Şimdi bizler bu takımın düşmesini istiyor oluyoruz, sizler düşmemesini istiyorsunuz, öylemi.

Siz bunu ancak beni külahıma anlatırsınız.

Hepiniz Kocaelispor’a ihanet ettiniz. Yönetimde bulunup, yaptığınız hataları görüp ses çıkarmayanlar bu işin en baştaki suçlularıdır.

Ne yapıp edin, takımı düşürmemeye bakın.

Yoksa bu takım düşerse eğer sokağa çıkamayacak duruma geleceksiniz.

Takımı Ligde bırakın, Kongre kararı alın ve hepiniz evinize dönün.

Bir daha Kocaelispor’un maçlarında dahi gözükmeyin.

Benden söylemesi.

 ----------------------------------

Muğla EA Hastanesi hekimlerinden ihtarname

26 Mart 2022 tarihinde “Muğla EA Hastanesi’nden adrese teslim ihale” başlıklı köşe yazımla alakalı tarafıma ihtar gönderilmiştir. Doç. Dr. Cem Yalınkılıç, Doç. Dr. Emre Gültaç, Doç. Dr. Umut Canbek ve Doç. Dr. Uluç Akgün aleyhine bütünüyle gerçek dışı ve mesnetsiz iddialarda ve ithamlarda bulunduğum, hiçbir araştırma veriye dayanmaksızın yanlış bilgilendirme yaptığım, gerçeğe aykırı beyanlar ve hukuksal dayanaktan yoksun ifadeler kullandığım, bu suretle ilgili hekimlerin kişilik haklarını alenen ihlal ettiğim ve kamuoyu nezdinde saygınlıklarına doğrudan saldırıda bulunduğumu itiraz eden avukatları tarafımıza ihtarname göndermiştir.

“İlk olarak belirtmek isteriz ki ilgili ihale şartnamesi sadece adı geçen hekimler tarafından değil, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği idari Sorumlusu Prof. Dr. Nevres H. Aydoğan’ın bilgisi dahilinde klinik hekimleri Doç. Dr. Cem Yalın Kılıç, Doç. Dr. Umut Canbek ve Doç. Dr. Ulaş Akgün, Doç. Dr. Ahmet İmerci, Doç. Dr. Emre Gültaç, Opr. Dr. Erhan öner, Opr. Dr. Fatih İlker Can tarafından adı geçen hekimlerin imzalarıyla hazırlanmış ve Başhekimlik tarafından onaylanmıştır.

Dolayısıyla sadece haberde adı geçen hekimler hazırladığı şeklinde iddialar doğru değildir ve resmi belgelerle çelişmektedir. Ayrıca, ihale şartnamesine aynı içerikteki dilekçelerle farklı şirketler itiraz etmiştir. Bu itirazlar da hekimlerimiz tarafından reddedilmiştir” sözleri yer almaktadır.

Şimdi 254 kalem ihale şartnamesinde belirtilen 7 kalem için belirtilen ibareyi sizlerle buradan paylaşmak istiyorum:

1.      GRUP KİLİTLİ ANATOMİK TİTANYUM PLAK VE VİDALAR için kısmi teklife kapalı olup İlgili alım grubunun tamamına teklif veren isteklilerin teklif cetvelleri dikkate alınacaktır. Aynı grubun birkaç kalemine teklif veren isteklilerin teklifleri en avantajlı teklif dahi olsa değerlendirme dışı bırakılacaktır.

2.      GRUP KİLİTLİ ÜST ALT EKSTREMİTE PLAK VİDA SETİ için kısmi teklife kapalı olup ilgili alım grubunun tamamına teklif veren isteklilerin teklif cetvelleri dikkate alınacaktır. Aynı grubun birkaç kalemine teklif veren isteklilerin teklifleri en avantajlı teklif dahi olsa değerlendirme dışı bırakılacaktır.

3.      GRUP BAŞSIZ TAM YİVLİ KANÜLE TİTANYUM ÇEKTİRME VİDASI için kısmi teklife kapalı olup ilgili alım grubunun tamamına teklif veren isteklilerin teklif cetvelleri dikkate alınacaktır. Aynı grubun birkaç kalemine teklif veren isteklilerin teklifleri en avantajlı teklif dahi olsa değerlendirme dışı bırakılacaktır.

