Kocaeli’nin En Prestijli Gazetesi
Dolar 8,8415
Euro 10,3841
Altın 499,13

İlaçsız sağlıklı yaşama merhaba diyeceğiniz bir klinik: Özel İzmit Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği

Bugün size belki de hepimizin bildiği ama unuttuğumuz veya göz ardı ettiğimiz tedavi yöntemlerinin uygulandığı bir klinikten bahsetmek istiyorum. Göğüs Cerrahisi Uzmanı Operatör Doktor Cemalettin Cihangir'i İzmit’te yaşayıp da adını duymayanımız yoktur herhalde. Birçok geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamasını aynı çatı altında topladığı bu klinikte herkese şifa dağıtıyor değerli hocam. Buranın Sağlık Bakanlığı onaylı tek klinik olduğunu da belirtmek isterim.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

Çok keyif aldığım bir sohbet ettik kendisiyle. Üstüne bir de yazmış olduğu kitabını imzalı bir şekilde hediye etmesi mutluluğumu ikiye katladı. Özellikle hacamat ve sülük tedavilerinin faydalarını duyunca randevu oluşturmak için sohbetimizin bitmesini bekleyemedim. Ben neredeyse hocamızı nefessiz dinledim. Sizin de aynı heyecanla okumanızı diliyorum.

Cemalettin Bey sizi tanıyabilir miyiz?

1970 doğumluyum. Evliyim. İki çocuğum var. 1988 yılında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdim ve 1994 yılında mezun oldum.

1994 yılının sonuna doğru pratisyen hekim olarak Siirt'in Şirvan ilçesinde göreve başladım.

1999 yılında kazandığım uzmanlık sınavları sonrasında Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Göğüs Cerrahisi Uzmanı olarak ihtisasa başladım.

2005 yılında uzman doktor olarak Mardin Devlet Hastanesi'nde zorunlu hizmete başladım.

2008 yılında Kocaeli devlet Hastanesine tayin oldum.

2016 yılında Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp ile ilgilenmeye başladım ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nde Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış hacamat ve kupa terapi, mezoterapi, ozon terapi ve fitoterapi (bitkisel tıp) eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını almaya hak kazandım.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp nedir bize açıklar mısınız?

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp hakkında bir kavram karmaşası yaşanıyor. Bu sebeple daha çok alternatif tıp gözüyle bakılıyor alanımıza.

Özel İzmit Getat Kliniği’ndeki tüm tedaviler insanların yüzyıllardır şifa bulmak için kullandığı uygulamalardır.

Modern tıp, günümüz tedavi yöntemleri ve ameliyatlardan önce geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri kullanılıyordu. Hacamat ve sülük tedavisi binlerce yıldır var olan tedavi yöntemlerinden sadece ikisi.

Bir dönem tamamen ortadan kaldırılan bu uygulamaları 1980’lerde tekrar hatırlayıp, kabul etmeye başladık. Bu bahsettiğiniz uygulamalar tabii ki modern tıbbın yerini alamaz.

Fakat şöyle bir gerçeği göz ardı edemeyiz. Modern tıp bütün hastalıkların çaresi değil. Hastaların birçoğu onlarca ilaç kullanmalarına rağmen düzelmeyince geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamalarına yönelmişlerdir.

Geleneksel tıp uygulamalarının popülerliğini kazanmasında; standartlaşmış ve mekanikleşmiş tıbbi yaklaşımların reddedilmesi, ilaç tedavisinin insan doğasına uygun olmadığı gerçeği, bireylerin kendi bedenlerinde ve sağlıklarında söz sahibi olmak istemesi, hastalığın tedavisinde başvurulmadık çözüm yolu kalmaması gibi durumlardan dolayı geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulamaları hem Türkiye’de hem de dünyada yeniden popülerliğini kazanmıştır.

Sizin bu alana yönlendiren sebep nedir?

