Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 16,2465
Euro 17,4276
Altın 968,96

Güngör Arslan cinayeti (4)

Güngör Arslan cinayetindeki gizlilik kararı 58. gününde olmamıza rağmen halen devam ediyor.

Avukatımız Cahit Çiftçi ilk başladığı gün gibi, her gün itiraz etmesine ve dosyada gizlilik kararı haricinde bulunan ifade tutanakları almak istemesine rağmen bu imkan bizlere sağlanmıyor. Davada taraf olarak bile görülmüyoruz.

Kendi verdiğimiz ifadelerin bile yazılı bir kopyası tarafımıza verilmiyor.

Adalet bizler içinde işlemesi gerekirken, şimdilik işletilmiyor.

Davanın seyri nasıl devam ediyor, kimler üzerinde yürütülmeye çalışılıyor gerçekten hiç bilmiyoruz.

Basın tarafından ortaya atılan ve tamamı kulaktan duyma bir sürü dedikoduyu dinliyor, saçma sapan yazılar okuyoruz.

Kocaeli’de Güngör Arslan’ın ölümünü fırsata çevirmek için uğraşan bir gazeteci kesimi ve hiç bu cinayet yaşanmamış gibi davranan başka bir gazeteci ordusu şehrimizde ikiye ayrılmış durumdalar. Ordu derken hepsi para karşılığı kiralanmış ve satın alınmış tipler. Tamamı anlayacağınız üzere tırı vırı yani.

Bu işlerin Güngör Arslan’ın başına gelmesinde büyük pay sahibi olduğuna inanılan kişiler bile bir acayip durumlar içine girmiş vaziyetteler. Kimisi hiç ortalıklarda yok, kimisi hep gündemde olmaya çalışıyor. Ama beraber hareket ettikleri iyi bir şekilde gözüküyor.

Öncelikle bu gazeteci geçinenlerin hepsine şunu en baştan belirtmek istiyorum,

Güngör Arslan’ın gazeteci gömleği, bu şehirde bulunan kimsenin bedenine olabilecek bir ölçüde değil. Boşa biz bu gömleği giyeceğiz diye ortalıklarda dolaşmayın.

Gerçekten komik ve çirkin duruyorsunuz.

Kendi tek bir satır yazamayan kişiler, bu şehirde gazeteciyim diye dolaştırılmamalı. Bu duruma müsaade edilmemeli. Açıp okumanız bile, bu kişilere kazanç sağlıyor. Önemsemeyin bu tarz yayın yapanları.

Gelelim Güngör Arslan’ın masası başında, azmettirilerek öldürülmesi davası hakkında yazmak istediklerime;

Güngör Arslan 2021 yılında gerçekten akla ve mantığa sığmayacak sebeplerden cezaevine atılması ve davasının aylarca hazırlanmaması ve ilk mahkeme gününe kadar yaklaşık 7 ay haksız bir şekilde cezaevinde tutulması sağlanmıştı.

Gözaltına alındığında bile, Güngör Arslan için ortaya atılmak istenen, gerçeği asla yansıtmayan suç unsuru olarak gösterilmeye çalışılan davadan dolayı alabileceği en yüksek cezanın içerde yatmasını gerektiren bir karşılığı olmadığı söylenmesine ve gerçekten böyle bir durum olmasına rağmen 7 ay gibi uzun bir süre cezaevinde yatması sağlandı.

Rüşvet ve şantaj istediği iddia edilmesine rağmen, suç teşkil edecek herhangi bir durumun bulunmadığı belirlendi ve ilk mahkemesinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Mahkeme hakiminin bile şaşkın bir tutum içinde bu davayı yürütmesi hiç kimsenin gözünden kaçmadı.

Davada şikayetçi olan Kocaeli Ticaret Odası adına başkan Necmi Bulut’un vekili Avukatı Ersin Kurt ve ekibinin bulunması o günlerde fazla dikkatimizi çekmemişti ama şu sıralarda bu yaşananlar daha çok anlaşılır bir hal aldı.

Güngör Arslan görülen ilk mahkeme sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Daha sonradan yapılan ikinci duruşmaya KOTO başkanı Necmi Bulut ve şürekasıyla birlikte Avukatı Ersin Kurt ve ekibi tekrardan katılmışlardı.

Daha sonradan Zirve Gazetesi’nin sahibi Tahsin Keskin tarafından 15 Aralık 2021 tarihinde “Necmi Bulut, kimi vurduracağını söyledi?” adı altında bir yazı yayınlanması üzerine 22 Aralık 2021 tarihinde ustam Güngör Arslan Kocaeli Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet savcılığına konuyla ilgili KOTO başkanı Necmi Bulut hakkında yazılmış yazıyı ortaya koyarak şikayette bulundu.

Güngör Arslan’ın şikayetini kayıtlarına alan Kocaeli Cumhuriyet savcılığı 11 Ocak 2022 tarihinde KOTO başkanı Necmi Bulut’un ifadesini almak için kendisini davet ediliyor. İfadesi alınıp, KOTO başkanı Necmi Bulut serbest bırakılıyor.