4.      GRUP İNTRAMEDÜLLER ÇİVİLER için kısmi teklife kapalı olup, ilgili kısımlara teklif veren isteklilerin teklif cetvelleri dikkate alınacaktır. Aynı kısmın birkaç kalemine teklif veren isteklilerin teklifleri en avantajlı teklif dahi olsa değerlendirme dışı bırakılacaktır.

5.      GRUP ARTROSKOPİ MALZEMELERİ için kısmi teklife kapalı olup ilgili alım grubunun tamamına teklif veren isteklilerin teklif cetvelleri dikkate alınacaktır. Aynı grubun birkaç kalemine teklif veren isteklilerin teklifleri en avantajlı teklif dahi olsa değerlendirme dışı bırakılacaktır.

6.      GRUP PROTEZLER için kısmi teklife kapalı olup, ilgili kısımlara teklif veren isteklilerin teklif cetvelleri dikkate alınacaktır. Aynı kısmın birkaç kalemine teklif veren isteklilerin teklifleri en avantajlı teklif dahi olsa değerlendirme dışı bırakılacaktır.

7.      GRUP EKSTERNAL FİKSATÖRLERİ için kısmi teklife açıktır, ayrı teklif verebileceklerdir.

Bu şartlardan da okunup anlaşılacağı gibi 7. kalem hariç diğer 6 kalemin gruplarının tamamına teklif vermek mecburidir.

Şartnamelerin içlerini incelediğimizde tek firmayı işaret eden o kadar çok işaretler vardır ki, gerçekten bunu inkar etmek demek, biz utanmadan bu işi yapıyoruz demekten başka bir şey değildir.

İhale şartnamelerini eğer İl Sağlık müdürlüğü tarafından hakem hastaneye inceletirse, ne demek ve anlatmak istediğimi gerçekten anlamanız mümkün olacaktır.

“Eğer medikal firmalardan kazanç sağlandığına dair bir belgesi varsa en kısa sürede gazetede yayınlamaya ve savcılığa suç duyurusunda bulunmaya” tarafımı davet etmişler.

Yazılan köşe yazısında belirtilen unsurlar hakkında savcılığın gereğini yapacağına bizler zaten eminiz. Bahsedilen konularında belgelerin olmadığını bildikleri için bu şekilde bir ihtar çekmeyi uygun görmüşler.

Rüşvetin belgesi mi olur?

Ama hepinizin hesapları ve gelir artışları tek tek incelenirse, o zaman belgeleri bulmak fazla zor olmayabilir.

Sizlere tekrardan ihtarda cevap vermediğiniz, değindiğim konuları sormak istiyorum;

Aynı hastaları birden fazla ameliyat ederek faturalar kesildiği konusundan hiç bahsedilmemiş.

Bu konu hakkında da tarafımıza yahut Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’ne bir açıklama yapmanız mümkün müdür?

Hastaneye yattıktan sonra, kısa süre içerisinde aynı isimde hastalar neden farklı malzemeler kullanılarak, birden fazla ameliyat edilmektedir?

Hastanede ameliyat olması gereken hastalar hakkında, sizlere komisyon vermeyen firmalardan malzeme kullanılması gerektiğinde ameliyatını yapmadığınız ve başka yöntemlerle çözmeye çalıştığınız konuşulmaktadır.

Hastaları kendi isteğiyle taburcu oldu evrakları imzalatıp, ameliyat etmeden gönderdiğiniz tarafımıza ihbar olarak gelmektedir.

Aynı hastalar Özel hastanelerde ameliyatlarını olup, kısa sürede tedavi olabilirken, sizlerin günlerce ertelemiş olmanızın altındaki sebepler nelerdir?

Hastanenizde kaç firmadan malzeme kullanılmaktadır ve ihale süresince alınmış olması gereken bütün malzemeler kullanılmış mıdır?

Yoksa belli firmaların malzemeleri kullanılıp, bu firmaların ürünleri bitince ihaleler yenilenmekte midir?

Sorduğum bütün sorulara cevap verebilir ya da ihtar gönderebilirsiniz.

Tercih sizlere bağlı.

Benden söylemesi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğrul Kırankaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

12

Kuplili Mahmut Dayi - Yaptığın habere kendin inanabiliyonmu?

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 22:08
11

Brecht - Tahir başkan Kocaelispor'a oluk oluk para akıtıyor o kadar borçla Kocaeli ye metro gelirdi

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 06 Nisan 14:24
10

Semih Erdi̇ - Habercinin yereli,ulusalı olmaz.Haber varsa yazar.Hele hele bu haber kamunun yararına ise elbette yazacak.Anlaşılan Tuğrul bey gerçekten iyi bildiği bir alanda haber yakalamış.İhtarname buzdağının varlığını kanıtlıyor.Orada oluşan zarar milletin yani sizin - bizim zararımızdır.