25 yıllık hekimim, 26. yılımın içindeyim. Kendimden örnek vereyim. 5 sene önce hacamat kursuna çok sevdiğim bir abim ve oğlunun zoruyla gittim. Onlar anlattı, ben güldüm “göğüs cerrahisi uzmanıyım” dedim ama bir şekilde ikna oldum ve gittim.

Gittikten sonra dedim ki “biz gerçek anlamdaki tıbbın en üst kısmındayız. Bütüncül bakamıyoruz hiçbir şeye.” Keşke hekim arkadaşlarım bu alternatifleri gözü kapalı reddetmeseler.

İlk hacamat yaptırdıktan sonra hissettiğim şeyler beni geleneksel ve tamamlayıcı Tıp uygulamalarına yönlendirdi.

Yaptığım araştırmalar sonucunda birçok Avrupa ülkesinde ve Amerika’da uygulamaların ve bilimsel çalışmaların var olduğunu tespit ettim.

Bu tedavi ve uygulamayı gerek yaptığım hastalarımda gerekse yakınlarında gördüğüm sonuçlar üzerine böyle bir klinik açmaya karar verdim.

Kliniğinizde uygulanan geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemleri ile ilgili bilgi verir misiniz?

Hacamat; günümüzde geleneksel ve tamamlayıcı tıp olarak adlandırılan Peygamber Efendimizin sünneti olarak bizlere kalan bir tedavi şeklidir. Özel vakumlu kupalar ile kan alma yöntemi olan hacamat, vücut içerisinde olan ve vücudun atamadığı toksinleri vakum yolu ile kandan temizlemesidir. Uygun zamanlarda ve düzenli olarak yapılan hacamat tedavileri vücut içerisinde olan ve vücudun atamadığı ağır metaller, toksinler, kullanılan ilaç ve gıdaların vücutta bıraktığı kötü etkiler emilerek, vücudun normal formuna döndürülmesini sağlar. Hastalıklardan korunmanın en kolay yollarından biri olan hacamat, ağrısız acısız ve yatak istirahatsiz yapılır. Bu şekilde iş gücü kaybına sebebiyet vermez. Hacamat bilimsel olarak kanıtlanmış olup günlere aylara tabi tutulmamaktadır. Hacamatın faydaları, kan üretimini düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Hacamat, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon, ürik asit birikimi, migren/baş ağrısı, diyabet, romatizma, astım, vertigo, bel ağrıları/tutulmaları, göz problemleri/göz tansiyonu, kalp damar tıkanıklıkları, fibromiyalji, kronik yorgunluk, boyun/omuz sertliği, ayaklarda karıncalanma uyuşmalar ve ağrı, bacaklarda şişlik/ödem gibi durumlarda etkilidir.

Sülük tedavisi; insan vücudunda hastalığa göre veya şifa amaçlı belirli noktalara (akupunktur noktaları) yapılan tedavi şeklidir.

Sülüğün salgılarında kanın pıhtılaşmasını önleyen, pıhtıyı eriten, tansiyonu dengeleyen, bağışıklık sistemini güçlendiren, ağrı kesici, kas gevşetici ve antibakteriyel etki gösteren yüzden fazla değerli enzim bulunur. Sülük tedavisi hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Zihinsel ve fiziksel olarak rahatlatır. Vücuttaki enfeksiyonu azaltır.

Sülük tedavisinin uygulandığı hastalıklar, kalp ve damar hastalıkları, sinir hastalıkları, estetiksel hastalıklar, hemoroid, üroloji hastalıkları, cilt problemleri, metabolizma hastalıkları, kulak burun hastalıkları, göz hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, diyabet ve guatr, romatizma, astım ve zatürre, kadınsal hastalıklar.

Ozon tedavisi; oksijenden (iki atomlu) daha güçlü olan ozon molekülü (3 atomlu) dokuların daha iyi oksijenlenmesini sağlar.