19 Şubat 2022 tarihinde Güngör Arslan’ın Ses Kocaeli Gazetesi’nde, masası başında, yazısını yazarken, 21 yaşında ve hiç tanımadığı bir tetikçi tarafından azmettirilerek katledilmesi üzerine 23 Şubat 2022 tarihinde alelacele KOTO başkanı Necmi Bulut ifadesi alınmak üzere davet ediliyor, kendisi konu hakkında dinleniyor ve bu şikayet konusuyla ilgili KOTO başkanı Necmi Bulut’a takipsizlik kararı veriliyor.

Bu durum yetmezmiş, sağlam olmazmış gibi 26 Şubat 2022 tarihinde tekrardan ifadesi alınmak üzere davet edilen KOTO başkanı Necmi Bulut, takipsizlik kararı verilmiş olan bu şikayet dosyasından ikinci kez, anlamsız bir şekilde hakkında tekrardan takipsizlik kararı veriliyor.

Bu yazdıklarımın hepsi Güngör Arslan’ın azmettirilerek cinayete kurban edilmesi sonrasında kayıtlarda bulunan, ispatlı ve gerçek yaşanan olaylar.

Şimdi biraz empati yapmaya ve olayları sesli düşünmeye çalışalım istiyorum.

Davanın gizliliği ve seyrini bilmeden bu konuyu gerçekten iyice düşünmeye herkesi davet ediyorum.

Azmettirilerek, planlı bir şekilde ofisinde şehrin en önemli gazetecisi 21 yaşındaki tetikçi tarafından, tetikçi kiralanarak öldürtülüyor.

100’lerce kişi gözaltına alınıyor ve ifadeleri alınıyor.

Olayla ilgisi bulunan 10 kişi günlerce yapılan araştırmalar, incelenen binlerce MOBESE kamera kayıtları sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderiliyor.

Cezaevine gönderilen 10 kişinin içinde KOTO başkanı Necmi Bulut’un Avukatı Ersin Kurt da bulunuyor.

Ve azmettirilerek katledilen Gazeteci Güngör Arslan’ın hayattayken şikayette bulunduğu tek kişi olan, her iki tarafla da bağı bulunan tek kişi olması dikkatleri çeken KOTO başkanı Necmi Bulut bu cinayetten dolayı ifadesine ve gözaltına alınmasına gerek duyulmuyor.

Hatta daha da ileri gidilerek katledilen ve Şehit edilen Gazeteci Güngör Arslan’ın 22 Aralık 2021 tarihinde yapmış olduğu şikayeti hemen ortadan kaldırılmaya çalışılıyor.

Delil karartma mı dersiniz,

Olayın seyrini ve akışını değiştirmemi dersiniz,

Yaşanabilecek her türlü olay göz önündeyken KOTO başkanı gözaltına alınıp,

Neden cezaevine gönderilmiyor?

Kocaeli Ticaret Odası’nın hesaplarının,

KOTO başkanı Necmi Bulut’un ve şürekasının hesap hareketleri neden inceleme altına alınmıyor?

KOTO Başkanı Necmi Bulut’un kullandığı aracın Mobese kayıtları,

Kullandığı telefonun kayıtları,

Yanında gezdirdiği kişilerin telefon ve araç kayıtları neden incelenmiyor?

Nasıl böyle bir karar alınabiliyor?

Olayın arkasında KOTO başkanı Necmi Bulut’tan başka daha kimler bulunuyor?

Nereye kadar gidecek bu iş kafaları gerçekten kurcalıyor.

Hakkında takipsizlik verilen bir şikayet hakkında 3 gün sonradan KOTO başkanı Necmi Bulut’un tekrardan ifadesi alınması ve ikinci kez takipsizlik kararı verilmesi emrini kimler veriyor?

Gerçekten böyle bir durumun yaşanmasını kim ya da kimler tarafından sağlanıyor?

Şehit Gazeteci Güngör Arslan’ın yıllardır mücadele ettiği,

Fetö terör örgütü üyesi olmadığını ispatlamaya çalıştığı davası da aynı kişiler tarafından mı, planlanıp organize ediliyor?

Gazeteci Güngör Arslan Ses Kocaeli Gazetesi’nde bulunan masasında azmettirilerek katledilmesi üzerine, yaşarken Savcılığa giderek şikayetçi olduğu tek kişi KOTO başkanı Necmi Bulut ve şürekası nasıl oluyor da gözaltına alınmıyorlar?

Ben de buradan KOTO başkanı Necmi Bulut hakkında suç duyurusunda bulunuyorum.