Sorumlularının araştırılması yararımızadır.

Yanıtla . 5Beğen . 2Beğenme 06 Nisan 12:59
09

Kocaelili - Yine hiçbir delil olmayan içi boş iddialar varsa kanıtın savcılığa başvur yok öyle yapmışlar yok böyle yapmışlar böyle habercilik olmaz kocaelimize yakışan haberler bekliyoruz sizden

Yanıtla . 1Beğen . 8Beğenme 06 Nisan 12:56
08

Çarşı - Öyleymiş böyleymiş yazıları yazmayın gerçek bilgiye dayanan somut delillerle yazın gerisi dedikoduya girer

Yanıtla . 4Beğen . 4Beğenme 06 Nisan 11:08
07

Tayfun Kandıralı - Kocaeli büyük şehir belediyesi var gücüyle tarımı destekliyor haber yaparken tarafsız yada en azından adil olun bırakın birilerinin tetikçiliğini

Yanıtla . 3Beğen . 6Beğenme 06 Nisan 10:49
05

Kocaelili - KOCAELİYE BORÇ KAZIĞINI SEFA SİRMEN ATTI TORUNLARIMIZ BİLE ÖDEYEMEYECEK NE YAZIK Kİ

Yanıtla . 5Beğen . 3Beğenme 06 Nisan 09:18
04

Kocaelispor Gercekleri - Kocaelispor konusunda haklı olmadığın nokta Dino.. adam sadece 12 saat oynadı ve 9 gol attı.. vasat bir performans ovulecek bir durumu yok. Keske ilk başta gonderseydiler..zaten merak da etme gideceği yok. Oynamadan ancak bu kadar parayı ancak biz veririz . problem başarı beklentisinde evet geçmişte Kocaeli birinci ligdeydi ama sefa Sirmen belediye bütçesinin ne kadarını vermişti. Bugün hangi belediye başkanı mesela 1 milyar TL yi kocaelispora verebilir. Kocaelispor için beklentileri makul etik sınırlar içinde tutmak gerekir ..İzmitin nüfusu zaten 300 bin, taraftar desen 5 bin vardır.. burdan süper lig takımı çıkmaz

Yanıtla . 2Beğen . 2Beğenme 06 Nisan 09:11
03

Daha özen - Muğla daki olayı yazdığınızda da yorum yapmıştım. Yerel bir gazeteci olarak kendi ilinin sorunlarını, başarılarını izle , araştırma yapınız diye. Kulaktan duyum esaslı haberler böyle fos çıkar. Yerele odaklanın, aldığınız bilgileri süzgeçten geçirin ve ses getirici yazılar yazın.

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 06 Nisan 08:55
02

İzmitli - Muğla daki hekimler sizin asıl Mesleğiniz tıbbi malzeme satışı olduğunu 20 seneden fazladır sektörde distribütör firma sahibi olduğunuzu sistemin nasıl çalıştığını bilmediğinizi sanıyorlar galiba ihtar çekerken biraz araştırsalar çalıştıkları firma sahibi sizi mutlaka tanır tanımıyorsa sektörde yenidir

Yanıtla . 4Beğen . 2Beğenme 06 Nisan 08:10
01

Izmitli - Kocaeli öyle bir il denizi var girilmez, treni var binemezsin (tren istasyonları kapalı 42 evler, köseköy, kuruçeşme, koruma, tütünçiftlik, tavşancıl ) havaalanı var uçak uçmaz...hele son verilen karar "aylı sistem projelerinin askıya alınması" tamamen kocaeli ilinin idam fermenı . şimdi yapılmaz ise ne zaman yapılacak ?

Yanıtla . 7Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 04:43
06

A K P icadı - @Izmitli 01 nolu yoruma cevabı: üLKE OLARAK UZAYA GÖTÜRÜLÜYORUZ YA ...bundan sonra raylı sistemmiş ,trenmiş,havaalanı imiş kullanılmayacak boşa israf olmasın diye yapmama kararı alınmış. AMA Millet bahçesi ile kek,püskevit oralet fabrikalarının yenileri yapılacakmış yandaş oynaş aç kalmasın diye

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 06 Nisan 10:43


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi

Anket Kocaelispor'da kimi teknik direktör olarak görmek istersiniz?