Ozon tedavisinin faydaları, eklemlerde kıkırdak dokusunun kendini yenilemesine olanak sağlar, kalp-damar hastalıkları, diyabet, romatoid artrit, ortopedi ve romatolojide kronik inflamatuar hastalıklar, alzheimer, parkinson, astım, koah, kronik yorgunluk sendromu, fibromiyalji, görme bozuklukları, kanser tedavilerinde tamamlayıcı olarak kullanılır.

Fitoterapi; geleneksel bitkisel tıbbi ürünler ve bitkisel ilaçlarla yapılan bir tedavi yöntemidir. Fitoterapi migren ve baş ağrıları, aşırı kilolu olma veya kilo verememe, kadın hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, tiroid bezi hastalıkları, kemoterapi sonrası tedavi, şeker hastalığı, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, depresyon, panik atak, sinir hastalıkları, uykusuzluk, değişik kriz dönemi problemleri, alerji, cilt hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, astım, romatizma ve osteoporoz gibi hastalıklara karşı kullanılmalıdır.

Obezite tedavisi; uyguladığımız obezite tedavisinde hastalarımızın beslenmelerini düzenliyoruz. Tamamen kişiye özel, matbu evraklara bağlı kalmadan önerilerde bulunarak kilo problemlerini ortadan kaldırıyoruz. Bu beslenme önerileri asla diyet değildir. Diyetin sözlük anlamı cezadır. Biz hastalarımızı asla cezalandırmıyoruz, sağlıklı beslenmelerini sağlıyoruz.

Glutatyon; vücudumuzun en güçlü antioksidan üyesi olan glutatyon gençlik ve sağlık sunuyor. Doğal olarak tüm vücutta üretilen, yoğun bir şekilde karaciğerde ve beyin hücrelerinde etki gösteren bir molekül olan glutatyonun üretimi; kötü beslenme, alkol, ilaçlar ve toksik maddelerden dolayı azalmaktadır. Bu yüzden dışarıdan alınması gerekmektedir. Laboratuvarda özel yöntemlerle hazırlanan bir biyoenerji ürünü olan glutatyon, terapiler sayesinde 30 yıldır takviye olarak uygulanmaktadır. Kronik yorgunluk sendromunda ozon-glutatyon-yüksek doz c vitamini desteği etkilidir.

C vitamini kürü; damar yolu ile uygulanan c vitamini antioksidan desteği sağlar ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Anti-aging etkisi son derece güçlüdür ve pek çok sağlık problemi üzerinde etkilidir. C vitamininin damardan enjekte edilmesi yıllardır tüm dünyada güvenle uygulanmaktadır.

C vitamininin destekleyici olarak kullanıldığı durumları soğuk algınlığı tedavisi, üst solunum yolu enfeksiyonları tedavisi, kanser tedavisi, kalp hastalığı tedavisi, katarakt tedavisi, yara tedavisi olarak belirtebiliriz.

Reformer pilates; aletli pilates olarak da bilinen reformer pilates sayesinde vücut dayanıklılığı ve esnekliği artmaktadır. En önemli özelliği duruş bozukluğu tedavisinde kullanılmasıdır. Reformer pilates yaparken öğrenilen doğru nefes alma tekniği sayesinde diyafram kasları gelişir ve günlük hayatta da aldığınız oksijen miktarı artacağı için daha zinde bir hayata merhaba demiş olursunuz.

Biraz hacamat ile ilgili konuşalım. Nedir bu hacamat? Bunu yaptırabilmek için illa hasta olmak mı gerekiyor?

Hacamat hakkında ilginç bir anımı anlatmak istiyorum.

Hastanede arkadaşlarıma hacamat yapıyorum. Bir tane de biyokimya uzmanı arkadaşım var, bel fıtığı ağrısından yerinde duramıyor. Sabah-akşam iğne yaptırıyor. Yine oturuyoruz hep birlikte bir gün. “Gel sana hacamat yapayım, hiçbir şeyin kalmayacak” dedim.

Reddetti.