Yaşanmış olan, azmettirilerek cinayet işlenmesi davası kapsamında, olayla ilgili kişilerle bağlantısı bulunduğu en bariz olarak görünen ve şehit gazeteci Güngör Arslan tarafından Cumhuriyet Savcılığı’na giderek şikayette bulunduğu tek kişi olan KOTO başkanı Necmi Bulut’un, bütün ilişkilerini incelenmesi gerektiğini, yaşanan bu süreçte dava hakkındaki izleri ve bilgileri ortadan kaldırılması mümkün olurken, ivedilikle davaya dahil edilmesi gerektiğini bildiriyorum.

Gazeteci Güngör Arslan’ın azmettirerek öldürülmesi davasında, kendisini yaşarken şikayette bulunduğu KOTO başkanı Necmi Bulut’un görmezden gelinmesi ve Avukatı Ersin Kurt tutuklu olarak yargılanmayı beklerken, dışarda serbest dolaşmasının ve dava hakkında ifadesine bile başvurulmaması için mücadele edilmesinin sebeplerinin araştırılması gerektiğine inanıyorum.

Bu davanın bu kadar kolay ortadan, ortalıktan kaldırılmaması gerektiği için buradan avazım çıktığı kadar bağırıyorum.

Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı tarafından KOTO başkanı Necmi Bulut ve bütün ilişkileri Gazeteci Güngör Arslan’ın azmettirilerek ve planlı bir şekilde öldürülmesi davası kapsamında incelenmelidir.

Davanın düzgün bir şekilde ilerlemesi açısından, gerçekten bu durum en önemli unsurdur.

Hiç vakit kaybetmeden gereğinin yapılması gerekmektedir.

Ben böyle bilir ve bunu söylerim…

-----------------------------------

Mitza’dan harika iftar menüsü

Başiskele sahilde bulunan ilimizin en nezih ve düzgün işletmelerinden olan Mitza Restoran ve Düğün salonunun sahibi Cafer Keskin abimiz tarafından iftar daveti alınca geçtiğimiz Cuma günü emekli memur Faruk abi ve ben davete icabet etme görevimizi yerine getirdik.

Cafer abi yaklaşık 10 yıldır evlatlarıyla birlikte, oldukça başarılı bir şekilde işlettiği restoranının her şeyiyle tek tek ilgileniyor ve oldukça fazla titizlikle davranıyor.

Masadaki zeytin ve hurmadan tutunda, et ve içeceklere kadar her şeyin kontrol ve alımlarını oğlu Ahmet’le birlikte gerçekleştiriyor.

Bu Ramazan içerisinde bulunduğum, gerçekten en mükellef masayla karşılaşmanın memnunluğu içerisinde kaldım.

Masamızda 2 çeşit hurma, zeytin ve peynir tabağı, 2 çeşit salata duruyordu. Kafamı çevirip diğer misafirlere ve müşterilere baktığımda da aynı masa düzeninin herkes için sağlandığını görmek gerçekten beni oldukça memnun etti.

Ezanın okunmasıyla birlikte önce enfes ezogelin çorbası, daha sonradan güveç, kavurma ve pilav ikram olarak masamıza getirildi.

Kendilerinin özel olarak yaptığı ekşi yayık ayranının mutlaka tadına bakmanız gerektiğini özellikle belirtmeli ve bahsetmeliyim.

Tatlı olarak masamıza getirilen, yine mükemmel diyebileceğim ballı badem ve dondurmalı suflenin tadını yazarak anlatabilmem pek mümkün değil.

Başiskele sahilinde, denizin hemen dibinde, çok bakımlı ve güzel bahçe içerisinde ve gerçekten oldukça uygun fiyatlarla bu kadar kaliteli lezzetlerin insana sunulması, bizleri ayrıca mutlu etti.

İftar için aileniz ve misafirlerinizle hiç düşünmeden tercih edebileceğiniz mükemmel bir mekan.

Ve her şeyden önemlisi tertemiz ve masalara servisleri oldukça hızlı.

Benim açımdan iftarın en önemli konuları da bu iki sebep. Bir işletme bunları çözdüyse eğer başarılı olmama ihtimali ortadan kalkıyor.

İftar yemeği sonrasında sınırsız olarak sunulan çayda Mitza Restoran’ın sizlere ikramları.

Cafer Keskin abime iftar daveti için teşekkür ederim.

Hiç tereddüt etmeden Mitza Restoran’a gitmenizi ve lezzetleri tatmanızı öneririm.

Benden söylemesi,

Sizlerden denemesi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Tuğrul Kırankaya - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Mert - Yazıyı gayet ciddiyetle okudum.

1-Birini bu şekilde suçlamak için delilin varsa yayınla bizde kim nedir bilelim.

2- Bu yazı azıcık ciddi olsaydı devamında bilmem ne lokantasının reklamı olmazdı. Yazı devam ediyor derken saçma sapan reklamın içine düştüm.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 21:26
01

Arif - Ülkedeki adaletin durumu ortada bakalım ilahi adalet kimleri ne durumda bizlere gösterecek göreceğiz elbet. siz bugun eğlenin lüks makamlarınızda ..

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 18 Nisan 17:47


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi

Anket Kocaelispor'da kimi teknik direktör olarak görmek istersiniz?