Bir süre sonra acıdan dayanamaz halde polikliniğinden içeri attı kendini. “Madem o kadar iyi bu hacamat yap kurtar beni” dedi.

Hacamatını yaptım. Bittiğinde kendisi de inanamadı. Belini kontrol ediyor, oturuyor, kalkıyor ve asla sonuca inanamıyordu.

Hacamatı neden yaptırmalıyız biliyor musunuz?

Hacamat = Detoks

İzmit’te yaşıyorsak düzenli hacamat yaptırmak zorundayız. Bu kadar net!

Hacamat yaptırdıktan sonra kendimde hissettiğin en büyük etkiyi size söyleyeyim. Sırtımdaki küfeyi attım. O kadar rahat uyuyor ve o kadar zinde kalkıyorum ki bunu anlayabilmek için deneyimlemeniz gerekiyor. Toksik atmanın en iyi yolu hacamattır.

Hacamat bir kültürdür ve bizler kültürümüzden vazgeçmemeliyiz.

Size yine yaşanmış bir olayı anlatmak istiyorum. Birebir şahitlik eden bir insandan duyulan bir olay bu.

1960 yılında Türkiye’de tanınmış bir kişi Amerikalı bir ilaç firmasının sahibi ile Türkiye’de bir ilaç fabrikası kurmak istiyorlar. Amerikalı iş adamı bizim tanınmış kişimize soruyor. “Üreteceğiniz ilaçları ne yapacaksınız?” h

“Hasta olanlara satacağız” diye cevap veriyor girişimcimiz.

“Senin ülkende hacamat ve sülük diye bir şey var, önce onu ortadan kaldır sonra zaten insanlar hastalanır. Siz zaten ilaç satarsınız” şeklinde yönlendiriyor Amerikalı iş adamı bizimkini.

Bu olay tamamen gerçek. 1960 yılından sonra hacamat ve sülük bir anda ortadan kaldırılıyor.

Rahmetli Barış Manço’nun nane limon kabuğu şarkısı ile kendimize gelmeye, bunların hepsinin bizim kültürümüz olduğunu hatırlayıp kabul etmeye başladık.

2004 yılında Amerika’da bir çalışma yapılıyor.

Aynı hastadan önce kan alınıyor sonra hacamat yapılıyor. Hacamat kanının biyokimyasal analizleri yapılıyor ve şu sonuç ortaya çıkıyor. Hacamat kanında normal kanda olmaması gereken yüzlerce şey ortaya çıkıyor.

Son cümle: Hacamat insan sağlığı için çok önemlidir.

Bu makale birçok dergide yayınlanıyor. Avrupa’da ve Amerika’da bu uygulama yoğun yapılmaya başlayınca Türkiye diyor ki; biz bu işi zaten yapıyorduk.

2014 senesinde Sağlık Bakanlığı bu olaya el koyuyor. Bu işi artık merdiven altı değil hekimlerin yapması konusunda zorunluluk getiriyor.

Bu işi merdiven altı yapanlar için ciddi anlamda cezalar uygulanmaya başladı.

İşin özeti, bu uygulamalar 2014 yılından sonra Türkiye’de geleneksel ve tamamlayıcı tıp kliniklerinde yapılmaya başlandı.

Sülük tedavisi dediniz. Bu tedavi yöntemi neredeyse bize kuşaktan kuşağa aktarıldı. Uzman ellerden uygulanmadığı takdirde çok tehlikeli olduğunu da biliyoruz. Bu konuda bizi bilgilendirir misiniz?

Sülük tedavisi ile başlangıcım şöyle oldu. Kursa gittikten sonra ilk sülük tedavisini kendime yaptım. Kursta hocam dedi ki, “kim yaptırmak istiyor?” Şunu düşünmüştüm; karşımda bir canlı var ve suyun içinde hareket ediyor. Ben bunu ilk kendimde deneyimlemeliyim ki nasıl bir hissiyat olduğunu bilip hastalarıma o şekilde önermem gerekiyor. O andaki düşüncem buydu.

Ders boyunca sülükler bana baktı ben sülüklere baktım. Uygulamaya geçtiğimizde ben yaptırmak için gönüllü oldum. Yaptık.

Rahmetli babam kalp krizinden vefat etmişti. Kursa gitmeden önceki son 2 yıl efor yaptırdım. Göğsümde ara ara ağrı vardı. Hatta hastanedeki arkadaşlar sürekli anjiyoya yönlendiriyorlardı.

Sülük tedavisi yaptırdıktan sonra hiç göğsüm ağrımadı. Sonrasında ara ara yaptırmaya devam ettim.

Ben kendimi hiç bu kadar iyi hissetmemiştim. Bir hacamattan sonra, o dönem için söylüyorum bir de sülük tedavisinden sonra. Şükürler olsun 5 senedir hiçbir şikayetim kalmadı.

Kurs bittikten sonra eşe dosta yapsam diye düşünüyordum. Diz ve eklem ağrılarında çok iyi olduğunu biliyorduk. O zaman bu kadar geniş kapsamlı bilgi kaynakları yoktu.

Bir arkadaşımın annesine yaptık. 1 hafta sonra o teyze koşarak çabuk diğer dizime de yap diye geldi. O teyze benim ilk hastamdı.

Daha sonra eş, dost, tanıdıkların anneleri ve yakınları var mı diye başladık. Baktım ki ilgi ve aldığım sonuçlar çok güzel sülük getirtip etrafımdaki herkese ücretsiz olarak uygulamaya başladım.

Sonra bu işi araştırmak gerektiğini gördüm.

O dönem Türkiye’de yazılmış bir kitap vardı ama bu beni çok tatmin etmedi. Çok değerli bir arkadaşımın kitabıydı ama benim istediğim şeyler yoktu içinde. Bu konuda yazılan o kadar çok makale var ki inanamazsınız.

Sülük tedavisinde Rusya çok ileride. Yurt dışından kitaplar getirdim onları Türkçeye çevirdik. Hasta sayım artmaya başladı. Eş, dost, akraba derken sayısı binleri buldu. Sonrasında edindiğim bilgileri toplamak istedim. Ciddi veriler oluştu elimde. Derken 2 sene önce kitabım çıktı.

Hekim camiası ve Sağlık Bakanlığı camiasında da baya ses getirdi.

60-65 yaşlarında bir teyze elinde çok şiddetli bir ağrı ile geldi. Sosyo-ekonomik seviyesi de oldukça yüksek. Gitmedikleri doktor kalmamış. Sülüğün çok iyi geldiğini duymuşlar ve bir şekil bana ulaştılar. Geldiğinde ağrıdan kıvranıyordu. Sülüğü koyduk. Yarım saat sonra çok derin bir nefes aldı ve ağrısı geçti.

Bu durum benim beklediğim bir sonuçtu etkilenmedim açıkçası bundan. Benim asıl etkilendiğim şeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Tedaviyi 3-4 doz yaptık, bir buçuk ay civarında sürdü. 5 veya 6. dozda geldi. Ellerini uzatıp hocam bir bakar mısınız dedi.

Gördüğüme inanamadım.

Sülük yaptığım el 18 yaşındaki genç kız eli, diğer olduğu gibi duruyor.

Sülük tedavisinde önemli olan bir ayrıntı var. Kendinizi sülüğe bırakırsanız size şu mesajı yolluyor:

Kendini bana bırak. Ben senin şifacınım.

Bunu hissediyorsunuz!

Gelen hastaların çoğu doktorsun ya mantığı ile geliyor. Sözüne inanılır ve güvenilir bir insan olmak durumundasınız. Ben de yapabileceğini yapıyorum, yapamayacağım şeyi de yapmıyorum.

Mesela varikoselde müdahale etmiyorum. Varikosel cerrahidir. Ben de bir cerrahım.

Doğruluğuna inanmadığım hiçbir uygulamayı hiç bir hastaya yapmam.

Sülük bireysel farklılık gösterir. Herkesteki etkisi başkadır.

Burada şunu çok iyi bilmek gerekir.

Sülük tedavisi etkili midir? Evet etkilidir. Biyocerrahidir sülük.

Almanya’da tıbbi araç gereç listesindedir. Eczanede steril kavanozlarda satılır. Doktor reçete yazar, eczaneden temin edilir ve uygulama merkezinde tedaviyi uygularlar.

Yurt dışında yüzlerce binlerce bununla alakalı çalışma var. Türkiye’de henüz yok. Bizler yeni yeni çalışmalara imza atıyoruz. Türkiye’de çalışmaları yapmak çok zor, çok sınırlandırılmış durumdayız.

Sülük ile ilgili anlatacaklarım bitmez bu alan benim için çok önemli. Çok inandığım ve güvendiğim bir tedavi yöntemi.

Birçok doktor arkadaşım bunu kabul etmese de bu böyle.

Başkasının kabul etmemesi bir şeyin gerçekliğini ortadan kaldırmıyor.

Yok sayılamaz bir tedavi yöntemi sülük.

Kocaeli'de kliniğiniz gibi geleneksel ve tamamlayıcı tıp yöntemlerini bir arada uygulayan sizden başka bir merkez var mı?

Kocaeli bölgesinde tekiz.

Burada hacamat, sülük tedavisi, ozon terapi, mezoterapi, obezite tedavisi, glutatyon, PRP, anti aging, C vitamini kürü, reformer pilates ve fitoterapi (bitkisel tıp) uygulamaları aynı çatı altında yapılıyor.

Fitoterapi yani bitkisel tıp konusunda İzmit'te tek uzman bendim. Şu anda bu uzmanlığı alan birileri var mı bu konuda herhangi bir bilgim yok.

Mesleki tecrübelerinizi göz önünde bulundurduğunuzda en iyi sonuçları aldığınız uygulamalar nelerdir?

Her hastalığın tedavisi başka.

Her sülük tedavisi uyguladığım hastaya 1 doz hacamat yapıyorum ki toksinleri dışarıya alabilelim.

Sonra sülük uygulayınca daha etkili oluyor.

Mesela, tenisçi dirseği hastalığında, diz eklem ağrılarında, omuz, varis ve migren şikayetlerinde kesinlikle sülük tedavisi,

Sırt ve bel ağrılarına kesinlikle hacamat,

KOAH ve astımda ozon terapi,

Bağışıklık sistemi düşüklüğünde glutatyon, ozon, C vitamini.

Bu arada glutatyon ve C vitamini ruhsatlı tek merkez biziz.

Özel İzmit Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kliniği

Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr.

Cemalettin Cihangir

Adres: Yenişehir Mahallesi. Gazi Mustafa Kemal Bulvarı. No:114 Kat:2 İzmit/Kocaeli

Telefon: 0 538 429 27 86

İnternet sitesi: www.izmitgetatklinigi.com

Instagram: ozelizmitgetat

Facebook: Özel İzmit Getat Kliniği

*************************************

Röportör Sezin Müjde YETKİN

#

19 Şub 2020 - 08:13 -


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Ses Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Ses Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Ses Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Ses Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

02

Bünyamin - tıp tek çeşittir. yok alternatif tıpmış falanmış hepsi yalan gerçek dışı.vatandaşların parasını hortumlamak için yapılıyor. bunlardan tup biliminin hiç haberi yok birtek bunlar akıllı biliyor öylemi.

Yanıtla . 1Beğen . 4Beğenme 19 Şubat 08:13
01

İ. B. - İzmit’te Sağlık Bakanlığı onaylı bir çok merkez var, ilk klinik olabilirler ancak bu şekilde diğer klinikleri de Bakanlık onaysız gibi göstermesi doğru değil.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 08:13


Kocaeli Markaları

Kocaeli Ses Gazetesi, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 321 41 41
Reklam bilgi